Малка изборна превъзходна

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Малка изборна превъзходна

Post by Amelia » Tue Mar 14, 2017 12:59 am

Пускам тема да си обсъждаме предстоящите избори и настоящата клоунада около тях.

На нас пак ни отвориха секция в Калгари, та аз поне ще пусна един глас за Да, България. От регистрацията им насам толкоз народ толкоз газ изпика, че явно пичовете яко пречат на статуквото. Надявам се да не станат част от него.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Litz » Tue Mar 14, 2017 1:38 am

И аз мисля да пусна за Да, България.

Макар че имаха един ЕПИК Фейл момент, когато недоразумението Луиза Григорова го бяха сложили за кандидат депутат и в момента, в който потенциалните избиратели бяха "ВТФ ПИЧОВЕ??", почнаха някви нападки как всички, които критикували Луиза били тролове, били окей с Нона Йотова, Корнито и тн. И имали проблем с актьорите като цяло.

Което не беше вярно, щото никой няма проблем с актьорите, просто въпросната мацка, никога не е имала обществено мнение, за разлика от Ивайло Захариев примерно, дето евала му за активизма и хъса (компенсира заради липсата на талант ;р). Но да. Т'ва ще е моят избор.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by termit » Thu Mar 16, 2017 9:46 am

Нещо такова обмислям и аз. При мен изборът е между Да, България и Нова Република. На последните избори гласувах за РБ, и то с отвращение (заради субекти като Кунева и цялата ѝ партия), най-вече заради ДСБ. В момента РБ е подигравка, а новият проект на Радан Кънев ми е доста никакъв, да не говорим че самият Кънев реагира адски странно миналата година около пропадането на съдебната реформа и люспенето в РБ (отне им половин година да изключат Москов от ДСБ, и така и не разбрах какъв беше смисъла на целия танц дето го въртяха с другите партии от РБ).

Христо Иванов прояви нещо рядко за нашенски министър - подаде си оставката, когато го орязаха за реформите, които искаше да направи, като преди това се бори доста за да ги постигне. Дори и само за това печели голяма червена точка. В платформата им частта за промени по съдебната система е в пъти по-голяма от останалите направления, и аз съм напълно за това мислене - от там трябва да тръгнем. 5% от БВП за образованието също не е зле, макар че никъде не видях нищо за подобряване на дисциплината в училище (като родител с бъдеща първокласничка, тия неща са ми доста важни в момента).
Elves dig rocket launchers.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by трубадур » Thu Mar 16, 2017 1:16 pm

http://www.predizborno.com на тва цъках с ляв бутон повече отколкото на диабло на времето

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by coldie » Fri Mar 17, 2017 12:01 am

Аз понеже влизам в един политически форум, та един форумец предложи, вместо с да задраскваме с химикал, да трием с монета.
Велика идея ! :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Moridin » Fri Mar 17, 2017 2:17 am

Да, България е безалтернативна за мен, не само защото участвах в това-онова от кампанията й, не само защото е коалирана със Зелените и ДЕОС, не само заради Христо Иванов, но и защото буквално няма кой друг :)

НР и Радан вероятно са нелош избор за хората, за които дясната идеология е по-важна от "новия бардак".

Всичко друго не смятам, че има смисъл да се коментира.
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Litz » Fri Mar 17, 2017 3:35 am

http://www.faktor.bg/bg/articles/novini ... oligofreni

:shock: :shock: :shock:
Тия кви са бе? Защо съществуват.

Иначе мен ми е странно как дават толкова малко гласове на Да, България, при положение, че аз почти не познавам човек, който би гласувал за нещо друго.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Amelia » Fri Mar 17, 2017 7:24 am

ОМГ, Емил Джасим току що описа това, дето уча в B.Ed.-то в Канада в ей този пост:
"Очевидно е, че всеки създател на видеоигри знае онова, което създателите на учебните програми не знаят - никога не рекламираш видеоиграта като лесна. Децата не обичат училището, не защото е трудно, а защото е скучно", казва Сиймор Пейпърт.

Истински ме вълнува как България може да застане високо, подпомагайки младите ни сънародници чрез образование да се превръщат в автономни, свободни и предприемчиви личности, а не просто в "кадри".
Знам, че има как училището да бъде приятно, а часовете да са интересни и очаквани с нетърпение.
Нямам съмнение, че е недопустимо децата от българските училища в чужбина да бъдат таксувани в българските университети като ЧУЖДИ граждани.

Поради всичко това с моите съмишленици от "Да, България" заложихме следните принципи в нашата програма:

2. Смяна на фокуса в образованието от наизустяване на информация към усвояване на умения – анализ, критично мислене, взимане на решение, себереализация и др.
Това ще се постигне чрез:

✔ облекчаване на учебното съдържание от терминология, която не е съобразена с възрастта на децата;
✔ ясни критерии на оценяване, отразяващи обективно напредъка във функционалните умения на всеки ученик;
✔ намаляване на писмените домашни работи за сметка на извънкласните дейности и учене чрез правене;
✔ развиване на основни за 21-ви век умения:
➡ умение за учене – търсене и проверка на достоверност на информация, анализ и синтез;
критично мислене;
➡ функционална грамотност;
➡ дигитална грамотност;
➡ творческо мислене и креативност;
➡ работа в екип;
➡ гражданска и институционална култура;
➡ финансова грамотност;
➡ екологично съзнание;
➡ комуникационни и презентационни умения;
➡ емоционална интелигентност;
✔ стимулиране на участие в младежки проекти за наука, технологии, иновации, изкуство, екологични, доброволчески и др.;
✔ развиване на висока физическа и здравна култура чрез редовни спортни занимания в училище и в извънкласни дейности;
✔ възпитаване на децата в познаване и потребност от култура и изкуство чрез активни връзки с културни институции, събития и дейци;
✔ стимулиране на творческия потенциал на децата и поощряване на заниманията им с различни изкуства, в това число чрез свободноизбираеми и извънкласни дейности в училище при осигуряване на нужното финансиране и материална база за тези дейности;
✔ създаване на връзки на децата с природната среда и възпитаване на базисни умения за взаимодействие и общуване с нея, за оцеляване сред природата, както и изграждане на основни навици на природосъобразно поведение;
✔ акцент върху ранното детско развитие и непрекъснатото учене през целия живот.
Да, България наистина е без алтернатива в българската политика.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by AlDim » Fri Mar 17, 2017 10:01 am

От регистрацията им насам толкоз народ толкоз газ изпика, че явно пичовете яко пречат на статуквото.
Я вземат 2%, я не. Не бих се напинял особено. Аз винаги съм на линия за принципно гласуване, но обичайния цикъл си върви както обикновено и статуквото няма да се мръдне. Сега е ред не БйеКаПйе. После с ГЕРБ само трябва да се разберат кой ще вземе нацистчетата и кой - турската партия.

http://www.gallup-international.bg/bg/% ... e-campaign

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Random » Fri Mar 17, 2017 1:46 pm

Ай поздрав: https://youtu.be/vMRo83ht_Cg
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by termit » Fri Mar 17, 2017 5:05 pm

За съжаление Сашо е прав. Ще ми се Да, България да се бяха коалирали и с партията на Кънев - така щяха да има шанс да добутат до парламента. В момента ми се струва че по-скоро няма да успеят (все пак ще гласувам за тях)
Elves dig rocket launchers.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Малка изборна превъзходна

Post by penzata » Sat Mar 18, 2017 9:56 am

coldie wrote:Аз понеже влизам в един политически форум, та един форумец предложи, вместо с да задраскваме с химикал, да трием с монета.
Велика идея ! :)
:rollrofl: :rofl: :lol: :panic:

Преди имах наблюдения за Джасим само от един "писателски" кръг и крайно не ми харесваше. Ама, то заради кръга, вероятно. :mrgreen:
Но в предаванията, в които съм го гледал, нещата, които каза за историята и литературата (Джасим), това, което @Amelia постна, и всичките му изказвания, си личи, че е страшно мислещ и кадърен човек. Да, наистина изглежда най-приемливото решение.

За тези, които още нямат представа, за кого ще гласуват, има един сайт http://www.vremezaizbor.com, в който чрез отговаряне на въпроси, могат да ви насочат, коя партия споделя "най-много" вашите възгледи.
При мен се оказа, че всички партии са на едно дередже (между 20 и 30 точки).

Венци Мицов все повече започва да мяза на Карбовски. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Малка изборна превъзходна

Post by Litz » Sat Mar 18, 2017 1:52 pm

Защо се дава статистика на Галъп, собственост на онзи дърт изперкал комунист Андрей Райчев като нещо показателно?
Статистиките на Галъп абсолютно винаги дават на БСП голяма преднина и особено на последните избори фейлнаха повече от брутално, щото прогнозите им нямаха нищо общо с реалността. Та към Галъп съм супер скептична.

А Мицов в момента е баси жалкия идиот честно "ОМГ хората ме хейтят, в България само знаят да те хейтват"

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by AlDim » Sat Mar 18, 2017 8:21 pm

Litz wrote:Защо се дава статистика на Галъп, собственост на онзи дърт изперкал комунист Андрей Райчев като нещо показателно?
Статистиките на Галъп абсолютно винаги дават на БСП голяма преднина и особено на последните избори фейлнаха повече от брутално, щото прогнозите им нямаха нищо общо с реалността. Та към Галъп съм супер скептична.

А Мицов в момента е баси жалкия идиот честно "ОМГ хората ме хейтят, в България само знаят да те хейтват"
Защото тя им дава сравнително висок процент? :lol: В повечето проучвания я имат 1, я нямат.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bulgarian ... tion,_2017

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Малка изборна превъзходна

Post by coldie » Sat Mar 18, 2017 8:31 pm

penzata wrote:
coldie wrote:Аз понеже влизам в един политически форум, та един форумец предложи, вместо с да задраскваме с химикал, да трием с монета.
Велика идея ! :)
:rollrofl: :rofl: :lol: :panic:

Преди имах наблюдения за Джасим само от един "писателски" кръг и крайно не ми харесваше. Ама, то заради кръга, вероятно. :mrgreen:
Но в предаванията, в които съм го гледал, нещата, които каза за историята и литературата (Джасим), това, което @Amelia постна, и всичките му изказвания, си личи, че е страшно мислещ и кадърен човек. Да, наистина изглежда най-приемливото решение.

За тези, които още нямат представа, за кого ще гласуват, има един сайт http://www.vremezaizbor.com, в който чрез отговаряне на въпроси, могат да ви насочат, коя партия споделя "най-много" вашите възгледи.
При мен се оказа, че всички партии са на едно дередже (между 20 и 30 точки).

Венци Мицов все повече започва да мяза на Карбовски. :mrgreen:
Може пък и да има нещо вярно в системата на този сайт. На мен ми даде съвпадение от "никакво" до "много слабо" или нещо такова.
Което си е истина. Те са едни и същи политически субекти, като просто на мястото на едни идват други.
Не, не съм нихилист но вече е окончателно че просто нямаме реален избор. Имам приятели и крайно леви и крайно десни и като си говорим виждам и безизходицата и в тяхното виждане.
Аз лично винаги съм агитирал да се гласува, без значение как, но да се гласува, така като гледам, ще пусна поредната невалидна бюлетина.
Казва ти го човек, който е гласувал на всеки избори за различна формация. И който досега откакто има право да глас не е пропускал да гласува и много пъти съм бил в комисии.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 10 guests