Веган да се наричам..

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Amikae » Sun Sep 01, 2019 6:19 pm

Аз проклинам късмета си. Всички говорят за тея лоши вегани, дето срещат и все им казват за веганството си, а аз за последните 4 години не съм срещнал един. Де ги бе? :(

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Веган да се наричам..

Post by tigermaster » Sun Sep 01, 2019 6:27 pm

Верно ли го задаваш тоя въпрос?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Slex
Commoner
Posts: 28
Joined: Mon Apr 08, 2019 9:25 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Slex » Sun Sep 01, 2019 6:35 pm

tigermaster wrote:
Sun Sep 01, 2019 5:03 pm
Знаеш ли по какво ще познаеш, че човекът, с когото разговаряш, е веган?

Ще ти каже, независимо дали има повод или не.
---

Или, с други думи, ако веганите не искат тяхната етика на хранене да се сблъсква постоянно с тази на останалите, може просто да си затворят устите. По-лесно ще е им е като цяло.
Което почти няма значение в случая. Фундаменталната причина е разминаването на ниво обществени практики и убеждения, а не вербалната конфронтация. Чисто хипотетично, ако средностатистическият веган води такива индивидуални/групови спорове със същата честота и конфигурация на силите (в конкретния спор) в общество, където животните не се използват за храна, той/тя ще бъде в много по-добро емоционално състояние.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Sun Sep 01, 2019 6:45 pm

Amikae wrote:
Sun Sep 01, 2019 6:19 pm
Аз проклинам късмета си. Всички говорят за тея лоши вегани, дето срещат и все им казват за веганството си, а аз за последните 4 години не съм срещнал един. Де ги бе? :(
В Берлин са много. Ще ги познаеш по грозни татуси, септум пиърсинг, бретон през челото, деведесетарски гардероб със сенки под очите и чертаещи редовно

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Amikae » Sun Sep 01, 2019 6:47 pm

Litz wrote:
Sun Sep 01, 2019 6:45 pm
Amikae wrote:
Sun Sep 01, 2019 6:19 pm
Аз проклинам късмета си. Всички говорят за тея лоши вегани, дето срещат и все им казват за веганството си, а аз за последните 4 години не съм срещнал един. Де ги бе? :(
В Берлин са много. Ще ги познаеш по грозни татуси, септум пиърсинг, бретон през челото, деведесетарски гардероб със сенки под очите и чертаещи редовно
Ба го, и грозни ли сме ся. Тск тск. Това ще е от хранителния режим, не ни стига протеина. :?

@Slex ако живеех в свят, в който животните не се използват за храна, изобщо нямаше да споря с никой. Това какво някой си мисли за мен малко ме бърка по принцип. Конфронтациите са ми изключително неприятни изначално, но на този етап няма значение какво ми е неприятно на мен, защото нищо не може да се сравни с мъката и страданието на животните.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Sun Sep 01, 2019 6:52 pm

Е ти реши, че сте-грозни, заради септум пиърсенгите Просто тва е the vegan hipster chick aesthetics.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Amikae » Sun Sep 01, 2019 6:53 pm

Litz wrote:
Sun Sep 01, 2019 6:52 pm
Е ти реши, че сте-грозни, заради септум пиърсенгите Просто тва е the vegan hipster chick aesthetics.
Изобщо не знам, какво е това. :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Веган да се наричам..

Post by tigermaster » Sun Sep 01, 2019 6:55 pm

@Slex Нали се сещаш, че това конкретно си е проблем на вегана? Обществото не е длъжно да има същите хранителни навици или етични схващания като него, и няма как да ги има.

А и се съмнявам това да е причината - ако беше толкова просто, всеки на планетата щеше да е депресиран, доколкото няма човек, който да не се различава фундаментално от обществото, в което живее, откъм практики и убеждения поне в едно отношение - дали ще е религиозна или етническа принадлежност, или, деанам, музикални вкусове - за всеки ще се намери нещо, по което да се различава сериозно от обкръжаващата среда.

Аз, прочее, против веганите нямам нищо. Имам против религиозни фанатици, проповядващи с пяна на уста.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Amelia » Sun Sep 01, 2019 9:36 pm

Ясно е, че сблъсъкът с обществените настройки и това, че си говорим за наистина чудовищни и сърцераздирателни animal rights проблеми има роля за депресивните състояния на хората, които си дават сметка, че проблем съществува, но наистина, предвид това, че голяма промяна в мисленето и поведението на обществото ни няма да има в обозримо бъдеще, ще е добре тези хора да почнат да си изграждат механизми за подобряване на mental health-а. На мен в случая ми помага това, че вместо да гледам емоционално манипулативни документалки, с тенденциозно излагане на данните в тях, предпочитам да отида и да прочета малко суха научна литература по темата. Тя е представена неемоционално, нетенденциозно (ако е добре написана) и е минала някаква проверка, така че е доста по-щадяща за психиката и по-информативна и реалистична откъм предложени решения. Емоционалната дистанция ми помага да мисля и да виждам нещата в перспектива. Документалките са важни, като шок фактор, който да удари емоционално, да предизвика емпатия към някакъв проблемн и да направи публиката по-отворена за значителни лайфстайл промени, но активистите, дето нон-стоп само това претакат, си вредят бая, струва ми се.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by tiffany aching » Mon Sep 02, 2019 9:01 am

Why Some Vegans Aren't Doing Well:

https://www.youtube.com/watch?v=k92vBO-qaHU

Силна препоръка да се изгледа. :)
Книгата, за която споменава в началото на видеото - "Heal yourself", е безплатна. И не е само за вегани, суровоядци и т.н., в нея са включени и (без)ценни съвети относно здравословното хранене.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Mon Sep 02, 2019 9:51 am

@tiffany aching някак си не мога да взема насериозно зрял мъж с фейк тен, и изперхидролен Бийбър кът от 2009=

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by tiffany aching » Mon Sep 02, 2019 10:21 am

'Щото това е тооолкова важно.
Ми недей тогава, всеки сам си решава в крайна сметка.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Веган да се наричам..

Post by Killua » Mon Sep 02, 2019 11:22 am

Litz wrote:
Mon Sep 02, 2019 9:51 am
@tiffany aching някак си не мога да взема насериозно зрял мъж с фейк тен, и изперхидролен Бийбър кът от 2009=
Тъкмо покрай работно се занимавам с това :mrgreen:
Ето малко упражнения от темичката за fallacies.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Mon Sep 02, 2019 11:41 am

@Killua линкчетата на Тифани винаги са безумни. През антиваксърски простоттии, рекламни сайтчета за филтриране на вода и не знам още кви нелепици.

Почнах да гледам видеото, но тоя почна да издава нечленоразделни звуци некви. После видях, че видеото е 36, в словом ТРИДЕСЕТ И ШЕСТ минути и никой човек не заслужава вниманието ми за толкоз време, еле па застаряващ Флаш Гордън с това описание на канала
A self help romantic natural healing remedies channel to inspire you to heal yourself naturally, learn entrepreneur secrets for success, money, personal freedom, raw food, raw vegan recipes, beauty tips, preparing healthy food, vegan gluten free non dairy plant based recipes, natural cures, intermittent fasting, vegetarian recipes, weight loss tips and how to heal diabetes, cancer, candida, IBS, crohn's, heart disease, burn fat and weight loss naturally in a way that is sexy fun and blond with a Hollywood twist and animation humor for the best workouts and flat abs.

Но нека аз съм злата и лошата с ad hominem нападките, а не тия скамъри. Тоя си заслужава всяка една нападка по негов адрес на каквато и да е основа. Сори.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by tiffany aching » Mon Sep 02, 2019 11:52 am

Искам да ми посочиш линк, постнат от мен, с "антиваксърски простотии".
Колкото до това, което определяш за нелепо, коментарът е излишен. :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests