Бежанците

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Бежанците

Post by Ambartanen » Thu Jan 07, 2016 2:27 pm

Добре де, за тези истории навсякъде може да се четат мнения и коментари и спекулация... някъде има ли конкретно описано какво точно се е случило? Какви нападение, колко на брой, къде, кога и тъй нататък.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Бежанците

Post by Litz » Thu Jan 07, 2016 4:16 pm

http://m.spiegel.de/panorama/justiz/a-1070837.html


Полицейски доклад за случилото се. На немски е.

Накратко понеже съм от телефон. Един от насилниците крещял "Аз съм сириец, трябва да се държите с мен любезно. Меркел ме покани." Некви са си късали документите най-нагло и са заявявали, че никой нищо ни може да им направи и щели да си извадят нови. Полицаят изготвил доклада казва, че през 29 годишния си опит не е виждал такава липса на респект. Жените с и без компания са били като дивеч. :shock:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Thu Jan 07, 2016 4:46 pm

Интересно е как цялата феминистка блогосфера мълчи. Даже май дори и в Джезебел не са го споменали. Но в крайна сметка посегателството не е посегателство ако жената твърди, че цвета на кожата на извършителя е различен от бял. Тогава тя е просто ксенофобка и расистка.

Едит: споменат е. Една статия зарита на дълбоко.
Last edited by The Dragon on Thu Jan 07, 2016 4:53 pm, edited 1 time in total.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Бежанците

Post by Roland » Thu Jan 07, 2016 4:53 pm

Не ми е ясен тоя витриол в момента, честно. Някакво отвратително събитие се случва и внезапно потича река от ненужен сарказъм.

Мен ми е по-интересно защо всяко престъпление, извършено от сириец, по някакъв магически начин е анатема за всички сирийци...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Thu Jan 07, 2016 5:15 pm

Знам ли. Може би защото на европейките идеята за сексуален тормоз като спорт на публично място не им харесва.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Бежанците

Post by Roland » Thu Jan 07, 2016 5:45 pm

The Dragon wrote:Знам ли. Може би защото на европейките идеята за сексуален тормоз като спорт на публично място не им харесва.

Да, но когато някой шведски психар заключва дъщеря си в мазето, за да я импрегнира двадесет години по ред, никой не говори за "белите хора" като цяло.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Thu Jan 07, 2016 5:49 pm

Roland wrote:
The Dragon wrote:Знам ли. Може би защото на европейките идеята за сексуален тормоз като спорт на публично място не им харесва.

Да, но когато някой шведски психар заключва дъщеря си в мазето, за да я импрегнира двадесет години по ред, никой не говори за "белите хора" като цяло.
Факт, но шведския психар не е поканен в швеция от шведския крал (И беше австриец).
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Бежанците

Post by Roland » Thu Jan 07, 2016 6:31 pm

Това няма нищо общо в случая. Да си правиш изводи за цял етнос/нация заради престъпленията на отделни индивиди, е нещо, което никога не правим с "нашите".
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Бежанците

Post by Moridin » Thu Jan 07, 2016 6:48 pm

Честно казано, историята е супер странна. Как така насред нова година, с хиляди немци на площада на един от най-големите им градове, стават такива неща? Защо полицейските репорти са постфактум? Изобщо супер странна история.

Има ли арестувани, няма ли? Какво като си късат документите, стават по-малко арестуеми ли?
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Thu Jan 07, 2016 7:09 pm

Roland wrote:Това няма нищо общо в случая. Да си правиш изводи за цял етнос/нация заради престъпленията на отделни индивиди, е нещо, което никога не правим с "нашите".
Да защото престъпленията на нашите са неизбежни в нашата територия, докато престъпленията на чуждите са абсолютно preventable ако сме спрели всички чужденци на границата.

Така че аргумента не е - всички сирийци са престъпници, а "ако бяхме спрели всички от сирия - престъпниците нямаше да влезнат". И тъй като гражданството е фундаментално за фунцкционирането на модерният свят, това означава че на някои места си по привилигерован. Например в собствената си страна/федерация.*

*Смятам германците за свои съграждани, защото влизайки в ЕС България се отказа от значителна част от суверенитета си и получи в замяна част от германския суверенитет, дори и да не сме директна федерация все още - което се надявам да се промени до 10-на години.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Бежанците

Post by tigermaster » Thu Jan 07, 2016 7:21 pm

Roland wrote:Да, но когато някой шведски психар заключва дъщеря си в мазето, за да я импрегнира двадесет години по ред, никой не говори за "белите хора" като цяло.
Аналогията е изключително некоректна по много причини.
Това в Кьолн са десетки престъпления, извършени от десетки хора спрямо десетки хора едновременно, като цялото нещо беше прикривано от медии и власти в продължение на цели дни.
За мен това е страховитото - че подобно нещо става посред най-силната икономика в Европа и властта там вместо да направи нещо, за да предотврати такива проблеми в бъдеще, прави всичко възможно да го прикрие.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Бежанците

Post by Amelia » Thu Jan 07, 2016 7:39 pm

Начи, сега ако немците искат истински мултикултурализъм, тея трябва да бъдат преследвани, изловени, осъдени и наказани и ако сред тях има имигранти, било то икономически или бежанци, било то от Сирия или Румъния, те да бъдат изхвърлени като псета от страната. Просто трябва да се даде ясен знак, че подобни зверства няма да бъдат толерирани в европейското ни общество, независимо от соб сторито на извършителите.

Кви са тея безумни съвети към жените как да ходели облечени и как да се държали публично? А мое ли не, а?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Бежанците

Post by Litz » Thu Jan 07, 2016 7:44 pm

Огромна част от насилените жени не са зли руси арийки, ами са чернокожи германки, немски туркини и тн, което е показателно.

Иначе кметът на Дуисбург нямаше никъв проблем да нарече всички българи и румънци боклуци да обяснява как предпочита сирийци, така че хората си генерализират всякви етноси.. :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Бежанците

Post by Roland » Thu Jan 07, 2016 8:47 pm

Amelia wrote:Начи, сега ако немците искат истински мултикултурализъм, тея трябва да бъдат преследвани, изловени, осъдени и наказани и ако сред тях има имигранти, било то икономически или бежанци, било то от Сирия или Румъния, те да бъдат изхвърлени като псета от страната. Просто трябва да се даде ясен знак, че подобни зверства няма да бъдат толерирани в европейското ни общество, независимо от соб сторито на извършителите.

Кви са тея безумни съвети към жените как да ходели облечени и как да се държали публично? А мое ли не, а?
Съгласен изцяло бтв. Единствено ме дразни това, че внезапно всички сирийци станаха измасилвачи, както досега всичките бяха терористи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Бежанците

Post by RRSunknown » Thu Jan 07, 2016 10:26 pm

Такива изнасилвания ставаха и в Египет при големите протести .

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests