Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Nov 09, 2020 3:41 pm

Demandred wrote:
Mon Nov 09, 2020 3:11 pm
Covid-19 vaccine from Pfizer and BioNTech is strongly effective, early data from large trial indicate - много добра новина за ваксина

И е добра новина за акционерите :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sat Dec 19, 2020 10:01 pm

Това буквално трябваше да проверя дали не съм цъкнал линк към Неновините, честно:
http://epicenter.bg/article/Bolsonaro-s ... 235645/7/0
Болсонаро с шокиращо изказване: Ваксината на "Пфайзер" може да ви превърне в крокодил!
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by RRSunknown » Sat Dec 19, 2020 10:54 pm

Само ми е интересно ако ваксината има още непроявени ефекти дали няма да опукаме всички медици и полицаи които първи ще я тестват в реална среда.

Аз между другото го изкарах изключително леко заедно с цялата фирма. Единствения ми проблем беше неадекватната система - отказаха ми преглед защото ги е страх , от РЗИ не искат да ти направят тест ако не те праща личен лекар /който отказва да те види/ и общо взето положението - оправяй се сам. Резултата е, че повечето заразени се разхождат с ясното съзнание а ако се влошат никой не иска да ги лекува. Аз докато се опитвах да намеря някой да ме прегледа и да ми изпише лекарства се оправих и постфактум си правих тест и прегледи когато вече нищо ми нямаше .

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Mon Dec 21, 2020 3:52 pm

RRSunknown wrote:
Sat Dec 19, 2020 10:54 pm
Само ми е интересно ако ваксината има още непроявени ефекти дали няма да опукаме всички медици и полицаи които първи ще я тестват в реална среда.
А на мен ми е интересно какви ефекти точно се очакват, дето да опукат някого. Принципно страничните реакции от ваксина или какъвто и да било медикамент се проявяват веднага или в рамките на няколко часа. И се радвам, че си го изкарал леко. Виж, Димо Стоянов от ПИФ нямаше тоя шанс.

-----------------
Ох, хора, честно... Всичките тия подчовеци, дето слагат усмивчици под статиите за починали хора и дето ми обясняват как не искат ваксини с ДНК... Искам някак да им премахна усмивчиците отвътре, ако ме разбирате. Значи това едни 95% от беге населението просто трябва да се върнат и да преповторят цялото си образование от предучилищната, та докъдето са стигнали. То не е ниво, не е чудо. Отчаяна съм.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Dec 21, 2020 4:21 pm

Да бе от 1 милион ваксинирани само 3ма са били с алергични реакции, но омеге всичкишеомрем от ваксината.

Майка ми, която беше нормален човек навремето, но ся покрай приятеля си, менопаузата новините и бг мама е пълен криндж, ми вика да не се ваксинирам, щото не се знаели Лонг търм ефектите. Тва майка ми не е гербаджийка, а върл фен на Борис Бонев и дабг. Със сигурност короната има повоче странични ефекти. Праща ми някви статии със съмнителни източници и като и го казах вика "Твоите Евроджендърски и либерастки да не би да са по-добре" и тоя разговор го водим след като чичо ѝ умря от корона вирус и тя реве за него. Когнинивният дисонанс е на макс.

Аз шса ваксинирам веднага като почнат тука да ни боцкат. Само не знам как ще го съчетаят с другите си диагнози особено психичната :mrgreen:

Поне баба ми, която е акушер гинеколог и дядо ми са твърдо за ваксина. Ма майка ми е много зле.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Mon Dec 21, 2020 4:26 pm

Marfa wrote:
Mon Dec 21, 2020 3:52 pm
Значи това едни 95% от беге населението просто трябва да се върнат и да преповторят цялото си образование от предучилищната, та докъдето са стигнали. То не е ниво, не е чудо. Отчаяна съм.
''Преповтарят'' звучи като да са имали такова.

О'Боже на Kовида. :facepalm:
Софийски духовници, преболедували коронавируса, ще посетят ковид отделенията на столични болници и там ще помажат с осветен елей и ще поръсят със светена вода болните, лекарите и целия медицински персонал. Свещенослужителите ще раздадат на всички в болниците иконки със сцената на Рождество Христово, които са със специално благословение от Негово Светейшество патриарх Неофит.
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/po-ini ... 9-i-lekari
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Mon Dec 21, 2020 5:06 pm

Явно ще трябва лятото Гърция да забрани там да ходят неваксинирани летовници. Дали няма всяко българско парвеню да се изповаксинира тогава?

Както и да е. Истината е, че в началото и аз се дърпах, обаче преди няколко седмици една нищо и никаква настинка ме нокаутира като едното нищо. (Съмнявам се да е било ковид, понеже единствените хора извън тези, с които живея, с които бях в непосредствен контакт предните дни, се изследваха и излязоха отрицателни.) Не го искам този вирус и това е, и ще си поставя ваксината в момента, в който имам достъп до нея.
Last edited by tigermaster on Tue Dec 22, 2020 12:27 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Tue Dec 22, 2020 12:20 pm

Почва се на 27 с ваксинирането с Бионтек ваксината, а от 6 януари фон дер Лайен казва, че ще обсъждат тая на Модерна. Ще има за всяко пърсоналити ваксина.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by RRSunknown » Thu Dec 24, 2020 11:36 pm

Не знам дали знаете но вече има доста случаи на повторно активиране на вируса /без повторно заразяване/ завършващо със смърт. така ,че не бързам да се радвам . Димо оф PIF наистина е нямал шанс, както много други нямат шанс дори да получат лечение /мен ми отказаха преглед и ми казаха в да се оправям и ако оцелея/.

Има нов щам , вирусите мутират , има повторна активация и въпреки това се говори с лека ръка за предучилищно образование докато професори по специалноста говорят предпазливо.

Рано е да се смята ваксината за универсално решение , най-малкото докато стигне до нас ще мине половин /една година. В момента информацията е предимно пропагандна за успокояване на населението и защото не може да се чака.
“We’re going to have to accept that there are going to be risks — nothing we do in this world is risk-free,” said Lee, who is a member of the Advisory Committee on Immunization Practices for the Centers for Disease Control and Prevention.
И със сигурност ще има ревизия на ваксините в следващите 6 месеца .

Та въпроса ми беше само - трябва ли веднага с първата версия да почва масово с медиците и полицията или можеше да се изчака малко да се тества с хора които не са точно на първа линия и решаващи и тогава да се ваксинират и те.
Мнението на самите лекари
От Столичната регионална здравна инспекция обявиха, че около 33% от медиците на първа линия са в готовност да се ваксинират. Това са близо 37 000 души.
Част от тях са на мнение, че е необходимо да се натрупа повече клиничен опит, за да се прецени правилно кои са повече - ползите или рисковете от ваксината срещу Ковид-19.

"В момента никой не може да ми даде отговор, тъй като никой не е поставял такава ваксина. Смятам, че все още проучванията върху 43 хил. души са недостатъчни", коментира председателят на Сдружението на общопрактикуващите лекари в София д-р Георги Миндов.
Явно и те са спрели с предучилищното образование .

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Sun Dec 27, 2020 2:11 am

Хуморът бил неуместен, таковата. :ninja:

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/parvi-ko ... -vaksinite
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Wed Jan 06, 2021 9:29 pm

Добре, някой може ли да ми каже как така миналата година пролетта, когато на ден се откриваха едноцифрен брой случаи, глобяваха хора с по пет хиляди лева дори за разходка по някои улици, а днес, когато не само върлува нов щам на коронката, ами и откриват на ден по над хиляда заразени, това се допуска:
https://news.bg/regions/desetki-vse-pak ... lofer.html
Десетки все пак се хванаха на Леденото хоро в Калофер
Какво точно означават и мерките, и всичкото, когато група пияни селтаци могат да ги нарушат толкова демонстративно?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Коронавирусът и ние

Post by Martix » Wed Jan 06, 2021 10:48 pm

Колко хора са глобили с по 5000 лева мин. година?
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Wed Jan 06, 2021 11:46 pm

Това се коментираше и по-назад в темата тук.
Сега, колко са си платили глобите и дали не въпросните не са били отменени в крайна сметка е друг въпрос.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Tue Jan 19, 2021 1:11 pm

В бг с какво темпо си ваксинира? При нас тука ваксинират невероятно бавно. Даже май спряха новите ваксинация. Да се надяваме като одобрят Астра Зенека ваксината да става по-бързо.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Tue Jan 19, 2021 1:21 pm

Bottleneck-а в ЕС в момента май е броя ваксини навсякъде. Нали Файзер доставиха само половината дози за януари, а Модерна още не са доставили, щото преди няколко дни ги одобриха.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 16 guests