Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Коронавирусът и ние

Post by Alexis » Tue Jan 19, 2021 3:45 pm

Като човек, дето ги е видял, пипнал и правил тия ваксини, мога да кажа, че на нас ни дадоха 25 броя точно, според броя служители на болницата, които към момента изявиха желание да се ваксинират. Толкова. Кога ще има още, не е ясно. Има и други кандидати, които изчакваха, за да мине време след като са го изкарали, но засега само се надяваме поне да има налични ваксини за втора игла на тези, които вече са започнати. Отнема около 20 мин техническо време на човек заради задължителния преглед + попълване на документи и простотии на 1001 места. Някой с желание, може да изчисли, колко време ще е нужно за да се ваксинират двукратно дори само 1/2 от населението (ако проявят желание), какво остава за цялото.

Много утопично звучи, как ще се ваксинира цяла Европа, но с организацията тук, не виждам никаква светлина в тунела. И не виждам желание у самото население да се подложи на ваксинация.

И да, определено има и проблем с производствените мощности и съответно доставянето на ваксините. В ЕС те се разпределят пропорционално на населението. Плюс, БГ е заявила бая ваксини на Оксфорд/Астра Зенека, които още не е ясно кога ще се доставят, но май се очакват след началото на март. Изобщо, всичко е много по нашенски.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Tue Jan 19, 2021 3:58 pm

@Alexis Според мен както го описваш не е проблем само в бг, ами и тук е същото. Нека опиша цирка. Мобилни екипи отиват да ваксинират старците в старческия дом, но не и персонала. Персоналът трябва да ходи в център за ваксинация, но понеже има недостиг на служители няма как да идат. Ваксинират, колкото и цинично да звучи, зеленчуците (но не и персонала) в хосписи, вместо, бабите и дядовците между 70 и 80 години, които без тоя вирус биха живели спокойно 10 години още.


Да не говорим за дивотиите на тоя християнски демагог Сьодер, дето сигурно ще бъде канцлер, което ще ме накара да повърна.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Tue Jan 19, 2021 4:07 pm

У малта същото, дотолкова, че дори медицинските студенти, докато са набутани се занимават с ковид пациенти сега не знаят дали ще получат ваксината въобще. Темпото е страшно бавно. Докторите се оплакваха, че ваксините просто си киснат в хладилниците и тва е. Викаше се, че само 1 на 10 от фронтлайнърите са ваксинирани и некви дебилни планове от по 5000 ваксини на седмица... а малта е един средно голям европейски град реално, с население от около 400 000 човека, такова мотане ще ни вкара в 2024-та нейде, и това трябва да са на ден, а то паднаха под 2500 или беше 1000 на седмица, спрях да следя, че тъжно - иначе хора правят планове, че до март и всичко по старо му. Т.е. навсякъде е нашенска работа :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Fri Feb 05, 2021 1:38 pm

Тодор Кантарджиев каза, че трябва маските да се носят правилно, за да няма нова вълна.
Ето какво е правилното носене на маска според него:
Image

(А и нали маските с клапан не се препоръчваха, защото не предпазвали околните?)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Fri Feb 05, 2021 1:54 pm

Тва истинско?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Fri Feb 05, 2021 1:56 pm

Снимката я взех от уж сериозен материал на "Дневник". Би трябвало да е истинска.
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/02 ... _mainStory
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Dark Cloud » Tue Feb 09, 2021 2:43 pm

Спорен ковидски въпрос:

В голяма международна компания, регулярно (да кажем месечно) получаваме имейл с анализи на мобилния пазар, с важни статистики и трендове за нашата работа. Днес получаваме поредния такъв, със заглавие "Nothing better than a pandemic to keep you home and playing!", а съдържанието на анализа ни показва позитивни трендове в пазара под силно въздействие на карантинните периоди по цял свят.
Масата от хората не вижда проблем: правим мобилни игри и приложения и много добре знаем, че Ковид като цяло имаше силно положителен ефект върху работата ни, защото и свалянията, и приходите на различните ни продукти се увеличиха чувствително по време на различните lockdowns.

Един час по-късно, като отговор на същия мейл (съответно, насочено към цялата компания) идва мейл на две румънски колежки, които настояват за повече уважение към темата ковид, избягване на such tactless jokes и като цяло бива ли така, да се споменава че това глобално, трагично явление има положителен ефект върху индустрията ни, не ги ли е срам хората от екипа, който е написал анализа и т.н.

Малко съм шах и мат... Естествено, че пандемията е нещо изключително сериозно. Голяма част от колегите са преболедували, почти всеки има засегнати роднини и приятели, някои са загубили близки хора. Не виждам обаче какъв точно е проблема в случая - положителния резултат върху индустрията ни е факт, независимо дали си го признаваме и го споделяме/анализираме, или пък гледаме засрамено в земята, че правим повече пари докато други индустрии загиват.Не намирам и нищо супер обидно в самото заглавие, което беше изтъкнато като основен проблем.

П.С. официалният отговор от съответните higher-ups пристигна докато пиша. Почти вербатим, гласи:
Hello,
Apologies for hurting your feelings. We have changed the title of the document.
You can however reach out to us directly for this kind of comment – there is a lot of work put into this type of presentation without the need to go into public shaming.
Thank you for your understanding, and let’s continue in private if you wish to follow up.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Коронавирусът и ние

Post by Alexis » Tue Feb 09, 2021 3:19 pm

Тов е някаква трагедия, да имаш нужда да си травмиран от обективните факти и да трябва да изрекламираш публично колко си травмиран. Едва ли е имало намеци в тази статистика как хората от индустрията трябва да се опитат да допринесат за продължаване на пандемията и да е имало подигравки с тези, които са пострадали от нея. Вероятно е било просто типичния анализ на пазарните ефекти и как те са се отразили на индустрията, предвид че вече се наблюдават резултати за годината. Интересно дали тези деликатни душици са отхвърлили Нетфликс (и продуктите им), защото и те видяха бая бонуси от пандемията, дали пазаруват от Амазон? Това е излишен коментар от дамите.

А това, че по време на пандемията може би игрите са дали на някои хора възможност да не потънят в депресия или да не се чувстват тотално лишени от забавления? Това нима е маловажно...
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Claymore » Tue Feb 09, 2021 5:14 pm

Абе, аз съм с колежките. Естествено, че и мобилния и конзолния (сигурно и настолния) гейминг яко намазаха покрай ковид и карантини... въпросът е тонът с който е написано заглавието. Един вид небивал кеф че бизнеса върви заради ситуация от която много остават безработни, увредени или мъртви. Буквално същото нещо може да се каже като това заглавие ако се преформулира на някакъв по-неутрален бизнес език. Ясно, че е капитализъм и на компаниите им е работата да правят пари, ама ако може малко поне да крият гулската усмивка кат валят парите на фон неприятни ситуации, ще е добре. И това не и само към вас, сума ти новини има последната година как кой си сектор в глобален план гърми и пуши и яко да се радваме. Или ми напомня на една статия от The Economist преди някакво време, една-две години, тип We're working more and resting less than ever and that's great for us and our shareholders или някаква такава мазна чекия на килим. Очаквано, предвид медията от която идва, ама...
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Tue Feb 09, 2021 8:26 pm

И аз съм с колежките. Това е все едно от някоя погребална агенция да се радват, че хора мрат.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Wed Feb 10, 2021 11:59 am

трубадур wrote:
Fri Feb 05, 2021 1:54 pm
Тва истинско?
Ти в коя държава живееш? Не, че не може да се шопне, особено за снимка такъв малък размер, но изглежда напълно в стилистиката на...

Хубаво - ковид, който е пострадал ще мисли по-различно от този който не е. Ние не знаем точно какъв тип е, различни медици ти говорят различни неща. На мен ми се струва, че е някакъв хибрид между обикновен, типичен грипен вирус и белодробно заболяване. Тази цялата история се влачи вече около година. И принципно аз съм скептичен към цялата тази работа. Обаче преди време боледувах и започнах да мисля, че е ковид, което може и да е било, не знам дори не съм ходил на лекар. А може и да си е било нормален сезонен грип.Всеки случай хора с увреждания са по-поддатливи. Аз имам синузит дет се вика и то и на долни и на горни и при мен грипа протича изключително зле. Отделно следва възпаление на гърлото, оттам и на дихателните пътища и/или хранопровода.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Thu Feb 11, 2021 5:24 am

Моболният гейминг е целият само абюз и експлоатация. Трябвало е тези двете овци да ги уволнят на място. Нямат необходимият mindset за индустрията.

Иначе ударих 4 бона за PCR тестове. Само защото светът реши да се паникьоса.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Fri Feb 12, 2021 2:34 pm

При нас вече втори месец ваксинират група 1 с тва темпо шса ваксинираме 2030 ако доживеем.

И за цялата тая патардия с ваксините е виновна Урсула фон дер намсико. Винаги съм знаела, че тва е адски некомпетентен човек, сложен на тая позиция заради шуробаджанащина, но такава висша форма на излагация относно ваксините квато е в ЕС, я няма никъде по света.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Fri Feb 12, 2021 6:05 pm

Litz wrote:
Fri Feb 12, 2021 2:34 pm
...но такава висша форма на излагация относно ваксините квато е в ЕС, я няма никъде по света.
"Нашите власти са най-зле с ваксинацията в целия свят" казват хората по целия свят освен Израел и Нова Зеландия.

Иначе и аз съм с колежките. Това е изключително неадекватен мейл и трябва да уволнят, който го е написал.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Fri Feb 12, 2021 6:15 pm

Бтв, стига с тва уволняване. У всяка тема, за всеки спор, за всяка издънка. И то па с такива нефелни и незасягащи никого истории. От 2008-а дося, един банкер само влезе в затвора, заради финансовия колапс (и то даже не беше зарад него, а щото беше укривал кинчи и беше лесна изкупителна жертва), тука става дума за мейл, който нито един от нас баш не е видял и не му знаем точно тона и дали наистина не е бил основно статистически. Дет се вика нека има някаква перспектива къде са истинските лайна.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests