Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сподееееляй, народе

Post by Alexis » Tue Apr 23, 2019 10:33 pm

Да споделя, че като жертва на това да слушам по принуда bTV всяка вечер, особено прогнозата за времето, появата на "оригиналния" Емо Чолаков, беше начин да ми преседне вечерята в продължение на години. Днес най-накрая дойде добрата новина, че се разкарва от прогнозата за времето и ще гони нова професия. Мога само да му пожелая да е такава, в която се цени мълчанието. И не преставам да се удивявам, че има хора, които го намират за много забавен и прекрасен водещ.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Wed Apr 24, 2019 12:02 am

Litz wrote:
Mon Apr 22, 2019 5:32 pm
Аз да се похваля, осъзнах, че имам проблем с алкохола и го спрях. Вече 21 дни така. И към момента е доста яко. :mrgreen:
Нека аз бъда черната уфсъ в тоз пуритански форум 8-) : щом си го спряла, значи не си имала никакъв проблем. :wink:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Roland » Wed Apr 24, 2019 5:28 pm

penzata wrote:
Wed Apr 24, 2019 12:02 am
Litz wrote:
Mon Apr 22, 2019 5:32 pm
Аз да се похваля, осъзнах, че имам проблем с алкохола и го спрях. Вече 21 дни така. И към момента е доста яко. :mrgreen:
Нека аз бъда черната уфсъ в тоз пуритански форум 8-) : щом си го спряла, значи не си имала никакъв проблем. :wink:
Абе това си е сериозен проблем, ако човек го изпусне, и хвала на всеки, който се усети навреме. Аз редовно флиртувам с алкохолизма, но последните години депресията е под контрол, та не ми се налага да прибягвам до самолечение.

...иначе моят проблем с алкохола е, че от него се дебелее :ninja:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Thu Apr 25, 2019 1:17 am

Е то и тва с дебелеенето е фактор. Но иначе доста зле бях. Макар че е трудно особено в град , в който лятото се пие повече бира от вода и бирата е толкова яка. Плюс че не излизам, а клубовете са аут, щото аз не съм героиня от немски филм , която не пие и музиката е наркотикът за нея.

Зася зеленото ме помага пък и с него не мога да прекалявам, щото не мога да свивам добре и трябва да го правиш по-шано. ;р Но мисля да си взема вейпърче за тая цел.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Thu Apr 25, 2019 1:33 am

Пфффф, прекаляването с бира е равносилно на проблем с алкохола, колкото марвелските шитни (извинявай, Докторе :ninja: ) са равносилни на Кино.

Не казвам, че съм върл фен на акохолизма, въпреки че сме в един отбор и разбирам играта му, но да се оплаквате от калории и няколко бири в повече си е подигравка с хората, страдащи от тази болест. :ninja: Малко по-сериозно, нарциси такива. :roll:


п.п. не сме в каменната ера - хората, които лекуват депресия с алкохол, не са за жалене. има психолози, бре, каменоломци.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Claymore » Thu Apr 25, 2019 2:33 am

penzata wrote:
Thu Apr 25, 2019 1:33 am
Пфффф, прекаляването с бира е равносилно на проблем с алкохола, колкото марвелските шитни (извинявай, Докторе :ninja: ) са равносилни на Кино.

Не казвам, че съм върл фен на акохолизма, въпреки че сме в един отбор и разбирам играта му, но да се оплаквате от калории и няколко бири в повече си е подигравка с хората, страдащи от тази болест. :ninja: Малко по-сериозно, нарциси такива. :roll:
Има нещо наречено и битов алкохолизъм случайно. Тва че не си до степента да пиеш 60% разтвор на медицински спирт щото другото не те хваща, не значи че нямаш проблем. Както ако изпитваш пасивни суицидни мисли с варираща честота не значи че си живееш живота в сравнение с хората с брутална клинична депресия при която не могат да се изринат от леглото да си измият зъбите с дни. Аре и ти малко по-сериозно. :P
Last edited by Claymore on Thu Apr 25, 2019 11:30 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Thu Apr 25, 2019 2:50 am

penzata wrote:
Thu Apr 25, 2019 1:33 am
Пфффф, прекаляването с бира е равносилно на проблем с алкохола, колкото марвелските шитни (извинявай, Докторе :ninja: ) са равносилни на Кино.

Не казвам, че съм върл фен на акохолизма, въпреки че сме в един отбор и разбирам играта му, но да се оплаквате от калории и няколко бири в повече си е подигравка с хората, страдащи от тази болест. :ninja: Малко по-сериозно, нарциси такива. :roll:



Бирата я дадох само за пример. Тва очевидно не значи, че първо пия само тва, щото аз пиех абсолютно всеки ден, по много, всякакви алкохоли, да правиш нещо в свободното си време беше равнозначно на пиене, пиех водка сама в нас и тн. Но дори бирата не нещо за подценяване. Щото 30-40 бутилки на седмица без да броим останалото не е леко прекаляване. И щото има съм имала седмици, в които не виждах слънце, не ядях друго освен чипс и пиех.

Смисъл, не искам да изпадам в подробности, но не ми е лесно. Редовно карам близки и приятели да ми дадат 5 причини да не пия, защото понякога ми е трудно. Трудно е да си навън и да не пиеш, когато с правил това всяка вечер в последните 3 години, а повече от редовно в последните 9.

Познавам стари алкохолици и да, не съм толкова зле като тях, но знам, че имам проблем и не смятам, че признаването му е гавра с някой друг с по-сериозен проблем. Пък и най-вече се познавам и знам, че ако не спра сега ще стане в пъти по-зле.

В Crazy Ex Girlfriend много добре бяха показали точно такъв сторилайн.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by tiffany aching » Thu Apr 25, 2019 3:52 am

Litz wrote:
Thu Apr 25, 2019 2:50 am
Редовно карам близки и приятели да ми дадат 5 причини да не пия, защото понякога ми е трудно.
Ще ти дам от своите. Под влияние на алкохола човек върши/казва някакви неща. И обикновено съжалява, защото не би постъпил еди-как си на "трезва глава". Обаче има и друго - когато стори нещо (да речем хубаво), което най-вероятно би съвпаднало с действията му и без да е употребил алкохол. И тогава разбира, че "духа от бутилката" е отнел от чистотата/красотата на "нещото", заменяйки го със съмнение - дали наистина би постъпил по този начин без кривата патерица. Съжалението тогава е още по-голямо.

Бирата в никакъв случай не бива да се подценява:

https://bultimes.com/birata-e-naj-vredn ... a-napitka/
Litz wrote:
Thu Apr 25, 2019 2:50 am
Трудно е да си навън и да не пиеш, когато с правил това всяка вечер в последните 3 години, а повече от редовно в последните 9.
Ще свикнеш с времето. Но добре си решила - поне на този етап избягвай заведенията и т.н.
Litz wrote:
Thu Apr 25, 2019 2:50 am
Пък и най-вече се познавам и знам, че ако не спра сега ще стане в пъти по-зле.
Да - права си - може да стане много зле. Има хора, които така и не успяват да се измъкнат.
Но за щастие - други успяват. Желая ти да си една от тях!

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by tiffany aching » Thu Apr 25, 2019 4:04 am

tiffany aching wrote:
Thu Apr 25, 2019 3:52 am
Съжалението тогава е още по-голямо.
И в един момент цялото това самосъжаление идва в повече и вече има само два пътя, само че единия не води до никъде.

П.С.: Поздравявам те най-искрено за осъзнатостта и смелостта! :yay:
Last edited by tiffany aching on Thu Apr 25, 2019 4:12 am, edited 4 times in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Amelia » Thu Apr 25, 2019 4:05 am

@Litz, определено не е за подценяване тоя тип пиене и наистина изглежда като начало на сериозен addiction. Поздравления за това, че си се усетила преди да стане наистина зле положението. Продължавай да полагаш усилия! И ако е нужно потърси и професионална помощ - добре е да се разбере underlying причината за нуждата от алкохол и оттам, да се третита с cognitive behavioral therapy. Щото ще са нужни и промени в поведението, за да се избягват места, по които се сервира алкохол.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Thu Apr 25, 2019 7:28 am

@Litz , моля извини думите ми досега. Не бях разбрал наистина за какво говориш.

Странична помощ винаги е по-доброто решение. Алкохолът ти дава точно едно нещо, а всички други ти отнема. Радвам се, че си съумяла да се издигнеш над съответното нещо.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сподееееляй, народе

Post by Alexis » Thu Apr 25, 2019 7:29 am

Litz, първо, на фона на описаното от теб, моите искрени поздравления, че си осъзнала наличието на проблем и че си имала волята да се вземеш в ръце, да стиснеш зъби и да действаш, въпреки, че сигурно не ти е било лесно.

Тук съм с Амелия към призоваването (ако ти е възможно) да се обърнеш към психолог и да се възползваш от cognitive behavioral therapy, която има доказани позитивни ефекти.Но съм малко против избягването на високо рискови места след едно начално отдръпване, защото го виждам като излишна патерица и като липса на доверие на човека в собствената му воля да продължи в избраната посока. Понякога спомените за всеки път, когато си бил на дадено място и си устоял и не си пил, е нещо, което е повод за сила. Но в края на краищата прави това, която е най-подходящо за теб лично. Желая ти успех!
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Thu Apr 25, 2019 1:42 pm

Говорила съм вече, пък и ги давам с бейби стенд засега.

Първо беше да си седя сама в нас без да пия, после се видях с един приятел (с който пиехме редовно) да гледаме троновете и го помолих да не пие и той. Бях на ресторант с колегите, бях в парка на слънце и ядох грозде и пих лимонада. И беше доста интересно колко по-в ситуацията бях. И как се радвах на хубавото, вместо да се радвам, че пия.

Дразнят ме хора, които ми казват "Правиш го , за да привличаш внимание" или "Не е нужно да спреш тотално, трябва да пие и внимателно"

Което не е така, ма боли ме. Имам толкова много време в момента, защото не се се събуждам в 1 умряла, а свежа в 8 и готвя. Вместо да ям боклуци, защото съм имала време да си сготвя преди работа.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Roland » Thu Apr 25, 2019 6:08 pm

Подписвам се под целия тоя разговор. А депресията също не е шега и не всеки има възможността да изтърси стотарките да говори с професионалист.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by tigermaster » Thu Apr 25, 2019 10:44 pm

Litz wrote:
Thu Apr 25, 2019 1:17 am
Зася зеленото ме помага пък и с него не мога да прекалявам, щото не мога да свивам добре и трябва да го правиш по-шано. ;р Но мисля да си взема вейпърче за тая цел.
Ти сигурна ли си, че замяната на един наркотик с друг е добра идея? Не пиша това с идеята да те критикувам, питам сериозно. Няма да седна да давам акъл, доколкото, всъщност, алкохол не пия почти изобщо, а трева не съм пробвал никога, обаче не съм сигурен дали това ще ти помогне в дългосрочен план.

Както и да е, успех в битката.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests