The Podcast Topic

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Feral_Aeroplane
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Fri Sep 10, 2021 5:15 pm

Re: The Podcast Topic

Post by Feral_Aeroplane » Fri Sep 10, 2021 5:34 pm

А я да питам: има ли почитатели на аудио драмите тук? Напоследък това ми е по-любимо разтоварване от филми/книги/сериали, просто затваряш очи и се отнасяш някъде другаде, особено ако са добре озвучени с ефекти и актьорите се вживяват в ролите си.

Ето няколко, които харесвам:

Welcome to Night Vale: Радио емисии от едно абсурдно градче някъде между измеренията. Наистина е трудно да се обясни, все едно Дейвид Линч среща космическия хорър, с адски много хумор, абсурдизъм и някои откровено поетични моменти, които някак изникват съвсем естествено изпод всичкия хаос. Не съм го слушал докрай още, но епизодите са standalone, въпреки че на моменти се правят препратки към по-ранни епизоди и има някакви по-глобални събития вътре в цялата вселена на Night Vale, които се случват.

The Strange Case of Starship Iris: Космическа опера с всичко - екшън, шпионство, извънземни, тоталитарно космическо правителство, космически контрабандисти, LGBTQIA+ теми, герои, страдащи от тревожно разстройство и PTSD, любов между хора и извънземни, шантава цивилизации от наноботи... Много любимо, въпреки че вторият сезон не ми хареса колкото първия.

Gone: Екзистенциален хорър - когато всички и всичко около теб започне да изчезва и светът ти става все по-тесен и задушаващ.

Limetown: Първият сезон е задължителен по мое скромно мнение. Вторият може да си го спестите, защото е малко подигравка с цялата ужасяваща конспирация, умело завързана в първия сезон и оставена с отворен край. Имаше и сериал по него, който не изпитвам нужда да гледам.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests