Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Mon Oct 31, 2022 3:01 pm

Начи хора дося никога не съм вярвала, че човек може от нехаресване и стрес в работата да се разболява като дете в детска градина, щото принципно не го правя, но в последния месец се разболях два пъти и ся пак съм болна, за сведение общо в целия си десет годишен трудов стаж, я имам 2 седмици (без корона карантинната), я не.

Но ми преля. Ще напускам де, но нека ви кажа за шефът ми, който е върхът на некомпетентността и безприличието. Начи това е човек, който се води training and quality manager, който трябва да изготвя процесите на акаунта и да създава тренинг материали и да обучава новите, но не прави нищо от това. Не знае как се слага логото на компанията в хедъра на уърдовски файл, не знае как да изпринти Пауър Пойнт презентация с повече от един слайд на лист, не знае нищо за нищо. Тренинг материалът не е обновяван от пет години, откакто той е на тая позиция, а процесите и важните неща са се променили сто пъти.

Идва на работа в 6 часа, за да трупа часове докато чете статии в Гардиан за Челси и Арсенал и квото там, пуска се в три часови обедни, не прави нищо, решава да си тръгне в три и да кара мен и колегата да водим тренинга. Повечето кадри са изключително неподготвени и е кошмар да ги онбордваш след тренинг с него. Кара мен и колегата да правим неща, които са от неговата длъжностна характеристика като си присвоява заслугите изцяло за него. В същото време аз нямам право да говоря с колеги, въртят се някакви интриги, дори не ми даде да си сменя мястото, защото не исках да седя под мухлясалия климатик. Непрекъснато обижда, критикува и гаслайтва и не мога да го издържа това.

Проблемът е, че никой от неговите мениджъри не вижда това. Само хората под него го виждаме и няма последствия.

Та ще напускам, ама ме е яд, че ми се съсипва здравето покрай това.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Mon Oct 31, 2022 5:34 pm

Litz wrote:
Mon Oct 31, 2022 3:01 pm
Проблемът е, че никой от неговите мениджъри не вижда това. Само хората под него го виждаме и няма последствия.
Казвам ти го от опит - тези над него също ги виждат тези неща, обаче поради една или друга причина тях ги устройва текущото "състояние".
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сподееееляй, народе

Post by Ghibli » Tue Nov 08, 2022 5:58 pm

@Litz, честито. Наистина е повод за празнуване такова решение. Дори сега да не го осъзнаваш, като мине време ще се чудиш защо не си го направила по-рано.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Tue Nov 08, 2022 11:24 pm

Ghibli wrote:
Tue Nov 08, 2022 5:58 pm
@Litz, честито. Наистина е повод за празнуване такова решение. Дори сега да не го осъзнаваш, като мине време ще се чудиш защо не си го направила по-рано.
Мерси. Принципно знам, че в момента точно не е най-добрият момент за напускане и търсене на нова работа, предвид рецесия и прочее, но наистина не се издържа и знам, че ще ми е по-добре.

Най-якото е, че имам 1 месец предизвестие, от който последните 2 седмици съм в отпуска, а целият мениджмънт е в отпуска от средата на Декември и няма да си намерят човек поне до Януари. На това му казвам Schadenfreude :mrgreen:

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by LaughingSkull » Fri Nov 11, 2022 9:29 am

Въобразеното бъдеще
Какво е бъдещето на човечеството сред новите технологии? По темата говорят Александър Попов, част от екипа на списание ShadowDance, и футурологът Мариана Тодорова
Бре-бре!

Защо никъде във форума не видях да се похвалите? :) (или поне така подсказва търсачката??)
Браво за участието!

...
Впрочем, лично и доста добре познавам изявилата се Тодорова...
Spoiler: show
Доста палаво пиче е.
Чудно ми е в какви ли поляти обилно с телесни течности прояви е участвала по време на политическата си кариера... ;]
(че и преди и след нея...)
.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Fri Nov 11, 2022 11:58 am

LaughingSkull wrote:
Fri Nov 11, 2022 9:29 am
Spoiler: show
Доста палаво пиче е.
Чудно ми е в какви ли поляти обилно с телесни течности прояви е участвала по време на политическата си кариера... ;]
(че и преди и след нея...)
.
Spoiler: show
Била е от АБВ, значи е носила страп-он
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by LaughingSkull » Fri Nov 11, 2022 7:55 pm

The Dragon wrote:
Fri Nov 11, 2022 11:58 am
Spoiler: show
Била е от АБВ, значи е носила страп-он
ъ-ъ-ъ, каква точно е логиката? :)
Какво се намеква? -- че някой виден съпартиец от мъжки пол е... сещате се... :)
Или е друго?

Всъщност,
Spoiler: show
дори малкото и повърхностни неща, които знам и съм наблюдавал за нея касаещи тази специфична страна от живота ѝ намекват че един страп-он би бил от сравнително невинните неща в репертоара ѝ... :O
Даже направо си е детска работа.
...

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by LaughingSkull » Sun Nov 13, 2022 9:30 pm

LaughingSkull wrote:
Fri Nov 11, 2022 7:55 pm
The Dragon wrote:
Fri Nov 11, 2022 11:58 am
Spoiler: show
Била е от АБВ, значи е носила страп-он
ъ-ъ-ъ, каква точно е логиката? :)
Какво се намеква? -- че някой виден съпартиец от мъжки пол е... сещате се... :)
Или е друго?
.

Та-а-а... за к'во става въпрос? xD
Любопитството ми е искрено, и аз всъщност действително не разбрах какво се изтъква.

Впрочем, в случай че някой си е помислил нещо друго, нека да уточня:
Замисълът на първоначалния ми пост не беше просто ей така да се изпраскам с някакво тролене, за да се направя на интересен или нещо подобно...

Напълно честен и сериозен съм.

И в тоя ред на мисли,
Spoiler: show
ако някой желае да узнае повече -- па ако иска, нека пита! :) Има си и лични съобщения, също така... -->
.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by tigermaster » Wed Nov 16, 2022 4:56 pm

Вчера ми беше странен ден.
Свърших доста работа. След това най-после успях да изсвиря солото на "The Temple of the King", което може да е бавно, обаче заради количеството бендове е страшен тормоз за ръцете. Онзиден изпратих нещо, по което работих доста време, и вчера ми писаха, че всичко е наред.
И тамън си викам, че е било хубав и успешен ден, и се претрепах на едно стълбище по възможно най-тъпия начин, който може да съществува. Нищо сериозно ми няма, само стъпих накриво и малко ме боли глезенът, обаче... Ъгх.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сподееееляй, народе

Post by Ghibli » Wed Nov 16, 2022 6:05 pm

LaughingSkull wrote:
Sun Nov 13, 2022 9:30 pm
и аз всъщност действително не разбрах какво се изтъква
Предполагам, че доста голяма част от четящите биха попитали същото теб самия, ако им се занимаваше да ти отговарят на гнусните намеци.
Какво точно се очаква да те питаме на лични, нещо за сексуалния живот на други хора ли? Айде мерси, отивай на по-подходящи места с подобни предложения.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by LaughingSkull » Sat Nov 19, 2022 10:19 pm

.
tigermaster wrote:
Wed Nov 16, 2022 4:56 pm
И тамън си викам, че е било хубав и успешен ден, и се претрепах на едно стълбище по възможно най-тъпия начин, който може да съществува. Нищо сериозно ми няма, само стъпих накриво и малко ме боли глезенът, обаче... Ъгх.
.

Надявам се че не беше проблем че ти отговорих на случая с препратка в "Светът е лудница..." темата вместо тук. :)

А дали е удобно да попитам от колко време (грубо) свириш?
Повярвай ми, въпросът не е проформа... I'm going somewhere with this...

.
Ghibli wrote:
Wed Nov 16, 2022 6:05 pm
Предполагам, че доста голяма част от четящите биха попитали същото теб самия, ако им се занимаваше да ти отговарят на гнусните намеци....
.

Ъ-ъ-ъ... момент, да проверим само къде сме... :

1) Пуликувах пост в тази тема изразяващ силна изненада от съчетанието между това че в ShadowDance изобщо дори не се спомена за тази видна извън-сайтска изява на член на екипа плюс това че материалът е съвместен с човек, който познавам лично.
2) За да не остане "гол" и "висящ" поста ми, го подплатих с още малко допълнително съдържание -- за да се открехне местенце за дискусия.
3) The Dragon откликна на дискусията, но по начин, който не ме увери че ме е възприел насеризоно -- следователно и се разколебах дали самият той е сериозен.
4) Затова и задълбах с молба за разясняване, за да сме наясно един с друг че не става дума за празни приказки и тролене, поне не и от моя страна.
5) Ти реагираш по този войнствен начин...
6) ????

Хммм... Не знам дали въпросният Попов и ghibli са едно и също лице, но ако не са...
...защо ли ми хрумва че той не е единственият член на ShadowDance, който се познава лично с Тодорова... :roll:

Май се натъкнах на добре познатия троп за "новобранецът" неволно натресъл се на уседналата в самодоволство седянка на "ветераните" ... :roll:

Ами... съжалявам! :D

Язък че толкова си чупих пръстите и напрягах мозъчните гънки в последните ми постове в темите "Светът е лудница..." и тази посветена на George R.R. Martin...

Е... има и други форуми. Чаооо!! :)

.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Yan » Sun Nov 20, 2022 12:03 am

Допълнителното инфо бяха доста гнусни намеци за личния живот на външен човек
а) който няма как да се защити, понеже не пише тук
б) не би трябвало да са нито твоя работа, нито на някой друг

Не знам каква точно реакция очакваш? Цветя? Прегръдки? Купонче да ти спретнем?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Sun Nov 20, 2022 12:18 am

На бас че след седмица пак ще цъфне :roll:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сподееееляй, народе

Post by Ghibli » Sun Nov 20, 2022 12:20 am

Оф, @LaughingSkull, не знам какво очаквах, но май съвсем не схващаш какъв е проблемът с това, което си написал. За протокола, отделно лице съм от Random и не знам и не искам да знам коя и каква е Тодорова (с извинение, ако случайно ме прочете). Нито пък имам някакво особено отношение към теб като новак. Просто подобни забележчици като твоята предизвикват отвращение.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Moridin » Sun Nov 20, 2022 7:50 pm

Малко яснота @LaughingSkull :

- рядко пишем във форума за прояви, свързани с Шадоуденс. основната причина е, че публиката тук е останала доста малка, въпреки че си я обичаме, втората основна причина е, че нямаме капацитет. подобен тип неща пускаме на фейсбук страницата си, където въпросната статия е отразена.

- това интервю във Виж изглежда като да е било взето по имейл (не съм питал @Random), но аз за сметка на това съм бил лично на сцена с Мариана Тодорова като част от друго наше събитие за колонизацията на планетите, от което даже и снимки може да се видят :mrgreen: за добро или лошо не съм забелязал никакви намеци от нейна страна :ninja: тя обаче е от малкото, които активно се занимават официално с футурулогия на международно ниво, макар и в БАН. него събитие впрочем също не сме рекламирали тук, а само във фейсбук - може би интересна дискусия, за която може даже да отвориш тема, е дали би имало смисъл да го правим във форума.

- като цяло бих посъветвал в админското си качество да понамалиш малко всички тия курсиви, болдове, главни букви и подчертавки. Малко им се губи файдата като ги сипваш така на килограм. Сега, друг е въпросът доколко читателите на форума са склонни да отговарят на излияния като това в Мартиновата тема, понеже ако трябва да сме честни, не казваш нещо, дето да не е било казвано хиляда пъти. Но разбира се всеки е свободен и поощрен да дава нови мнения - просто познавайки публиката, бих те посъветвал да е по-кратичко и по-естествено, наистина няма нужда от толкоз курсив.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 12 guests