http://bg-prava.hit.bg/ - Един много интересен сайт

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

http://bg-prava.hit.bg/ - Един много интересен сайт

Post by The Dragon » Tue Sep 28, 2004 8:51 am

http://bg-prava.hit.bg/

Вие какво мислите?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Tue Sep 28, 2004 9:36 am

Ами това трябва да го видят "другарите" от Българския Хелзинкски комитет, които постоянно опяват за липсата на права на всички други, само не е на българите. Или още по добра- нека да заживеят на някои от тези места, щото то иначе много е лесно :<

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Sep 28, 2004 9:57 am

Мисля, че е време за един геноцид на някои етнически малцинства у нас...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 28, 2004 10:17 am

Абе геноцида е лесно да почнеш, лошото е, че трудно се спира. И все пак трябват спешни за озаштяване на малцинствата. Да речем спирането на тока в Столипиново и Факултето е нелошо начало.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Tue Sep 28, 2004 12:03 pm

Остава и да го преведат на английски... Тогава наистина би трябвало да свърши някаква работа...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Sep 28, 2004 1:41 pm

Абе геноцида е лесно да почнеш, лошото е, че трудно се спира. И все пак трябват спешни за озаштяване на малцинствата. Да речем спирането на тока в Столипиново и Факултето е нелошо начало.
Хм, пробваха го. За неплатени сметки, нали, не защото са твърде мургави. И, доколкото помня, имаше някакви блокади по пътищата и възстановки на средновековни възстания. Накрая се принудиха да го пуснат. Просто екстремните мерки предизвикват още по-неадекватен отговор. Друг е въпросът, че и това беше дискриминация спрямо българите всъщност. Ако един средностистически беден гражданин не си плаща тока, с чиста съвест ще го оставят на тъмно и студено. Обаче ако го прави цял ромски квартал, нещата се променят.
Btw, мисля, че и наблягането на малцинствената принадлежност също е сбъркано в същността си. Ся, много е хубаво, че се опитваме да интегрираме някого и му предлагаме облекчени условия, или пък защитаваме някого, обаче така още повече се задълбочават различията. Именно за това си мисля, че инициативата на този сайт хем е морално оправдана, хем много трудно ще постигне успех.
Last edited by Morwen on Tue Sep 28, 2004 1:50 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Sep 28, 2004 1:46 pm

Пробваха го, но половинчато. Много е лесно -спират тока централно, а разните блокади на пътищата и протести -има си полиция, не мисля, че ще им е чак такъв проблем да се справят, ако наистина го искат и нямат пречки от малоумни защитници на правата на малцинствата.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Sep 28, 2004 2:59 pm

Абе идеята е хубава, но пък аз лично не одобрявам цялостното отношение към ромските малцинства като такива. Тук принципно е мястото за примера с тока в Столипиново, но виждам че вече съм изпреварен. Не може да се считаш за малцинство, да се бориш за равенство пред закона, в очите на хората и тн, и същевременно да не спазваш същия този закон и буквално да плюеш в очите на сущети тези хора, които искаш да те приемат като равен и тн. Просто не става.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Sep 28, 2004 5:45 pm

Tinki-uinki_-_Mangali_kilyr.mp3 ot free.evro.net ;)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Sep 28, 2004 7:47 pm

И аз не мога да разбера що за система е тази, в която едни от гражданите на нашата държава имат само права, а други - само задължения. Добре, какво като някой си е етническо малцинство?! Кое аджеба му дава правото на такъв индивид да пътува безплатно в градския транспорт, щото контролите не смеят да го глобят, да не си плаща тока и водата, да краде безнаказано реколтата на хора, дето цяла година са се трепали да си я отгледат, да обезлесява цели горски масиви с пионерска жар, да живее само на помощи без изобщо да работи, а ако стане дума за всичко това, да се окаже, че това е част от уникалното му културно наследство и ние трябва много да го уважаваме за което, а на всичкото отгоре не пропуска и случай да се оплаче от етническа неттърпимост. Мисля, че ако някой от нас се запъне да осъди на международен съд държавата ни, на базата, че ние сме подтискани на етнически принцип, бая парици ще може вземе, защото всички доказателства са налице!!! Твърдя, че на това трябва да бъде сложен край, просто някой от "управляващите" трябва най-после да прояви мъничко воля! Не знам за вас, ма на мен ми писна!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Tue Sep 28, 2004 8:39 pm

Marfa wrote:Мисля, че ако някой от нас се запъне да осъди на международен съд държавата ни, на базата, че ние сме подтискани на етнически принцип, бая парици ще може вземе, защото всички доказателства са налице!!!
Ами хайде ;-) Номера е да се намери такъв човек...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Sep 28, 2004 10:21 pm

Скинерите ще свършат по-добра рабора ;)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Tue Sep 28, 2004 10:49 pm

Ами възмутително е ,да. За някой чужденец би било невероятно или смешно дори. Да трябва да се направи нещо по въпроса. Обаче политиците не могат или по-скоро не искат да видят този проблем ,а гражданите не го представят на вниманието им. И освен това на политиците им изнася да е така ,на ромите също. Само обикновените хора страдат от тази ситуация. А управляващите (и не говоря само за сегашните) не искат да се променя ,защото много им изнася да премахнат дълговете на циганите или в най-лошия случай да си направят една коалицийка с ДПС и да получат гласовете им. Защото циганите са доста лесни за получаване гласове. И за разлика от нас са една група ,в някой случай може чак маса да си станат ,и гласуват единно. Ако ние се осъзнаем и много хора настояват да се оправи това нещо ,някой ще го направи. Заради гласовете ,а не ,защото е правилно ,но ще го направи. Обаче проблема е ,че всички прочитат нещо подобно и си казват :"Ми ,да ,лошо е.Управляващите са виновни." 5 минути по-късно този човек е забравил за това. И аз знам ,че след 15 минути това ,което пиша в момента ,вече ще съм го изключил от съзнанието...поне до следващия път ,когато видя нещо такова. И ,докато реагираме по този начин ,положението няма да се промени и "българин" ще продължава да бъде по-обидна дума от "идиот" за нас самите. :evil: (и днес наистина чух как един българин обиждаше :"Глупак!Тъпак!Идиот!Българин!" точно в тоя ред :evil: )

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Wed Sep 29, 2004 10:31 am

Права е Марфа. И аз мисля, че всъщност ние сме потиснатите. Какво им е на циганите? Живот си живеят. И нека не приказваме за равенство и за закони. Айде, сега положението е малко по-различно, но по време на соца те имаха повече възможностти и от българите. Тогава, ако някои имаше желание, можеха и училище да завършат, влизаха в университетите с предимство. И колко са тия? И сега да им дадат възможност - пак ще са толкова. Не си плащат тока, сега щели да им опростят здравните осигуровки. А ние българите плащаме като попове и за тях. Затова съм съгласен, че трябват крайни мерки.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Wed Sep 29, 2004 11:39 am

Коруин, как дефинираш "крайни мерки"? Да вземем да си спретнем родна вариация на тема ККК и да ходим с бели качулки и калашници в циганските квартали ли? Драгън е прав, ако се почне нещо такова много трудно ще бъде спряно после, като набере един път скорост. Лично на мен ми харесва метода, който са избрали Български Човешки Права - родните политици достатъчно пъти доказаха, че ще започне да им пука за "електората" само ако ги натиснат отвън, и един - два публични доклада и евентуално някой процес по темата може да ги накара да се размърдат. Иначе, честно казано, не виждам какво друго би успяло - дори и да се опиташ да обърнеш внимание на някой политик за този проблем, най-вероятно ще го покрие в името на "запазване на етническата търпимост"(освен ако не набира предизборни точки, де, ама и тогава дългосрочен ефект едва ли ще има).
Дем, и аз съм твърдо "за" да им спрат тока и водата като не си плащат - само дето съм напълно убеден, че никой роден управник няма да даде заповед на полицията да разбие циганска демонстрация или барикада, точно заради малоумните защитници на малцинствата, прекалено много им пука за външния имидж на БГ. Между другото, наскоро чувах някакви слухове, че ще започнат сериозно да ги режат, като не си плащат сметките. Някой да знае нещо по въпроса?
Дризт, вервай ми, това не е нещо, което може да се реши от скинарите. Това е глобален проблем за цялата ни държава, и няколко побоя няма да го оправят.
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests