Малка изборна превъзходна

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by coldie » Mon Mar 27, 2017 8:07 pm

Amelia wrote:Не знам ква е тая драма с Джасим, но аз follow-вам и него, и Да, България на Фейсбук и не видях никакво преекспониране на случая. Джасим беше казал, че са го ударили в корема и крака. Оплакваше се, че го боли и на следващия ден, но слава богу, тежки повреди нямало. Два поста. Толкоз. В Да, България пуснаха един пост, в който казват кво е станало и че чакат полицията и прокуратурата да си свършат работата. Дотам. Никой в тея постове не е казвал, че Джасим умира, заедно с демокрацията ни или че е пострадал дотолкова, че да не може да функционира или да се усмихне.

Погледнах и снимките от вестник Труд. Като оставим настрана, че всичко в кафявите медии трябва да се взима с 5 лъжици сол, не виждам как тези снимки опровергават каквото и да е - на тях има един изплашен Джасим, който тича, обръща се за да снима нещо със смартфона, който държи с ръка, обяснява нещо на някви полицаи и после полицаите задържат някакъв левент. Начи, ако искате ще ви пратя мъжа ми да ви обясни как той се опитваше да снима един крадец със смартфона си - в общи линии не е проста работа в средата на стресова ситуация, а в нашия случай крадецът дори не се опитваше да набие Сашко в този момент. Та да. Отдалече стават тея работи. Ние си имаме размазана снимка на бягащ, сниман в гръб силует в тъмното. А снимките в Труд сигурно са правени със смартфон на някой свидетел на сеира, който не е трябвало да се отбранява и следователно е снимал.

Та мое ли да спрем с глупостите, докато по тоя повод не излезе някво ясно официално становище от няква официална институция, била тя българска и следователно неработеща? Това да набият Джасим на улицата на мен лично ми се вижда по-вероятно от това да не набият Джасим на улицата предвид качествата на уличния матриал и на самия Джасим. Не разбирам това злорадство и не виждам смисъл от него.
Момент, имаш ли отговор защо Иванов и Кънев, не се явиха в коалиция?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Amelia » Mon Mar 27, 2017 8:18 pm

Начи, за мен тези избори имат положителен ефект. За пръв път, откакто мога да гласувам, имаше партия, която искам да подкрепя. Щото ме кефи партията, а не щото някой друг не трябва да бъде допускан до властта. РБ не беше такава партия. Радан успя да се самокомпрометира доволно докато беше в нея, така че и НР не беше такава партия (оттам разбирам и нежеланието за сформиране на коалиция между НР и ДБ). ДБ Е такава партия, дори с лица като Джасим в нея. Щото Джасим може да е сякъв, но поне разбира накъде трябва да върви българското образование. Да не говорим колко от нещата дето казва са преиначени от медии и първосигнално реагиращи патреоди. Т.е. в България, в политическото пространство НАЙ-СЕТНЕ се появиха някви нормални хора с акъл, дето искат да живеят в Европа, в 21ви век и не са част от стандартната мафия. И искат да разкарат стандартната мафия. И са съсредоточени върху най-наболялата тема - правосъдната реформа - щото мафия без правосъдие не се бори. Докато има такава безнаказана корупция в тая страна, нищо няма да се оправи, така че ТОВА е най-важното за страната ни в момента.

Резултатите не са неочаквани за мен, но това, че ДБ беше трета в София не го очаквах и ми дава няква надежда. Надявам се в следващите няколко години, докато не падне и това правителство, да успеят да си създадат фенове и извън София и интернет. Щото те са много силни в интернет, но България не е от тея страни, в които социалните мрежи да имат реален политически ефект.

За справка, тука нашият кмет Ненши го избраха младите хора, активни във Фейсбук и Туитър, щото човекът там си водеше кампанията основно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by coldie » Mon Mar 27, 2017 9:40 pm

Amelia wrote:Начи, за мен тези избори имат положителен ефект. За пръв път, откакто мога да гласувам, имаше партия, която искам да подкрепя. Щото ме кефи партията, а не щото някой друг не трябва да бъде допускан до властта. РБ не беше такава партия. Радан успя да се самокомпрометира доволно докато беше в нея, така че и НР не беше такава партия (оттам разбирам и нежеланието за сформиране на коалиция между НР и ДБ). ДБ Е такава партия, дори с лица като Джасим в нея. Щото Джасим може да е сякъв, но поне разбира накъде трябва да върви българското образование. Да не говорим колко от нещата дето казва са преиначени от медии и първосигнално реагиращи патреоди. Т.е. в България, в политическото пространство НАЙ-СЕТНЕ се появиха някви нормални хора с акъл, дето искат да живеят в Европа, в 21ви век и не са част от стандартната мафия. И искат да разкарат стандартната мафия. И са съсредоточени върху най-наболялата тема - правосъдната реформа - щото мафия без правосъдие не се бори. Докато има такава безнаказана корупция в тая страна, нищо няма да се оправи, така че ТОВА е най-важното за страната ни в момента.

Резултатите не са неочаквани за мен, но това, че ДБ беше трета в София не го очаквах и ми дава няква надежда. Надявам се в следващите няколко години, докато не падне и това правителство, да успеят да си създадат фенове и извън София и интернет. Щото те са много силни в интернет, но България не е от тея страни, в които социалните мрежи да имат реален политически ефект.

За справка, тука нашият кмет Ненши го избраха младите хора, активни във Фейсбук и Туитър, щото човекът там си водеше кампанията основно.
Пък на мен ми е тъжно, защото някой 2-3 пъти хвърлял оставка, ще управлява отново.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Litz » Tue Mar 28, 2017 1:32 am

Аз не злорадствам за Джасим и поста ми за усмихването му беше гавра. Не съм съгласна с нацистчетата, дето ще го трепят за щяло и не щяло, ама човекът дразни. Да не говорим, че за човек на неговите години и претенции за професионализъм, позьорщината му е епохална. Също така, мисля че е яко тъп, защото днеска е налайкнал статус на Летящата Козила Ерато, който очевидно го гаври него- това за победителите.

И аз се радвам, че гласувах за нещо, в което вярвах. Смятам, че обединени с Радан нямаха шанс също, защото много хора, Радан ги отвращава с поведението. Цялото ми семейство до баба и дядо бяха пред голяма дилема за кого да гласуват, дядо ми най-тежко ги приема тия неща, като човек вярващ в бг дясната идея.

Но има някои неща, които в Да България също ме дразниха, не приемането на критика от колебаещи се/вече убедени. Самата им кампания протече по неправилен начин. Целеше се в балона от хора, които те изначално ни имаха като електорат. И огромният снобизъм на тема електорат кой колко висши имал, кой колко красив бил, добре облечен с кво тяло, ква музика слушал и на колко години бил. Не знам трябва да покажеш на другите хора с какво ти си по-добър от останалите, да ги зарибиш по политика. А не да се биеш в гърдите, че избирателите ти били с висше и били красиви. Пак Джасим тва.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Litz » Tue Mar 28, 2017 1:43 am

Отделно Слави:
Следва открито писмо на телевизионния водещ Слави Трифонов до политиците, с което ги уведомява, че им поставя два ултиматума: ако за срок от две седмици след свикването на новия парламент той не започне работа по "приемането на решенията на народа от референдума" и ако за срок от два месеца не "започне работа по промяната на законите, съобразно решенията на референдума", той, Слави Трифонов, ще протестира сам пред сградата на Народното събрание.
Затова ще направя следното:

Първо:
Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две седмици вие не започнете работа по този въпрос, в началото на третата седмица аз ще дойда пред сградата на Народното събрание, за да си потърся гражданските права.

Второ:
Ако постъпите правилно и в този двуседмичен срок започнете работа по промяната на законите, съобразно решенията на референдума, след това ви давам два месеца да приемете новите закони. Два месеца е достатъчно време да прецизирате и приемете конкретните законодателни решения.

Ако след този срок вие не сте ги приели и не сте ги превърнали в закон, а само сте симулирали работа, отново ще дойда пред сградата на Народното събрание, за да отвоювам гражданските си права.
Начи първия път ше ги търси, после ще ги отвоюва :lol:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by penzata » Tue Mar 28, 2017 8:21 am

^^^^^^
Еми, да, то градация трябва да има. Първо с добро, после със сопата. Он балгарин, он маж.


ЕДИТ:
Айде, почна се - Он уж го цензорират. Вече може спокойно, без да чака двуседмичния си ултиматум, да си събира м'тряла и да ходи пред парламента, направо да си го взима. Чакам публично късане и на снимката на btv.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by трубадур » Tue Mar 28, 2017 8:56 am

penzata wrote: ЕДИТ:
Айде, почна се - Он уж го цензорират. Вече може спокойно, без да чака двуседмичния си ултиматум, да си събира м'тряла и да ходи пред парламента, направо да си го взима. Чакам публично късане и на снимката на btv.
Ае обесни ми къф е шансът единственият му зрител да е и драскач в дневник ебаси. :panic:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Marfa » Tue Mar 28, 2017 10:12 am

Няма единствен зрител. Концертите му нали си ги виждал? Отделно що народ му се върза и му гласува на референдума. Боли или не, Слави си има огромна аЛдитория, която жадно попива всичките му простотии. Ако беше направил партия, вместо Марешки той щеше да е в парламента сега и при това с повече депутати.

Аз се зачудих как така на ьтв внезапно им светна, че тоя тип от ГОДИНИ нарушава договора за развлекателно предаване и го е превърнал в популистко политическо шоу, но се оказа, че от началото на годината имали нов шеф, австриец, който явно чете договорите такива, каквито са. Сега обаче това директно го превръща в мъченик и жертва на злата цензура и ела гледай какво ще стане. :popcorn:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by penzata » Tue Mar 28, 2017 11:14 am

То да беше само неговото предаване, което нарушава "договор", бива, ама в цялата медия (и не само btv) "развлекателната" им програма е крайно "неразвлекателна".
Сега, дали, заради австриеца (с благозвучното немско име Флориан) или просто поредната пиар кампания, е "свалено" предаването (един епизод, де), не знам, но е факт, че след тези "действия" неговият (повече от един чиляк) м'трял ще се затвърди още повече.

Братчеда (он, учиндолеца) има друга стратегия. Да, ако беше направил партия, най-вероятно щеше да влезе на мястото на бензинджията, обаче гъдуларят иска той да накланя везните, демек се цели като проценти някъде над патреотете, дори диписито. При една мажоритарна система като нищо ще си вдигне процентите, така че истинският популизъм тепърва започва. Патреотете и "Бензиностанция във всеки дом" Мен не са като реформаторите - ще се коалират, обаче си имат безумни извий ми ръцете изисквания и дори, чисто математически, Баце да сформира мнозинство, то ще е крайно разногласно и най-много да докретат пак две години, които ще са напълно достатъчни за Кю Кю сбирщока още повече да засили позициите си и в следващия парламент да може да тропа по масата, да плямпа вицове и да чукне едно риалити "Лапкай с мен", заедно с лафкаджийските му преатели, керемидените бьекапьета и други такива политически колоси, така де фалоси, ааа, колоси, колоси. :unsure:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by трубадур » Tue Mar 28, 2017 11:26 am

penza, доставяш ез южеъл :mrgreen:

тъжното е, че пред славиту има доста ходове.

Сега това ръчкане от ръководството не носи духа на "ние срещу системата" както беше с Хъшове, но кубакът не е вчерашен, няма как да знаем какви са му договорите с бтв, но сигурно ще успее да дои известно време. Ако не директно от ефира, то лакеите му (с бахти прическите, чесну ли бе, така изглеждате) ще се развихри в интернет. А това е дори по-тъжно от сегашните избори.

Последното нещо, дето искам да виждам са цитатите на сиромахов

User avatar
Gilraen
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 07, 2008 12:32 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Gilraen » Tue Mar 28, 2017 2:51 pm

Независимо от причината, доволна съм неизказано, че смъкнаха от ефир "развлекателното шоу" на това наглярче, дето го играе ментор на нацията. Надявам се да е не само конкретното предаване, а завинаги.
Но вредата вече е нанесена - близо 20 години Славиту формираше вкуса и възгледите на голяма част от малкиот волен народец.
В деня на президентските избори и референдума срещнах из моето селце доста баби, лели и каки, които ми споделиха, че са ходили да гласуват, ей тъй , да пуснат "три да за Слави" :roll:
"... there's a hell of a good universe next door: let's go".
e. e. cummings

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by tigermaster » Tue Mar 28, 2017 6:43 pm

Gilraen wrote:Независимо от причината, доволна съм неизказано, че смъкнаха от ефир "развлекателното шоу" на това наглярче, дето го играе ментор на нацията. Надявам се да е не само конкретното предаване, а завинаги.
+12500
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by coldie » Tue Mar 28, 2017 10:29 pm

Gilraen wrote:Независимо от причината, доволна съм неизказано, че смъкнаха от ефир "развлекателното шоу" на това наглярче, дето го играе ментор на нацията. Надявам се да е не само конкретното предаване, а завинаги.
Но вредата вече е нанесена - близо 20 години Славиту формираше вкуса и възгледите на голяма част от малкиот волен народец.
В деня на президентските избори и референдума срещнах из моето селце доста баби, лели и каки, които ми споделиха, че са ходили да гласуват, ей тъй , да пуснат "три да за Слави" :roll:
Това е вид завистничество.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by tigermaster » Wed Mar 29, 2017 12:45 am

Не е до завистничество, а до това, че е крайно време този човек да бъде озаптен. По време на предишния изпълнителен директор простотията му е вкарала телевизията в проблеми със СЕМ, както се оказа:
http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... te_na_btv/?
Абсолютно закономерно е новото ръководство да му затвори плювалника. Тая вечер имало ли е шоу на живо, впрочем?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Marfa » Wed Mar 29, 2017 9:48 am

Да. :neutral: А се надявах да го разкарат веднъж завинаги.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests