Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Wed Oct 27, 2021 11:54 am

Пък на работа нашата официална преводачка на английски лепнала на вратата на библиотеката бележка с надпис:

GREEN PASS ACCESS TO LIBRARY ONLY

Надявам се някой студент да го снима и да ни разнесе по фейсбуците.

Моля някой да ми помогне, не мога повече! :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Claymore » Thu Dec 02, 2021 2:50 pm

Чудех се къде да го пусна... Малко битовизъм и може би срамно, ма все там - някой във форума ползвал ли е фирма за почистване в София, от които да е доволен? Че ми се иска да викна някой за основното есенно почистване, включително прозорци, измиване на дивани и матраци с пароструйка или нещо такова, ако има. Разпитах разни приятели, от тях двама-трима които казаха че са ползвали не бяха особено доволни, пък не ми се кара по това което е най-ревюирано и рекламирано в гугъл.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Thu Dec 02, 2021 5:24 pm

И на мен ми е интересно това.
За съжаление нямам вече тествана, а фирмите бая дераааааат, ама големи килими и дивани няма много друга опция ако не си купиш некви уреди и имаш времето и нервите сам. Имах тука няколко баби дето чистеха изгодно входове и жилища и им имах доверие, за прозорци, баня, шкафове и едра техника, ама се понатръшкаха последните години жениците. Скоро и аз ще търся, че 10 години не съм мил джамове (отвън де) :mrgreen:, че може да си пусна апартамента под наем напролет. :ninja:
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Fri Dec 03, 2021 10:21 am

Оказа се трудно да намериш читава камериерка. Аз търся от няколко месеца и нищо. А говорим за едно посещение седмично за прах, чистене и сгъване на дрехи. Не някакво голямо количество работа.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Mon Dec 20, 2021 9:39 am

В метро бяха пуснали свинска плешка за по 5 кинта. Бях забравил колко е лесно дърпаното свинско - ръсиш с подправки, фурната на 110 и на сутринта си го прибираш
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Mon Dec 27, 2021 8:09 pm

В България няма по-добър театрален режисьор от Явор Гърдев. Н-Я-М-А. Всеки път като ходя на негова постановка се чудя как нещо толкова добро го има в нашите ширини, което хем да не е халтура, хем да не е псевдо интелектуална чекия.

Не знам как го прави тоя пич, но прави неща на световно ниво. Уникален е и ми е любим още откак бях на 14 :heart:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by tigermaster » Sat Jan 01, 2022 6:11 pm

Честита Нова година, хора.

Егати годината беше две и двайсет и първа, поне за мен де. Емоционално - и нагоре, и надолу. Едно от кучетата ми умря от старост баш на Коледа, та още не мога да се осъзная. На двайсетина години беше, живя дълъг и щастлив живот и при нас, и при предишните стопани. Обичахме си я.
Същевременно обаче дойдоха доста събития да ме натъпчат с адреналин в правилната посока. Лятото сестра ми се омъжи. (Под звуците на "Raise Your Horns" на Amon Amarth, което беше яко.) Девет години е по-малка от мен и шест - от брат ми, обаче сърцето й първо проговори за това. Радвам се за нея.
За мен, лично... Втората половина на годината се изгърбих от превеждане. Като наизлязат нещата, ще се похваля повече сигурно :) Излезе втора книга с мой превод, което доста ме зарадва. Тази книга: https://ibis.bg/tzarstvoto-na-mraka.html (Половината книги в поредицата са превеждани от хора, които са минали през форума, между другото.) Нацели ме адски яко, просто защото обичам приключения от този тип много.
Междувременно, на трийсет и пет години рекох да тръгна на уроци по пеене. Забавно е. Оказва се, че от годините, в които съм дрънкал на китара, полза има - имам железен усет за ритъм и горе-долу приличен слух, та пея сравнително точно, макар и засега да нямам никаква техника. Пауър метъл певец от мен обаче май няма да излезе, колкото и да харесвам жанра принципно. Гласът ми е много нисък, макар и с горе-долу приличен диапазон.
Та така.
За много години!
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Sat Jan 01, 2022 11:17 pm

@tigermaster , честита, дюд. Благодаря за споделянето, беше мило. :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Yan » Sun Jan 02, 2022 1:15 pm

@tigermaster Честита да е :)
Радвам се, че за някой годината е имала повече позитиви :)
При мен ще остане в историята, като една от гадните години. Брутален бърнаут в работата, който ми скапа последните шест месеца и функционирането дори на базово ниво беше мъка. Имах сумарно около два месеца и половина с активна бъбречна криза (eдна продължава и в момента) и извадих 10 камъка (втората ми най-силна реколка след 2014-та) :/ На 23-ти декември почина баба ми, което пък предопредели настроението по празниците... Фреди, френският ни булдог е диагностициран с дефектни прешлени на гръбнака и се влоши около Коледа/Нова година, така че чакаме сега да му дойде ред за ядреномагнитен резонанс и да видим има ли някакво решение.
От хубавите неща - успяхме да наредим 60 пъзела и сме горди с постижението. Изиграхме 3-4 настолни игри, което си беше провал с тази колекция вкъщи, но е по-добро от нищо. За поредна година четох повече комикси и графични новели отколкото стандартни книги, и така...
Дано 2022-ра да е по-добра.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Moridin » Mon Jan 03, 2022 5:29 pm

@tigermaster честита! Много идиотска година беше... и с много загуба. Разбирам и теб, и Ян...
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Mon Jan 03, 2022 7:54 pm

При мен годината беше странна професионално, ужасяваща в личен план, добра за контрола на теглото, добра и финансово. И за капак на всичко сигурно работих под един месец в нея.

За много години.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Tue Jan 04, 2022 9:09 am

Моята година беше отвратителна, включително съпроводена и с бърнаут като при Ян. До такава степен съм се стреснала, че сега ме е страх от новата. Да видим.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Tue Jan 04, 2022 11:30 am

Айде фором, честита да е, направо ме е срам да споделя каква беше 2021, че беше от по-приемливите, особено сравнено с предишните мнения. И ще отдам внимание само на позитивното (минус онзи момент, в който за малко да отпраша към дъното на морето, но и то ми се сред гордостите, че не оставих паниката да ме заслепи и буквално си виках на ум "не се панирай", докато вероятността да се удавя никога не е била толкова близка).

Отидох си до бегето, видях някаква рода. И не само, откъм пътувания не мога да се оплача, единствено трябваше да се следи обстановката и да се планира умно. Мисля, че за първи път постигнах някакво истинско съзряване (демек осъзнато) :lol: знам как звучи, ама го чувствам, щото за първи път наистина положих някакви усилия да работя върху себе си и бая намалих агресията и дет се вика дадох на любовта шанс. Финансово за съжаление беше съпикясване донякъде, което не попречи на стартиране на страничен бизнес, който за добро или зло вече изцяло зависи от нас, тъй че няма какво да се тръшкам. Успях да напиша, редактирам и въобще да става за нещо (според мен) роман на английски, ся остава да намеря как да го продам на някого, ама като гледам колко надолу го слагам сред "постиженията" май ще положа повече усилия откъм пазарно разгръщане в следващи проекти.

Но реално искам работата на драгъна :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Roland » Tue Jan 04, 2022 4:39 pm

ЧНГ и от Чикаго. Моята 2021 беше по-добра от 2020, но то ядрен апокалипсис щеше да е по-добре от моята конкретно 2020, така че това не е особено постижение. Айде до края на тази година ковида да е неприятен грип, че ми писна от буустери.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Tue Jan 04, 2022 11:16 pm

За мен 2021 беше противоречива. Почна с тежка депресия и бърнаут и никаква мотивация и тотална апатия. В период После по едно време станах активна, правех всичко, което трябва and more и бях супер, пътувах, видях слънце и тн.

Нещо отвратително обаче се завърна с бясна скорост към края на годината и което беше спряло откак се появи депресията и бърнаут. в бягане от тая гадост. И това е тревожността и стресът, които сама си създавам и които ми пречат. Ежедневни тахикардии просто защото мозъкът ми е решил да се стресирам на макс, високо кръвно като стар дядо (а принципно ми е ниско) болки в сърцето, потресаващи екг резултати и това само от филми, които сама си създавам.

Но върша нещата, които трябва и не си създавам нови проблеми от неправене на нищо. Диагностицираха ме с adhd и за мен тревожността винаги е била, coping mechanism, но сега осъзнавам защо я мразя толкова и как не е здравословно. И е един омагьосан кръг от депресия до тревожност и нито едното не е окей в дългосрочен план. Та се надявам 2022 да намеря някъв баланс.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 14 guests