Веган да се наричам..

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Веган да се наричам..

Post by Yan » Sun Jun 14, 2020 12:49 pm

The Dragon wrote:
Sun Jun 14, 2020 11:52 am
Няма нищо по-лесно за правене от перфектен хумус. Стига да имаш тенджера под налягане. И МНОГО чесън.
Давай рецепта, недей само дразни :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Xellos » Sun Jun 14, 2020 12:55 pm

Мда, тенджерата под налягане си е добро изобретение... то аз друга тенджера не ползвам почти, ама си трябва да е яко качествена, Тефал имат добри ся. Голяма икономия на ресурси е.
Ако не си идиот да имаш от тия старите с металното цилиндърче на клапана отгоре и да я препълниш с пиле и зеле, да я туриш в огнище без надзор и после да намериш усукан капака през две вили, а цилиндърчето е нейде... из Стара планина... :ninja: Втората евтина не гръмна поне, ма така красиво висяха от грубата мазилка на тавана балконския неща...

Иначе голямо благо си е и "Баба Гануш" дето си е хумус/тахан с патладжан (и магданоз). :heart:
Уви ядките дето се внасят тука са с бая по-ниско качество.
Та затова си го кисна нахута дори и като го варя под налягане, ама е с досадно много люспи та със сода при киснене и варене и накрая в ледена вода като се свари го мия да паднат лесно. Който няма сили за тази дейност бол консерви и смлян. Тахана си е готов. Другото на вкус. :mrgreen:
Last edited by Xellos on Sun Jun 14, 2020 1:05 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Sun Jun 14, 2020 1:02 pm

Yan wrote:
Sun Jun 14, 2020 12:49 pm
The Dragon wrote:
Sun Jun 14, 2020 11:52 am
Няма нищо по-лесно за правене от перфектен хумус. Стига да имаш тенджера под налягане. И МНОГО чесън.
Давай рецепта, недей само дразни :)
е те тоя, който обсъждах с @Xellos е просто божествен, аз лично скипвам балсамикото, щото го мразя, но този наистина е ИСТИНАТА.
https://www.pickuplimes.com/single-post ... per-Hummus

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Веган да се наричам..

Post by Yan » Sun Jun 14, 2020 1:10 pm

@Litz, благодаря. Твърде много чесън да му се и не види :/ По здравословни причини имам проблем с това (иначе обичам), но ще измисля някакъв workaround :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Sun Jun 14, 2020 1:35 pm

@Yan може да го намалиш преспокойно. То и аз като го правя не слагам толкоз много. То там печената чушка прави магията.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Веган да се наричам..

Post by Moridin » Sun Jun 14, 2020 1:43 pm

Абе спецовете по веганска кухня, може ли да кажат коя е тая съставка дето кара всички вегански десерти да имат един и същи вкус? Агавето ли да е, ядковата паста ли? :D
This is it. Ground zero.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Amikae » Sun Jun 14, 2020 1:58 pm

Moridin wrote:
Sun Jun 14, 2020 1:43 pm
Абе спецовете по веганска кухня, може ли да кажат коя е тая съставка дето кара всички вегански десерти да имат един и същи вкус? Агавето ли да е, ядковата паста ли? :D
Дай някакъв пример, че на мен не ми се е случвало. Не че съм много по десертите и изобщо не разбирам, но тука веган сладкарите в Бургас са някакви факири и все ме впечатляват. Единственото, за което се сещам е, че някои рецепти ползват арарут, знам че сестра ми прави някакво парфе от кашу и арарут.(не е добре за хора на диета :mrgreen: )

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by The Dragon » Sun Jun 14, 2020 3:27 pm

Yan wrote:
Sun Jun 14, 2020 12:49 pm
The Dragon wrote:
Sun Jun 14, 2020 11:52 am
Няма нищо по-лесно за правене от перфектен хумус. Стига да имаш тенджера под налягане. И МНОГО чесън.
Давай рецепта, недей само дразни :)
Ето ти най-добрата рецепта която съм открил.

https://www.seriouseats.com/2016/03/the ... ummus.html

Не знам чесъна дали ще ти понесе - защото лимонения сок му деактивира съставките.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by The Dragon » Sun Jun 14, 2020 3:31 pm

Xellos wrote:
Sun Jun 14, 2020 12:55 pm

Та затова си го кисна нахута дори и като го варя под налягане, ама е с досадно много люспи та със сода при киснене и варене и накрая в ледена вода като се свари го мия да паднат лесно. Който няма сили за тази дейност бол консерви и смлян. Тахана си е готов. Другото на вкус. :mrgreen:
Сода бикарбонат is your friend ако не ти трябват цели зърна за презентация.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Xellos » Sun Jun 14, 2020 8:30 pm

Не знам за десертите, еле тия видове. Дай някви примери и ще видим общ знаменател нещо. :roll:

Аз ползвам Самардала вместо чесън, ама там е малко 2/3 сол в пликчето от магазина. Ръся я накрая. В берйозка има едни руски подправки смес 'Аджика' дето имат и сух чесън наред другото и успява да е приятна без да дразни.

За презентация сигурно от буркана, ама не ми се е налагало да правя за изискана публика (носеща обикновено пакети чипс) в нас хумус :mrgreen: .
То аз винаги добавям лимона и чесън в порцията дето ще ям само, не да престоява! При мен стила е вкусен бъркоч за Наяждане повечето време, като не работя тва де. За тва избягвам десертите, че там е по-стриктно всичко. :ninja:
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Amikae » Sat Jun 20, 2020 6:40 pm

Spoiler: show
https://www.youtube.com/watch?v=ME7nAd0 ... e=youtu.be
Тази женица със знака я е прегазил шофьор превозващ прасета в Канада. А междувременно: "The tragic death comes two days after the controversial agricultural gag (“ag gag”) law, Bill 156, was passed in Ontario. Bill 156 is designed to cover up animal cruelty on farms and during transport. Among other troubling provisions aimed at preventing whistleblowers and animal advocates from exposing the abuse of farmed animals, the new law aims to restrict the peaceful protest rights those who hold vigils at slaughterhouses across the province. It does so by making it an offence to “interact” with farmed animals in a transport truck—a prohibition widely denounced by animal advocates and constitutional law experts as an unconstitutional restriction of rights to freedom of expression and peaceful assembly guaranteed in the Canadian Charter of Rights and Freedoms. Today’s vigil was one of the last opportunities for a vigil before the bill becomes law."...

Животновъдите убиват и третират животните си хуманно. Толкова хуманно, че са готови на всичко кадри от тези места да не излизат на яве, до степен зад тях да стоят правителствата на САЩ и Канада с цялата си мощ. Правителства впрочем, според които ние сме терористи. Терористи. Тези компании имат нужда закони да ги защитават от жената в клипчето горе. Good for them, they sure beat those evil vegans. :neutral:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Sun Oct 18, 2020 12:36 am

Да ви кажа, веганите са супер чил население и поне имат някаква висша блягородна цел, за разлика от кето МАНЯЦИТЕ. тва кетото е некав култ и всички са напълно изтрещели психопати. Не знам дали е от липсата на глюкоза в мозъка, някой по-запознат с това може да каже, но нема нормален човек на кето гарантирам.

Най-нелепи са коментарите в редит. Потребителка пише "Пичове от един месец съм на кето и ми е много зле. Имам огромни обриви по цялото тяло, които горят и се превръщат в белези. В същото време не мога да стана от леглото защото имам най-силните менструални болки, които съм имала през живота си и никое обезболяващо не помага. Освен това, имам високо кръвно и не мога да дишам като хората"

Коментарите от долу

Тва е нормално, нищо ти няма :ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Веган да се наричам..

Post by Moridin » Sun Oct 18, 2020 9:37 am

Стига цитира некви дивотии, всекиму е ясно, че кето >>>>>>>>>>>>> веган в здравословен смисъл разбира се
(отделно, че няма грандиозна пречка да си кето веган, ама е зор)
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by The Dragon » Sun Oct 18, 2020 5:21 pm

Те кетардите са много зле. Безглутеновите също. То всички фанатици и екстремисти са така де. Изобщо хората с кулинарни табута не по медицински причини са безкрайно досадни.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Xellos » Mon Oct 19, 2020 12:59 am

За да има смисъл от темата след трите съдържателни поста отгоре, ей една рецепта за Леко тофу с умамито на разни алиуми и соев сос. :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=JH9rHe6 ... l=AdamLiaw

Btw, тоя сладур има разкошен канал за китайска/азиатска кухня която доколкото ми позволяват продуктите бих повторил в нас.
Пичът е от хората дето знаят как да уважават готвенето в стил "hearing the Voice of the Ingredients" независимо дали е с мръвка и т.н.
В момента съм на експеримент с яйцата за рамен готвени 2-3 дни в стъпка 3 от философията на рамена и псувам българските яйца.
https://www.youtube.com/watch?v=F9IepMO ... l=AdamLiaw :heart:


Веганите поне се опират и тук там развяват правилни икономически/политически/екологични фактори, освен диетата им, която отнася критиките заради пламенният фанатизъм на тази религия и затрива ползите в зародиш.
Иначе всяка популярна Диета (още една побългарена от смисъл дума, която е достатъчно да употребиш за да видиш на някой IQ-то с контекста ѝ) досега е минала/заминала разчитайки на вдъхновени наивници, та и кетото ще си вземе при следващата гениална и слагаща края на всички диети схема тип ваня чевренкова или лечебният глад и безброй други панацеи в нета. :lol:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests