Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Claymore » Thu Jul 13, 2017 11:23 am

Killua wrote:
Thu Jul 13, 2017 11:20 am
E, и материалът на Рандъм от вчера се брои, сигурно? ;D
http://www.shadowdance.info/magazine/co ... cycle-one/
Туше, някак автоматично приравних комиксови персонажи със супергерои в ума си. :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Killua » Fri Jul 14, 2017 7:40 am

:D
Ето още супергерои от комикси ;р
http://www.shadowdance.info/magazine/ar ... -avengers/
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Killua » Sun Jul 16, 2017 9:41 am

Litz wrote:
Wed Jul 12, 2017 1:56 pm
Ще споменете ли Queer baiting феномена в тези дни? Много често срещан и експлоатиран е тоя феномен и ще ми е интересен вашата гледна точка.
Ето тук е споменат феноменът: http://www.shadowdance.info/magazine/ar ... -problems/
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Litz » Mon Jul 17, 2017 11:15 am

Умрях на Стерек снимката. Още ме е яд, че не са двойка. :lol:

Радва ме, че в стереотипите Роланд не е споменал Кърт, защото въпреки че половината свят твърди, че Кърт е мега стереотипа, тва е един от най-многопластовите персонажи евър и връзката с баща му е едно от най-красивите неща евър.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Killua » Mon Jul 17, 2017 11:23 am

Litz wrote:
Mon Jul 17, 2017 11:15 am
Умрях на Стерек снимката. Още ме е яд, че не са двойка. :lol:
Но във фейсбук една фенка коментира, че това със Стерек било само измислица на феновете и всъщност тя въобще не виждала куиърбейтинг там.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Litz » Mon Jul 17, 2017 11:30 am

Нищо не разбира. Стерек си беше бруталния куирбейтинг и огромна част от феновете гледаха сериала именно заради тва, може да се забележи как рейтингите им падат брутално откакто държат Стайлс и Дерек отделно и откак Дерек напусна. А рейтингите им без О Браян са неква трагедия.... И ся за да им гредат финалните епизоди. Промото е наблъсканш със Стерек. This is pure bait.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by LightOne » Wed Jul 19, 2017 8:34 pm

Интересно ми е след края на новия проект как анализира екипът неговото протичане?
Това бе определено най-контроверсиалната продукция на списанието и ми е доста люпобитно за реакции и мнения.
Покриха ли се очакванията за интерес към тематичнита седмица, дали ги изненада масираната проява на хомофобия по коментарите или Роланд просто хранеше поредните тролове? Може ли да се вземе за показателен пример колко българинът е дорасъл да води подобен диалог или това е една нова стъпка напред в борбата? Изобщо четоха ли се статиите или хората реагираха първосигнално на „провокацията“ (справка Young avengers)?
Разбира се, макар отправени към Екипа, може да се включат и други потребители за тяхното мнение по въпросите.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Roland » Wed Jul 19, 2017 10:00 pm

Ами отговорът е, чини ми се, "Да". В смисъл, всичко, което изброи, се случи в една или друга степен. Мисля, че хората четоха искрено и искрено хейтеха. Някои не успяваха да преодолеят думичката "гей" и автоматично блокираха всичко останало, което доведе до разни неясноти.

Мен лично много ме изненада това колко хора открито подкрепяха материалите и защитаваха куиърнеса. Хейта го очаквах, но мисля, че поне аз не си бях дал сметка колко по-смели са станали куиър читателите и allies, поне във фейсбук (което не е малко). Забавното е, че хората, които бяха против тази седмица, често нямаха собственото си лице за профил, докато на практика всички, които бяха за, го имаха. Не знам това какво точно казва, но ми се стори интересно.

Иначе аз обичам конфронтацията, това е ясно. Но според мен като цяло резултатът от тая седмица беше много повече положителен, отколкото отрицателен. Ако дори един човек сме накарали да се замисли над начина, по който функционира в свта около себе си, си е струвало. И ако трябва да съм честен, хората, дето ще спрат да ни четат защото сме писали за педерасти, аз поне не ги искам за читатели :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Amelia » Thu Jul 20, 2017 4:06 am

Аз съм приятно изненадана - очаквах много повече и по-агресивни хомофобски изстъпления.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Killua » Thu Jul 20, 2017 8:14 am

Ами имаше доста хейт, аз май очаквах да е по-малко...
и доста ни разлайкнаха страницата във фейсбук, което си беше очаквано, де :)

мисля, че поне една малка част от хората са решили, че сме соросоиди, наети да пропагандират изпаднали ценности и да съсипват българските юнаци :Д
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Random » Thu Jul 20, 2017 9:48 am

Според мен се получи супер. Честно казано повече дискусии и хейт очаквах, даже бих казал, че мина супер кротко. Нямаше твърде много хора с абсолютни капаци на очите, а те се ограничаваха основно до дюдюкания, което в крайна сметка мисля, че вреди повече на възприемането на тяхната ценностна система в по-широка публика, отколкото каквото и да е друго. Надявах се и на повече конструктивни дискусии и споделяне на лични погледи, опит с други подобни произведения и т.н. Но в България като цяло като че ли няма много добре изградена традиция за водене на конструктивен диалог, който отива отвъд 2 поста по смисъл "това не ме кефи или това ме кефи много", така че все пак имаше достатъчно хубави включвания от читатели. Надявам се да сме пораздвижилипоне малко осъзнаването, че това е важна тема и че има какво да се пише и говори по нея, а и мисля, че имаше много хубави материали сами по себе си.

Нека се изкажат и читателите от форума обаче :) Това би било по-ценно според мен.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by tigermaster » Thu Jul 20, 2017 12:19 pm

Ами, материалите, които успях да прочета, бяха много готини и си набелязах неща за четене. Сега, понеже Фейсбук не ползвам, какво се е случвало там не знам, но като гледам как го приемате, хомофобията надали е била особено неприятна.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Martix » Thu Jul 20, 2017 3:16 pm

Супер беше инициативата. Дано не сте загубили много читатели, че като наизлязоха тия ми ти мъжествени мъже... :spite:
И ми хареса, че имаше повече материали от Роланд, вместо от Рандъм. Рандъм, приятелю, страхотен автор си, но понякога нищо не ти разбирам като навлезеш в понятията.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Gilraen
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 07, 2008 12:32 pm

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Gilraen » Thu Jul 20, 2017 3:41 pm

Аз се зачудих, че коментарите тук, след статиите, са малко, но после се сетих, че ШД имат страница и във фейсбук - мрежа, която аз не ползвам, та не зная как са протекли дискусиите там.
Това е щекотлива проблематика за немалка част от бг обществото, да.
Мога да ви поздравя за инициативата и материалите, аз също си отбелязах някои неща, с които ми се иска да се запозная - есето на Дона Харауей например, защото материалът на Рандъм ме отнесе към един разказ на Тереса Мира де Ечеверия, в който се натъкнах на подобни мотиви...
Какво да кажа, аз се справям със статиите на Рандъм на ниво четене, но признавам, че ще ми е трудно да формулирам въпрос или възражение :P , така обаче израстваме и се учим :D .
Очакваме още интересни теми.
"... there's a hell of a good universe next door: let's go".
e. e. cummings

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дни на Куиър фантастиката в ShadowDance

Post by Killua » Thu Jul 20, 2017 4:13 pm

Под статията за Young avengers (by Dr. Horrible) имаше общо над 130 коментара, мисля, че се пада рекорд :mrgreen:

- Имахме картинка с надпис "cease your faggotry"
- По повод седмицата имахме детайлно описание, включващо неспособност за задържане на храната в организма...
- Имахме приятна дискусия на темата куиър герои ли са злодеите на Дисни, споменати от Роланд (подобна дискусия май си имаше във форума).
- Имахме малко хейт по циганите.
- Имахме предложения да минем на содомия и некрофилия след "гейските истории".
- А да - обявихме Миднайтър като гей-версия на Батман и един коментар отдолу гласеше следното: "Това..гей-версия..онова дето си мися ли е..или е некво съкращение..на геймърска..!?"

И още всякакви бисери!

Хора, не знам, много изпускате като не ползвате фейсбук! :D

Изгубени читатели имаше със сигурност, но не бяха чак толкова много като че ли. Според мен се получи интересно в крайна сметка - другите ни тематични седмици изобщо не предизвикаха подобни разпалени дискусии. :) Но ми е особено интересно, че аз явно съм очаквала хората да са по-адекватни, отколкото бяха, докато колегите, писали по-горе - са мислели, че нещата ще бъдат далеч по-трагични. Ето затова е хубаво да се подхожда със занижени очаквания!
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] and 13 guests