Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Litz
Forsaken

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Nov 09, 2020 3:41 pm

Demandred wrote:
Mon Nov 09, 2020 3:11 pm
Covid-19 vaccine from Pfizer and BioNTech is strongly effective, early data from large trial indicate - много добра новина за ваксина

И е добра новина за акционерите :mrgreen:

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sat Dec 19, 2020 10:01 pm

Това буквално трябваше да проверя дали не съм цъкнал линк към Неновините, честно:
http://epicenter.bg/article/Bolsonaro-s ... 235645/7/0
Болсонаро с шокиращо изказване: Ваксината на "Пфайзер" може да ви превърне в крокодил!
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Sat Dec 19, 2020 10:54 pm

Само ми е интересно ако ваксината има още непроявени ефекти дали няма да опукаме всички медици и полицаи които първи ще я тестват в реална среда.

Аз между другото го изкарах изключително леко заедно с цялата фирма. Единствения ми проблем беше неадекватната система - отказаха ми преглед защото ги е страх , от РЗИ не искат да ти направят тест ако не те праща личен лекар /който отказва да те види/ и общо взето положението - оправяй се сам. Резултата е, че повечето заразени се разхождат с ясното съзнание а ако се влошат никой не иска да ги лекува. Аз докато се опитвах да намеря някой да ме прегледа и да ми изпише лекарства се оправих и постфактум си правих тест и прегледи когато вече нищо ми нямаше .

Marfa
Moderator

Post by Marfa » Mon Dec 21, 2020 3:52 pm

RRSunknown wrote:
Sat Dec 19, 2020 10:54 pm
Само ми е интересно ако ваксината има още непроявени ефекти дали няма да опукаме всички медици и полицаи които първи ще я тестват в реална среда.
А на мен ми е интересно какви ефекти точно се очакват, дето да опукат някого. Принципно страничните реакции от ваксина или какъвто и да било медикамент се проявяват веднага или в рамките на няколко часа. И се радвам, че си го изкарал леко. Виж, Димо Стоянов от ПИФ нямаше тоя шанс.

-----------------
Ох, хора, честно... Всичките тия подчовеци, дето слагат усмивчици под статиите за починали хора и дето ми обясняват как не искат ваксини с ДНК... Искам някак да им премахна усмивчиците отвътре, ако ме разбирате. Значи това едни 95% от беге населението просто трябва да се върнат и да преповторят цялото си образование от предучилищната, та докъдето са стигнали. То не е ниво, не е чудо. Отчаяна съм.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Mon Dec 21, 2020 4:21 pm

Да бе от 1 милион ваксинирани само 3ма са били с алергични реакции, но омеге всичкишеомрем от ваксината.

Майка ми, която беше нормален човек навремето, но ся покрай приятеля си, менопаузата новините и бг мама е пълен криндж, ми вика да не се ваксинирам, щото не се знаели Лонг търм ефектите. Тва майка ми не е гербаджийка, а върл фен на Борис Бонев и дабг. Със сигурност короната има повоче странични ефекти. Праща ми някви статии със съмнителни източници и като и го казах вика "Твоите Евроджендърски и либерастки да не би да са по-добре" и тоя разговор го водим след като чичо ѝ умря от корона вирус и тя реве за него. Когнинивният дисонанс е на макс.

Аз шса ваксинирам веднага като почнат тука да ни боцкат. Само не знам как ще го съчетаят с другите си диагнози особено психичната :mrgreen:

Поне баба ми, която е акушер гинеколог и дядо ми са твърдо за ваксина. Ма майка ми е много зле.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Mon Dec 21, 2020 4:26 pm

Marfa wrote:
Mon Dec 21, 2020 3:52 pm
Значи това едни 95% от беге населението просто трябва да се върнат и да преповторят цялото си образование от предучилищната, та докъдето са стигнали. То не е ниво, не е чудо. Отчаяна съм.
''Преповтарят'' звучи като да са имали такова.

О'Боже на Kовида. :facepalm:
Софийски духовници, преболедували коронавируса, ще посетят ковид отделенията на столични болници и там ще помажат с осветен елей и ще поръсят със светена вода болните, лекарите и целия медицински персонал. Свещенослужителите ще раздадат на всички в болниците иконки със сцената на Рождество Христово, които са със специално благословение от Негово Светейшество патриарх Неофит.
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/po-ini ... 9-i-lekari
I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me (Afterwards is OK; just use protection). The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization.
— Suggestions 1:1

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Mon Dec 21, 2020 5:06 pm

Явно ще трябва лятото Гърция да забрани там да ходят неваксинирани летовници. Дали няма всяко българско парвеню да се изповаксинира тогава?

Както и да е. Истината е, че в началото и аз се дърпах, обаче преди няколко седмици една нищо и никаква настинка ме нокаутира като едното нищо. (Съмнявам се да е било ковид, понеже единствените хора извън тези, с които живея, с които бях в непосредствен контакт предните дни, се изследваха и излязоха отрицателни.) Не го искам този вирус и това е, и ще си поставя ваксината в момента, в който имам достъп до нея.
Last edited by tigermaster on Tue Dec 22, 2020 12:27 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

Litz
Forsaken

Post by Litz » Tue Dec 22, 2020 12:20 pm

Почва се на 27 с ваксинирането с Бионтек ваксината, а от 6 януари фон дер Лайен казва, че ще обсъждат тая на Модерна. Ще има за всяко пърсоналити ваксина.

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Thu Dec 24, 2020 11:36 pm

Не знам дали знаете но вече има доста случаи на повторно активиране на вируса /без повторно заразяване/ завършващо със смърт. така ,че не бързам да се радвам . Димо оф PIF наистина е нямал шанс, както много други нямат шанс дори да получат лечение /мен ми отказаха преглед и ми казаха в да се оправям и ако оцелея/.

Има нов щам , вирусите мутират , има повторна активация и въпреки това се говори с лека ръка за предучилищно образование докато професори по специалноста говорят предпазливо.

Рано е да се смята ваксината за универсално решение , най-малкото докато стигне до нас ще мине половин /една година. В момента информацията е предимно пропагандна за успокояване на населението и защото не може да се чака.
“We’re going to have to accept that there are going to be risks — nothing we do in this world is risk-free,” said Lee, who is a member of the Advisory Committee on Immunization Practices for the Centers for Disease Control and Prevention.
И със сигурност ще има ревизия на ваксините в следващите 6 месеца .

Та въпроса ми беше само - трябва ли веднага с първата версия да почва масово с медиците и полицията или можеше да се изчака малко да се тества с хора които не са точно на първа линия и решаващи и тогава да се ваксинират и те.
Мнението на самите лекари
От Столичната регионална здравна инспекция обявиха, че около 33% от медиците на първа линия са в готовност да се ваксинират. Това са близо 37 000 души.
Част от тях са на мнение, че е необходимо да се натрупа повече клиничен опит, за да се прецени правилно кои са повече - ползите или рисковете от ваксината срещу Ковид-19.

"В момента никой не може да ми даде отговор, тъй като никой не е поставял такава ваксина. Смятам, че все още проучванията върху 43 хил. души са недостатъчни", коментира председателят на Сдружението на общопрактикуващите лекари в София д-р Георги Миндов.
Явно и те са спрели с предучилищното образование .

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Sun Dec 27, 2020 2:11 am

Хуморът бил неуместен, таковата. :ninja:

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/parvi-ko ... -vaksinite
I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me (Afterwards is OK; just use protection). The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization.
— Suggestions 1:1

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Wed Jan 06, 2021 9:29 pm

Добре, някой може ли да ми каже как така миналата година пролетта, когато на ден се откриваха едноцифрен брой случаи, глобяваха хора с по пет хиляди лева дори за разходка по някои улици, а днес, когато не само върлува нов щам на коронката, ами и откриват на ден по над хиляда заразени, това се допуска:
https://news.bg/regions/desetki-vse-pak ... lofer.html
Десетки все пак се хванаха на Леденото хоро в Калофер
Какво точно означават и мерките, и всичкото, когато група пияни селтаци могат да ги нарушат толкова демонстративно?
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Wed Jan 06, 2021 10:48 pm

Колко хора са глобили с по 5000 лева мин. година?
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Wed Jan 06, 2021 11:46 pm

Това се коментираше и по-назад в темата тук.
Сега, колко са си платили глобите и дали не въпросните не са били отменени в крайна сметка е друг въпрос.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

Litz
Forsaken

Post by Litz » Tue Jan 19, 2021 1:11 pm

В бг с какво темпо си ваксинира? При нас тука ваксинират невероятно бавно. Даже май спряха новите ваксинация. Да се надяваме като одобрят Астра Зенека ваксината да става по-бързо.

Ambartanen
Arcanist

Post by Ambartanen » Tue Jan 19, 2021 1:21 pm

Bottleneck-а в ЕС в момента май е броя ваксини навсякъде. Нали Файзер доставиха само половината дози за януари, а Модерна още не са доставили, щото преди няколко дни ги одобриха.