Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Wed Jan 15, 2020 11:37 am

Търсенето на квартири в Берлин е тежко. Принципно аз искам стая, не цял едностаен, щото сама не мога да живея и ми трябва компания :mrgreen:

Но обявите са епични. Някои са горно легло в стая с 8 двойни легла, на майната си 400 евро. Друга една видях как някаква казва как кухнята не може да се ползва? А банята само в определени часове, как не може да се гледат филми без слушалки дори тихичко и как вратите трябва да се отварят като мишка. Некви пък 70 годишни искат млад човек да им помага, но отново наема е 500 евро. За тва всичко са виновни шибаните хипстъри от САЩ, Австралия, Англия и скандинавските дето идват тука да си направят кефа за 2-3 години, вдигат цените и накрая баааааам.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Wed Jan 15, 2020 11:42 am

Ха, имало начи истина в мимовете за хипстърите и общежитията... :shock: Е в големите градове вероятно навсякъде е зор с това, дано намериш нещо добро скоро.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Wed Jan 15, 2020 11:56 am

Ми проблемът е, че адски много хипстъри от страните, които назовах идват тук за 2-3 години парти туризъм и за да са фрийланс онлайн контент криейтъри, мюззик продюсъри, артист. Идват тук с адски много пари и за да си намерят квартира дават наемодателя, че ще му дадат 100 евро отгоре. После се махат, но наемодателят оставя същата цена. Мразя я тая сган от англо-саксонци и скандинавци.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Wed Jan 15, 2020 1:13 pm

Litz wrote:
Wed Jan 15, 2020 11:56 am
Ми проблемът е, че адски много хипстъри от страните, които назовах идват тук за 2-3 години парти туризъм и за да са фрийланс онлайн контент криейтъри, мюззик продюсъри, артист. Идват тук с адски много пари и за да си намерят квартира дават наемодателя, че ще му дадат 100 евро отгоре. После се махат, но наемодателят оставя същата цена. Мразя я тая сган от англо-саксонци и скандинавци.
Какъв ти е проблема с мулти култи и дивърситито :) Да не говорим, че да се оплакваш за housing ситуация в държава в която ти самата си навлек е hipster level irony.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Wed Jan 15, 2020 1:19 pm

Неам проблем с дайвърситито, имам проблем с тва богаташки синчета и щерки да си играят на арт инсталацийки, да не говорят езика и да подбиват цените. Тва го правят само англо-саксонските и скандинавските гадове, които не говорят бъкел език и са много арт.

Аз не се чувствам като навлек, щото говоря езика, учила съм и работя тук и не съм в тая държава за да взимам евтино екстази,мдма и да шмъркам евтин кокаин.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Wed Jan 15, 2020 1:32 pm

Най-накрая я намерих тази "азбука", която си измислих преди години. Ха-хааа.
Image

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Wed Jan 15, 2020 3:22 pm

Пускам тази обява тук, защото се сцепих на коментара.
Attachments
theend.PNG
theend.PNG (353.41 KiB) Viewed 3939 times

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Wed Jan 15, 2020 4:08 pm

Някой по наблюдателен би забелязал, че е объната, и на вълни - общо взето използваната в хиндуизма.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Wed Jan 22, 2020 12:56 am

Днес, за първи път получих първата си искрена псевдо заплаха за "живота", бегло прикрита като елементарен черен хумор - "Какво ще се случи, ако на последния етаж (става въпрос за висока сграда - бг небостъргач, от 110-1130 метра) се установи, че си объркал всичко (под италика, да се разбира конкретна терминология, свързана със строителството, а не буквално "всичко"); и да те обеся, ще е късно". Самата среща бе на йерархическо фирмено ниво, езикът - далеч от това. Но най-смешно ми е, че мен, като прост работник, се "опитват" да изкарат отговорен за многомилионен "небостъргач". :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Morwen » Fri Jan 24, 2020 11:04 am

Чудесата на българското работодателско мислене са това...
Моята шефка пък смята, че е много нормално да ме заплаши с това, че ще ме удари.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sat Feb 01, 2020 12:29 pm

Измислих хаштаг за кретен - #KR10
Ха, хрумна ми и друго - NEC A.K.A. DR. NICK

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Wed Feb 05, 2020 11:25 am

Започна виелицата и пак проблеми с нета. От една година ме лъжат, че ще ми сложат кабел.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Thu Feb 06, 2020 2:41 pm


User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Tue Feb 11, 2020 12:42 pm

Моят столкър вчера пак се прояви, тоя път по-смело и съвсем ми изкара ангелите. Вчера си будувам до късно и си гледам някакви неща на компа. След последната случка, за която споделих пердетата ми са дръпната, щорите също, само прозореца ми е вертикалено отворен белким влезе некав въздух. Чувам шуми се пердето, почва да се движи , но си викам тва сигурно е урагана от това мърда толкова. И го виждам. Аз изпищях, затворих прозореца и той избяга. Някак си нямам идея как тоя е вдигнал щората отвън и после е успял, при все вертикално отворения прозорец да дръпне пердето. Толкова се радвам, че се махам, но повече никога партер. :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Thu Feb 20, 2020 1:32 am

Искам да се похваля, след толкова време стрес, днес от данъчните ми преведоха 4000 евро за 2018, понеже както бях разказвала ме бяха таксували грешно от работата. Остава да направя това за 2019 и оттам още 5000. Освен тва и заплатата ми ся е в пъти по-голяма и честно не знам кво да правя с тия пари. Бих пътувала като много искам да се пусна до Мексико, ама няма с кого. Част ше ги спусна към спестяванията. Ама поне едни 1000 мисля, да ги дам за глезотии, но нямам идея наистина за кво. Някой с предложения. :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 19 guests