Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Wed May 19, 2021 2:39 pm

Проблемът не е, че е толкова сложно. Не е. Но някси всяко ядене, което готвиш за изисква толкоз много посуда.която после трябва да се измие е тъпо. Ся ако имаш миялна всичко е точно, но ако нямаш 30 минути миене на чинии след като си готвил час и нещо не си е работа.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Wed May 19, 2021 5:57 pm

Litz wrote:
Wed May 19, 2021 2:39 pm
Проблемът не е, че е толкова сложно. Не е. Но някси всяко ядене, което готвиш за изисква толкоз много посуда.която после трябва да се измие е тъпо. Ся ако имаш миялна всичко е точно, но ако нямаш 30 минути миене на чинии след като си готвил час и нещо не си е работа.
Мие се докато се готви и тогава не е проблем. Дай пример за ястие което изисква много посуда.

Колди - просто печи в тенджера или Dutch oven. Намаления обем позволява да се генерира много пара от самото тесто.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Wed May 19, 2021 6:32 pm

@The Dragon ние имаме миялна, така че мен ми е все тая аз всичко го пъхам там.

Но просто ястията на hello fresh са структурирани така. Примерно тоя моя приятел ми готви нещо и една купа за марината на пилето. После и тиган
Една купа за дзадзики сос и ренде. Една купа за салата. Сито, за да измиеш ориза и тенджера да го сготвиш. Плюс всички ножове, лъжици, бъркалки, плюс дъски за рязане. Плюс чиниите в които ще ядеш.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Wed May 19, 2021 6:39 pm

Лиц по първото ти включване останах впечатление, че има неща плюс тия дето са необходими за нормално сготвено ядене за няколко човека :lol:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Wed May 19, 2021 6:45 pm

Кви няколко човека. Тва е за две порции ефърта. Аз като готвя обикновено повече от дъска и тенджера и тиган не ми трябват.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Wed May 19, 2021 9:35 pm

Е толкова, два-три, пак имаш дъска, тиган, тенджура, ако имаш некви спагети или нудли си ти трябва гивгир, както викаш цедка няква или ренде са в зависимост кво готвиш и вече чиниите, в които ще ядете, барабар с приборите покрай тях. Демек не е голяма разлика ми беше пойнта.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Shamajotsi » Wed May 19, 2021 10:22 pm

Пример за манджа от Хелоу Фреш, която изисква много посуда, са въпросните бургери с халуми. Трябват ви:
- тиган за халумито, което се пържи
- тиган за чушката, която се пече
- тиган за запичане на хлебчетата

И допълнително рецептата предвижда за гарнитура да се запекат картофи на фурна и да се направи салата.

Ся, когато вече си направил веднъж нещото, знаеш къде и кога можеш да използваш нещо повторно, кое не е интегрално към "основната манджа" и въобще - кои ъгълчета могат да се изрежат. Този уикенд повторих тази манджа и ми се получи +10% качество при -40% положен труд, по мои скромни изчисления. Но определено манджите им понякога изглеждат твърде "засукани".

Иначе, човек винаги може да поръча за четири порции - с моята приятелка така направихме с Хелоу Фреш, а сега покрай приятел ни попадна отстъпка за Густо и пак поръчахме като за четирима души - тъй че да имаме и за вечеря, и за обяд на другия ден. Първата седмица ни излезе 20 паунда за четири ястия с четири порции всяко. Следващите две седмици май ще ни е по 35 паунда, което е горе-долу колкото ни излизат groceries за една седмица, а като изтече отстъпката май ще е по 60, ама ние не смятаме да се ънсъбскрайбнем тогава.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Thu May 20, 2021 9:48 am

Абе така както го описа е един тиган с две-три забърсвания и купа за салата.

А аз вчера за път пуснах специалният котлон за уок... scary stuff. На под 1/3 мощност ми дойде множко ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Thu May 20, 2021 11:47 am

The Dragon wrote:
Thu May 20, 2021 9:48 am
Абе така както го описа е един тиган с две-три забърсвания и купа за салата.

А аз вчера за път пуснах специалният котлон за уок... scary stuff. На под 1/3 мощност ми дойде множко ...
Какъв модел ти е котлона?
Че мен вече ми писва от тая печка с котлонче с размера на чаена чинийка. Иначе откак си взех силиконовата мрежа/капак/поставка/гевгир за уока тия дни не ми слиза от ръцете. Доматеният сос си седи на място, вместо кухнята да е като сцена от Декстър, ама пак само в средата грее, пък не съм фен на газови бутилки. Ся за пресни картофки е сезона.
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Thu May 20, 2021 12:44 pm

Xellos wrote:
Thu May 20, 2021 11:47 am
The Dragon wrote:
Thu May 20, 2021 9:48 am
Абе така както го описа е един тиган с две-три забърсвания и купа за салата.

А аз вчера за път пуснах специалният котлон за уок... scary stuff. На под 1/3 мощност ми дойде множко ...
Какъв модел ти е котлона?
Че мен вече ми писва от тая печка с котлонче с размера на чаена чинийка. Иначе откак си взех силиконовата мрежа/капак/поставка/гевгир за уока тия дни не ми слиза от ръцете. Доматеният сос си седи на място, вместо кухнята да е като сцена от Декстър, ама пак само в средата грее, пък не съм фен на газови бутилки. Ся за пресни картофки е сезона.
Я кажи какво е това?

Иначе уока горелката е (китайско менте) на http://www.manniu-gasburners.com/sdp/74 ... toves.html
Продава ги един пич от pekin.bg от варна. 120 кинта.

Като сила е подобен на този. Средният.

The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Thu May 20, 2021 3:21 pm

Мня, не искам повече газова бутилка в нас да припарва. Иначе пламъка за уока си е истината, за лятна кухня... някой ден с каменната пещ и смоукъра.

За решетката ако питаш е това, здрав метален пръстен с дръжките и с як материал е, дори мазнината не се лепи по него за разлика от ония металните мрежички дето струват двойно. Аз случайно си го намерих в Лидл този.
Spoiler: show
Иначе фанах цаката на пицата от-до и в обикновена фурна без вентилатор и каменни плочи и т.н.
Spoiler: show
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Thu May 20, 2021 7:14 pm

Xellos wrote:
Thu May 20, 2021 3:21 pm
Мня, не искам повече газова бутилка в нас да припарва. Иначе пламъка за уока си е истината, за лятна кухня... някой ден с каменната пещ и смоукъра.

За решетката ако питаш е това, здрав метален пръстен с дръжките и с як материал е, дори мазнината не се лепи по него за разлика от ония металните мрежички дето струват двойно. Аз случайно си го намерих в Лидл този.
Spoiler: show
Иначе фанах цаката на пицата от-до и в обикновена фурна без вентилатор и каменни плочи и т.н.
Spoiler: show
Балкон нямаш ли?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Shamajotsi » Fri May 21, 2021 12:29 am

The Dragon wrote:
Thu May 20, 2021 9:48 am
Абе така както го описа е един тиган с две-три забърсвания и купа за салата.

А аз вчера за път пуснах специалният котлон за уок... scary stuff. На под 1/3 мощност ми дойде множко ...
Чак пък само с един тиган... така ще готвиш повече от час и после или гарнитурата, или бургерите ти ще са студени :lol: . Иначе да, това имах предвид, че на човек му идва на ум при повторно ядене - щото те така са описали рецептите, че едва ли не всичко наведнъж се готви.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Fri May 21, 2021 11:34 am

@Xellos Значи ако ще готвиш на уок - вземи си от метро един нормален индукционен котлон към 3.5 КВ - това вкарва почти толкова енергия колкото 80000 BTU газов котлон. Преродих се откакто го имам - няма такова нещо да не ти стигне топлината. По 200-300 лева са. Има и уок варианти.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Fri May 21, 2021 11:58 am

The Dragon wrote:
Fri May 21, 2021 11:34 am
@Xellos Значи ако ще готвиш на уок - вземи си от метро един нормален индукционен котлон към 3.5 КВ - това вкарва почти толкова енергия колкото 80000 BTU газов котлон. Преродих се откакто го имам - няма такова нещо да не ти стигне топлината. По 200-300 лева са. Има и уок варианти.
Да, това ще е най-добрият вариант за момента.
Нямам подходящ балкон уви.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot] and 19 guests