Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Fri Apr 10, 2020 6:06 pm

Litz wrote:
Fri Apr 10, 2020 2:17 pm
мисля, че повечето родители не си пускат децата навън. Примерно братовчед ми е некав сив на вид.
Ми не знам за повечето ама аз на много места виждам деца. Играят си на улицата или в тревата вместо на градинката, родителите ги държат настрана от други хора и не ги събират на групи, ама не ги държат под ключ у тях. Може би имам късмет че живея в по-стар квартал, който не е центъра, та всъщност има пространство за такива неща.
Marfa wrote:
Fri Apr 10, 2020 3:29 pm
За какво точно, да ми обясниш, ти е виновен Мутафчийски в тая ситуация? Единственото му правомощие е да ПРЕПОРЪЧВА и дотам. Е?
По закон- да. На практика МВР прави каквото каже Мутафчийски, а той говори каквото му падне. Някои неща са много точни и навременни, някои са тотално необмислени и на следващия ден трябва да се отменят или променят до неознаваемост, а някои са просто лъжи. В крайна сметките ситуацията засега е овладяна със спешните мерки, ще видим какво ще стане като трябва да се измисли как ще функционира държава следващите година-две.

Обаче да вземеш насериозно човек, който на сутринта заповядва всички в държавата навсякъде да носят маски, а на обяд целува публична икона...

Но, да, сега ще видим като дойде Великден и всички са официално поканени в църквите какво ще се случи. Аз продължавам по лични наблюдения да виждам повечето хора чинно да си спазват социална дистанция въпреки че нарушават мерките, което показва че повечето хора са си разумни imo. Примерно вчера като обикалях на няколко места видях хора излезли да си пият ракийка и говорят с познати, но всеки си носеше собствен стол, шише и чаша и седяха на по 2 метра един от друг. Същото и с играещите деца, които технически са в забранени зелени пространства (т.е. междублокови паркчета), но родителите не им дават да пипат общи повърхности или да си играят с други деца.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Roland » Fri Apr 10, 2020 7:25 pm

Папата отмени Великден. Джийзъс ще си стои мъртъв тая година.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Fri Apr 10, 2020 8:50 pm

Папата отмени публичните празненства. Великденска служба ще има.

Мутафчийски няма механизъм да влияе на МВР. Не е никакъв на министъра на вътрешните работи, няма законодателна власт, фактически нищо не може да направи. Освен да следи ситуацията и да изготви стратегия, която никой не ще да спазва.

А пропо, Мангъров днес е споделил на стената си статия за чудото на Светото причастие. Това само за сведение.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Fri Apr 10, 2020 9:46 pm

Matrim wrote:
Fri Apr 10, 2020 2:30 pm
Ако нямаше карантина щяха ли да си ги пускат?

Мутафчийски не го знам какъв хирург е, нито му слушам брифингите, но едва ли е по-неадекватен от разни пишман спецове като прословутия доцент Мангъров. По-лошото е, че продължават да тестват съвсем малко - 18 502 теста досега, май стратегията ала цигане не бачка. :P
Всякаква логика сочи натам, че точно "братята роми" са основния инкубатор и приносител на заразата. Хиляди се върнаха последните месеци и седмици от гурбет. Отделно т.нар. български турци са сериозни гурбетчии, но те поне имат хигиена, а то онова другото са зерги, братче. Сигурно мина повече от месец откак си споделих мнението в един друг форум - циганите, ще са основния инкубатор и разпространител на заразата, тях вероятно няма да ги разболее като цяло, други ще го отнесат.

Виждам, че си го казал в друг контекст, но ако случайно започнат да правят тестове по махалите, какво ли ще се окаже?

https://www.youtube.com/watch?v=QpD0UoV ... e=youtu.be

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Fri Apr 10, 2020 10:08 pm

Бтв, не знам каква е терминологията, но поне доколкото знам, не е ли неправилно да се казва "Излекувани от корона вирус", защото де факто лек няма, а става въпрос дали организмът ти ще го пребори това нещо, демек на го лекуваш, а се възстановяваш от него. На английски (и на немски) се говори за recoveries, а не за cured или нещо такова, та не е ли по-правилно да се казва възстановени? Някой има ли идея за терминологията?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Sat Apr 11, 2020 3:11 am

Да, разбира се е тъпо да се акцентира върху Мутафчийски с неодобрение, но пък какво друго заслужава един слуга на Бобо?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Sat Apr 11, 2020 9:32 am

Значи че това видео на Бойко с владиката беше ЕПОХАЛНО, и цялата тъпотия с църквата, службата и не знам си какво беше уникална, но мисля, че вторачването в службата е малко прекалено. По-притеснително ми се струва, че бая семейства, особено в по-малките населени места ще се събират за да празнуват, което ще срещне ужасно много възрастни хора, които иначе няма и да им хрумне да ходят на църква, с млади хора, които са потенциални носители.
This is it. Ground zero.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Коронавирусът и ние

Post by Vash » Sat Apr 11, 2020 12:11 pm

Мутафчийски може да е неприятен за някои, ама от такъв човек има нужда тази държава да стои пред камерите в момента. Българите сме тъпи и инатливи и никой не вярва на политици и експерти, но доста народ естесвено им идва да уважават повече сърдити чичковци с военна униформа. И не случайно рейтинга му е по-голям от този на президента и премиера. Все някой трябва да снесе важната информация и това, което говори Мутафчийски е предимно смислено.

Бтв, някой тук има ли подозрения, че го е карал това? Две седмици имах по-лоша кашлица и болка в гърлото от години, с точно усещане на тежест в дробовете. Трябваше ми общо месец да ми мине съвсем. Според кризистния телефон това не е достатъчна причина да се изследва човек, между другото.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Sat Apr 11, 2020 12:23 pm

Аз имах някакво странно нещо около месец. Но освен леката тежест в гърдите - 0 от класическите симптоми.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Apr 11, 2020 1:06 pm

Аз пък поствам това видео като поздрав за всички вас тази сутрин/обед вечер и ви казвам КУРАЖ СЪНАРОДНИЦИ! Искрен пецов ще ни спаси.

https://youtu.be/JHG87pDCRig

Мисля, че короната би била по-малко болезнена от това нещо. Искам да ч

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sat Apr 11, 2020 1:40 pm

Ъх.
Защо е това видео?
И защо звукът не е синхронизиран с картината?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Sat Apr 11, 2020 1:45 pm

Мда. Аз си карам само придружаващите засега. Така и така съм в подобна карантина от Октомври и без солидна работа, не е иоще драма докато има кво да геймя и готвя, са ергенските сметки са смешни на фона на семейните ако имаш прилично ПЦ и торенттракер.

Мръднах набързо до аптеката днес, че ми трябваха капки за очи и кво да видя, народа е решил явно, че слънцето, цъфналите джанки и птичите песни прогонват вирусите. Билата отдалече се вижда, че са махнали режима за да понаправят кинтите тия два дена и си влизат и излизат хора там гмеж, повечето без маски и никва дистанция на касите. Магазинчетата поотвориха, фризьорския 4 кифли си пушат отвън на лека дистанция за да седнат на 1 стол после, докато чаветата се въргалят едно с друго. Компания млади еврофутболци с бирички в голяма група из тревната площ явно тренираха за погото, щото трябва да се изразходва натрупаната енергия гръмогласно а маските пречат на тази дейност. Изобщо няма ефективни мерки против малоумието балканско.
:ninja:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Demandred » Sat Apr 11, 2020 1:59 pm

"Не може владиката да каже да се затварят църквите, разбирам това, защото все едно трябва да си хвърли калимявката, това е все едно проф. Мутафчийски да каже да не се ходи в болниците, а да се лекуваме при шамани", коментира министър-председателят Бойко Борисов на брифинг в Министерския съвет.
:dash:
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Sat Apr 11, 2020 3:39 pm

Litz wrote:
Sat Apr 11, 2020 1:06 pm

https://youtu.be/JHG87pDCRig

Мисля, че короната би била по-малко болезнена от това нещо. Искам да ч
бангър е, ко? :mrgreen:

инак и аз се чудя що поне не го синхронизираха, толкова много старание са хвърлили (очевадно) баш тоя технически фал ги дърпа надоле

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sat Apr 11, 2020 4:10 pm

Бтв, интересното. Със сигурност не е само при мен така, обаче се учудвам, че и аз го усещам по този начин, доколкото, всъщност, животът ми не се е променил чак толкова. От почти пет години работя от вкъщи и в предишните три между началото на януари и средата на април нямах никаква платена и/или изискваща краен срок работа, та, извън тренировките, три месеца и кусур ги прекарвах в мотане на палци, свирене и евентуално фенсъбване. Обикновено бяха скучни месеци. Сега тренировки нямам поради очевидни причини (а и спрях да ходя още през януари, след като един от партньорите ме тресна леко неприятно с тояга по рамото - докато се оправя, въведоха извънредното положение), но пък иначе от началото на годината насам съм по-активен, отколкото в предишни години. Наеха ме за превод на книга, който предадох преди малко повече от две седмици, преведох доста неща за разни телевизии, отразих концерта на Myrath в "Микстейп" и, макар че покрай извънредното положение професионалните ми ангажименти понамаляха, пак поне ги има. Преди по това време на годината изобщо нямах такива.
И все пак, при все че имам с какво да си уплътнявам времето - и работа, и хобита - последните две седмици ги усещам като шест месеца. А аз принципно не съм от най-социалните, дори напротив - страшно интровертен съм, нямам много приятели, нямам и кой знае каква нужда да се виждам с хора, за да функционирам.
И щом аз усещам кризата така, как ли я приемат по-екстровертните от мен? Дето вика @Dr. Horrible, може би няма да е зле да се замислим за чисто психологическите последици от наложената изолация. Поради ред причини сестра ми извънредното положение я хвана в кофти момент и сега тя на моменти е пред нервен срив, което ме плаши повече от вируса.

А го има и другото. Генерал Мутафчийски ме кефи и, честно казано, мисля, че ако той имаше повече власт, щях да съм по-спокоен. Поне, доколкото съм видял, е адекватен и консистентен в приказките си, за разлика от здравния министър, който въвежда и отменя заповеди през ден, до степен вече да не съм сигурен на какво имам право и на какво нямам, когато се случи да изляза. Да не говорим пък за другия генерал, нали, дето уж много се притеснявал да не влезем в пик покрай Цветница и Великден, обаче оставя църквите отворени и в прав текст заявява, че който не е вярващ, ще го сполети наказание. (Сигурно се притеснява вярващите, дето Бог ги пази и няма да се разболеят, да не заразят невярващите, де да го знам...)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 91 guests