Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Sun Apr 26, 2020 12:08 am

Лиц, не че нещо, но без да следя въобще отблизо изявите на Мутафчийски и да имам особено мнение за него, самият начин по който говориш за него ме навежда на мисълта, че си го нарочила по някаква неясна причина. Марфа и други ти казаха милион пъти, че не Мутафчийски решава какви точно мерки да се вземат, ти упорито главно него плюеш. Не знам какви точно ги е говорил, но за мен е съвсем окей да попреувеличава ако трябва, за да може хората да се постреснат, защото легендата "това е просто грипче" си е съвсем жива и здрава. Вече дали някой друг не би се справил много по-добре с тази задача е отделен въпрос.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sun Apr 26, 2020 1:38 am

Litz wrote:
Sat Apr 25, 2020 11:56 pm
Не разбирам как моят хейт към Мутафчийски автоматично означава, че
Прави те да изглеждаш доста проста, затова.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sun Apr 26, 2020 1:49 am

Ghibli wrote:
Sun Apr 26, 2020 1:38 am
Litz wrote:
Sat Apr 25, 2020 11:56 pm
Не разбирам как моят хейт към Мутафчийски автоматично означава, че
Прави те да изглеждаш доста проста, затова.
Мерси. Много си мила. Любимият ми потребител в този форум. :mrgreen: :heart: {}


Щом, искането ми по време на пандемия, начело на щаба да е експертен вирусолог (както е навсякъде по света), и щом съм за масово тестване и това ме прави проста, нека си остана такава. Аз отивам да продължавам да съм проста и да слушам този човек, но за съжаление никога няма да достигна нивото, на хората слушащи Мутафчийски. :cry:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sun Apr 26, 2020 2:31 am

Да цитирам пак твоите изказвания, повторени неколкократно без следа от стеснение:
Litz wrote:
Sat Apr 25, 2020 11:56 pm
носи военна униформа (а аз имам изначално презрение към всичко военно)
Това, че презираш военните, си е твой проблем. Не очаквай останалите да го приемат за нормално.
И просто физиономията му ми е неприятна.
Презрение към човек въз основа на външния му вид, много умно и извисено, да.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Sun Apr 26, 2020 1:55 pm

Лол, един да има да вземе рантовете на Лиц насериозно :shock: :roll:

Ще има некво отпускане за парковете за хора с деца и други домашни животни. Ергените немат работа навън и без това, ма ся е момента за намиране на една от хилядите самотни майки с /1 дете до 12 години за предпочитане/ за среща в парка поне. :roll: :mrgreen: Добре е, че отдавна не се събираме в Борисовата с бирите. :!:

Иначе укендите точно се описват с този уж шеговит плакат. :ninja: :hihi:
1а3566.jpg
1а3566.jpg (191.88 KiB) Viewed 2883 times
Инжектирах си Белина. Малко щипе, но като пикая тоалетната блести...
:ninja:

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Scourge » Sun Apr 26, 2020 2:15 pm

Matrim wrote:
Sun Apr 26, 2020 12:08 am
Марфа и други ти казаха милион пъти, че не Мутафчийски решава какви точно мерки да се вземат, ти упорито главно него плюеш. Не знам какви точно ги е говорил, но за мен е съвсем окей да попреувеличава ако трябва, за да може хората да се постреснат, защото легендата "това е просто грипче" си е съвсем жива и здрава. Вече дали някой друг не би се справил много по-добре с тази задача е отделен въпрос.
Седмици наред всяко нещо, предложено от щаба, се приемаше автоматично и още същия ден Ананиев издаваше съответните заповеди, очевидно без особено обмисляне (примери: просъществувалата за 2 дни забрана за събиране на повече от двама "възрастни", или просъществувалото за 1 ден изискване да се носят маски). Последните 2 седмици Борисов явно реши да вземе нещата в собствени ръце и вече автоматично се приема каквото Борисов е казал пред журналистите. Да се твърди, че щабът е бил безгласна буква, не отговаря на реалността. Напротив, щабът беше първата и последната дума по въпроса за мерките.

Преувеличаването и украсяването пък би трябвало да ни е ясно докъде води. Това никога не е добра идея в перспектива. Достатъчно ни е преувеличаването и украсяването от страна на министър-председателя по всяка една тема, няма нужда от допълнителни приказки за лека нощ.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Sun Apr 26, 2020 3:19 pm

Ква първа и последна буква? Зорлем станах адвокат на дявола, без някой друг, освен Кантарджиев, щото е трол, да ми е симпатичен. Щабът казва едно, министърът издава заповед друго. Щабът казва едно, Борисов прави контращаб. Мангъров се насира, махат контращаба. Щабът казва едно, министърът издава друго, Борисов - трето. Или има нещо, дето са ти го излъчвали само на теб, а за останалите е мълчание?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Sun Apr 26, 2020 3:24 pm

Точно така- щабът казва едно, министърът заповядва друго, законна е заповедта на министъра, полицаите налагат думите на Мутафчийски и въобще не знаят, че съществува заповед на Ананиев. Така върви цялата работа.

Мен умът ми не побира защо някой би слушал Мутафчийски за каквото и да е. Човекът почти ежедневно показва, че не знае за какво говори. Нов пример е това със софийските паркове, само че този път от устите на Фандъкова и Борисов вместо Мутафчийски- всички чуха и разбраха новите правила и знаят, че парковете вече са отворени при някакви условия. Половин ден след като хората вече знаят, че това е факт (преди по-малко от 20 минути от момента на писане) се появи всъщност заповед на Ананиев, която би трябвало да го позволява. Тук си заслужава да се отбележи, че съдържанието на заповедта, която ужким създава правилата, за пореден път не отговаря на правилата, които всъщност ще бъдат прилагани.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Sun Apr 26, 2020 3:34 pm

Едните полицаи. Другите - квото казало Ананиев. Третите - квото казало Бокото. Резюме - никой нищо не прави и е пълна анархия. Или иначе казано, Мутафчийски го отнася за цялото безхаберие, щото има униформа и е нелицеприятен на лиц.

Аре малко по-смислено? Щото сериозно, онова за труповете в чували и евентуалният недостиг на чувалете си беше лаф на Боко, който той разви доста обстойно. От друга страна Мутафчийски со се щабът се явиха по нощите да ни уверяват, че няма радиация от Чернобил (малко оставаше да пуснат сирените да ни увещават, но явно все пак са се стреснали от късния час).

Имам предвид, да разграничаваме нещата кой какво казал и каква заповед издал. Щабът не може да издава заповеди, макар и да му се иска. Може да издава препоръки. ПРЕПОРЪКИ. Които след два часа се променят неузнаваемо и от СТОЙТЕ СИ ВКЪЩИ стават на ХОДЕТЕ ДА СИ КУПУВАТЕ ГАЩИ ВТОРА УПОТРЕБА АМА С МАСКИ. Които след два дни контращабът променя на ХОДЕТЕ СИ КУПУВАЙТЕ ГАЩИ ВТОРА УПТОРЕБА АМА БЕЗ МАСКИ ЗА ДА МОЖЕ 70% ДА ХВАНЕТЕ КОРОНА И ДА ИМАМЕ СТАДЕН ИМУНИТЕТ. Което пък след пет дни отива о дирека.

В сми, сериозно. Айде да се опитате да проследите от де тръгва всичко, преди да го персонализирате?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Sun Apr 26, 2020 3:59 pm

Проследил съм си го, мерси. Поне в София прилаганите мерки са консистентно каквото Мутафчийски е казал, а не каквото е подписал Ананиев.

Не знам как използваш факта, че Мутафчийски издава недоклатени "препоръки," които след това трябва да се променят, в негова защита. Смислени и работещи мерки за спиране на разпространението продължават да са основно тези въведени от 13ти март преди въобще да има щаб. Далеч съм от мисълта, че Мутафчийски е злодей или отговорен за всичко случващо се. На мен човекът нито ми е приятен, нито неприятен, просто обективно се проваля в ролята си на експертен съветник.

П.П. И за да сме наясно, аз се оплаквам от него, щото ми е близо, не защото го смятам за най-некадърния авторитет. Има много места с по-неадекватни мерки и муцуни на пресконференции, просто не живея в Бразилия или Туркменистан, та да ми пука особено колко по-зле е там.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Sun Apr 26, 2020 4:25 pm

Ако обичате всички по-спокойно в темата, че в тая хубава пролет не ми се трие.
Особено се отнася за личните нападки.

Положението е изнервящо, но е такова, каквото е, форумът е добро място за разтуха, няма нужда да го правим на бойно поле на тема адекватност на мерките.
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sun Apr 26, 2020 4:29 pm

Преди няколко дена полицай спрял приятелка на майка ми на улицата, защото часът за разходки на хора на нейна възраст бил отминал и тя нямала право да е навън.
Ъх.
Жената си носи някаква стара рецепта за лекарства сега, за да може да каже на ченгетата, че отива до аптеката, и да не я притесняват, като тръгне към магазина. В София. Сега, знам, че това е изолиран случай, обаче на мен просто започва да ми писва и все повече и повече клоня към мнението, че по-скоро бих си пробвал късмета с вируса, отколкото да търпя това постоянно нагнетяване на шаш и паника и неадекватно налагане на неадекватни мерки, които понякога просто ги няма, обаче дай да тормозим хората. Пък колкото ще тъпо да звучи това.

А Мутафчийски горе-долу го уважавам, бтв, обаче ако написаното на линка към Свободна Европа е вярно (и ако аз съм го разбрал вярно, де), човекът говори откровени лъжи и ми се ще това да не се подминава просто така.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Sun Apr 26, 2020 4:36 pm

Официално: Отварят 10 парка в София от утре за деца, бременни, единични спортуващи или с кучета.

https://offnews.bg/obshtestvo/ofitcialn ... 27424.html
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Sun Apr 26, 2020 6:12 pm

Ма на 13 март имаше щаб! Тва е когато М. излезе и с тежък патос прочете как ни налазва враг с невиждана мощ и пр. Излязоха с комплекс от мерки, които бяха приети и които към единайсет часа същата вечер Ананиев промени на да не работят само моловете, фитнесите и парковете! :shock:

А куката, дето е спряла жената, явно е поредният дебил, дето се е надявал да изкяри, с което си обяснявам що реформите в Грузия почнаха с уволнението на целия полицейски състав.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Amelia » Mon Apr 27, 2020 2:15 am

Аре стига сте се драли тука, а вместо това ходете гледайте Гинтама епизода посветен на тоалетната хигиена и си мийте ръцете:
https://www.crunchyroll.com/gintama/epi ... oul-510100
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot] and 16 guests