Windows 10

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Windows 10

Post by Moridin » Fri Aug 28, 2015 2:57 pm

http://localghost.org/posts/a-traffic-a ... windows-10

sounds like more shit than you guys seem to think is there

(с уговорката, че източникът е спорен)
This is it. Ground zero.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Windows 10

Post by moonlight » Sat Sep 05, 2015 7:20 pm

Току-що приключих борбата по надлъгване с Майкрософт на тема Уин10. Не можах да го излъжа чавето. За един момент почти се бях убедила че става - посред инсталацията започна да пищи че уиндоуса е нелегален и след кратко трескаво търсене из нетя го залъгах с някакъв код. Въздъхнах щастливо, и реших че съм минала метъра, но се оказа че не би. Уиндоуса се инсталира успешно, обаче продължава да твърди че е нелегален и докато не му дам валиден продукт кей няма да ме пусне да пипна и една настройка по сетингите.

Така че ще го разцъкам днес и утре, колкото да видя с какво си имам работа, и после се връщам към старото ОС. На това тук и без това всичкия нелегален софтуер му се разпищя, като се почне от офис пакета, мине се през розетата и файн рийдъра и се свърши с видео сплитъра. Единствения легален софтуер върви, ама изглежда гадно. :?

БТВ, това Майкрософт с какви дребни шрифтчета обаче дава опция да не си предаваш г*а, пардон, цялата информация на чичко Гейтс, не е истина. Ако не гледах внимателно направо щях и да подмина и да ги оставя да ми гледат "бельото".

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Windows 10

Post by moonlight » Sun Sep 06, 2015 4:21 pm

Резултат от цъкането на новия Уин-10:

Компабилити мода определено е подобрен, макар че работи странно. Имам програмка, Домашен кулинар, дето е от зорите на ХР-то и при 7цата излизаше с кофти оразмеряване на прозорците. Сега освен че можеш да зададеш конкретната апликация да стартира в компабилити мод за виста/хр, можеш и да зададеш в каква резолюция да излизат прозорците на самата програма. Та домашния кулинар за пръв път го видях от много време да му съвпадат бутоните с кореспондиращите линкове. Макар че е малко странно направено, като пуснеш да ти се стартира програмата на 800/600 всичко ти минава в такъв режим. Затвориш ли апликацията, връщат се старите настройки.
Почти всички вградени апликации мрънкат за акаунт, в т.ч. и календара и бележките. Дразнещо за човек, който мрази да ръси акаунти навсякъде. Но пък Store-a предлага доволно количество безплатни програмки и игрички (които, уви, също мрънкат за акаунт). Вярно, акаунта ще е един, просто принципно се дразня.
Звука звучи повече от ужасно. Явно ще трябва отделно да свалям и слагам драйвери… и е много дразнещо това с кейборда – свикнала съм той да е достатъчно умен да се сеща че като пиша на кирилица в уърда, като отворя браузър не значи че и там съм на кирилица, но уви. Вски път със смяната на екраните трябва да сменям и кейборда. Не можах да намеря откъде да оправя това. И опция за търсене в старт-менюто не намирам.
Странно, с новия уиндоус е изчезнала опцията и за стартиране под сейф-мод. Установих го, след като съседа си омаза новата, оригинална десетка до степен да зацикли, и аз не успях да подкарам машината под сейф-мод за да оправя мазаното. Отначало хвърлих вината върху Дел-а, но и на моя ейсър е същата работа.
Освен това имам подозрения че новия уиндоус направо лочи батерията. Обикновено изкарвам по 5 часа с ползване на всичко на макс, а сега нещо много бързо падна батерията...
Друго странно нещо открих, като загледах бившото Programs and Features. Срещу много от инсталираните програми (в т.ч. и драйверите) стои статус Unavailable, а всъщност някои от програмите си работят.

По-нататък май няма смисъл да ровя. Ясно е, че е читава системата, работи по-бързо от седмицата, зарежда по-бързо, в началото изглежда криво за човек, който не е ползвал таблет, но се свиква честно казано, номера е само да научиш новите неща и да хванеш цаката на клавишните комбинации, които засега ме изненадват в крачка :)

Просто не е ОС за пирати, поне засега :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Windows 10

Post by Marfa » Mon Sep 07, 2015 9:12 am

Странно, нямам никакви проблеми с кийборда. В уърда си ми е кирилица, в браузъра - латиница... Хм.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Windows 10

Post by The Dragon » Mon Sep 07, 2015 9:17 am

Marfa wrote:Странно, нямам никакви проблеми с кийборда. В уърда си ми е кирилица, в браузъра - латиница... Хм.

ШШШШШ не и казвай на девойката, че това е сетинг на windows-a който се настройва от сетингите на Language ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Windows 10

Post by AlDim » Tue Sep 08, 2015 10:04 am

Почти всички вградени апликации мрънкат за акаунт, в т.ч. и календара и бележките. Дразнещо за човек, който мрази да ръси акаунти навсякъде. Но пък Store-a предлага доволно количество безплатни програмки и игрички (които, уви, също мрънкат за акаунт). Вярно, акаунта ще е един, просто принципно се дразня.
Знам, че е много шокиращо, но неща като календари и бележки са силно безполезни, ако не можеш да имаш достъп до тях от друго, освен лаптопа си.
И няма какво да "ръсиш" акаунти. Просто отиваш на signup.live.com, правиш един нов акаунт за точно 30 секунди и готово.
Странно, с новия уиндоус е изчезнала опцията и за стартиране под сейф-мод.
Не е. Просто стига по друг начин.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Windows 10

Post by moonlight » Tue Sep 08, 2015 5:12 pm

AlDim wrote:
Странно, с новия уиндоус е изчезнала опцията и за стартиране под сейф-мод.
Не е. Просто стига по друг начин.
Кой е начина?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Windows 10

Post by AlDim » Wed Sep 09, 2015 7:22 pm

moonlight wrote:
AlDim wrote:
Странно, с новия уиндоус е изчезнала опцията и за стартиране под сейф-мод.
Не е. Просто стига по друг начин.
Кой е начина?

1. Отиваш на уеб браузъра
2. Пишеш www.google.com
3. Натискаш Enter
4. Пишеш "Windows 10 safe mode"
5. Разглеждаш резултатите и кликаш на някой, звучащ по-обещаващо, например:
http://www.thewindowsclub.com/boot-wind ... -safe-mode
Знам, че звучи невероятно, нози метод е всъщност е още по-бърз отколкото да питаш във форума, за да ти го гугълне някой друг.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Windows 10

Post by armageddon » Thu Sep 10, 2015 1:36 pm

Междудругото календарите, бележките, разните офиси, оуандрайв и тн др апове от Вин10 на МС си имат версии и за андроид и за айсиктири, така че далеч не са ограничени за ползване само от компютъра ...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Windows 10

Post by Marfa » Sat Sep 26, 2015 7:27 pm

Един въпрос имам. Внезапно иконите на десктопа ми взеха да се разбъркват, сиреч след рестарт или рефреш не са на местата, на които съм ги сложила. Auto arrange не ми е чекнато, не мога да установя проблема. Помощ? :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Windows 10

Post by Marfa » Tue Sep 29, 2015 10:03 pm

Е ма помощ де!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Windows 10

Post by Amelia » Wed Sep 30, 2015 2:24 am

Ние имахме кратка дискусия по темата в къщи и Сашко каза, че освен няква смяна в резолюцията, друго не може да измисли като обяснение.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Windows 10

Post by Xellos » Wed Sep 30, 2015 9:28 am

Ммм изглежда доста разпространено това като гугълнах и има некви странни решения... балиго

http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... cf?page=12
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Windows 10

Post by Marfa » Thu Oct 01, 2015 9:32 am

Ма о ред ми е резолюцията ве! Това стана след някакъв ъпдейт и после какво ли само не пробвах, ама йок.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Windows 10

Post by Marfa » Mon Oct 05, 2015 5:42 pm

Самоопрай се, като си тури последния ъдпейт. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 24 guests