Малка изборна превъзходна

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by penzata » Wed Mar 22, 2017 8:54 am

Не се пени толкова. Отначало, при все че изказването ѝ е колосална глупост, в медиите беше изопачено, което не прави цялото оригинално изказване по-смислено.

Ясно, че това, което си дала като цитат е крайно противоречие, при положение, че си "нямал свобода да мислиш", откъде-накъде знаеш какво ти е отнела "демокрацията"?

И пак ще кажа - какво точно очаквате от тоя сбирщок? Нас, като по-млади, с подобни изказвания ни "отдалечават" все повече от тяхната "идея" и будят присмех и подигравки, обаче хората, които все още милеят по старите времена, за тях думите на хиНинова са отражение на техните мисли.

Като цяло ми е безпредметно да се обсъжда каквото и да е нещо, за която и да е партия, при подобни "изказвания" от нейния лидер. Когато болшинството хора спрат и те да им обръщат внимание, може и да се промени нещо - краен, изпитан, работещ от памтивека метод на родителя, който наказва децата с безразличие. :mrgreen: .
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Amelia » Wed Mar 22, 2017 9:21 am

Ние сме много отдалечени, факт, и затова пак ще си гледаме произволна конфигурация от БКП + ГЕРБ + ДПС на власт.

Иначе, моята родителка е лайкнала фейсбуците на Нинова и Радев и от време на време им пише пълни с възторг пожелания за успех, а аз се проклинам за това, че изобщо й показах що е то интернетът. :cry:

Не сме си говорили с нея от 2 месеца, щото се скарахме за това, че тя хвалеше Тръмп колко истински мъж бил. В момента лайквам всякакви подигравки и критики за руските подлоги, по които си пада тя, за да й излизат на фейсбук стената и да я дразнят. Ето това е хибридна война в семеен вариант. :lol:

В тоя ред на мисли, сички родители тряя да бъдат насила изкарани от интернет, щото не са правени за него, не разбират нетикета и съответно само карат децата им да ги е срам от тях...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by penzata » Wed Mar 22, 2017 9:34 am

Amelia wrote:В тоя ред на мисли, сички родители тряя да бъдат насила изкарани от интернет, щото не са правени за него, не разбират нетикета и съответно само карат децата им да ги е срам от тях...
Това не важи ли за повечето хора, които се плацикат в този интернет океан и, въпреки това, все още не са се научили да отсяват информацията, която получават и се самокороноват за "велики" мислители и всезнайковци, защото били "прочели" нещо в интернет? Хубаво, ама ако щеш да прочетеш и вавилонската библиотека, като не може да осмислиш, възприемеш и разбереш, какво точно си прочел, си пълен папагал.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by coldie » Thu Mar 23, 2017 12:23 am

Президентска република може да е по-добрият вариант. Вместо 240 продажници ин чардж, ще е само един....

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Litz » Fri Mar 24, 2017 2:28 am

Джасим са го били днеска :shock:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by penzata » Fri Mar 24, 2017 9:04 am

Обаче, човекът казва, че и имал видео на побоя си (и защо не го е постнал и него?). Как, аджеба, хем те бият, хем снимаш. :dunno:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Marfa » Fri Mar 24, 2017 9:34 am

Нз, ама фейсбукът е възпален. Все едно атентатът в Ница.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by The Dragon » Fri Mar 24, 2017 10:19 am

penzata wrote:Обаче, човекът казва, че и имал видео на побоя си (и защо не го е постнал и него?). Как, аджеба, хем те бият, хем снимаш. :dunno:
По същия начин като Ричард Спенсър.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 24, 2017 11:00 am

Ето тук има снимки как Джасим говори с полицията, бяга от гълъби и заснема клипче. В сайта пише "за малко не се стигна до пряк сблъсък между двамата. Полицейска патрулка, която се оказа наблизо, предотврати разрастването на скандала."
А ето тук пише "От полицията обясниха, че инцидентът е станал около 14.15 часа и не става въпрос точно за нападение. Емил Джасим и друг мъж са се скарали пред столично заведение. Мъжът, който е проявил агресия към кандидат-депутата, е задържан."


Нямам идея кое как е станало, разбира се, дано наистина не е пострадал сериозно и всичко да му е наред. Просто ме дразни как разни медии и новинарски сайтове отразяват новината, като се посочват единствено на пост във фейсбук.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by penzata » Fri Mar 24, 2017 11:43 am

Dr. Horrible wrote:Нямам идея кое как е станало, разбира се, дано наистина не е пострадал сериозно и всичко да му е наред. Просто ме дразни как разни медии и новинарски сайтове отразяват новината, като се посочват единствено на пост във фейсбук.
Остави, че са постове, ама едното е пред Римската стена, другото пък пред столично заведение. Било бой, ама не баш, удар уж било, ама май спречкване. Всеки си пише каквото си иска.

Вероятността да разбереш наистина какво е станало е нулева.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Marfa » Fri Mar 24, 2017 2:30 pm

Наблюдавам с умерен безинтерес как "побоят" над Джасим кротко ескалира до Холокост над демокрацията. В същото време липсва каквато и да е безпристрастна информация за въпросната случка, ако се изключат думите на самия пострадал, че бил ял бой.

Не, не искам да някой да бие някого, още по-малко пък заради политически различия. Дразни ме, че се разтяга локум, за който дори не ни е известно дали съществува. Джасим все повече започва да ми се припокрива с определението за копеленце.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Moridin » Fri Mar 24, 2017 2:35 pm

И аз не му се кефя много като личност, въпреки че съм съгласен с позициите му. Не се кефя и на неособено адекватното маркетиране на тоя и други случаи, както указвате.

Но независимо от това, дабг си остава далеч над всичко останало.
За съжаление перфектни няма, поне докато ШД не земе властта де :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Marfa » Fri Mar 24, 2017 3:59 pm

Последно излиза, че не точно бил ял бой, но можело било да е ял, което било крайно недопустимо и всъщност нямало голямо значение дали бил бит, защото живеем в обстановка, в която наистина може да бъде бил набит. Апологетите му ме изумяват. А някои от тях ги познавам лично. ОК, разбирам, че са приятели и пр., но все пак айде малко критична мисъл да се вложи и като стана ясно, че побоят е по-скоро потенциален, да бяха просто си замълчали, ако ги е било срам да се извинят.

Но инак, да, и аз клоня към ДаБ. Дори от ДЕОС ме кандърдисваха да ме сложат в листата, но отказах покрай всичките си останали проблеми.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Marfa » Sun Mar 26, 2017 11:34 am

Като цяло много неща мога да разбера. Марешки ми е ясен. Мога да преглътна Слави Бинев като депутат на ДПС. Мога да разбера Евгенито Михайлов като депутат на ДОСТ. Мога да схвана защо Волен още не е нападнал някоя бакалия с обвинението, че продават хляб с амфетамини. Но не мога да разбера защо, кога и как някой би гласувал за РБ 2.0. Това вече е отвъд мен.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by The Dragon » Sun Mar 26, 2017 3:58 pm

Ми не знам ... ама май лукарски ще влезе в парламента ... за разлика от Кънев и както там се казваше лидера на Да българия.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests