Бежанците

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Fri Oct 23, 2015 3:47 pm

Litz wrote:Това със забрадките си е част от ислямската ценност malu/скромност етц, която се очаква и от двата пола, но от жените повече. Дори в матриархални общества като Минангкабау в Индонезия, пак жените трябва да са по-скромни. Една голяма част от жените сами искат да носят забрадки, щото това показва колко са отдадени. Иначе Dragon, верно ли забрадката ти е най-големият проблем? Не FGM?

Мене почва да ме дразни само като някой се разпищи, що трябвало да си покажеш лицето на летището и как било потъпкване на права.
Ако ми гледаш старите постове ще видиш, че FGM са ми проблем както и обрязването (както и каквато и да перманентна процедура на лице под 18 години без да има добро медицинско основание за нея). Но тъй като FGM културата - от нея няма много имигранти, в момента ми е по-непроблемна.

А пък ислямската ценност която иска от жените да са по-скромни - ами да си я заврат отзад. В европа има пълно равенство на мъже и жени, така че самата религия очевидно няма място в Европа в тази и инкарнация.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Re: Бежанците

Post by stealth » Fri Oct 23, 2015 5:10 pm

То, по принцип, каква да е религия не би трябвало да има място в една развита цивилизация, ама...
От много толерантност сами се подтискаме и отчуждаваме...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Fri Oct 23, 2015 6:11 pm

Айде айде, тренирайте вече "Алаауха акбар".
Дайба таз крива нива, да ви кажа честно за какви демокрации някой ще ми говори, той Света е пред разпад от измислените им ревюлщции цветни на петна и арабски. Толкова е елемнтарно, САЩ разби последните и най-светските ислямски държави. Това е да видим как някой ще ме обори.
И искам някои да ми посочи само една ислямска държава, която да е светска и да не е диктатура.
Тя къщата се подпали, няко искат да плявят градината.
Дайба таз крива нива ви казвам без извинение, тоя български продажен манталитет.
Ако искате ме трийте или наказвайте.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Fri Oct 23, 2015 6:16 pm

Amikae wrote:Ако аз бях на тея богатите западни държави, просто щях да ги натъпча в няколко големи строго охраняеми зони, под карантина. След това щях да направя няколко цедки в тея зони, където в редичка ще минават проверки и така щях да отсея семействата от клоаката. След като се изцедят нормалните хора, останалата оркска сган я товаря и я мятам обратно в пъкъла, от който се е пръкнъла и да гълта бомби.

Could work. :devil:

Сега сериозно, според мен се прекалява с тази политическа коректност. Аз не съм политически коректен, аз съм просто коректен и тъй като не мисля, че тука има сирийци, не мисля че ще обидя някого. Затова и си говоря директно. Нека бъдем честни, да изтупаш 25000 сирийци в Канада е абсурдна тъпотия. За тези хора това няма да е културен шок, това ще им е първия истински досег до цивилизацията. В коя точно част на икономиката попадат такива хора? Не говорят език, нямат образование и професия, нямат перспективи за развитие поне за един доста дълъг период. Какво ще ги прави Канада? Може би им трябват 25000 дюнерджии?
Ами не си права бежанците не са виновни, освен това е 100% сигурно, че от цялият поток, я има 10% сирийци я няма.
А за Сирия, гледайме малко клипове, населените места които са или са били притежание на ИДИЛ са лунен пейзаж, тази война е вече четвърта година. За мен поне отгоре нещата са ясни. САЩ се опитва да задържи ИДИЛ и компания, Русия иска да ги измете. Такива като Меркел, Оланд, подкрепят САЩ и ИДИЛ.
А се видя какво направиха само 5 хиляди бежанци в Словения. А какво могат да направят няколко стотин хиляди. А в Турция си дремят няколко милиона.
Но пак казвам - моят гняв не е против бежанците.
А другото е, че вече не остана пукната светска ислямска държава - последната май е Пакистан. Но те не са за пример.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Fri Oct 23, 2015 6:18 pm

The Dragon wrote:Тъй като тази тема май ще става неприятно голяма.

Фактите засега:

Демографията е следната - 13% деца, 12% жени, 75% мъже. Образование - вишистите са под процент, среднистите около 20. Масовата възраст е 20-35 години (която пък за мъжете е доста troublemaker, за да е по забавно). Всички твърдят, че са сирийци. Голямата част не са.

Не говорим за вълна, а за прилив - потока е постоянен.

Меркел еба майката на всичко с "Елате ни повече" и след това "Ама прекалено много сте, стойте си там".

Нито един европейски политик не е казал честно досега какъв е проблема, а всички стъпват на пръсти около него.

Мнение:

Ще става по-лошо. И то много.

Медиите са помияри. Само се лашкат между съчувствие и разпалване на ксенофобия. Говорим за една и съща медия в рамките на дни.

В БГ засега е добре - затягането на границите като, че ли работи. Едно нещо ББ да свърши като хората.
Е тука е ключа за палатката. Пропуснал си да отбележиш, че от тези 75% мъже, 90% са на възраст м/у 20 и 40 години. Думам ти дъще сещай се снахо.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Бежанците

Post by Litz » Fri Oct 23, 2015 6:18 pm

Индонезия? Най-голямата ислямска държава изобщо?

Amikae не е жена :mrgreen:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Fri Oct 23, 2015 6:30 pm

А пакистан си е теокрация от няколко години. Това че имаха жена премиер преди да си бил роден не казва много - и в Иран и в Афганистан късите поли и високите токове са на мода през 70-те...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Fri Oct 23, 2015 6:42 pm

Litz wrote:Индонезия? Най-голямата ислямска държава изобщо?

Amikae не е жена :mrgreen:
е да не би да казваш, че Индонезия не е диктатура?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Fri Oct 23, 2015 6:43 pm

Litz wrote:Индонезия? Най-голямата ислямска държава изобщо?

Amikae не е жена :mrgreen:
Ти знаеш ли в Индонезия какви закони има за жените и за мъжете а и по принцип? Законите на Крум ряпа да ядат.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Fri Oct 23, 2015 6:46 pm

The Dragon wrote:А пакистан си е теокрация от няколко години. Това че имаха жена премиер преди да си бил роден не казва много - и в Иран и в Афганистан късите поли и високите токове са на мода през 70-те...
Иран - е била светска държава, и сега пак е наполовина такава. Но я потърси кой е инсталирал аятолаха.
Афганистан е бил светска държава, а потърси кои ги измисли тези аллауакбарци след 70-те години.
Така дето мното се кефят, точно войната на СССР в Афганистан е разковничето и след западната намеса, е това е Афганистан днес и вчера.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Бежанците

Post by Litz » Fri Oct 23, 2015 6:57 pm

coldie, ще е възможно ли да не постваш 4249204920 поста от по 1 дума един под друг в рамките на 1 минута?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Бежанците

Post by Amelia » Fri Oct 23, 2015 7:30 pm

Малайзия и Индонезия са ДОСТА далече от диктатури. Така че аре чил малко.

А за забрадките просто няма да се разберем. Съгласна съм, че религията като цяло трябва да я хване липсата, но то няма да стане със забрани на забрадки, а с образование. Може да видите и с FGM кво се случва кат я забранят в Африка. Същото квото се случва и кат забранят абортите (извън Африка). Хората намират начин и тоя начин е ъндърграунд и доста по-опасен отколкото можеше да бъде.

И що станА сега?
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5068349

Къде ги депортират? И кои са депортираните?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Fri Oct 23, 2015 8:11 pm

Amelia wrote:Малайзия и Индонезия са ДОСТА далече от диктатури. Така че аре чил малко.

А за забрадките просто няма да се разберем. Съгласна съм, че религията като цяло трябва да я хване липсата, но то няма да стане със забрани на забрадки, а с образование. Може да видите и с FGM кво се случва кат я забранят в Африка. Същото квото се случва и кат забранят абортите (извън Африка). Хората намират начин и тоя начин е ъндърграунд и доста по-опасен отколкото можеше да бъде.

И що станА сега?
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5068349

Къде ги депортират? И кои са депортираните?
Това е нагло, ако е истина. Именно Германия би трябвало да си приеме бежанците. Вчера говорих с един приятел в Германия, на 300 метра от дома му каза имаше Била, която фалира, сега е пригодена за бежански лагер/сграда и вече ни ги докараха.
Относно кой - кой е, автора на темата е дал статистика, 75% да кажем, макар че според мен са към 90% са мъже в активна възраст, а другото е че сирийци са не повече от 10%. М/у тези бежанци са от къде ли не, дори и от Африка, не случайно основният канал е през бившите Юго републики, което е пътят м/у Африка, Азия и Европа. И ако преди е имало или нямало преселение на народите, сега си го има и сме свидетели и съвременници. И да се гордееем ли или незнам какво.
Бежанците не са виновни. Реалните такива ги подкрепям на 100%. Виновните са САЩ и пуделите им в Европа.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Fri Oct 23, 2015 9:57 pm

Amelia wrote:А за забрадките просто няма да се разберем. Съгласна съм, че религията като цяло трябва да я хване липсата, но то няма да стане със забрани на забрадки, а с образование.
Не говоря за забрана, а за недопускане до нови хора които вярват в носенето на забрадки в ЕУ. Те да си изберат кое им е по-важно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Бежанците

Post by Amelia » Fri Oct 23, 2015 9:58 pm

А тея със забрадките, дето са в ЕС от вече няколко поколения, кво ги прайм?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests