Windows 10

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Windows 10

Post by moonlight » Fri Oct 09, 2015 8:28 pm

Затрих десетката и си лепнах на партишъна имидж на стария уиндоус 7, който си е пиратски, но досега не се усещаше. Сега се усеща и реве,
Windows 7
Build 7601
This copy of Windows is not genuine
Явно десетката си е турила няколко реда някъде по системните мини-партишъни, дето по принцип не се виждат.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Windows 10

Post by Amikae » Sat Oct 10, 2015 9:20 pm

Дръпни си последния активатор на Daz от Замунда и си готова. Мисля е версия нещо от порядъка на 2.2.1.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Windows 10

Post by moonlight » Sat Oct 10, 2015 9:38 pm

Нямам достъп до замундата оттук, Вирджин Медия я блокират. Моля, прати ми на лични пълното име на торента/активатора, за да търся по други сайтове, които не са ми блокирани.

Мерси предварително :)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Windows 10

Post by Yan » Sat Oct 10, 2015 10:25 pm

@moonlight Революционна идея - защо не си купиш Windows-a? При положение колко е евтин Windows-а в момента, това дето го правиш сега са типични български глупости...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Windows 10

Post by Amikae » Mon Oct 12, 2015 7:17 pm

Пиши ми лично и ще ти го пратя по скайп.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Re: Windows 10

Post by Dante » Mon Apr 11, 2016 1:18 am

Искам да ви попитам - имали ли сте проблеми с драйверите на Win 10? Днес го инсталирах и цял ден ми тлачеше зверски, ама зверски.Какво ли не пробвах - нищо не го оправи. Накрая от отчаяние реших да инсталирам ръчно драйверитена дъното от сайта на производителя - е ЛИТНА веднагически. Стана ми много странно, защото нали уж Win 10 сам си тегли драйверите, а да не говорим, че в Дивайс Мениджъра пишеше, че всичко е точно. На какво се дължи това?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Windows 10

Post by termit » Mon Apr 11, 2016 10:39 am

Уиндоуса не винаги успява да подбере правилните драйвери. Нищо чудно да ти е плеснал някакви generic изпълнения.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Windows 10

Post by Amelia » Wed Apr 13, 2016 12:53 am

Случва се. При нас трябваше да преинсталираме драйвърите на саунд картата на новия ни лаптоп, че микрофонът нещо не се разбираше със Скайп. И то май омазването стана при някакъв ъпдейт.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Windows 10

Post by alshu » Sat May 14, 2016 6:41 pm

Нещо съм отегчен, затова ще пиша едни random rant тук.

В момента на лаптопа (централния ми комп) съм с Win 8.1, който си купих от магазина (без майтап) и смятам да го сменя с Win 10 само в абсолютно краен и принудителен случай (нищо, че предлага безплатен ъпгрейд).
Това ще се случи, само ако програмите, които ползвам не са достатъчно актуални и новите им версии не вървят под Win 8.1.

Относно драйверите - не съм попадал на комбинация PC с Win, в която да сработи автоматичното разпознаване и ползване на драйвери.
Видеорежимът винаги е грешен, а аудиото рядко се появява автоматично. Когато пък го има е изключително мизерно.
Просто винаги заедно с инсталирането на Windows, човек трябва да си планира и няколко часа търсене и инсталиране (и деинсталиране) на драйвери от производителя за - видео (два набора - Intel-ски и на производителя на картата), аудио, bluetooth, wifi, камера, термална защита (може дори да трябва update на BIOS-а) и пр. и пр.

Една от шегичките е, че не всички производители имат добре организирани каталози с драйвери и човек трябва да ги търси от други сайтове, където техно-гийкове са спретнали такива.
Понякога не е съвсем ясно, кои от драйверите ти трябва и кои не, защото просто имаш камара от файлове без описания и обяснения.

Понякога пък, човек на теория няма нужда от специален драйвер за достъп до всичките функции на устройството, защото не са му нужни...но производителите го принуждават.
Наскоро една познати си купи нов монитор (старият изпуши от денонощна употреба) и новият има функция, която автоматично променя настройките за контраста и яркостта в зависимост от картината.
Както се сещате автоматиката сработва дебилно и е адски неприятно и изморително за очите. Изключването обаче не е достъпно през менюто на монитора (Което - друга глупост, отваря се и се навигира през бутона за захранването. Едно грешно движение и гасиш :lol: ), а само през допълнителния софтуер + драйвер, които щеш не щеш трябва да си инсталираш...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Windows 10

Post by Martix » Sat May 14, 2016 9:45 pm

Напълно е разбираем хейтът.
Аз съм принуден да работя с Windows 8.1 и нито мога да върна на 7, нито да ъпгрейдна на 10, защото лаптопът ми идва с външен суббуфер, който работи само с един единствен аудио драйвер, който се дърпа от сайта на производителя (Asus). Преди година си изгубих цял ден в опити да подкарам проклетото нещо н 7-ца, без успех. :shock:

А да не започвам с двете видеокарти и колко е трудно да накараш тежките игри да тръгват с Nvidia-та, а windowsa да си джитка на интелската.
Има сума ти игри, които ползват разни launcher-и, извадени на друг процес. И просто да му кажеш пускай лаунчера с Nvidia не върши никаква работа, щото после самата игра тръгва на интелката.

Толкова ми е писнало от това, че просто влязох в настройките и force-нах всичко винаги да се пуска на Nvidia картата. Тотално вече не ме ебе за ток и амортизация.


А вече взеха да излизат игри, които вървят само на 10-ка... :<
There are no rules! I'm gonna get you!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Windows 10

Post by Amikae » Sun May 15, 2016 9:14 am

За 10-ка ексклузивите са на UWP и са покъртително зле технически. Quantum Break, като излезна, имаше и все още има безброй проблеми. Играта дори нямаше Exit бутон, трябваше да се спира с Alt+F4.

Ексклузивни W10 релийзи, като Quantum Break, не са дори портове в истинския смисъл на думата. Цялото нещо бие повече на гадна емулация.

Изобщо Microsoft надмихана дори провала на GFWL. W10 никога няма да бъде геймърска платформа в този му вид, да не говорим, че откъм performance в игрите е по-зле от 7. TotalBiscuit ревертна от 10 на 7 заради по-добрата стабилност.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Windows 10

Post by AlDim » Mon May 16, 2016 7:44 am

За лаптопите 10-ката е повече от перфектна и съм изключително доволен, но на десктопа друго освен Win 7 няма да стъпи още дълго време.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Windows 10

Post by AlDim » Thu May 26, 2016 9:39 am

С Microsoft сме дотук. Понякога не бяхме в добри отношения (95, Vista, Office 2007), понякога се разбирахме прекрасно (Xbox 360, Windows 7, Office 2010+), но като цяло имаше поносимост, при положение че другите опции бяха далеч по-неатрактивни. Но след безкрайните опити да ми пробута Windows 10, които досега просто игнорирах, днес Microsoft се опита да ми инсталира десятката на основния компютър без каквото и да е съгласие. Това е особено низша форма на софтуерна изневяра, да не кажа че е с бая "rapey" привкус. Или с други думи - чашата преля, последната ми капка доверие изтече и връзката ни няма как да просъществува от сега нататък. На Windows 10 по бързата процедура му пуснах една ограничителна заповед и ъпгрейда повече не искам да го виждам близо до който и да от компютрите ми и ще пускам Never10/GWX Control Panel на всеки компютър със 7 и 8, който мине през отдела за поправки на компютри в службата.

Image

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Windows 10

Post by Amikae » Thu May 26, 2016 10:35 am

Това лайно появява ли се на 8.1 ?

Защото мисля да мина на него, заради SSD-тата на новата машина и не искам да ме вдигне до 10 без да ме пита.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Windows 10

Post by AlDim » Thu May 26, 2016 10:55 am

Ако пуснеш Never10 или GWX Control Panel, всичко е OK и на 7, и на 8.
Иначе MS смениха стратегията и сега ти пускат Win 10 като "recommended update" и може да се ъпгрейдне сам без въобще да те попита за разрешение и дори без да го видиш. Досега затварянето на ъпгрейд рекламите спираше булшита, но вече цъкането на "X" е равно на мълчаливо съгласие и 10-ката се пуска сама. Аз просто извадих късмет, че показа ъпгрейд екрана, докато цъках на компа. Иначе 14 минути по-късно щях да съм преебан:
Image

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 31 guests