Светът е хубав и всички сме част от него

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Amelia » Thu Jan 11, 2018 10:24 am

И НИЙ СМЕ ДАЛИ НЕЩО НА СВЕТА!!!

Днес слушах как казахстанката и канадецът (имаме и такъв да му се ненадеваш) в нашата група си говорят за това кой как правел Bulgarian Split Squats. На изумения ми въпрос "The WHAT split squats???", те ме изгледаха все едно падам от Марс и в един глас, бавно и натъртено, като че ли приказват на малоумен човек, отговориха "BULGARIAN!".

Аз ги уверих, че като българка съм експерт по българските неща и такова нещо просто не съществува, щото ако съществуваше и беше толкова известно, че някви канадски хлапаци, увлечени по фитнеса да знаят за него, щях и аз да знам за него. Щото обезателно всички щяхме гордо да се бием в гърдите и да се хвалим с него, както се хвалим с Джон Атанасов. Трябваше обаче да им обясня кой е Джон Атанасов, щото него, за разлика от bulgarian split squat-а не го знаеха.

Те ме изгледаха съжалително, показаха ми как се прави bulgarian split squat и ми обясниха кои мускули тренира. Току що го Гугълнах, за да видя дали не са ме излъгали нещо. Не са. It's a thing.
http://www.lmfgtfy.com/?q=bulgarian+split+squat

Даже има статии, посветени на историята му:
https://physicalculturestudy.com/2017/0 ... lit-squat/

Та да си знаете. И НИЙ СМЕ ДАЛИ НЕЩО НА СВЕТА!!!!

И другото нещо, дето сме дали на света и дето накара сума народ (включително Джим Стърлинг) да носи тениска с българския флаг, въпреки че никой от познатите ми българи не го споменава (иначе се съдраха да викат "Гришо/Кобра, мачкай!" и "БРАВО, ПОЛИ!!!"), е ето това:
https://en.wikipedia.org/wiki/Rusev_(wrestler)

А това е тениската (мисля да си я поръчам):
http://shop.wwe.com/rusev-happy-rusev-d ... olor=Black

Некво патриотично ми стана. Айде, отивам да се бия гордо в гърдите. Лека нощ!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Ordo Malleus » Thu Jan 11, 2018 10:33 am

Е, специално в по-силови спортове като щанги, борба и т.н. българите винаги сме били силни и подобно на братушките сме разработвали какви ли не системи, тренировъчни програми, упражнения и т.н. Ако тръгнеш да търсиш, ще откриеш немалко bulgarian нещо-си в тъмните дебри на съвременния фитнес (тук вкарвам всякакви извращения като кросфитове и прочие). А конкретно този клек е легендарен, да.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by трубадур » Thu Jan 11, 2018 10:44 am

Българите сме последни по траниращи простаци на глава на населението, тъй че е ясно, че масово тия клекове са непопулярни (нищо, че патриотите на маса се просълзяват като чуят за силните години на българската тежка атлетика), а и кеч вече не дават, та простолюдието да се дзвери по Русев. Освен това, родината ни бидейки твърде неизвестна, Русев го раздаваше доста по цицам от цицата на мадър рашъ, отколкото аз съм българче, тъй че и това е допълнителна причина да се отбягва споменаването му.

В общи линии колкото народът обсъжда Христо Явашев (извън това, че постоянно го смятат за родоотстъпник и подобните глупости). We just suck at appreciation

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Moridin » Thu Jan 11, 2018 12:01 pm

Бг клекът наистина си е бая известен (за разлика от Дж Атанасов)
This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by penzata » Thu Jan 11, 2018 12:02 pm

За сметка на това, имаме това култово нещо. :hihi:
Но от всички неща, City 17 на Виктор Антонов ми е най-милото нещо. :mrgreen:

При кросфитърите и калистеника маниаците тия сплит скуатове са доста използвани (или кот каза Ордо, леген-дарни :mrgreen: ), защото са страхотни. Обаче, както спомена трубадура, тука се тренира или на маса или у фитнесо чей-ти-покажем-колко-ноо-моем-да-вдигнем-от-лежанка-брато.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Onslaught » Thu Jan 11, 2018 2:48 pm

Amelia wrote:
Thu Jan 11, 2018 10:24 am
Аз ги уверих, че като българка съм експерт по българските неща и такова нещо просто не съществува, щото ако съществуваше и беше толкова известно, че някви канадски хлапаци, увлечени по фитнеса да знаят за него, щях и аз да знам за него.
Може да се опиташ да си възвърнеш част от изгубения авторитет като експерт по българските неща, като им препоръчаш да потренират с придобиващата през последните години популярност bulgarian bag


Ето ти и един малко известен случай от историята на кеча: http://www.prowrestlinghistoricalsociet ... laus1.html
It would be there that one of the first major professional wrestling public scandals took place. Within January of 1908 Stanislaw would be approached by a wrestler called Kara Suliman during an open challenge. The match however was put off for an unrecorded reason. It is simply listed that Kara did not meet the satisfactory conditions required to take Stanislaw up on his challenge.

The two would meet up at a later date and Stanislaus would fairly easily pin Kara Suliman. Unfortunately for Stanislaus and the man responsible for promoting his fights in England at that time, Charles B. Cochran who had managed Georg Hackenschmidt, someone tipped off the local papers that Kara Suliman was actually under employment of the Cochran camp and was a Bulgarian wrestler who went by the name of Ivan Offtharoff.
The Sporting Life newspaper summed it up:

"We cannot deny that there is a certain element of humour in the situation. Here are two foreign wrestlers hoaxing the British public as it has not been hoaxed for many a long day. There were challenges and counter challenges, affected quarrels, threatened breaking off of negotiations, meetings at the Sportsman office, the deposit of money on behalf Mr. 'Constantin Papiani,' who does not exist, charges of skin-greasing, and to crown it all, hot water baths for the two friends who were soon to be in each other's deadly embrace. Jow these two fellows must have enjoyed their baths - with their tongues in their cheeks, while the deluded British public were rolling up in their thousands to pay for admission to see the wrestling. It is more like a bit from a comic opera than anything we have ever heard of in the world of sport. While we admit to the humour of the situation, we cannot shut our eyes to the seriousness of the matter, and we ask.

How long is the generous-hearted supporter of wrestling to be imposed upon these gentlemen from the continent? If a state of matters exist such as we have shown existed between Zbyszko and Suliman, what confidence can we have that when the men, after due palaver, do meet, we are to have real honest wrestling? Both at the Pavilion and the Holborn Zbyszko and Suliman gave 'good shows', but the story we have disclosed of Zbyszko paying for Suliman's board and lodging since he stayed at Kennington Road does not reassure us that the two men were really trying. Is this wrestling farce never to end?"
Last edited by Onslaught on Thu Jan 11, 2018 4:39 pm, edited 2 times in total.
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by penzata » Thu Jan 11, 2018 3:02 pm

Също и така наречената Bulgarian System (известна и като Bulgarian Method), която е страшно популярна при щангистите, заради опростеността и огромната ефективност на методите на трениране. 8-)
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Amelia » Thu Jan 11, 2018 9:21 pm

Хахаха, мерси за инфото. Ще предам на заинтересованите лица.

Иначе поста ми го писах със смесени чувства - от една страна ми беше смешно, щото ситуацията с колегите беше смешна. От друга, стана ми драго, че подобно нещо съществува.
От трета ми беше тъжно. Българите понастоящем сме малък, насран и комплексиран народец, с величествено минало, трагично настояще и (най-вероятно) липсващо бъдеще. Поради тази причина фетишизираме миналото си и го ползваме да си надуваме самочувствието в настоящето, в което като цяло няма от какво да имаме самочувствие. Следователно си търсим за кви глупости да се самоизтъкваме и съответно се стига до патриотарския бой в гърдите за някви неща, които реално не интересуват никого по света освен нас - като прословутото ни розово масло и Джон Атанасов, дето дори не е българин. А в същото време, разни истински български постижения, дето са станали част от (поп)-културата по света, си остават незабелязани за масите.

Некви такива работи...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Amelia » Wed Apr 11, 2018 4:30 am

Реших вместо да описвам в детайли наскорошните си пътувания до Сан Франциско, Ню Орлеанс и клиниката Мейо в Минесота, да почна да пускам от време на време тук по някой пост, свързан с неща, които съм видяла и научила там. Щото и на трите места имах безкрайно позитивни преживявания, които ми дадоха по нещо ценно.

Започвам с едно нещо, което научих в Сан Франциско:

Най-красивите скелети на света могат да се видят по отлив по плажовете на Сан Франциско. Принадлежат на вид плоски морски таралежи, наречени пясъчни долари (sand dollars). Живите пясъчни долари са покрити с кожа с власинки, но след смъртта им от тях остават само кръглите скелети (cast на английски) с красива симетрична петолистна шарка, които постепенно избеляват под слънцето. Пасификът изхвърля тези скелети по бреговете на Сан Франциско (и много други места) и човек може да види парчета от тях заровени в пясъка навсякъде. А ако има късмет, може да си намери и цял долар. Аз си намерих два!!
Image

Eто така изглеждат като са живи (според интернет - аз живи не видях):
Image

А гледката на залеза по време на отлив, в оня (вече) далечен февруарски ден, ще остане завинаги с мен с картините на вълнова интерференция, рисувани от океана, там където водата облизваше брега...
Image

... и с малкото човече, устремило се към слънцето:
Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Jen » Sat Apr 21, 2018 11:55 am

По-големи вълни от тези на Пасифика няма къде да видиш, както казва Карстен Йенсен, засилват се през половината земно кълбо. Оттам и специалните залези. И от човечетата със сърф под мишница де. Малко на юг, при монтерейския залив има един безобразно красив плаж, който много изкарва такива скелети. Sand Dollar Beach се казва, неизненадващо.
Така и не можах да се разбера със СФ аз. Дали поради завишени очаквания от състезанието с Ню Йорк за THE City на САЩ, което се оказа твърде неравно, или по други причини, не баш за темата за хубавите неща, не знам. И все пак признавам, че дори и клишетата му са страхотни през повечето време – от кейовете с миризливите тюлени до хубавците сърфисти (нещо форумът ми чупи по снимките и атачмънтите и не мога да ги сложа). I liked it until I didn’t, така по форестгъмпски да го формулирам СФ.
Много искам да отида в Минесота. Имам глупава попкултурна представа не без участието на братята Коен за безбрежен и безвременен снежен кър, който може да роди единствено абсурди.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Amelia » Wed Apr 25, 2018 5:21 am

Мерси за допълнението, Джен! Ако успееш да накатериш снимките някъде, да пооплакнем очи с хубави сърфистчета и миризливи тюлени, ще съм много благодарна!

Аз тюлени не видях и човечето, устремило се към слънцето беше единственото сърфистче, на което попаднах. За тоя град така или иначе една седмица не стига, особено ако трябва да се виси с часове по конференции. Но от това, което видях си го харесах много и това донякъде е защото и аз го сравнявах с друг град (Los Angeles). Та, отидох с очакването да попадна на някакъв подобен Мордор и изведнъж се оказах в супер приятен, лесен за навигация, чист и хипстърски град, в който, честно, не видях НИТО ЕДНА ГРОЗНА СГРАДА. Ама нито една! Навсякъде където минах, всяка къща, блокче и паланка имаше някаква малка красотичка на фасадата.

А за Минесота - от самолета си мязаше на заснежен кър, равен и нарязан на квадрати. И във всеки квадрат - нива и къщичка. И тук таме по някоя локва - нали го водят Земята на хилядате езера. Самият Рочестър нямаше кой знае какво да предложи, освен Мейо болницата. В която болница, да ѝ се ненадеваш, един от дните прекарах 3+ часа в обикаляне и разглеждане на предмети на изкуството... Като например ей тези полилеи на Чихули, в които ми останаха очите:
Attachments
mayo_clinic_chihuly.jpg
mayo_clinic_chihuly.jpg (274.46 KiB) Viewed 7861 times
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Marfa » Fri May 04, 2018 9:19 pm

Чай ся. Това в болницата ли са тия полюлеи? Тя нещо като музей ли се води?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Jen » Thu May 10, 2018 5:25 pm

Eто малко същества на морето около Сан Франциско.
(edit: със загуба на качество по трасето, но поне работят, засега)
Spoiler: show
ImageImage
Image
Image

И докато вълната е тихоокеанска, слагам още един хубав свят плюс симпатична случка под шапката на една от по-любимите ми големи глави в американския етос – politeness-а и friendliness-а. Особено подвида, свързан с търпението и отзивчивостта, каквито не съм срещала никъде другаде по света, на фотографската общност там.
Бях намислила да снимам много дълга експозиция (блендата стои отворена примерно минута и пред обектива не трябва да минава нищо), под един кей до Сан Диего. Мостът обаче е на популярен залезен плаж, пълен с избити електрони, които вървят към слънцето като във финал на Майкъл Бей и нищо друго около себе си не забелязват. Тъй като прозорецът на идеалната светлина е не по-голям от 15-ина минути, след петия провален шот се проснах на пясъка, изключих апарата и се приготвих да засиля статива към главата на поредната нинджа. Междувременно, непознатото про (по вида на техниката) до мен, едно, че ми беше отстъпило по-добрата позиция за снимане, второ, че само търпеливо се усмихваше, но и накрая си заряза неговите неща, каза get the camera ready, you’re losing the light и десет минути пази фланговете от хора и кучета, докато приключа. Нямало проблем, бил си калифорниец, не снимал кея за първи път, дошъл, защото небето се очертавало добро, но и друг път можел да дойде. То неудобно да ти стане. После съм имала и други подобни случки, включително една с умерен риск за живота на пак така много мил фотограф, но тази беше от първите, а и резултира в любима снимка.
Spoiler: show
DSC09081.JPG
DSC09081.JPG (193.39 KiB) Viewed 7709 times
]
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by Amelia » Fri Mar 22, 2019 1:02 am

Отдавна не съм пускала нищо тук, но светът дори и днес продължава да е хубав и ние (уви) все още сме част от него:
https://www.boredpanda.com/rarely-seen- ... C0QE8_iQQk
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е хубав и всички сме част от него

Post by penzata » Sat Apr 13, 2019 11:14 am

Великолепно представяне на българските боркини на европейското в Букурещ. :heart: Последната една година женската ни борба е на изключително ниво, а според Петър Касабов момичетата се борят на 80% от възможностите си. Личи си, че когато се работи усърдно, имаш целеустременост и не ти пречат от страна на държава, федерация и журналисти, резултатите са налице. :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 17 guests