Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Wed Feb 23, 2022 4:08 pm

Marfa wrote:
Wed Feb 23, 2022 3:55 pm
От две години имаме нов ректор. Това е медицинският университет във Варна.

Аз, знаете, работя в библиотеката. Доскоро вадехме карти на студентите, а също и на служителите, които ги използват и за достъп до библиотеката, и да се чекират с тях, като идват на работа. Същите карти се използват и за стола.

Нещата обаче ескалираха. Беше назначен човек в самостоятелен Отдел за управление на достъпа или както там се казва, който човек никой не го знае къде работи, рядко си отговаря на мейла и невинаги вдига телефона. Единственото, което е известно за него, е фамилията му. Казаков. Обаче този човек решава дали съответната карта да получи достъп до сградата. Освен това, досега ако си изгубиш картата, идваш в библиотеката, плащаш само пластиката и ти вадят нова карта. Сега обаче трябва преди това да напишеш доклад в свободен текст до ректора, в която подробно да обясниш обстоятелствата около загубата на картата, и да помолиш да ти бъде издадена нова. След като получиш разрешение, отиваш в библиотеката, вади ти се карта, след което се праща мейл до Казаков, в който се описва номерът на старата карта, номерът на новата и молба в свободен текст служителят да получи достъп. Което, ако той все пак си види имейла, може и да се случи в някакъв необозрим момент.

Но това не е всичко. Днес излезе заповед, че карта въобще се вади само след разрешение от Казаков. Няма значение карта на служител ли е, на студент ли е, на кво е. Ти си студент, искаш да имаш карта за библиотеката, но трябва да получиш разрешение от Казаков за това. Няма обяснение как ще става това. Студентът ли трябва да пише до Казаков, ние ли да го кандърдисваме, всичко е в сферата на Досиетата Х. Освен това се забрани на филиала във факултета по фармация да издава карти, щото там не било много сигурно. Вероятно се предполага, че вадим карти на черно и търгуваме с тях, не знам.

Хора, повярвайте ми, НЕ МОГА ПОВЕЧЕ.


Бтв, в тия карти колко точно лична информация се включва, че ламбите за защита на личните данни малко светка в момента.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Wed Feb 23, 2022 4:28 pm

Ми три имена и студент по кво е. Като за да я прочетеш, тряа да имаш достъп до картона на лицето, който е във вътрешната мрежа на ониверситетат и нема шанс да я хакнеш примерно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Wed Feb 23, 2022 4:33 pm

@Marfa тва звучи като няква дистопия и като човек, който редовно губи лични карти ще кажа, че толкоз хамалогия за важен документ не се изисква.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Thu Mar 17, 2022 2:26 pm

Сагата с картите се разви в неочаквана посока. Вече картите (и за библиотеката, и за вход в университета) ще се правят от... един от портиерите. За да стигнат до него, хората трябва да обиколят целия университет, да идат в задната му част, оттам да продължат през едно тъмно кътче на задния двор, после да намерят една врата, замаскирана като вход към някакво котелно например, да я преодолеят, да изкачат едни стъпала, да завият, да слязат по някакви стъпала, оттам да поемат надясно и на първото отклонение наляво, да идат до края на тоя коридор и да почукат на дясната врата.

И сега аз не знам някой ако дойде да ме пита как да си извади карта, какво да му кажа. Заклевам се, че това на английски не мога да го обясня. То аз май и на български не мога много да го обясня. Не мога да обясня причината, не мога да обясня и как да стигнеш до проклетата дупка в проклетата маза. Искам помощ. Психологическа.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Sat Apr 09, 2022 1:41 pm

Преди седмица се порязах и трябваше да ме шият и да ми бият тетанус. Всичко чудесно. Не знам как са ми били тетануса обаче, ами се е получил огромен хематом. Говорим 10-15 сантиметра диаметър и е слязъл по-надолу и в момента изглеждам като жертва на домашно насилие, дето са в спукали от бой. Непрекъснато когато съм с къс ръкав ме питат ок ли съм, бият ли ме вкъщи и имам ли нужда от помощ. :ninja:

Голям срам.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Mon Apr 11, 2022 10:01 am

Мен пък ми оперираха менискуса и съответно целите ми ръце са в синини от системите и инжекциите. Абсолютно приличам на наркоманка. Вчера имах неблагоразумието да изляза по къс ръкав и събрах всички погледи.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Mon Apr 11, 2022 11:29 am

@Marfa Още 3 късания и си готова за премиер.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Mon Apr 11, 2022 3:12 pm

Ми предвид че междувременно успях да си попилея и другото коляно, май отвсякъде си ставам. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Mon Apr 11, 2022 10:45 pm

Marfa wrote:
Mon Apr 11, 2022 3:12 pm
Ми предвид че междувременно успях да си попилея и другото коляно, май отвсякъде си ставам. :neutral:
I'm impressed. Get well soon
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Wed Apr 20, 2022 2:22 pm

Някой тука учил ли е език на стари години да даде съвет? От адски много време се опитвам да уча испански и не ми се получава. Основният ми проблем е, че разбирам адски много и като почна да уча бебешки работи от типа "Аз съм на едисиколко и имам сестра" ми става скучно и спирам. И на курс ходих и не издържах, точно щото разбирах повече от останалите, ма говорене и писане йок.


Някой има ли идеи?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by tigermaster » Wed Apr 20, 2022 2:32 pm

Аз английския съм го научил на практика сам след гимназията, понеже в училище така и не получих свястно обучение. Научил съм каквото съм научил до голяма степен с правене на фенски субтитри за филми с бойни изкуства. Може би ако си намериш някой филм с относително лесен изказ и го преведеш на някакъв друг език, ще си помогнеш.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сподееееляй, народе

Post by Alexis » Wed Apr 20, 2022 4:01 pm

Преди три години направих първи стъпки към пореден за мен език. Но тук трикът е, че на мен езиците ми се отдават бая лесно и аз отдавна знам как лично за мен е оптимално да уча език. Ако искаш да поговорим по-конкретно, пиши лично, за да не спамим тук темата.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Wed Apr 20, 2022 7:19 pm

@Litz , това видео е адски готино и обясняват как се учи чужд език:

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Wed Apr 20, 2022 8:12 pm

Дръжте дискусията тука, не на лични, че и мен ме вълнува :mrgreen:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Yan » Sat May 28, 2022 1:02 pm

Тази седмица ни сюрпризираха с ей тази новинка:
https://www.investor.bg/softuer/458/a/m ... ra-352920/

пълният текст е в спойлър тага
Spoiler: show
Мегасделката е факт: Broadcom купува VMware за 61 млрд. долара*
Купувачът ще поеме и дългове на VMware за 8 млрд. долара

Broadcom Inc. ще придобие американския технологичен концерн VMware Inc. в сделка с парични средства и акции на стойност 61 млрд. долара, съобщават компаниите.

Съгласно условията на сделката производителят на чипове ще поеме дълговете на VMware, която има силно присъствие в България, в размер на 8 млрд. долара, а софтуерната група на Broadcom ще се ребрандира и ще работи под шапката на VMware.

Очаква се сделката да добави приблизително 8,5 млрд. долара проформа EBITDA от придобиването в рамките на три години след приключването. Проформа за всяка от компаниите за фискалната 2021 г., приходите от софтуер се очаква да представляват приблизително 49% от общите приходи на Broadcom.

Съгласно условията на споразумението, което е единодушно одобрено от Бордовете на директорите на двете компании, акционерите на VMware ще изберат да получат или 142,50 долара в брой, или 0,2520 обикновени акции на Broadcom за всяка акция на VMware. Изборът на акционерите ще подлежи на пропорционално разпределение, в резултат на което приблизително 50% от акциите на VMware ще бъдат заменени с парични средства, а 50% ще бъдат заменени с обикновени акции на Broadcom. Въз основа на цената на затваряне на обикновените акции на Broadcom на 25 май 2022 г. общата сума от 138,23 долара на акция представлява 44% премия спрямо цената на затваряне на обикновените акции на VMware на 20 май 2022 г., последния ден на търговия преди медийните спекулации за потенциалната сделка, и 32% премия спрямо незасегнатата 30-дневна среднопретеглена цена на обема на VMware. При приключване на сделката, въз основа на акциите в обращение на всяка от компаниите към датата на споразумението, настоящите акционери на Broadcom ще притежават приблизително 88%, а настоящите акционери на VMware - приблизително 12% от комбинираната компания на напълно разредена база.

Майкъл Дел и Silver Lake, които притежават съответно 40,2% и 10% от акциите на VMware в обръщение, са подписали споразумения за подкрепа, че ще гласуват в полза на сделката, стига Бордът на VMware да продължи да препоръчва предложената сделка с Broadcom.

Във връзка със сделката Broadcom е получила и ангажименти от консорциум от банки за 32 млрд. долара ново, напълно ангажирано дългово финансиране.

Broadcom очаква да запази настоящата си дивидентна политика за предоставяне на 50% от свободния паричен поток от предходната фискална година на акционерите. Купувачът очаква да запази инвестиционния си рейтинг, като се има предвид силното генериране на парични потоци и намерението за бързо намаляване на задлъжнялостта.

Сделката, която се очаква да бъде завършена през финансовата 2023 г. на Broadcom, подлежи на получаване на регулаторни одобрения и други обичайни условия за приключване, включително одобрение от страна на акционерите на VMware.

Придобиването допълнително ще диверсифицира бизнеса на Broadcom отвъд чиповете в посока корпоративен софтуер, след като за последните четири години компанията стана собственик на CA Technologies за 18,9 млрд. долара, а също така купи и подразделението за сигурност на Symantec за 10,7 млрд. долара.

През март главният изпълнителен директор на Broadcom Хок Тан каза, че компанията му има капацитет за придобивания „с добър размер“.

„Инвеститорите са все по-фокусирани върху апетита на Broadcom за друго стратегическо придобиване или такова, свързано с платформа за корпоративен софтуер, особено като се има предвид скорошния натиск върху софтуерните оценки“, пишат анализаторите от Well Fargo. „Придобиването на VMware ще се смята за стратегическо и отговарящо на фокуса на Broadcom върху изграждането на все по-голяма стратегия за корпоративен инфраструктурен софтуер“.

Broadcom произвежда широк спектър от електроника, а продуктите ѝ варират от iPhone до индустриално оборудване. Но центровете за данни се превърнаха в ключов източник на растеж за гиганта, а софтуерът дава на компанията повече възможности да таргетира пазара.

По-рано Broadcom водеше преговори да придобие SAS Institute – софтуерна компания, оценена на 15 до 20 млрд. долара. Но преговорите приключиха миналата година без сделка, пише още Bloomberg.

VMware е основана през 1998 г. и е един от пионерите в Силициевата долина, който вече е променял собствеността си няколко пъти. През 2004 г. тя беше придобита от технологичния гигант за съхранение на данни EMC. След това компанията продаде част от дела си като част от първичното си публично предлагане три години по-късно. Бизнесът беше прехвърлен към Dell Technologies, когато тази компания придоби EMC през 2016 г. Миналата година Dell отдели VMware.

Разработчикът на oблачни и виртуализационни решения VMware, който разполага с огромен развоен център в столицата на България, отчете за 2020 г. приходи от 103,770 млн. евро - с 24,1% повече спрямо предходната година. Американската компания влезе на пазара ни през 2007 г. и има в страната ни над 1300 служители от над 10 националности.
TL;DR Broadcom купуват VMware за много пари. Което прави следващите 6-12 месеца бая интересни за моя милост и бая колеги не само в България...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot], Semrush [Bot] and 23 guests