Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Nameless_onee » Fri Mar 20, 2020 8:02 pm

Тази седмица се получии един отлив от пътниците в метрото и беше доста харно, като влезеш и видиш всички пътуващи на 2-3 метра един от друг ти се стопля душата. Четвъртък обаче на някой му е хрумнала брилянтната идея да разреди малко влакчетата и метрото да се движи в делниците с график празнк/уинкенд. Благодарение на тази иновация в петък всички пътници, които до сега се разпределяха в 3-4 влакчета, сега бяха набутани в едно, гъз до гъз. Хвала за анти-анемичн... ъм, така де пандемичните мерки... :<
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Коронавирусът и ние

Post by Martix » Fri Mar 20, 2020 10:29 pm

Аха, личи си на политиците ни, че това им е първа пандемия... Но като цяло вкарват адекватни мерки, дано само не са се пробвали да ги вкарат само от едната страна, а бюджетния излишък да си го къткат за черни дни и за техни компании. Сега е моментът да се развърже кесията и да се разшири малко здравеопазването, тъпканица е и в нормални дни.
И ще бъде супер приятно, ако направят някакъв официален информационен портал, а не да получавам новините от луди лелички във фейсбук и да се чудя сега има ли или няма вечерен час, къде може да се ходи без да те арестуват и да дължиш 20 бона глоба, и тн.
Дано не опрем до закона на джунглата и бой за храна и тоалетна хартия, че всичките тея пропуснати тренировки за сметка на PC gaming-а май няма да ми свършат добра работа. :ninja:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Mar 21, 2020 12:47 am

@tigermaster разбирам те човек. при мен не е работата, ами жилището, което още не съм намерила. Шсе мре.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sat Mar 21, 2020 1:03 am

Аз днес в 10-минутното си излизане за деня посетих магазин в търсене на моята тоалетна хартия (майтапът настрана, кризата е сериозна: понеже непрекъснато ми тече носът, си ползвам една специфична хартия, достатъчно мека и без миризма, която не ми дразни и разранява носа. Обаче тя изчезна от магазините и сега съм с минимално останало количество и не знам как ще я карам :( )

Та, в магазина на входа е сложена кутия с найлонови ръкавици за клиентите и молба да не пипат излишно стоките, които не смятат да купуват, също и молба да спазват дистанция от 2 метра, всичко е едно такова епидемологично, един вид. Взимам някаква непозната ми хартия (няма от моята), стигам до касата, пред мен има група дебили - мацка и двама младежи, които пазаруват за парти и си викат един на друг "стой далеч от мен". Заглеждам ги с антропологичен интерес. Докато мацката чака да й маркират покупките, единият младеж си поднася ръката към устата и почва да си гризе нокътя. Аз вече открито го зяпам, и в този момент той спира да си гризе нокътя и със същия този пръст почва да си бърка в носа.

Та искам да кажа, те са сред нас.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Mar 21, 2020 1:23 am

@Ghibli пробвала ли си сухи кърпички балсам. Без аромат са и не разраняват носа. Това като човек с ринит го казвам.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sat Mar 21, 2020 1:35 am

Мерси, не съм, може и да пробвам. Просто вътрешният ми скъперник отказва да се ръси за кърпички. Но с този апокалипсис може и дотам да опра.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Sat Mar 21, 2020 2:36 am

Значи, преди излизане и преди прибиране по един душ с белина. И да си миете ръцете поне по 100 пъти на ден.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Sat Mar 21, 2020 2:50 am

Ghibli wrote:
Sat Mar 21, 2020 1:35 am
Мерси, не съм, може и да пробвам. Просто вътрешният ми скъперник отказва да се ръси за кърпички. Но с този апокалипсис може и дотам да опра.
И апокалипсиса не е като едно време. Съсипаха я тая държава ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Sat Mar 21, 2020 2:37 pm

Мимовете за Генерала станах по-заразителни и разпространени от вирусите... поне и хумор да има покрай цирка.
https://www.facebook.com/groups/345766983031527/
:ninja:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Demandred » Sat Mar 21, 2020 5:22 pm

В приетия вчера нов Закон за извънредното положение заради епидемията от коронавирус има текст, който въвежда регулации на цените, каквито не е имало дори по времето на комунизма, написа "Капитал". Законът беше приет спешно вчера, след 15-часово заседание на парламента.

Според дискусионния текст в него "всички стопански субекти са длъжни да предоставят на населението предлаганите от тях стоки и услуги на цени, равни на средноаритметичните цени", на които са предлагали същите продукти през последните три месеца преди настъпването на извънредното положение.

При дори минимално отклонение се предвижда глоба от 5% от оборота на провинилата се компания за предходната година.

Текстът първоначално е предложен от БСП, отхвърлен при първото гласуване на проектозакона, но прегласуван по идея на ГЕРБ при второто четене. Пред "Капитал" министърът на правосъдието Данаил Кирилов обясни, че е предложил прегласуване на текста, за да не бъдат обвинявани ГЕРБ в това, че подкрепят спекулата, каквито обвинения отправяха представители на социалистическата партия при обсъждането на законопроекта.
БКП 1 и БКП 2 се връщат към корените си... :dash:
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Sat Mar 21, 2020 8:24 pm

Италия твърдо е решена да спечели световната купа. Може и да успее ...
САЩ скоро ще почнат да се състезават сериозно - има не лош вариант Ню Йорк да се окаже най силният им коз в надпреварата ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Sat Mar 21, 2020 8:48 pm

Испания си ги гони упорито, а Ню Йорк никакъв коз не е ми просто първата ръка на САЩ в играта. Според една теория на конспирациите, на която тотално вярвам, губернатора им Куомо поне от части толкова бързаше да започне тестването там, за да получи получи пари от FEMA за борба с кризата преди да свършат.

Междувременно у нас като стигнем до двеста случая сигурно ще го отпразнуват с отмяна на частната собственост, триста- с отмяна на човешките права.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Sat Mar 21, 2020 10:09 pm

Човешките ти права са отнети вече. В момента имаш право само да не те застрелят и изтезават.

Смъртността в БГ е абсурдно ниска, но пък влизаме в експоненциалната част на кривата на заразените. А ню йорк с housing problem, много дивърсити, нагъчканите хора и не малко нелегални ... забрави да го овладееш.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Mar 21, 2020 11:38 pm

@Demandred с това значи, че има край на примоциите, щото така цените са по-ниски

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Коронавирусът и ние

Post by Killua » Sun Mar 22, 2020 6:14 pm

Litz wrote:
Thu Mar 19, 2020 2:39 pm
Нещо, което разбрах и което обяснява изключително ниската смъртност у нас освен това, че всичките болни са парти свине, е че тук статистиката се води по-различно. Примерно днес в БГ съобщиха за умряла от инсулт жена заразена с корона и се брои като смъртен случай от корона. В Германия, това не би се броило като корона случай, а като смърт от инсулт. Демек, ако примерно имаш сериозни сърдечно съдови заболявания, инсулти, ракове, левкимии и тн. Това надявам се разбирате не е някаква конспирация, а просто така си водят статистиката и за грипове и такива.

Плюс системата ни е яка. :mrgreen:
Сигурна ли си, че Германия брои различно и един вид не си отчита всички смъртни случаи, заразени с корона? Не съм попадала другаде на такъв коментар, а доста се коментира вече защо в Германия смъртността е така ниска, затова да питам.
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests