Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Sun Sep 15, 2019 9:23 pm

За пръв път почнах да "виждам" грифа на китарата само с пръстите си. Бахти кефа.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Tue Sep 17, 2019 12:57 pm

Я да ви споделя тук и вие да ми кажете дали да не извикам поп на работа.

Така. Като започнах работа на новото място, заварих една колежка, дето тъкмо се беше церила от рак на дебелото черво. На един колега майка му също се беше лекувала от същото. Дойде нова колежка на работа, здрава-права млада жена, мина се не мина колко време и се тръшна. Доброкачествени кисти в гърдите, операции, чудесии. Междувременно друга колежка, здрава-права млада жена, започна да получава жестоки паник-атаки, сега е на силни антидепресанти. Аз съм ясна - развих екзотично автоимунно заболяване, вследствие на което тотално ми се прееба хормоналния баланс в организма и постоянно кисна освен в ревматологията и в гинекологията. Майка ми разви хронична бъбречна недостатъчност и карцином на дебелото черво. Претърпя операция, през няколко месеца лежи в нефрологията заради бъбреците. На един колега зверски му се обостриха астмата, дископатията и склонността бъбреците му да произвеждат камъни. Още една колежка, здраво-право момиче, започна да прави миоми. Оперираха я, сега пак се опитват да я кандърдисат да се оперира. На колегата, дето майка му беше болна, вторият му баща, дето на практика го е отгледал, внезапно се гътна от рак на белия дроб. А току-що една колежка я диагностицираха с рак на щитовидната жлеза.

Я ми кажете дали не съм излишно мнителна, или това наистина не е нормално?! Питах в "братския" отдел, издателството, но там наистина нямат чак такива изстъпления.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Moridin » Tue Sep 17, 2019 1:11 pm

Освен да ви е сградата върху някво древно капище?!?!
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Tue Sep 17, 2019 1:15 pm

А! Забравих. Тъкмо като почвах, напусна едно момиче. Ама младичка, на двайсет и нещо. От здрав-прав човек си тръгна развалина! Някакви неврологични проблеми, пропадане в шахта, почти пълна инвалидизация, замина в Германия при майка си и там я стегнаха, макар понякога да дърпа тревица при силни болки, но вече е значително по-добре. Като се замисля, май са двама до трима хората без такива проблеми.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Tue Sep 17, 2019 1:25 pm

За поп не знам ... но според мен едно минаване с гайгер няма да навреди както и изследване на въздуха и водата.

Това ми напомня на една история която учителката по химия ми разправяше преди години - някакъв студент избеснял на катедрата и оставил малка капка живак между дъските зад някава мебел в общото помещение ... 20 години по късно имало подобно "проклятие"
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Tue Sep 17, 2019 1:28 pm

Ами то е правен вече веднъж голям ремонт, със смяна и на тръби, и на всичко, предстои още един. Интересното е, че досега на това място се гъчехме три отдела, а само нашият е с такива отклонения. :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сподееееляй, народе

Post by Ghibli » Tue Sep 17, 2019 2:07 pm

И на мен с моята параноя първата ми мисъл беше за някакъв радиационен фон, дали от строителни материали, дали от друго. Всякакви истории съм чувала. Но може и да са просто съвпадения, то напоследък когото и да попиташ, всеки има случай на рак в семейството.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Thu Sep 19, 2019 12:42 am

Питам тука, щото полудявам.

В контекста на чат съпорт на английски, има ли някаква осезаема разлика която прави you would have to в пъти по-неучтиво и заповедно от you would need to?

Примерно, You would have to add a brokerage account in order to transfer your shares, вместо you would need to add a brokerage account in order to transfer your shares.

Според мен (дето майнървах с английска филология), двама американци, трима британци и един австралиец няма, но според шефа ми германец, който в официален документ написа "Did the agent write clear and correct?" , have to било мега неучтиво.

Та полудявам ли и наистина е така или съм права.
Last edited by Litz on Thu Sep 19, 2019 12:47 am, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Roland » Thu Sep 19, 2019 12:45 am

Права си. Разликата е нулева.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Thu Sep 19, 2019 10:50 am

Едното се едно те наставлява (демек външно влияние) хав, докато другото е вътрешна нужда и идва от твое собствено желание, затва да няма разногласия следващия път избий на шая лебов и пиши джъст ду ит.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Thu Sep 19, 2019 12:42 pm

Litz wrote:
Thu Sep 19, 2019 12:42 am
Питам тука, щото полудявам.

В контекста на чат съпорт на английски, има ли някаква осезаема разлика която прави you would have to в пъти по-неучтиво и заповедно от you would need to?

Примерно, You would have to add a brokerage account in order to transfer your shares, вместо you would need to add a brokerage account in order to transfer your shares.

Според мен (дето майнървах с английска филология), двама американци, трима британци и един австралиец няма, но според шефа ми германец, който в официален документ написа "Did the agent write clear and correct?" , have to било мега неучтиво.

Та полудявам ли и наистина е така или съм права.
Не си спомням евър да съм чел need to ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Amikae » Thu Sep 19, 2019 12:53 pm

@Marfa от колко време работиш на това място и след като започна ли ти се появиха здравословните проблеми?

Погледни дали няма някоя некоректно поставена базова станция близо до сградата ви. Това са от тези големи антени на мобилните оператори. По принцип не представляват проблем, когато са поставени коректно и на добра височина, но в България масово не се поставят коректно. Ако станцията е на вашия покрив не е проблем за вас, а за сградите около вас. Но ако примерно е на някоя двуетажна/триетажна къща на една крачка от вашата сграда, то от близоста и продължителното изложение определено може да имате здравословни проблеми.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Thu Sep 19, 2019 1:19 pm

И мен would need to ма дразни зверски и не помня да съм го виждала, но човек който пак подчертавам пише write clear and correct, твърди че било много по-добро.
Принципно темплейтите ни са супер зле, некви томове на Колелото, за тва аз и един колега британец си играхме да ги пренапишем, така че да кратки и ясни и тия would need to/would have to да ги избегнем, но вече 3ти месец, отговорните за тва не са реагирали и не са го направили, а шефът ми е тотален идиот, психопат, ксенофоб и расист, ама от мега пасивните германци, дето не се доказва лесно, та тоя не смее да каже, на пичовете да се стегнат и да ни ги имплементират.

На всичкото отгоре, тоя идиот иска хора учили английски само чрез говорене и владеещи го на ниво б1, да имат същите чатове като англичаните и аврстралииците, дето просто няма как да стане, в чат съпорта или взимаш нейтив или с1 минимум. Освенн тва той, въпреки че не му е работа, проверява чатове и ги поправя с некви романи, изпълнени с грешки от всекъв тип и вика "Така е по-добре" и целия екип му мълчи, щото не искат да се занимават, ма аз нали не съм добре, и му крещя и съм страшно пасивно-агресивна. За write clear and correct написах имейл до него и всичките мениджъри как е абсолютно неадекватно, тва да е официален документ, да се оценява писане и да има такава абсолютно елементарна и първолашка грешка, нали и продължих с обясняване на грешката и колко е зле. Понякога отивам напушена на работа, щото тоя психопат не се издържа.

Но тва с would have to/would need to ми е абсолютната драма, щото когато оценявам агентите и им взимам точки за тва, отговорът е 'И ти сама знаеш, че тва не е вярно'

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Thu Sep 19, 2019 1:55 pm

@Amikae, виж, не съм се замисляла. Ще огледам. Аз се оказа, че от години съм имала симптоми, ама се сринах окончателно след като постъпих там. Явно е било латентно един вид. Някаква скотобойна стана там, направо е страшно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Amikae » Thu Sep 19, 2019 2:47 pm

Marfa wrote:
Thu Sep 19, 2019 1:55 pm
@Amikae, виж, не съм се замисляла. Ще огледам. Аз се оказа, че от години съм имала симптоми, ама се сринах окончателно след като постъпих там. Явно е било латентно един вид. Някаква скотобойна стана там, направо е страшно.
Понякога болестите се отключват и от много стрес, след което влизаме и в още по-големи филми. Примерно може и нищо да му няма на работното ти място, но ето че мислиш, че има нещо и щом го мислиш в известна степен създаваш тази реалност за себе си. Все пак си там всеки ден.

Майка ми между другото също има някакви хормонални проблеми, но откакто започна да се храни по-чисто и стриктно, стана значително по-добре, свали килограми и има повече енергия. Но предполагам при всеки е различно, сигурен съм че и ти си експериментирала. Едва ли разковничето е в само един аспект от ежедневието ни. Навярно е комбинация от неща. Моите депресивни тенденции се завръщат с пълна сила в момента, в който спра да правя нещата, които знам че ме поддържат в играта.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests