Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Fri Aug 20, 2021 5:54 pm

Yan wrote:
Wed Aug 18, 2021 9:19 pm
трубадур wrote:
Wed Aug 18, 2021 9:18 pm
Па язе да питам ежедневности - некви смислени таксита в София някой да предложи
Yellow - https://www.yellow333.com/ имат и доста смислено приложение за смартфони, което ползваме вкъщи.
множество благодарности, точно каквото ми трябваше се оказаха :yay:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Sat Sep 18, 2021 3:35 pm

Много е тъжнохда отидеш в Гърция с лигльо, който не яде риба и морски дарове, а само пилешки гърди, кюфтета и ЧИЙЗБУРГЕР ДА ГО ЕБА и да не можеш да делиш плата. Срам ме е като се поръча нещо такова, честно. В Крит, да ядеш шибан ЧИЙЗБУРГЕР. :ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сподееееляй, народе

Post by Martix » Sat Sep 18, 2021 4:05 pm

Може да не е бил лигльо, а просто да го е грижа за малките рибки и мидички. Може би дори има дълг да ги защитава като негови поданици.

А сега по темата, споделям тази снимка :ninja:
Spoiler: show
Image
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Sat Sep 18, 2021 7:11 pm

Litz wrote:
Sat Sep 18, 2021 3:35 pm
Много е тъжнохда отидеш в Гърция с лигльо, който не яде риба и морски дарове, а само пилешки гърди, кюфтета и ЧИЙЗБУРГЕР ДА ГО ЕБА и да не можеш да делиш плата. Срам ме е като се поръча нещо такова, честно. В Крит, да ядеш шибан ЧИЙЗБУРГЕР. :ninja:
А пък аз вчера ядох сурови стриди с ебати яката мацка на пейка на съветска ;) Импровизиран пикник.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Sat Sep 18, 2021 10:25 pm

Тва дано не е некъф евфемизъм :mrgreen:
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Sun Sep 19, 2021 12:18 pm

Xellos wrote:
Sat Sep 18, 2021 10:25 pm
Тва дано не е некъф евфемизъм :mrgreen:
Ефемизма беше като я оставих в тях. Тези в парка бяха от AlexFish
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Fri Oct 01, 2021 3:17 pm

Имам въпрос. Как мога да разбера кои ваксини са ми бодени като дете/тийн? Проблемът е, че личната ми лекарка умря преди няколко години и става трудно. Да се търси в нета е невъзможно, щото сложиш ли ключова дума ваксина и всичко опира до тези за ковид?

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Mushu » Fri Oct 01, 2021 4:54 pm

Личен картон нямаш ли? Всичко си пише там, а той трябва да е у вас, не при лекаря.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Fri Oct 01, 2021 4:58 pm

Mushu wrote:
Fri Oct 01, 2021 4:54 pm
Личен картон нямаш ли? Всичко си пише там, а той трябва да е у вас, не при лекаря.
Може би има нейде в София, където аз не съм, плюс при преместванията около 8 на брой може да е останал в безисвестност.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Mushu » Mon Oct 04, 2021 9:01 am

В такъв случай, освен ако не са скипвали вашите някакви ваксини, би трябвало да имаш стандартните - БЦЖ (туберкулоза), Хепатит Б, двете комбинирани дифтерит/коклюш/тетанус и заушка/морбили/рубеола.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Mon Oct 04, 2021 9:43 am

Mushu wrote:
Mon Oct 04, 2021 9:01 am
В такъв случай, освен ако не са скипвали вашите някакви ваксини, би трябвало да имаш стандартните - БЦЖ (туберкулоза), Хепатит Б, двете комбинирани дифтерит/коклюш/тетанус и заушка/морбили/рубеола.
Да де, ма искам да го докажа на немския си лекар това :/

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Mon Oct 04, 2021 10:02 am

Фактът, че си доживяла две цифри години не е ли достатъчен

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Mushu » Mon Oct 04, 2021 12:37 pm

Litz wrote:
Mon Oct 04, 2021 9:43 am
Mushu wrote:
Mon Oct 04, 2021 9:01 am
В такъв случай, освен ако не са скипвали вашите някакви ваксини, би трябвало да имаш стандартните - БЦЖ (туберкулоза), Хепатит Б, двете комбинирани дифтерит/коклюш/тетанус и заушка/морбили/рубеола.
Да де, ма искам да го докажа на немския си лекар това :/
Най-вероятно я има в здравната каса тази информация, може да потърсиш начин да провериш.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Mon Oct 25, 2021 11:46 pm

Държа да споделя това, защото е едно от най-странните неща случвали се в живота и още не мога да повярвам, че ми се случи.

Рецепционистката в нашия офис е известна сред абсолютно всичките си колеги с прякор Дракона. Това е същество до което лелките от българските институции се държат като редовни посетители на двуседмични софт скилс семинари. Няма човек от всичките 400 служителя, който да не е имал проблем с Дракона и да не е бил опарен, независимо от ситуацията и контекста.

Примерни ситуации:

Ситуация 1. На колега от нощната смяна му е счупена пластмасата (калъфче май се води), на която се носи баджа и ме моли да му взема нова, понеже Дракона работи от 9 до 5, а колегата от 10 до 6 и няма как да я чака. Отивам аз учтиво при нея, обяснявам "така и така колегата, няма как да се засече с теб, може ли е ако е удобно, да получа една пластмаса и да му я дам", насреща ми разгневена физиономия и крещене "НЕ. ТОЙ ТРЯБВА ДА ДОЙДЕ И ДА МИ ДОКАЖЕ, ЧЕ МУ СЧУПЕНА!" Хуу.

Ситуация 2: От Ейчар ми казват, че са оставили писмо за мен при Дракона да си го взема. Събирам кураж няколко дни, отивам казвам "Здравей, извинявам се, но от Ейчар ми казаха, че са оставили писмо за мен", разярен поглед срещу мен и почва пуфтене и скимтене, "ОФФФФ. НЕ ЗНАМ ЗА НИКАКВО ПИСМО", обяснявам пак от Ейчар кво са ми казали и си повтарям фамилията. Почва се едно тенденциозно тропане и търсене, намира го и ми го тряска.

Ситуация 3: тоя път с един колега. Като в Германия въведоха ффп2 маски и бяха невъзможни за намиране, за тези, които трябва да работим в офиса ни писаха, че са ги осигурили и да питаме на рецепцията. Мениджърките ги е страх от нея и молят един колега, бивш военен да иде той, като по-безстрашен. Пита за маски, оная пак крещи "НЯМА ТАКОВА НЕЩО. КОЙ ВИ Е КАЗАЛ? МАСКИ НЯМА. ИДЕТЕ ДА СИ КУПИТЕ" Колегата обаче си пуши цигарите с шефа ѝ, и отива при него и го пита пак за маските, оня казва питай на рецепцията, трябва да има. Пак отива, Дракона пак крещи. Колегата я информира, че току що е говорил с шефа ѝ, и че той е казал да даде маски. В тоя момент, Дракона става блага и хрисима душичка и почва да се мазни "Ооо той ли е казал, ето сега бързо ще ти донеса два пакета"



Ситуация 4: Забравен бадж за работа, защото сте сменили яке или чанта. Това е само за супер смели. Граничи със самоубийство. Много колеги, осъзнали че са го забравили се връщат до вкъщи, като закъсняват от страх, че ще им крещи. Други пък звънят на колеги да ги пуснат нелегално през задния вход, пак от страх. Принципно процедурата е просто да попълниш едно листче и тя да активира временен бадж. Процедурата трае минута и 30 секунди. Почва се едно крещене, едни обиди, едни квалификации и всички са в шок. Като човек, забравящ си баджа веднъж на два месеца, често се сблъсквам с това, ма реших да си трая, нали, щото съм виновна донякъде, макар да знам, че не е окей.

Никой не я рипортва от страх.

И ДОЙДЕ ЗАВЕТНИЯТМОМЕНТ, В КОЙТО АЗ СЪМ ДОБРАТА И МИЛА И НЕВИННА ПРИНЦЕСА, А ТЯ ЗЛИЯТ ДРАКОН, КОЙТО ВИНАГИ Е БИЛА. :free:

Миналият петък към края се връщам след цигара, две не виждам, изтощена съм, щото от 5 седмици редовно водя тренинг и влача крака.

Чувам как Дракона фучи и бучи и ме псува нещо, ма игнорирам. Тя се обръща към мен и почва да крещи с всичка сила "ЗАЩО СИ ВЛАЧИШ КРАКАТА!?!?!? ВДИГАЙ ГИ, ЧЕ МЕ ДРАЗНИШ?", Аз съм в шок, че някой толко може да се вбеси от това нещо, плюс ситуацията е повече от абсурдна. Казвам любезно, че съм изморена и така си ходя и срещу мен пак фучене "НЕ Е НОРМАЛНО ТОВА. НЕ СИ НОРМАЛНА!!!"

:shock:

Подминах я, но тоя път си казах, не това няма да ѝ се размине. И написах сърцераздирателен имейл до Ейчар как това поведение е унизително, обидно и накърняващо достойнството ми, макар ситуацията за мен да не беше нито едно от трите, а просто мега странна и нелепа, но сложих тия buzzwords, за да намекна нуждата от освобождаване. Докато ситуации от 1 до 4 мога да си го обясня някакси, това беше повече от неадекватно. От Ейчар са я рипортнали на шефа ѝ, но ми подшушнаха, че се радват, че някой най-накрая я е докладвал тая и това им дало смелост и на тя.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Tue Oct 26, 2021 10:48 am

Litz wrote:
Mon Oct 25, 2021 11:46 pm
Ситуация 4: Забравен бадж за работа, защото сте сменили яке или чанта. Това е само за супер смели. Граничи със самоубийство. Много колеги, осъзнали че са го забравили се връщат до вкъщи, като закъсняват от страх, че ще им крещи. Други пък звънят на колеги да ги пуснат нелегално през задния вход, пак от страх. Принципно процедурата е просто да попълниш едно листче и тя да активира временен бадж. Процедурата трае минута и 30 секунди. Почва се едно крещене, едни обиди, едни квалификации и всички са в шок. Като човек, забравящ си баджа веднъж на два месеца, често се сблъсквам с това, ма реших да си трая, нали, щото съм виновна донякъде, макар да знам, че не е окей.

Никой не я рипортва от страх.
Е, хесусе христе, дека ти е балканския манталитет, тва нещо да е било смляно, заебано и изплюто на секундата и то по корпоративен начин. В момента, в който си е позволила обиди се правят драматични телефонни обаждания, как може, вадене на телефони за запис, ала бала, моментално изискване да се извини и това повече да не се повтаря, ако горните супер драматични жестове са спестени за нещо, което реално има смисъл

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 18 guests