Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Tue Mar 30, 2021 9:19 pm

Бе тва с latinx ми напомня как първи курс в университета, имигранти от източна Европа, с проблеми с немския ни обясняняваха кви сме Сексистки ТМ задето казваме Studenten за студенти в множествено число вместо Student*Innen. Тва хора, дето имаха нпота, в които най-култовият пост беше
"Макс е от Германия. Ахмед е от Сирия. Въпреки различията си се насладиха на играта на Лео Меси на финала на Уефа, нищо че Макс е германец е Ахмед сирийски бежанец. Тва показва че ние можем заедно. Refugees welcome" :ninja:

добре че въведоха Studierende да си отдъхне човек.



Тия хора бяха най-големите ксенофоби и расисти, които крещяха колко не са расисти и ксенофоби, рисуваха сърпове и чукове, а в същото време говориха за бежанците като "Той е от няква страна в Африка" Или любимото ми винаги когато имаха чуждестранен студент в групата за презентация, изведнъж имаха ангажимент и се преместваха в група със синеоки бели дракони.

Още като правихме интервюта с бежанци. Всичките до един, най-дълго говореха за тва колко им е скучно и монотонно що се отнася до живота им в Германия в очакване на документи. Казах тва на партньорките си и те "Неее. За дискриминация ще говорим", което тотално изтрива експириънса на маргиналните групи.

Супер криндж.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Tue Mar 30, 2021 9:24 pm

@Shamajotsi не е хълм изобщо, просто ми е мега странно как тук всички говорят от името на милионите американци с латински произход (понеже терминът е конкретно за англоговорящи), докато аз нон стоп виждам РЕАЛНИ LatinX хора както около мен, така и в поп-културата ни в САЩ, които си го използват без изобщо да са разбрали, че ShadowDance форумът е кенсълнал думата :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Tue Mar 30, 2021 9:47 pm

Добре, но ако са само хората около теб или са в поп културата, тва не прави ли твоята перспектива леко biased, плюс кейса за поп културата и твоите приятели ни довежда пак до идеята, че тва са хора от буржуазията, а не от пролетариата, което прави терминът latinx крайно елитарен, неолиберален, не Маркс, excludeва пролетариата, а го е грижа само за буржоазията? И проблемът с latinx не е само на shadowdance, а на всякви хора от такъв произход.


Мен кръгът ми от приятели е главно хора от латинска Америка и те намират latinx за криндж. Та ако мнозинството от хората в щатите, всички латиноси извън щатите, намират термина за криндж и империалистки, не е ли редно, да не го ползваме, нищо че ще обидим няколко хипстъра? И понеже имам такъв кръг от приятели те самите колумбийци, аржентинци, мексиканци, костариканци, бразилци и тн се идентифицират като American, а не като Latinx/Latin/hispanic и имат огромен проблем с тва гринготата да имат монопол върху тоя термин. За което са и прави, както аз и един французин сме европейци така би следвало и те да могат да се наричат така, ако идеята беше наистина да се деколонизила езика.

И тезата, че само мнениото на няколко хипстъра в щатите е изключително империалистка и противоречи на decolonize реториката, заради която тоя термин latinx съществува изобщо.

Но ме кефи как хора, които не могат да произнесат елементарното име Хуан, да прийчват как да наричаме хората с тва име.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Tue Mar 30, 2021 9:55 pm

Roland wrote:
Tue Mar 30, 2021 5:28 pm
О боже, той продължава да защитава онова гнусно TERF бабе...
Жената е на 55. Можеше да кажеш просто "гнусна" и "TERF" и да спреш дотук. Да ѝ се подиграваш за възрастта е ейджизъм, а "бабе" в смисъла, в който го използваш, е derogatory term, който намеква, че хората от тази възрастова група имат по-малка стойност като човешки същества. Освен това аргументът е И сексистки, защото жените на тази възраст са заклеймявани по подобен начин, а при мъжете това не се случва така систематично. Холивуд има проблем с това, репрезентацията на жените в блокбъстърите е проблем, а жените над 50 години са още по-уязвими. Роулинг е няколко месеца по-млада от Робърт Дауни Джуниър, на него не би му се подигравал за възрастта, нали?
И това го казваш в ситуацията на световна пандемия, в която възрастните хора са още по-уязвими, но на много хора не им пука и отказват да спазват мерки, защото вирусът е най-опасен за по-възрастните, а не за тях. Бая tone-deaf.
Не си длъжен да уважаваш никого, но можеш да не използваш derogatory етикети. Ако някой афро-американски актьор каже нещо тъпо, няма да го наречеш "гнусна чернилка", нали? Ако някой хомосексуален актьор каже нещо тъпо, няма да го наречеш "гнусна мека китка"? Би следвало и за хората, които са в различна възрастова група от твоята и са по-уязвими, да не използваш такива термини. Атакувай Роулинг като отделна личност, не групирай всички хора на тази възраст.



Тролвам те, естествено, ама за такива ей такива изказвания хората си трият туитърите, така че просто те съветвам друг път да внимаваш, защото можеш да попаднеш на публика, която не е доброжелателна като мен!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Killua » Tue Mar 30, 2021 10:04 pm

Разговорите за Линдзи и латинх май хич не са за сексистките хроники?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Moridin » Tue Mar 30, 2021 10:56 pm

1. Май определено не са, ша ги местим в Сев. Ам?
2. Епик пост на Марто :mrgreen: Winning the internet again like a boss
3. @Random и @intery без един пост във форума от сигурно две години насам смениха Овъртонеца и Цайтгайстеца дотам, че вече тука да се говори: "ама щом не е Маркс, значи не е редно" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

п.п. long live буржУазията, фак пролетариата (освен надъханите футболистчета на по 11 из фавелите, те са яки!)
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Tue Mar 30, 2021 11:05 pm

Тва на дофтора беше красиво, поснах сълзам въобще неска на роланд не му е ден

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Tue Mar 30, 2021 11:30 pm

Аз разбрах за скандала породен от кралете на кринджа Мицов и Карбовски и лентата, как "Гейове неофашисти искат да забранят Бетовен!!!!!!" :free:

https://www.lentata.com/page_21406.html ... 0mKd4gUAV8

А ето и оригинала, който е от преди 6 месеца

https://www.vox.com/switched-on-pop/214 ... hed-on-pop


@Roland мисля, че тук вече можеш да дадеш по-експертно и нюансирано мнение от всички нас.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Mar 31, 2021 5:18 pm

Не мога, аз съм най-големиятгкласист като опре до музика. Всичко, писано след 1925, е боклук :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Wed Mar 31, 2021 5:31 pm

Roland wrote:
Wed Mar 31, 2021 5:18 pm
Не мога, аз съм най-големиятгкласист като опре до музика. Всичко, писано след 1925, е боклук :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ми аз за тва те карам да дадеш мнение по въпроса, което да е по-нюансирано от Гейове неофашисти забраняват Бетовен, щото аз прочетох и двете статии и и двете са криндж.

Демек ти като класист можеш да дадеш по-адекватно мнение. И от лентата и от Vox.com.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Mar 31, 2021 5:46 pm

Meh. Трудно ми е. Аз израснах в тая класическа култура и за мен е нормално да има норми на поведение на концерти и т.н. Сега, същата тази култура в момента умира от старост, което значи че като минимум се проваля да привлече по-млади хора. Но това не значи, че всички норми в нея са непременно лоши, значи само че е прекомерно ексклузивна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Wed Mar 31, 2021 7:14 pm

@Roland съгласна съм. Принципно тва ми е проблемът и с оригиналната статия и фреймването около пета симфония на Бетовен и някак си е супер лесно за еджлорд конспиратори да внушат на масите, че "Гейовете искат да забранят Бетовен"

Може да се критикува елитарността, която води до замирането на тоя тип изкуство без тезата да е "пета симфония на Бетовен е виновна за white cis male supremacy в музиката", щото Бетовен като я е създавал не си ги е мислел тия неща.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Wed Mar 31, 2021 8:03 pm

Аз само да кажа, че точно Мицов да се изказва на тема култура ми идва малко свръх. В момента, в който някой извади текст като "Джуджанка", абсолютно губи всякакви права да се изкарва културен. Съжалявам. Като цяло едно време супер много се дразнех, когато някой започне да ми изтъква интелектуалните достойнства на музиката на Хиподил - а това се случваше доволно често по някаква причина. Да крещиш, че Бате Гойко щял да изтакова нечия горест е много интелектуално, `щото...

Иначе за класизъм и т.н. изобщо не знам какво да мисля. Изключая събития като концерта на Accept преди две години в Пловдив, където отидох най-вече заради класическите композиции, на истински класически концерт съм бил точно веднъж - и умрях от скука, вероятно защото бях във втори клас. Толкова ми е разбирала главата тогава :) Сега не знам как ще е. Подозирам, че поне ще го оценя, обаче цялата снобария, с която асоциирам подобни събития, ме отблъсква - а аз все пак свиря и от време на време композирам, та все ще разбирам нещо, макар да нямам намерение да се меря със сериозен класически музикант - пък и класическа музика си пускам доволно често вкъщи просто за удоволствие. Ако културата отблъсква човек като мен, какъв ли е шансът да привлече човек, който не е израснал в нея и не е помирисвал музикален инструмент отблизо?
Тази статия може и да е интересна:
https://www.rte.ie/brainstorm/2019/0625 ... -musician/
Why classical music is boring - by a classical musician
Тук пък обвиняват Малер...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Wed Mar 31, 2021 9:49 pm

Във Великобритания извършили проучване има ли такова животно institutional racism и активистите вместо да се радват на резултатите решиха, че явно са фалшифицирани и всъщност расизмът е навсякъде. Всички сме изненадани, нали?
Dr Sewell added that the term "institutional racism" is "sometimes wrongly applied" as a "sort of a catch-all phrase for micro-aggressions or acts of racial abuse".
No shit. :)
The report also said there is an "increasingly strident form of anti-racism thinking that seeks to explain all minority disadvantage through the prism of white discrimination" which it said diverted attention from "the other reasons for minority success and failure".
Ама верно ли?!
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Shamajotsi » Thu Apr 01, 2021 12:39 am

Не искам да давам каквато и да е била оценка на доклада (248 страници, които не съм видял, пък камо ли прочел), но не виждам никъде в статията на ББС да се говори за "фалшифициране на резултатите". И не виждам що като се публикува някакъв доклад, пък било то по поръчка на британското правителство, всички трябва да са длъжни да го приемат безкритично и да му се радват.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests