Бежанците

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Sun Oct 25, 2015 7:21 am

А пък аз и казах вече - какво е написано в Библията - познава се по резултата, резултата от намесите на САЩ - той е ясен и видим. Няма значение кой какво говори или мисли, че даже и какво си мисли че прави, накрая се вижда какъв е резултата. Последните светски ислямски държави в руини и под контрола на екстремисти, повече от 2 милиона избити християни в Сирия, сега тепърва почват да излизат масовете гробове, вече няколко бяха открити. Резултата от действията на САЩ е видим. За мен отдавна предсказуем, жалко само че Европейските държави са все още заложници на САЩ.
ВСВ я изнесе на гърба си Русия но с помощта на европейците, дори на германците и там е имало партизански групи. САЩ се включва когато всичко е ясно. Но така наречените конспирации вас знам че не ви интересуват. Но за мен тези игри са ми ясни отдавна. Нищо ново, и сега ще опитат да разрушат Света, ако успеят успеят ако не ще слагат костюма на Супермен и ще се присламчат към победителите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Бежанците

Post by RRSunknown » Mon Nov 02, 2015 1:03 pm

Докато Русия и Сирийската армия продължават да гърмят по бунтовниците в района на Хомс и Дамаск, Ислямска държава продължава своя марш на запад, който скоро може да свърши с прекъсване на пътя Дамаск-Хомс. За целта, ИД трябва да превземе градчето Садад ,след което да сложи ръка на град Хися. Така, териториите на Ислямска държава в Ливан и Сирия ще бъдат съединени, а Сирийската армия ще изгуби контрола върху пътя, свързващ двата най-големи града в страната. Остава ни само да се надяваме,,че това няма да стане и че руските бомби ще започнат да падат и на малко по-инфарктни точки тази седмица

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Бежанците

Post by Litz » Sun Nov 08, 2015 5:47 pm

http://www.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B5-%D0%B ... a-18833675


Доста странен коментар. Смисъл бежанците сами не искат в БГ, щото не ги кефело. Не може да сравняваш България с Германия. Иначе под фейсбук поста на въпросната статия имаше много клети патриоти, които обясняват как хората от Африка и Азия са маймуни, едва ли не и това ме дразни жестоко.

И все пак да сравняваш легален имигрант с нелегален такъв, който дори не би се класифицирал като бежанец е грозно. Тва повечето антрополози са изкукали :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Бежанците

Post by Amelia » Sun Nov 08, 2015 8:10 pm

Начи прекалява се и с това. Да, българите масово емигрираха. Но масово го направиха по правилата на съответните страни и в продължение на 20 години а не на 20 месеца. Масово говорят езика на страната, в която отиват. Масово си намират сами работа или образование, а не чакат държавата да им намери. И като цяло, с изключение на ромите, дето Европа екстрадира от време на време, не отиват някъде си, за да са на помощи. Така че аре верно българските икономически емигранти да не бъдат сравнявани с ей това дето се случва в момента.

От друга страна, аз като се изнесох не бягах от война, та имах времето и условията да се подготвя. Разбирам, че на тея имигранти сега не им е лесно, ама аре да наричаме нещата с истинските им имена все пак.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Бежанците

Post by termit » Mon Nov 09, 2015 3:12 pm

А аз все повече се чудя кога на германците ще им избият чивиите и ще тръгнат да правят четвърти райх.
В смисъл, неща като това:
http://www.gatestoneinstitute.org/6583/ ... ts-housing
май наистина се случват (поне според бързо търсене в гугъл). Което е ебаси.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Бежанците

Post by Litz » Tue Nov 24, 2015 1:17 pm

http://www.independent.co.uk/news/world ... 45281.html

Ей тва сега. Това е някакъв супер гаден емоционален блекмейл, който на мен лично ми действа. От друга страна как така само мъже търсят спасение, а една жена няма на снимките. Принципно, за да получиш бежански статус трябва наистина да докажеш някви работи и ако не ги докажеш, сори ама не се броиш или минаваш за икономически мигрант. Все по-засукано става.

И това от Гардиън:

http://www.theguardian.com/world/2015/n ... r-controls
According to the UN refugee agency, roughly one in 10 people walking through the Balkans are not Syrian, Afghan or Iraq
I call bull.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Бежанците

Post by Litz » Wed Dec 23, 2015 1:39 am

A research journey by the alliance “alle bleiben!” about the situation of Roma in Macedonia, Serbia and Kosovo has proven once more that the situation in the so called “safe” states of origin has nothing to do with a secure life there but says more about the legal situation in Germany. (http://www.alle-bleiben.info/ohne-netz- ... rschienen/)

Documentary about the research journey at 17!
The new asylum laws fuel the creation of hierarchies and further discrimination of humans with fleeing experiences. Rom, Romani and other persecuted groups in Germany are excluded from political protests, German classes and institutions such as schools, universities and labour markets. Additionally those new asylum laws neglect the inhuman and degrading conditions that Rom and Romani face in so called “safe” states of origin: Romani are raped, Roma-children are harassed at school by teachers and classmates in such a way that they cannot go to school anymore and public political activists are threatened with death punishment.
In Germany the asylum applications get rejected as “CLEARLY unfounded”!

“Alle bleiben!” says:
After the classification of Serbia, Bosnia and Macedonia the declaration of Kosovo as a so called “safe” state of origin is politically as well as in the context of human rights absurd and irresponsible. (http://www.alle-bleiben.info/recherchen ... wenigsten/)

Винаги ми е било интересно защо като става въпрос за роми, западните медии веднъж не споменават рязането на крайници на бебета и деца, секса и забременяването на 12-14 годишни, а се тез източноевропейци са виновни бе. А това с училището е абсурдно, щото те не ходят на училище не заради тормоз, при все всичките проекти, които ги подпомагат, а щото ще раждат.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Thu Jan 07, 2016 12:01 am

Почна се ...

http://www.theguardian.com/world/2016/j ... in-cologne

About 100 complaints have now been made to police, two-thirds of which are linked to sexual assault, including two rapes. According to police and witnesses, the perpetrators were of north African and Arab appearance, although neither the identity nor origin of any of them has so far been established.

Организирани сексуални атаки на нова година - в начлаото си помислих, че е измислица на daily mail. Случаят в момента се покрива. Съвета към жените е да са на една ръка разстояние от бежанците. За тяхно добро. Всички мълчат. Реакцията на властите е меко казано неадекватна. Ако след атентатите имаше нужда от още нещо за да циментира бъдещата крайна десница в европа - току що го получиха.

Да ни е честито.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Бежанците

Post by Litz » Thu Jan 07, 2016 12:15 am

http://www.independent.co.uk/news/world ... 98186.html

Кметицата на Кьолн е малоумна.. И ето това е истински пример за victim blaming.
The suggested code of conduct includes maintaining an arm’s length distance from strangers, to stick within your own group, to ask bystanders for help or to intervene as a witness, or to inform the police if you are the victim of such an assault.
И понеже живея в Германия, съм kinda scared. ;/

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Thu Jan 07, 2016 12:20 am

Litz wrote:http://www.independent.co.uk/news/world ... 98186.html

Кметицата на Кьолн е малоумна.. И ето това е истински пример за victim blaming.
The suggested code of conduct includes maintaining an arm’s length distance from strangers, to stick within your own group, to ask bystanders for help or to intervene as a witness, or to inform the police if you are the victim of such an assault.
И понеже живея в Германия, съм kinda scared. ;/
Ето ти един жокер - за кой гласуват уплашените хора?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Бежанците

Post by passer-by » Thu Jan 07, 2016 2:08 am

Ами не непременно за радикални партии.

Местната крайнодясна партия в Кьолн Про НРВ вчера свикала демонстрация на площада между катедралата и централната гара, където са ставали посегателствата в новогодишната нощ, под надслов "Насилието от имигранти не ни оставя безразлични".

Събрали се под 10 души, мощно охулени от около 150 контрадемонстранти с викове "Нацистите вън!"

Демонстрацията преминала при засилено полицейско присъствие, няма инциденти. Демек няма набити радикали, предвид съотношението на силите.

Властите настояват, че няма доказателства въпросните сексуални посегателства и обири през новогодишната нощ да са извършени от бежанци/мигранти. Според полицията очевидци говорят за млади мъже от арабски или северноафрикански произход.

Та уплашени, уплашени, ама баш в Германия си гласуват масово за традиционните партии - все още. Имам чувството, че там са си бая травмирани от нацисткото минало и не щат повторение, което си е разбираемо, де.

Ясно, че не всички мигранти са престъпници, а само малък процент от тях, ама кметицата на Кьолн да съветва жените да ходят в групички, да стоят на разстояние от непознати мъже и да искат помощ от минувачи при инциденти (което при многобройни групи мъже около тях не го виждам как става на практика) вместо властите и полицията да вземат мерки за сигурността на собствените си граждани, просто ме изумява. БХК ряпа да яде.

Даже във Франция, където партията на Маринката (Националният фронт това) взе най-много гласове на първия тур на регионалните избори и беше начело в поне три области, на втория социалистите си оттеглиха кандидатите, където бяха трети, и призоваха симпатизантите си да гласуват за десницата на Саркозито. Което и стана, па макар и с отвращение.


Обаче с интерес ще следя парламентарните и президентски избори във Франция и особено парламентарните в Германия. Първите са пролетта, вторите есента на 2017 г.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Thu Jan 07, 2016 9:15 am

Ключът Пасъре е все още. Системни прояви на некомпетентност и си готов. А германските власти ги дават. А дори и германците да не се втурнат към крайното дясно - хората в държавите около тях стоят и гледат и си взимат бележки. А госпоже Ле Пен я спряха с толкова unholy alliance, че на френските редови социалисти сигурно им е трудно да се гледат в огледалото сутрин.

В момента в Европа има огромна криза на легитимност на съществуващата власт и елит - и този вакум създава благоприятни предпоставки ... за интересни неща.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Бежанците

Post by Ordo Malleus » Thu Jan 07, 2016 10:03 am

По-интересно е "отразяването" на случаите(щото не е само в Кьолн, а в поне още 5 града) от медиите, което се случва дни по-късно, когато очевидно духът е напуснал бутилката и вече няма как да мълчат. Иначе "свободно слово" и тинтири-минтири:

http://www.theguardian.com/world/2016/j ... in-cologne

Абсолютно cover-up си е, германците не знаят къде се намират въобще и досега единствено успяват половинчато да смитат нещата под килима. Изказването на кметицата пък е демонстрация на такова безсилие, че чак на мен ми става неудобно. Единствено Вишеградската четворка реагира подобаващо в цялата ситуация. Пълен потрес.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Бежанците

Post by Litz » Thu Jan 07, 2016 11:39 am

Трудно в Германия биха гласували за десни партии, щото там някви роми/чернокожи ги обират и те казват "Ми аз ги разбирам хората, те имат нужда от пари." Интересно ми е дали същото извинение работи и в случая с Кьолн "Ми аз ги разбирам хората, чука им се"

Аз виждам доста по-сериозна реакция от българите/имигрантите, живеещи в Германия, които реагират доста остро за разлика от самите германци, ма трябва да си отида обратно, за да имам по-точна представа за реакцията им.

Но това с медиите е грозно. Смисъл да казваш "Ми то е почти сигурно, че това не са бежанци, да не ги обвиняваме, жени стойте далеч от мъжете" ми идва в повече. Защото ся тия жени не са никому виновни, че да са пострадат по тоя начин и сори, ама това да пренебрегваш жертвите, за да не се наранят чувствата на някой бежанец е твърде нелепо. И това сто процента не са сирийци, а са ония фалшивите, за които говоря от доста време..

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Thu Jan 07, 2016 12:07 pm

Litz wrote:Трудно в Германия биха гласували за десни партии, щото там някви роми/чернокожи ги обират и те казват "Ми аз ги разбирам хората, те имат нужда от пари." Интересно ми е дали същото извинение работи и в случая с Кьолн "Ми аз ги разбирам хората, чука им се"
Виж сега - като каниш в държавата си група хора които са основно бедни, необразовани млади мъже - сексуалното насилие и престъпността ще нараства - дори и с малко. Ако Меркел беше излезнала и казала - Германия ще има 1% или 10% повече сексуални нападения, но това е цена която сме готови да платим за да им помогнем и германското общество я беше подкрепило е едно. Но за тази цена никой не говори - и изведнъж се оказа, че не е безплатно. И докато германските власти си затварят очите ще става и по-лошо.

Така че чука им се няма да сработи. Защото хората ще кажат - ама ние не се съгласявали на това.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 17 guests