Веган да се наричам..

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Веган да се наричам..

Post by Killua » Mon Sep 02, 2019 11:59 am

Litz wrote:
Mon Sep 02, 2019 11:41 am
Но нека аз съм злата и лошата с ad hominem нападките, а не тия скамъри. Тоя си заслужава всяка една нападка по негов адрес на каквато и да е основа. Сори.
А, нямах предвид да те изкарвам "лошата" или нещо, ти със сигурност си си направила заключение за качеството на казаното не само въз основа на тена на човека, нали, но просто така звучеше. Като стана дума за фейк тен, и се сещам за сцената с Рос от Приятели :mrgreen:

Но иначе най-вече исках и малко да ни изрекламирам партньорското съдържание в курса Wireless Philosophy, че тъкмо започнаха преводите по него, пък наистина е полезно човек да ги знае тези неща, щото е удивително колко много хора не са наясно (аз включително, голяма част от фаласитата не ги знаех, а точно тия дни, мисля Амикае от форума спомена едно, което току-що бях научила покрай Wi Phi курса, това за сламения човек).
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Mon Sep 02, 2019 12:07 pm

Постваш-линкчета на хора, които са антиваксъри дори във въпросните тва да не се споменава. Са тоя Флаг Гордън дето си го постнала твърди, че лекува рак.

Ся нали понеже аз съм злата заради което правилно го осъдих тоя заради външния му вид, но се разрових. И пичове страшно е. Въпросният твърди, че ако сте на веганска и суровоядна диета и ви спре цикъла тва е чудесно, щото цикъла бил еквивалентен на миенето на чинии и ако ядеш чисто няма кво да миеш и-заради тва нямаш нужда от него. А и че ако си пожелаеш много силно ще спреш да си бременна. Ето повече https://scienceblogs.com/insolence/2015 ... th-control

Slex
Commoner
Posts: 28
Joined: Mon Apr 08, 2019 9:25 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Slex » Mon Sep 02, 2019 12:51 pm

@ tigermaster

В контекста на разговора, няма значение дали обществото им е длъжно, а дали установените морални виждания и практики са в разрез с тези на веганите.

Повечето членове на обществото няма как да се различват фундаментално от него. Следва почти по дефиниция. Има много неща, от които много хора са недоволни, но не фундаментално недоволни. Интензитетът на различията е по-важен от наличието на самите различия.

Мисля, че е очевидно (до степен, че дори не съм проверявал), че маргинализацията на дадена група в обществото е в права зависимост с вероятността за появата на депресия у хората от групата (примерно хомосексуални спрямо хетеро), както и че в личностен план депресията корелира със степента на убеденост, че светът е несправедлив (хората, които се занимават с някакъв активизъм, спрямо останалите). При веганите и двете са налице.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by tiffany aching » Mon Sep 02, 2019 1:13 pm

Litz wrote:
Mon Sep 02, 2019 12:07 pm
Постваш-линкчета на хора, които са антиваксъри дори във въпросните тва да не се споменава. Са тоя Флаг Гордън дето си го постнала твърди, че лекува рак.

Ся нали понеже аз съм злата заради което правилно го осъдих тоя заради външния му вид, но се разрових. И пичове страшно е. Въпросният твърди, че ако сте на веганска и суровоядна диета и ви спре цикъла тва е чудесно, щото цикъла бил еквивалентен на миенето на чинии и ако ядеш чисто няма кво да миеш и-заради тва нямаш нужда от него. А и че ако си пожелаеш много силно ще спреш да си бременна. Ето повече https://scienceblogs.com/insolence/2015 ... th-control
Виж какво - аз не съм антиваксър. За пръв и последен път отварям темата. Интересувала съм се, запознала съм се с аргументи 'за и против', но към днешна дата мога да кажа само, че не знам каква точно е истината. И искрено да съчувствам на хората, които (поради една друга или друга причина), са загубили децата си (или пък последните са се разболели). Съчувствам и на майките, изправени пред избора дали да ваксинират децата си или не... представям си колко им е трудно и пред какви дилеми са изправени. Със сигурност не бих се наела да давам каквито и да било съвети в това отношение, на когото и да било, най-малкото защото е решение, което всеки родител/човек сам трябва да вземе със всичките му последствия...

Дали някой от хората, чиито линкове съм постнала, има убеждения на "антиваксър" е негово право. И в тях е ставало дума за съвсем други неща. Както и сега не става дума за прически, ваксини, тен и линковете на тифани, а за грешките, които веганите (и не само) правят в храненето си.

Запознала съм се с написаното в линка ти, още преди да го постнеш, между другото. Маркус казва:
Something interesting happened to women who who went completely, 100% raw, and cleansed their bodies as clean as could possibly be, living the way nature intended. They stopped having periods. And they also found something else interesting. Even though they weren't having periods, some of them still got pregnant. They were the ones who wanted to get pregnant. Those who didn't, didn't. This opens up a fascinating new field called epigenetics.
Има ли нещо притеснително, ако една жена е здрава и не е импотентна, а просто няма цикъл? Забележи, че това е само при достигане на подчертаното в цитата, което, струва ми се, не заплашва мнозинството от нас. :mrgreen:


А ти попрегледа ли каналът му, попрочете ли коментарите под видеата или първосигнално реши, че външния вид на 57 годишен човек те дразни? Не изгледа видето, защото било незнам си колко минути, вместо това отдели (поне толкова) от безценното си време да търсиш контра аргументация/компромат и пишеш... някакви неща.

Е, както казах - всеки сам си решава.

п.п. Според мен пък изглежда супер и щях да падна от стола, кoгато във въпросното видео, спомена на колко години е. :)

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Mon Sep 02, 2019 1:39 pm

Не знам дали осъзнаваш, но това да твърдиш, че женските тела са изначално мръсни и цикълът е следствие на тая вродена мръсотия и чак като се прочистиш ти спира е изключително страшно, женомразко, вредно и квото там можеш да се сетиш. Тва извън health guru простотията, нали.

Опитах се да прегледам нещата на тоя и жена му, ама тия си нямат никаква представа как работи ютюб. Не може клип What I eat in a day да е 40 минути, в което (тва на жена му) да мели леново семе и чия и да ги гълта и да говори ултра сексистките неща. Обикновено тоя тип клончета трябва да са стегнати до 9 минути макс.

Освен тва въпросния и жена му говорят за минимализъм, което някак си си противоречи с тва да живееш в ОГРОМНО имение, да имаш 3729384 телевизора и офисът на тоя да е по-зле от епизод на Buried Alive.

Защо като са суровояди имат котлони и печка в кухнята?

И последно има огромно значение дали хората, които ни даваш за пример тук са антиваксъри, независимо дали говорят за други теми. Ся, и Ангел Джамбазки има некви адекватни критики към ремонтите в столицата, ама не бих пускала точно него с расистките му ии хомофобски идеи, а бих намерила някой по-адекватен със същите критики.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by tiffany aching » Mon Sep 02, 2019 1:49 pm

'Айде сега пък и сексист бил. И не разбирал от youtube. Имал котлон. Имал имение. Give me a break. :mrgreen:

...Чрез цикълът женското тяло, освен всичко друго, се пречиства и е предимство, че И този способ съществува (т.е. от тази гледна точка жените са... биологически привилегировани. Остава и природата да обвиним в сексизъм). Защото едва ли много хора (без начение мъж/жена) могат да се похвалят със супер чисто тяло и отлично здраве. И, впрочем, така или иначе - идеални хора няма.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Mon Sep 02, 2019 1:54 pm

Значи ти смяташ за нормално човек който проповядва минимализъм и откъсване от материалното да живее в имение пълно с вещи?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Веган да се наричам..

Post by tigermaster » Mon Sep 02, 2019 1:58 pm

@Slex
Моля те, не сравнявай неща, които са изцяло личен избор (примерно веганската диета, независимо от моралните причини), с неща, които изобщо не са личен избор (примерно ориентацията, като говориш за хомосексуални срещу хетеро). Разбирам те, обаче двете вървят в тотално различни плоскости.

А и с активизма трябва да се внимава. Преди няколко години отидох на един лагер за природосъобразен начин на живот - и там срещнах както наистина прекрасни хора, чиито усилия подкрепям с цялото си сърце, така и от оня тип "природозащитници", заради които с радост бих отсякъл някое рядко дърво за подпалки, за да сготвя последния представител на някой изчезващ вид и да го изям пред очите им. Срещнах и позьори, които се скъсаха да обясняват как трябва да се живее в едно с природата, обаче дори не си измиха чиниите след ядене, та трябваше миенето да го правя аз - и понеже сапунът и препаратите не са природосъобразни, съдовете ги търкахме с въглищна пепел. (Чисти добре, между другото, чак е учудващо - ама хич не е приятно за ръцете.) Просто да спомена - леко с активизма, че прекалено често ефектът е обратен. Там видях и как може да подейства една седмица не съвсем строг веганизъм на дете, което не е свикнало с това - една от основните причини да не изкараме по-дълго на този лагер беше, че на сестра ми хич не й подейства добре храната. Видях и родители като тези от блога на Гачев, които споменах по-рано в съседната тема.

А и @Amelia е права, като си тъпчеш главата с емоционално натоварващи документалки, които "доказват" правотата ти, няма как да не си навредиш. Това да се подлагаш на жестокости и ужас, за които знаеш, че са истина, си има своето влияние. Знам и по себе си, превеждам филми и професионално, освен дето съм горе-долу добре известен из българския нет фенсъбър, и като ми се падне нещо особено тежко, което трябва да изгледам от край до край поне два или три пъти последователно, за да си свърша работата, после често за нищо не ставам. В това отношение обаче го има и другия момент - като седна да превеждам, си проучвам поне повърхностно темата. Преди време бях нает да преведа едно видео против модерната медицина - ако не ми трябваха парите сравнително спешно (и то за лечение, бтв), щях да го откажа, като видях за каква идиотщина става дума. Накрая не го подписах. Когато завърших превода, след всичко, което ми се наложи да изчета, за да го направя, бях още по-убеден, че авторът на видеото греши, отколкото преди да започна. Заради което и не си сложих името накрая - беше ме срам, че съм работил по това. Това също може да се вземе предвид - в сензационалистичните документалки фактологията твърде често е на съвсем ниско ниво. Минали са ми немалко такива през ръцете, всъщност.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by tiffany aching » Mon Sep 02, 2019 2:01 pm

Litz wrote:
Mon Sep 02, 2019 1:54 pm
Значи ти смяташ за нормално човек който проповядва минимализъм и откъсване от материалното да живее в имение пълно с вещи?
Според мен той 'проповядва' здравословен начин на хранене и има това право, след като е посветил 20-30 години от живота си в изследване (и тестване върху себе си) на тази тема, не го прави за пари, а колкото до вещите му - негови са си. Всеки да си гледа своите. :)
А котлонът може да се използва за много неща. :wink:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Mon Sep 02, 2019 4:02 pm

tiffany aching wrote:
Mon Sep 02, 2019 2:01 pm
Litz wrote:
Mon Sep 02, 2019 1:54 pm
Значи ти смяташ за нормално човек който проповядва минимализъм и откъсване от материалното да живее в имение пълно с вещи?
Според мен той 'проповядва' здравословен начин на хранене и има това право, след като е посветил 20-30 години от живота си в изследване (и тестване върху себе си) на тази тема, не го прави за пари, а колкото до вещите му - негови са си. Всеки да си гледа своите. :)
А котлонът може да се използва за много неща. :wink:
То тва е загубена кауза. Въпросният продава супер много неща, но не го правил за пари. Да бе.

Как тоя природосъобразен живот се съчетава с изперхидролената коса на него е жена му? Тва не е много природно. Жена му очевидно е с импланти, което също си противоречи с натуралния начин на живот, който проповядват.

В страницата си тоя твърди, че лекува рак и че парите и вещите не са важни. Тогава защо ги има? Жена му също така твърди, че има дете, работи по 16 часа в ресторанта си и прави секс 6 пъти на ден? Как стават тия неща?

И още не мога да повярвам, че тва да ти спре менструацията според теб е чудесно нещо. Шимпанзетата също менструират пък ядат сурови работи, явно и тяхната диета не е чиста.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by tiffany aching » Mon Sep 02, 2019 5:57 pm

THE ONLY REAL WAY TO HEAL, Markus Rothkranz и неговата мотивация:

https://www.youtube.com/watch?v=AgJIYLgSC7o

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Веган да се наричам..

Post by tigermaster » Mon Sep 02, 2019 6:38 pm

Тифани, предвид твърде изкуствения външен вид и на този човек, и на Кара (така ли се казваше жена му?), как изобщо можеш да му вярваш? В смисъл, дето вика Лиц, козметичните операции на жена му са прекалено очевидни, а и при него имаш фалшив тен, боядисана коса и т.н. Ти от къде ще знаеш дали не е минал и той под ножа, за да изглежда както изглежда? Прочее:
https://gossip.thedirty.com/gossip/las- ... st-1989877
Comedian Exposes Vegas “Health Guru” Markus Rothkranz

Там е това видео:
https://www.youtube.com/watch?v=wp4QCd2MbFk
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Amelia » Mon Sep 02, 2019 7:23 pm

@tiffany aching Може ли да получа линк с доказателства за това, че суровоядството води до спиране на менструацията и че жени без менструация забременяват? Това, че някакъв чичка го казва в интернет, не означава, че е вярно, мисля, че се разбрахме за това вече, когато те дъвках за предишните ти антинаучни глупости. Освен това ми е интересно дали знаеш какво представлява менструацията. Ква е тая кръв там, откъде идва, защо? Би ли ми обяснила твоето мнение, по възможност без линкчета към Ютюб клипове и без крилати фрази от Тесла?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by tiffany aching » Mon Sep 02, 2019 7:46 pm

Не намирам нищо лошо и (доколкото мога да преценя - невярно) в постнатото от мен видео, нито в мотивацията му. В безплатната книга, както той казва, е всичко, което (спред него) е необходимо на човек, за да постигне добро здраве. За себе си съм решила да последвам съветите му и евентуално ще пиша. Ако ли ме отняма, значи съм сгрешила. :mrgreen:
Не мога да отговарям за всичко, в което той вярва, прави или не. I've got life, you know. (Yet. :P )

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Веган да се наричам..

Post by трубадур » Mon Sep 02, 2019 7:57 pm

Не че нещо, ама питането на амелия има смисъл, щото менструалният цикъл като цяло е от по-лесните за разбиране процеси, около които все още витаят огромно количество простотии. Най-често поради липса на точно обяснение на какво точно се случва и защо, барабар с всичките недомлъвки, откъдето произлизат и тия твърдения за нечистота и да си клензвъш тялото*. И от тая гледна точка да разберем точно как го виждаш ще помогне на дискусията.

* тва ми се струва, че се повдигна в некоя от другите теми, ама хората имат органи за пречистващите цели - тва бъбреците и черния дроб не са случайни пустиняци


ппп. тайгъре за кво да го еба ще миеш съдове на възрастни хора, дето явно нехаят - този тип няма да са ти приятели, няма да завържете дълги връзки, едва ли от тях нещо зависи живота ти, дъ фак бе чувес

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests