Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jan 08, 2015 10:59 pm

На Karen това - https://www.youtube.com/watch?v=vp8tToFv-bA - според мен, и е най-доброто видео. В другите има неща, за които доста се разминаваме, но тук е spot on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Jan 08, 2015 11:05 pm

Аз имам силен проблем с това, че много феминисти възпремат средностатистическия хетеро бял мъж ™ като някакъв хибрид между Саурон, Сатаната и Джак Изкромвача, който е виновен за всички лоши неща по майката земя и който освен, че е страшно зъл и ужасен, е и мързелив и некадърен. С мъжемразството също имам основен проблем и не мога да разбера как някой може да каже, че то било защитен механизъм.

Някои западни феминисти заклеймиха и атеизма като няква адженда на белия хетеро мъж да завладее света, щото видите ли Турция е имала жена премиер, а Турция е ислямска държава, нищо че Ердоган беше казал наскоро как жените трябва да се радват ако могат да излязат от кухнят.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jan 09, 2015 1:18 am

БТВ, "Women and children first" в спасителните лодки при потъване на кораба е тотален мит. Титаник е общо взето единиственото изключение. В повечето случаи при потънали кораби доста по-голям процент отот жените на борда загиват, отколкото от мъжете.

http://www.newscientist.com/article/dn2 ... -myth.html
This idea of chivalry at sea has gained mythological status, but you're the first person to examine if it's true for many other maritime disasters. What did you find?
We went through a list of over 100 major maritime disasters spanning three centuries to see if we could find data on survival rates of men and women. We ended up with data on 18 shipwrecks, involving 15,000 passengers. In contrast to the Titanic, we found that the survival rate for men is basically double that for women. We only have data on children for a limited number of shipwrecks, but it is evident that they have really bad survival prospects: just 15 per cent.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 09, 2015 1:58 am

Което не знам защо смяташ, че има твърде много общо с "women and children first". Титаник е перфектната извадка, имаш лодки, жени, мъже и деца. Жените и децата са с предимство по лодките. Останалите умират в ледения океан. Не всяко корабокрушение е такова, не винаги можеш да се измъкнеш със спасителна лодка. В повечето случаи, когато the shit hits the fan, мъжете сме по-здрави и подготвени да оцелеем.

Между другото през 2012, като някакъв луд изтрепа сумати народ в киносалон в САЩ, трима от мъртвите мъже поеха куршумите за гаджетата си. Имаше и клипчета по youtube. И до днес не мога да разбера защо... Те са мъртви, някой друг буха мацките им. Но явно за тях по-ценен е бил живота на girlfriend-ката, отколкото техния собствен.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 09, 2015 9:54 am

Те са мъртви, някой друг буха мацките им.
Удари дъното и прокопа тунел право надолу. Когато в една мацка виждаш само бухането й, сигурна съм, че и пазарска торба не би поел заради нея, не само куршум. Това, че не можеш да разбереш идеята с това да искаш някой да е добре, независимо с кого или да не можеш да живееш с мисълта, че си оставил някой, който обичаш да умре или знам ли, не виждаш приятелката, като някой когото да обичаш, а само го бухаш, си е лично твой проблем.
Титаник е перфектната извадка, имаш лодки, жени, мъже и деца. Жените и децата са с предимство по лодките. Останалите умират в ледения океан. Не всяко корабокрушение е такова, не винаги можеш да се измъкнеш със спасителна лодка. В повечето случаи, когато the shit hits the fan, мъжете сме по-здрави и подготвени да оцелеем.
В повечето случаи всъщност нямаш шанс да се спасиш плувайки при корабокрушение, ако то не стане точно до брега. Хората, оцелели носейки се и плувайки в океана с часове са единици и да, вероятно са мъже, но са пренебрежимо малка част.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 09, 2015 12:27 pm

Morwen wrote:
Те са мъртви, някой друг буха мацките им.
Удари дъното и прокопа тунел право надолу. Когато в една мацка виждаш само бухането й, сигурна съм, че и пазарска торба не би поел заради нея, не само куршум. Това, че не можеш да разбереш идеята с това да искаш някой да е добре, независимо с кого или да не можеш да живееш с мисълта, че си оставил някой, който обичаш да умре или знам ли, не виждаш приятелката, като някой когото да обичаш, а само го бухаш, си е лично твой проблем.
Не знам защо стигаш до този извод. Напълно добре разбирам идеята да са искали те да са добре и това, че вероятно са били много близки, но това не означава, че трябва да си захвърлят живота за тях. За бога това са момчета в 20-те си, целият им живот е пред тях. Да застанеш, като щит между гаджето и куршумите на автомат е реакция на много промит мозък. Не виждам нищо мъжко в постъпката ти да умреш, за да може човек, с който по никакъв начин не си обвързан, да живее.
Morwen wrote:
Титаник е перфектната извадка, имаш лодки, жени, мъже и деца. Жените и децата са с предимство по лодките. Останалите умират в ледения океан. Не всяко корабокрушение е такова, не винаги можеш да се измъкнеш със спасителна лодка. В повечето случаи, когато the shit hits the fan, мъжете сме по-здрави и подготвени да оцелеем.
В повечето случаи всъщност нямаш шанс да се спасиш плувайки при корабокрушение, ако то не стане точно до брега. Хората, оцелели носейки се и плувайки в океана с часове са единици и да, вероятно са мъже, но са пренебрежимо малка част.
Не съм експерт по корабокрушения. Просто посочих очевидното. :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 09, 2015 12:35 pm

Да застанеш по тоя начин между куршума и гаджето е просто реакция. Инстинкт. Дълбоко ме съмнява в секундата, която минава между натискането на спусъка и достигането на куршума до теб да имаш време да разсъждаваш задълбочено за естеството на връзката си и да поставяш нещата в перспектива.

Сериозно, Амикае. :roll:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 09, 2015 12:44 pm

Amelia wrote:Да застанеш по тоя начин между куршума и гаджето е просто реакция. Инстинкт. Дълбоко ме съмнява в секундата, която минава между натискането на спусъка и достигането на куршума до теб да имаш време да разсъждаваш задълбочено за естеството на връзката си и да поставяш нещата в перспектива.

Сериозно, Амикае. :roll:
Още по-лошо, ако е така. Ако за теб това е нормално, в смисъл? За какво равенство изобщо си говорим, ако първия инстинкт на тия дришльовци е не за самосъхранение, а за съхранението на жената до тях. Аз те уверявам, че ако до мен не е майка ми или сестра ми, инстинкта ще ми е да си спася кожата. :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 09, 2015 12:46 pm

Ми да пробваме, а?
Инстинктите ни не включват само тоя за самосъхранение все пак.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 09, 2015 12:52 pm

Между другото инстинкта на пичовете е да умрат за половинките си, а инстинкта на девойките е да им позволят това да стане. По твоята логика.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 09, 2015 12:59 pm

Не само това. Възможно е мъжете да реагират по-бързо в тея ситуации от жените. Еволюционно сте селектирани по тоя начин. Ние па сме селектирани да заставаме между куршума и децата.

Ае стига ривал.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 09, 2015 1:00 pm

Амикае, когато някакъв луд избива хора е глупаво всичко - и да се оставиш да те убият заради някого, и да оставиш него да бъде убит, понеже е имал лошия късмет да седне от тази страна например. Добро решение няма. В крайна сметка вероятно наистина се свежда до моментно решение, както Амелия каза. Но твоето обобщение в стил "кво като са живи, сега някой друг ги буха" е цинично до вулгарност.
За бога това са момчета в 20-те си, целият им живот е пред тях.
А момичетата, които са защитили сигурно са били на 80 и няколко, взели дали? Техният живот не е ли бил пред тях? Защо животът на приятелките им за теб е по-малко ценен от техния?
Не виждам нищо мъжко в постъпката ти да умреш, за да може човек, с който по никакъв начин не си обвързан, да живее.
Ако ти твоите приятелки единствено ги бухаш и по никакъв начин не се чувстваш обвързан с тях, за някои от тези хора, тези момичета може да са били хората, с които са искали да изживеят живота си и без които не са си го представяли. По принцип за по-нормално се счита да си влюбен в човека до теб, а не по никакъв начин да не си обвързан с него.

Като цяло това да спасиш друг човек, бил той и случаен, не е нещо, което е осъдително, освен може би от близките на този, който се е жертвал.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Jan 09, 2015 1:37 pm

Амикае, за приятелка бих те разбрал. Не съм на твоето мнение, но те разбирам. Но това за майка ти и сестра ти... WTF човече, това вече клони към социопатия. Искренно се надявам те да не прочетат какво си написал.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 09, 2015 1:43 pm

Morwen wrote:Но твоето обобщение в стил "кво като са живи, сега някой друг ги буха" е цинично до вулгарност.
А не е ли така на практика, вулгарно или не?

За мен идеалният вариант е никой да не умира, но ако се случи така, поне хората да не го приемат за толкова нормално, баси. В смисъл, ако беше станало обратното, момичетата да бяха защитили момчетата, тия тримата щяха да бъдат третирани, като жалки страхливци.

Не би ме дразнило по никакъв начин, че тези момчета са умряли така, ако обществото беше по-справедливо спрямо позицията и задълженията на един мъж. Защото то в момента твърди, че жените и мъжете са равнопоставени, но въпреки това очаква и намира за нормално мъжа да умре геройски за да може жената да живее. Сексистки прасета герои. :roll:

Амелио, аз не рива. :surly:

Devoted of Slaanesh, в смисъл не ти харесва, че бих умрял за тях или?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jan 09, 2015 1:53 pm

Амикае, верно, ВТФ?
Баща ми си е рискувал живота нееднократно за майка ми, при това преди да се оженят - ако не го беше правил, мен нямаше да ме има сега - и по твоята логика излиза, че това би било правилно.

А и много силно подозирам, че не знаеш нито какво е минало през главите на онези момчета, нито колко силна е била връзката им със съответните момичета.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests