Българската ПОП-СЦЕНА (и т.н.)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Българската ПОП-СЦЕНА (и т.н.)

Post by Amelia » Sat Dec 10, 2016 9:57 pm

Фейсбука ми е пълен с подигравки и възмущения, породени от някви Издислави и яки дупари и аз направих малко рисърч да видя кво толкова е развълнувало българите в момента.

Извод от рисърча - ако пусна Дупарата на някой тук, той ще каже: "Я, Ники Минаж за бедни!", след което ще се спука от смях заради това, че Гери Никол си мисли, че има яка дупара. На Гери Никол дупарата не може да стъпи на малкия пръст на дупарата на Ники Минаж, щото.

А Издислав е песен, която няма да ме е твърде срам да покажа на околните, щото всъщност е може би най-търпимия и цивилизован поп-фолк, който съм чувала. Те, околните, сигурно ще решат, че някой индиец или арабин я пее - и певецът и акцента му на това приличат. Т.е., отново, нищо което вече да не сме виждали и нищо чак толкова шокиращо.

Мен честно казано много повече ме шокира подигравката с акцента на въпросния Фики. То щото редовият българин говори английски С ТОЛКОВА по-добър акцент...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Sat Dec 10, 2016 10:20 pm

Бтв току-що гледах Гери-Никол както е била в х-фактор дето пее a little party never killed nobody - супер е сладка и пее бая яко.

На кво я направи тоя пълен малоумник Криско, тъжна работа!
This is it. Ground zero.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Sat Dec 10, 2016 10:24 pm

Moridin wrote:Бтв току-що гледах Гери-Никол както е била в х-фактор дето пее a little party never killed nobody - супер е сладка и пее бая яко.

На кво я направи тоя пълен малоумник Криско, тъжна работа!
Тая за сефте я видях на картинка днес в някакво предаване. Уникално изглежда. Ама хубави жени с лопата. Имам предвид с лопатата по главата :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Killua » Sat Dec 10, 2016 10:26 pm

Amelia wrote: А Издислав е песен, която няма да ме е твърде срам да покажа на околните, щото всъщност е може би най-търпимия и цивилизован поп-фолк, който съм чувала. Те, околните, сигурно ще решат, че някой индиец или арабин я пее - и певецът и акцента му на това приличат. Т.е., отново, нищо което вече да не сме виждали и нищо чак толкова шокиращо.
Мен честно казано много повече ме шокира подигравката с акцента на въпросния Фики. То щото редовият българин говори английски С ТОЛКОВА по-добър акцент...
Абе и на мен ми беше странно това с Издислава. Аз като го пусках, очаквах да е някакво трагично, а то, еми, не беше. Да, дървен акцент етц, но в никакъв случай не може да се сравнява дори с Тулибудибудаучю и не разбирам истерията...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Sat Dec 10, 2016 10:51 pm

Amelia wrote: Извод от рисърча - ако пусна Дупарата на някой тук, той ще каже: "Я, Ники Минаж за бедни!", след което ще се спука от смях заради това, че Гери Никол си мисли, че има яка дупара. На Гери Никол дупарата не може да стъпи на малкия пръст на дупарата на Ники Минаж, щото.
Дупарата на Ники Минаж е нещо излезнало от по-тежките кошмари на на Лъвкрафт. Ако искаш да сравняваш тази на Гери Никол - пробвай с нещо от типа на
Spoiler: show
Image
защото гери никол може да надърви нормален мъж, за разлика от ники минаж, която е фрийк шоу.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Sat Dec 10, 2016 11:04 pm

Ба. В тая част на света бая народ си пада по тоя тип "антична богиня на плодородието" задници. Тя затова и Ким Кардашиян е такъв хит. Та средностатистическото гъзе на Гери-Никол няма как изобщо да бъде сравнено с тоя епик глориоснес, дето сигурно участва в контрола на приливите и отливите на световния океан.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sun Dec 11, 2016 10:20 am

Moridin wrote:Бтв току-що гледах Гери-Никол както е била в х-фактор дето пее a little party never killed nobody - супер е сладка и пее бая яко.

На кво я направи тоя пълен малоумник Криско, тъжна работа!

Всъвщност Криско отдавна не работи с нея. Двете й първи песни са с него(където изглежда по-човешки), но после тя го напуска защото той иска да я прави принцеса, а тя е кралица оттам и песента.

Иначе квото и да си говорим клиповете на Гери Никол са едни от малкото изглаждащи на световно ниво, а не снимано в мазе с чаршав. Мен ме кефи как псевдоинтелектуалците я наричат Ники Миняж за бедни и обясняват как Jeremy? са мноу яка група, нищо че буквално са Kings of Leon и Arctic Monkeys за бедняци. Иронията. :lol:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Sun Dec 11, 2016 10:47 am

Е те са на световно ниво, ама са зели възможно най-лошото от световното ниво :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sun Dec 11, 2016 11:49 am

When he fuck me good I take his ass to Red Lobster, cause I slay
When he fuck me good I take his ass to Red Lobster, cause I slay
If he hit it right, I might take him on a flight on my chopper, cause I slay

Това е песен на "най-великата", бореща се за три грамита. :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Sun Dec 11, 2016 1:09 pm

The Dragon wrote: защото гери никол може да надърви нормален мъж, за разлика от ники минаж, която е фрийк шоу.
Баце, аз считам себе си за мъж (сега не знам колко нормален, де), но нито герита, нито минажки, нито всякакви бионсета "клатещи гъзета", могат да ме надървят. Всички са ми пластмасово несексуално еднакви и грам не разбирам този световен култ, през последните години, на клатещите задници. Това, ако е секси, може би наистина не съм нормален.

Грамитата, отдавна са в кюпа с всички други шитнярски награди, @Litz, така че не го мисли толкова.

Litz wrote:Иначе квото и да си говорим клиповете на Гери Никол са едни от малкото изглаждащи на световно ниво.
Еми, то, "световното ниво" не е много "цъфнало".
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sun Dec 11, 2016 3:27 pm

Е съгласна съм, ама останалите извисени бг изпълнители снимат на фона на бял чаршав и копират мелодии. Миро с кражбите от Колдплей.

А Джеръми, които всите интелектуалци бутат за нещо велико и алтернатива на Гериту са трагедия. Лайфа ти да се състои от Do I Wanna Know, R U Mine, Sex is on Fire, Use Somebody, Lonely Boy, Gold on the Ceiling, Wonderwall и три авторски песни по време на които цялата зала се опразва, защото хората отивят да пушат е жалко. А ако си имал възможността да видиш въпросните групи, пичовете от Каварна просто седят изключително смехотворно и вокалиста им пее супер фалшиво спрямо Алекс Търнър примерно. Та в това отношение Гошо Кольо привлича хората със собствено "творчество". Щото на мен 30 лв за лоша кавър банда не ми се дават втори път. :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Sun Dec 11, 2016 6:35 pm

Абе, добри музиканти в България - много, обаче ако искаш да правиш нещо по-сериозно, в общия случай трябва да е просто като хоби и да се издържаш с нещо друго. Светозар Христов, дето преди десетина години печели разни конкурси при Слави Трифонов, издава музика, това-онова, в един момент беше стигнал до там да си вади хляба като уличен певец. Лора Владова, пак от същия конкурс, май съвсем спря да се занимава с музика. Теодор Койчинов, финалист от "Мюзик Айдъл", последно му чух името като вокалист в трибют група на Dream Theater, ако не ме лъже паметта.

Познавам лично известно количество музиканти от популярни спрямо българските мащаби групи - ами, работят и друго. Всичките. Ако ви кажа колко взима една рок група, която не е Сигнал или БТР, за концерт, сигурно лошо ще ви стане.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Sun Dec 11, 2016 9:16 pm

Litz wrote:Е съгласна съм, ама останалите извисени бг изпълнители снимат на фона на бял чаршав и копират мелодии. Миро с кражбите от Колдплей.

А Джеръми, които всите интелектуалци бутат за нещо велико и алтернатива на Гериту са трагедия. Лайфа ти да се състои от Do I Wanna Know, R U Mine, Sex is on Fire, Use Somebody, Lonely Boy, Gold on the Ceiling, Wonderwall и три авторски песни по време на които цялата зала се опразва, защото хората отивят да пушат е жалко. А ако си имал възможността да видиш въпросните групи, пичовете от Каварна просто седят изключително смехотворно и вокалиста им пее супер фалшиво спрямо Алекс Търнър примерно. Та в това отношение Гошо Кольо привлича хората със собствено "творчество". Щото на мен 30 лв за лоша кавър банда не ми се дават втори път. :mrgreen:
Ти сериозно ли? Гери-Никол е рандъм поп дива от ден за пладне. В България има десетки далеч по-известни, кадърни и кво ли не групи и изпълнители, и това е дори без да броим чалгите. Не знам какво си се хванала за Джереми, които са и те пресни рандъмляци. Каква алтернатива на Гери, те са радикално различна ниша?

Недоумявам как се твърди, че Миро (който е вселени над ГН във всяко отношение, нищо че и той е бг-елит пропадналяк) крадял мелодии от Колдплей, при положение че мелодиите при ГН, доколкото изобщо има такива, са абсолютно едно към едно с произволна американска поп-рнб гнусотия от същия калибър.
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sun Dec 11, 2016 9:48 pm

Ми аз редовно виждам как Венци Мицов и подобните рекламират Джеръми точно като алтернатива на бг попа и като вид извисена музика. И как те били различни от всички останали и как били нещо уникално!

Гери Никол е тъпо малоумно лекенце и при нея ползването на мелодии е разбираемо. При извисени и класни изпълнители като Миро-не е. Trouble и Някога Преди са една и съща песен. Тя ми е рядко неприятна, но това да се преструваме, че тя е най-пошлия/копиращия изпълнител в БГ е нелепо.

Нито е толкова ужасно, нито нищо, поредната истерия на псевдоинтелектуалците. Щото ако слушаш наистина яка музика, няма да отделяш толкоз време да я сравняваш с Георги Николай и колко по-извисени текстове имат твоите любимци от нея.

Иначе БГ музиката за мен отдавна са само копия от поп певачки през бг хетеро Placebo :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Sun Dec 11, 2016 9:59 pm

Какво за бога е Джеръми и искам ли изобщо да знам?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests