Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sun Jun 27, 2021 6:24 am

Понеже преди малко си говорехме с един пекар, та рекох да споделя :)
Не се бях замислял, но от половин година само два-три път от немай къде съм кусвал купешки хляб.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Sun Jun 27, 2021 8:19 am

Ghibli wrote:
Sat Jun 26, 2021 12:08 am
@coldie много гадно, чак сърцето ме заболя :(

@The Dragon сподели коя фирма използва?
Hamali.bg - с качване, сваляне, опаковане на всичко (буквално), разглабяне и сглабяне - където се налага, 5 етажа без асансьор, нищо счупено, нищо повредено. Около 8 часа работа - 600 лева, 200 за опаковачни, 200 им дадох бакшиш. Процедурата е следната - идват на оглед, казват цена, за ден се разбирате 2-3 дни по рано. Опаковачните материали се плащат на колкото изкараш. Доста са досадни - не ти дават да вдигнеш един кашон да им помогнеш.

Може да съм попаднал на страхотен екип - знам ли. Но определено ми спестиха много ядове.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Yan » Sun Jun 27, 2021 1:49 pm

The Dragon wrote:
Sun Jun 27, 2021 8:19 am
Ghibli wrote:
Sat Jun 26, 2021 12:08 am
@coldie много гадно, чак сърцето ме заболя :(

@The Dragon сподели коя фирма използва?
Hamali.bg - с качване, сваляне, опаковане на всичко (буквално), разглабяне и сглабяне - където се налага, 5 етажа без асансьор, нищо счупено, нищо повредено. Около 8 часа работа - 600 лева, 200 за опаковачни, 200 им дадох бакшиш. Процедурата е следната - идват на оглед, казват цена, за ден се разбирате 2-3 дни по рано. Опаковачните материали се плащат на колкото изкараш. Доста са досадни - не ти дават да вдигнеш един кашон да им помогнеш.

Може да съм попаднал на страхотен екип - знам ли. Но определено ми спестиха много ядове.
Определено си попаднал на страхотен екип, защото ние имахме съвсем друго преживяване точно с Hamali.bg при това всичко си бяхме опаковали и подготвили сами.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Sun Jun 27, 2021 2:27 pm

Yan wrote:
Sun Jun 27, 2021 1:49 pm

Определено си попаднал на страхотен екип, защото ние имахме съвсем друго преживяване точно с Hamali.bg при това всичко си бяхме опаковали и подготвили сами.
Do tell?

Иначе запазих телефона на ръководителя на екипа, доколкото подразбрах, те работят и с други фирми - явно хамалите работят с подконтрактори.

За опаковането не знам - аз само важните неща бях опаковал. Като цяло шефа на бригадата сподели че не обича много много клиентите да опаковат защото препълвали кашоните. Това след като Ива беше събрала всичко живо и течно от кухнята в един кашон. Сигурно беше по тежък от торба с цимент :shock: :shock:
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Yan » Sun Jun 27, 2021 5:47 pm

При мен нямаше препълване на кашоните (все пак и преди съм се местил). Малки кашончета за книгите и чупливите неща, удобни за носене. Средни по размер кашони за игрите. Единственето, което им бяхме оставили те да опаковат/разглобят бяха част от мебелите.
Дойде шефът, направи оглед на апартамента и кашоните за пренасяне и ми каза една цена. После дойде екипът и в процеса на работа се оказа, че шефът не е преценил нещата и вместо на един курс ще трябва на два пъти да се пренесат нещата. Почнахме към 12 на обяд, приключиха към 23 вечерта (с два часа почивка по обяд). Някъде към 22 ми звъни шефчето и почва да ми се обяснява как трябвало да платя двойно или щял да им каже да оставят нещата докъдето са и да се оправям сам щото видиш ли бил съм го излъгал за това колко неща трябвало да се пренесат. При положение че лично дойде да прави огледа. Теглих му една майна, казах му че мога да дам още 300 кинта отгоре (които си бях предвидил за бакшиш за бригадата) и така. В крайна сметка бригадата остана с бутилка 12 годишно уиски и няколко бутилки хубаво вино щото благодарение на шефчето парите дето бяха предвидени за бонус отидоха в неговия джоб.
Повече никога Hamali.bg.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Mon Jun 28, 2021 9:25 am

Хамали не останаха ли на тоя Свят? Само да питам.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Mon Jun 28, 2021 10:20 pm

Какво се присетих като гледах едно яко втора употреба, че се присетих за Гуми втора употреба. Божке, какви лежерни години бяха

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sun Jul 04, 2021 4:56 am

Какви са били навремето хората, някак си с осанка. Кой е по-интересния според вас?
Image

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Mon Jul 05, 2021 1:14 pm

Въх
Image

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Thu Jul 29, 2021 8:34 pm

Image

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Fri Aug 06, 2021 3:55 am

Много интересно. Според Драго Чая "лафазан" означавало "бърбор" на персийски. Което пак натам отива - не знам много ли са малко ли са, но има думи в българския език, които се приписват с произход турски а са персийски. Много стара теория е това.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sun Aug 08, 2021 4:46 am

Няколко пъти съм се питал защо официалния клип на JLS "Beast Again" беше свален от utub ,

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Mon Aug 09, 2021 9:47 am

coldie wrote:
Fri Aug 06, 2021 3:55 am
Много интересно. Според Драго Чая "лафазан" означавало "бърбор" на персийски. Което пак натам отива - не знам много ли са малко ли са, но има думи в българския език, които се приписват с произход турски а са персийски. Много стара теория е това.
Това че дума е с турски произход, означава че е влезнала в езика ни след общуване с турците, а не че е измислена 11 век около Каспийско море (с което и Персия има граница но whatever)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Wed Aug 18, 2021 9:18 pm

Па язе да питам ежедневности - некви смислени таксита в София някой да предложи

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Yan » Wed Aug 18, 2021 9:19 pm

трубадур wrote:
Wed Aug 18, 2021 9:18 pm
Па язе да питам ежедневности - некви смислени таксита в София някой да предложи
Yellow - https://www.yellow333.com/ имат и доста смислено приложение за смартфони, което ползваме вкъщи.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests