Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Fri Feb 12, 2021 10:01 pm

@Ambartanen две корекции:

1. Никой сериозен човек не смята, че Тръмп е “руски агент”. Но има достатъчно причини да смятаме, че има бизнес интереси, обвързани с Путин и че Путин изигра видима роля в избирането му. Демократите тогава бяха малцинство в сенара, та не е като да имаха какво да направят, но дори Мюлер went out of his way да каже, че докладът чу не е доказателство за невинност и че не прави заключения единствено защото не му е позволено. Оттогава насам Тръмп е бил импийчнат два пъти, бтв, ако и за други неща, та не е като да си бъркат в носа Демократите.

2. Картите абсолютно са супер нужни. Проблемът е, че няма федерална система, която да ги издава. И понеже всеки щат има своя отделна администрация, законите и трудността за придобиване на лични карти варират. Съответно закони, които изискват нещо, коет правителството не ти гарантира, се превръщат в такса гласуване за бедни хора. Това е и причината Демократите да са против тия закони, щото в общия случай те са с хирургическа точност насочени да пречат на различни малцинства да гласуват.

Бтв, в Тексас не можеш да гласуваш с личната студентска карта от university of Texas, но можеш да гласуваш с личната си ловджийска или NRA карта...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Fri Feb 12, 2021 10:10 pm

Roland wrote:
Fri Feb 12, 2021 8:55 pm
А това, че настоящият губернатор на Джорджа беше човекът начело на ГЛАСУВАНЕТО и направи така, че десетки хиляди Черни гласоподаватели да не могат да гласуват, също е добре документирано. Така че пробвай с друг whataboutism, щото тия и двата са автогол.
Всъщност като Secretary of State на Джорджия настоящият губернатор направи точно това, което изискваха избирателните закони на щата (приети по времето, когато демократите имат мнозинство в местния парламент, BTW) по това време - да премахне от избирателните списъци, които не са гласували няколко пъти поред и не са отговорили на покана, изпратена по пощата, да подновят регистрацията си. Глупав закон, според мен, обаче не е работата на Secretary of State да решава кои закони трябва да се следват.

А другото подвеждащо твърдение за тези избори е, че Кемп бил затворил твърде много места за гласуване в районите, които гласуват основно за демократите. Но всъщност решенията за това се взимат на ниво county, а не от Secretary of State.

А за Тръмп и Русия - в крайна сметка не беше доказана никаква collusion или координация между Тръмп и Путин, така че да се говори, че Тръмп е нелегитимен на тази база, си е откровено подкопаване на вярата в демокрацията. Да, руснаците си имаха troll farms и подобни инициативи за оказване на влияние в нета в подкрепа на Тръмп, но влиянието на подобни неща е нищожно и по никакъв начин те не правят Тръмп нелегитимен президент.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Fri Feb 12, 2021 10:13 pm

Ок Дем. Честито. Поредна победа в жестоката борба да докажеш ЛИЦЕМЕРИЕТО на лявото. В крайна сметка нищо не е по-важно от това :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Fri Feb 12, 2021 10:25 pm

Roland wrote:
Fri Feb 12, 2021 10:01 pm
@Ambartanen две корекции:

1. Никой сериозен човек не смята, че Тръмп е “руски агент”. Но има достатъчно причини да смятаме, че има бизнес интереси, обвързани с Путин и че Путин изигра видима роля в избирането му. Демократите тогава бяха малцинство в сенара, та не е като да имаха какво да направят, но дори Мюлер went out of his way да каже, че докладът чу не е доказателство за невинност и че не прави заключения единствено защото не му е позволено.
Няма такова животно доказателство за невинност, нито в юриспруденцията, нито където е да е другаде. И не знам за сериозни хора, но ти самият още от 2016 почна да твърдиш, че ей сега ще го докажат това за руския агент, другия месец, после още по-следващия и така с години. Медиите и те така, ето един хубав материал по темата. Още по-весело е как всички демократи, които уж са против military-industrial complex и голямото влияние на разните трибуквени агенции постоянно цитират "the intelligence community" като иде реч за Тръмп, Руският Агент (тм), нищо че самото community само разгаряше огъня без да представи каквито да е конкретни доказателства. Ама рейтингите и кликовете бяха до небето, какво значат тук някакви си идеали или последователност.

Лични карти няма, защото и на двете страни им е много удобно да оправдават всички избирателни неуспехи съответно с "републиканците ни пречат да гласуваме" отляво и "voter fraud" отдясно. Другото е бош-лаф.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Ambartanen » Fri Feb 12, 2021 10:42 pm

Roland wrote:
Fri Feb 12, 2021 10:01 pm
Никой сериозен човек не смята, че Тръмп е “руски агент”.
Ся няма да се ровя за примери, щото не ми се занимава, но напротив- имаше много такива изказвания от популярни журналисти и media personalities до разни шервани туитър шегички. Аз поне от много места бях облъчван с подобни абсурдни мнения, само дето като излезе доклада и поне временно спряха.
Roland wrote:
Fri Feb 12, 2021 10:01 pm
Но има достатъчно причини да смятаме, че има бизнес интереси, обвързани с Путин и че Путин изигра видима роля в избирането му.
Първата част да, ама втората не, нищо подобно не показа доклада. От друга страна Тръмп има толкова незаконни, измамни и неразумни бизнес сделки и интереси, че не разбирам какъв е голеия фокус в Русия. Това всъщност е една от страните, където има сравнително малко изложение.

За второто обаче си абсолютно в грешка. Мълър разкри някаква малка мрежа троли и ботове и като кажа малка, наистина това имам предвид. В България всеки треторазреден кликбейт сайт ползва по-голяма и сложна мрежа да си бууства съобщението от разкритото от Мълър. Това не доказва, че "руснаците" са успели да променят мнението на дори един човек камо ли да са имали "видима роля в избора" на Тръмп. Всъщност ако се замислиш, за тях изобщо не е важно дали Тръмп е избран или не (приятен бонус е може би). Тролските активности бяха очевидно много повече насочени към увеличаване на раздора и радикализиране и на двете страни, защото тях просто ги интересува другите държави да се дърлят във вътрешни проблеми и да не ги занимават със санкции и дипломатически натиск.
Roland wrote:
Fri Feb 12, 2021 10:01 pm
Оттогава насам Тръмп е бил импийчнат два пъти, бтв, ако и за други неща, та не е като да си бъркат в носа Демократите.
И нито един от тези пъти няма нищо общо с Русия. Освен това го съдят за шест-седем различни неща, те също нямат общо с Русия. Това не е ли аргумент против твърдението, че връзките му с Русия са някак си важни и значителни?
Roland wrote:
Fri Feb 12, 2021 10:01 pm
Това е и причината Демократите да са против тия закони, щото в общия случай те са с хирургическа точност насочени да пречат на различни малцинства да гласуват.
Републиканците за това се опитват да прокарат такива закони, това не е причина демократите да са против издаването на лични карти. Най-ефективния начин да предотвратят тази шашма е да създадат добра версия на липсващата федерална система за доказване на самоличност, която е нужна за много други неща освен избори. Хептен вземат всички да спрат да ми искат "супер секретния" SSN, за да си изкарам карта за библиотеката или квото. Ама в крайна сметка не може да отречеш, че да мога да отида да гласувам без да представя документ за самоличност е безумна ситуация.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Fri Feb 12, 2021 10:49 pm

Да не забравяме все пак, че това е темата за сексизма, не за Северна Америка!

Иначе, Рол, ще използвам два цитата за да ти покажа нещо, което ми е силно неприятно във форумното общуване. Виж как двама човека ми казвате по различен начин едно и също нещо:
Roland wrote:
Fri Feb 12, 2021 6:08 pm
Тук ще ти дам бенефит ъф дъ даубт малко, че не си съвсем наясно с атмосферата в САЩ в момента. Естествено знаеш, че Тръмп е на съд в сената след втория си импийчмънт за подклаждане на бунта на 6-ти януари.
Ambartanen wrote:
Fri Feb 12, 2021 9:42 pm
Ся тук малко ще повторя Симеон, ама ти липсва контекста на тези твърдения. Всичките са направени да звучат разумна, ама повечето са всъщност чиста измислица.
Аз мога да се съглася, че някаква част от контекста ми липсва - не живея в САЩ, не чета абсолютно всичко подробно, нямам проблем да го призная и съответно няма проблем някой да ми каже "Не осъзнаваш контекста, в който е казано това нещо." That's fair.
Ама това "ще ти дам бенефит ъф дъ даубт" е супер арогантно и отвратително и изобщо не подканва към добронамерена дискусия. За какво ще ми дадеш "бенефит ъф дъ даубт"? Звучи ми сякаш казваш "за момент ще допусна, че не си чудовище и мога да опитам да те ограмотя". Аз не искам да си говорим по тоя начин. И знам, че не е едностранно. И следващия път, като аз кажа нещо, което ти прозвучи като лична нападка, feel free да ми кажеш "Марто, това не е ок, не искам да си говорим така."
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Fri Feb 12, 2021 11:14 pm

Ъъъъ не, бенефитът е, че не ги правиш тези изказвания в защита на Джина знаейки точно колко проблемни са туийтовете й за бранд като Дисни в сегашната ситуация. Понеже да, напълно нормално е да не си личи отвън. Нямах за цел да те обидя или да съм надменен, сори ако така е прозвучало.

@Matrim на демократите МНОГО повече им изнася автоматична регистрация за гласуване и автоматично издаване на карти. От десетилетия се знае, че избирателната активност е 100% директно пропорционална на това кой печели изборите.

И да, ае верно да се върнем към темата. Има си за Америка отделна. И знам, че аз пичнах, но контекстът беше важен, за да се види, че не е изсилена реакцията срещу Джина.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Sat Feb 13, 2021 8:50 am

Айде, и Джайлс се изказа за обвиненията. Той пък за пръв път чувал за такива неща на снимачната площадка :lol: Казва "това не значи, че не са се случвали, а че ми е тъжно, че аз, който се изживявах като бащинска фигура, не съм бил наясно какво изживяват децата ми."
‘I have been up most of the night just running through my memories thinking “What did I miss?”. This is not a man saying “I didn’t see it so it didn’t happen”. I am gutted, I’m seriously gutted because one of my memories, my fondest memory was the fact that it was so empowering. Not just with the words in the script, but the family feel of the show.’
‘I am really sad that if people went through these experiences,’ he added.
‘I was a sort of father figure. I would hope that someone would come to me and say “I’m struggling, I just had a horrible conversation”.’

Ох, не знам, по някакъв мазохистичен начин ми е много смешно падението на моя кумир :lol:
Аз толкова се кълнях в него и неговата свръх-мъдрост и свръх-доброта, за мен беше икона на най-великите достижения на човешката природа. Особено в късното ми тийнейджърство преклонението ми пред него граничеше с психопатия. Спомням си как в онези години разни познати пускаха по социалните мрежи жалейки, че починал този или онзи певец, на когото съм чувал три песни. И си мислех тогава "Аз не ги познавам тези певци... Но един ден, след много години, когато вече съм стар и чуя случайно, че е починал Уидън, тогава ще разбера тяхната мъка! Тогава ще усетя как човечеството става по-пусто! Никого не уважавам колкото него!"

Ъх.... Както казваше Долорес в Westworld - "Time undoes even the mightiest of creatures. Just look what it's done to you."
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Ambartanen » Sat Feb 13, 2021 7:14 pm

Не знам, това всичко продължава да е игра на развален телефон. Сега някакъв писател нарича Уидън "casually cruel" и твърди, че Уидън се хвалил как разплакал писателка, ама доколкото виждам общия му опит с Уидън са два епизода на Firefly. Същевременно всички излизат в подкрепа на актрисите, ама твърди ли някой, че той само с жените се е държал като задник? Нали всичко започна покрай Рей Фишър?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Sat Feb 13, 2021 9:18 pm

Ambartanen wrote:
Sat Feb 13, 2021 7:14 pm
Не знам, това всичко продължава да е игра на развален телефон. Сега някакъв писател нарича Уидън "casually cruel" и твърди, че Уидън се хвалил как разплакал писателка, ама доколкото виждам общия му опит с Уидън са два епизода на Firefly. Същевременно всички излизат в подкрепа на актрисите, ама твърди ли някой, че той само с жените се е държал като задник? Нали всичко започна покрай Рей Фишър?
Еми все пак трябва да се има предвид, че повечето от тия обвинения на жени са от епохата на сериалите от деветдесетте и ранните 2000. Рей фишър е два Отмъстителя по-късно, когато на Уидън много повече му беше пораснала работата. Нормално е да се чувстваш по-"силен" спрямо жени първоначално. Все така гнусно, разбира се, но потенциално обяснява ситуацията.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Moridin » Sat Feb 13, 2021 9:33 pm

Dr. Horrible wrote:
Sat Feb 13, 2021 8:50 am
Айде, и Джайлс се изказа за обвиненията. Той пък за пръв път чувал за такива неща на снимачната площадка :lol: Казва "това не значи, че не са се случвали, а че ми е тъжно, че аз, който се изживявах като бащинска фигура, не съм бил наясно какво изживяват децата ми."
‘I have been up most of the night just running through my memories thinking “What did I miss?”. This is not a man saying “I didn’t see it so it didn’t happen”. I am gutted, I’m seriously gutted because one of my memories, my fondest memory was the fact that it was so empowering. Not just with the words in the script, but the family feel of the show.’
‘I am really sad that if people went through these experiences,’ he added.
‘I was a sort of father figure. I would hope that someone would come to me and say “I’m struggling, I just had a horrible conversation”.’

Ох, не знам, по някакъв мазохистичен начин ми е много смешно падението на моя кумир :lol:
Аз толкова се кълнях в него и неговата свръх-мъдрост и свръх-доброта, за мен беше икона на най-великите достижения на човешката природа. Особено в късното ми тийнейджърство преклонението ми пред него граничеше с психопатия. Спомням си как в онези години разни познати пускаха по социалните мрежи жалейки, че починал този или онзи певец, на когото съм чувал три песни. И си мислех тогава "Аз не ги познавам тези певци... Но един ден, след много години, когато вече съм стар и чуя случайно, че е починал Уидън, тогава ще разбера тяхната мъка! Тогава ще усетя как човечеството става по-пусто! Никого не уважавам колкото него!"

Ъх.... Както казваше Долорес в Westworld - "Time undoes even the mightiest of creatures. Just look what it's done to you."
Марто, през теб изживявам някакъв втори дубъл на цялата ситуация :) Vicariously, I ....
За мен Уидън винаги е бил основно страхотен сценарист с много точен усет за диалога, с много ненатрапчив хумор и невероятно умение да създава атмосфера на колектив в творбите си. И като че ли това не ми се губи от наученото. Затова и сигурно не го приемам толкова навътре. Примерно @Killua, която в един момент живееше само в Бъфи и Ейнджъл (които дори и не съм гледал) и ти, разбирам защо имат такова силно усещане за предателство, въпреки че ако трябва да сме честни.. все така нищо КОЙ ЗНАЕ КАКВО не виждам нито казано, нито доказано, освен мегаломания и обиди. Но дето @Random вика, смъртта на автора, все пак.
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Sat Feb 13, 2021 11:10 pm

Евала поне на доктора, че се е отскубнал от подобно блеещо благоволение към непознат чичко. Тва да се слагат известни личности на подобен пиедестал няма как да е полезно за здравето. Само за протокола ейнджъл излиза в годината на западното крило, фарскейп, футурама и семейство сопрано. С други думи, не, бая не е добър в диалога или квото и да било там, може да шашне, ако е първото нещо след дързост и красота, в което се спъва човек, но до там.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Sat Feb 13, 2021 11:15 pm

Не знам, аз отдавна спрях да съм му фен, та сега тия новини трудно ще ми накривят шапката. Едно време му харесвах диалозите, обаче като гледах "Файърфлай" преди няколко месеца, съумях да го харесам по-скоро въпреки заврънкулките в диалога, отколкото заради тях.
Честно казано обаче буквално всичките му неща, които съм гледал и съм харесвал едно време, са, дето се вика, остарели като мляко - демек са пълни с проблеми, които ми бодяха очите и преди десет години, но сега просто не знам как съм ги изтърпял, за да продължа да гледам, примерно, Бъфи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Sat Feb 13, 2021 11:44 pm

Спайк се беше оплакал по-рано, така че към него е имало грубо отношение в началото:
I came along, and I wasn’t designed to be a romantic character. But then the audience reacted that way to it. And I remember he backed me up against a wall one day, and he was just like, ‘I don’t care how popular you are, kid, you’re dead. You hear me? Dead. Dead!’ And I was just like, ‘Uh, you know, it’s your football, man. OK.’
Иначе вие наистина не знаете каква мания ми беше...
Аз с парите си от абутириентското изпращане си купих ДВД колекцията на "Ейнджъл" и нов телевизор, специално за да гледам тези ДВД-та на него. "Бъфи" си го купих малко по-късно - тогава бях първи курс студент, нямах никакви пари, но държах да си купя Бъфи. Шест седмици ядох само зеле с оцет, и по един пакет ориз за 2,50 на седмица. Толкова бях прегладнял, че като си позволих четвъртата седмица да си купя една огромна ябълка от Била, после я изядох и ми стана тежко... Имах по 40 лева седмично от нашите и поне 20-25 спестявах за Бъфи. На шестата седмица вече бях събрал около 135, то толкова излизаше тогава бокс-сетът с доставката, и си го поръчах. Толкова му се радвах, като дойде, снимах го непрекъснато, това беше най-голямото съкровище, което претежавах. Dr. Horrible's Sing-Along Blog първо беше пуснат онлайн - до сайта имаше международен достъп. Трите кратички епизодчета излизаха по едно на два дни, и бяха обявили, че два дни след излизането на третия, ще го свалят от сайта. И аз с нетърпение го чаках и всеки епизод го гледах минути след като пускаха. И в Shadowdance дойдох заради Уидън - в един друг форум писах за Dollhouse, който тогава тъкмо излизаше, и Роланд ми писа там ЛС с покана да дойда в Шадоуденс, че има много фенове на Уидън. И влизам аз - гледам тук аватари на Спайк, на Уилоу, викам си "За мене е!". :D И така... Дори съвсем малкия ми принос в Киберпънк списанието пак от Уидън тръгна - писах за неговия комикс Фрей :) И то аз толкова интервюта четях, така фанатично се интересувах... Комиксите за Бъфи, макар да ми бяха малко тъпички, пак ги купувах всичките, нали пишеше "Уидън" на кориците. Ако трябва да съм напълно откровен, аз дори Avengers не харесвах толкова - само Блек Уидоу си я знаех и обичах, за Капитана и Бъки бях чел поредицата на Брубейкър, но за другите герои като Старк, Хълк, Тор не ми пукаше грам. И като обявиха, че ще е Уидън рижисьор, събрах и изчетох къде що има комикс за тях и ми станаха най-трайната мания. Изобщо, много голямо влияние имаше той за мен - не просто като сериали, а цялостно като личност и всякакви проекти, и то точно в години на търсене на идентичност.

You either die a hero, or live long enough to see yourself become the villain. :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Sat Feb 13, 2021 11:48 pm

I came along, and I wasn’t designed to be a romantic character. But then the audience reacted that way to it. And I remember he backed me up against a wall one day, and he was just like, ‘I don’t care how popular you are, kid, you’re dead. You hear me? Dead.
Джос Уидън явно е като комунистите - само обещава, обещава и накрая нищо. Как да не го мрази човек? :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests