Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Feb 11, 2021 2:50 pm

Аз не разбирам къде е проблемът в тва частна компания да уволни някого, който не ги кефи и когото са предупреждавали преди тва.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Thu Feb 11, 2021 2:54 pm

Litz wrote:
Thu Feb 11, 2021 2:50 pm
Аз не разбирам къде е проблемът в тва частна компания да уволни някого, който не ги кефи и когото са предупреждавали преди тва.
Ако от утре големите компании почнат да уволняват наред служителите си, които пишат в социалните медии против Тръмп и републиканците или в подкрепа на BLM, пак ли няма да е проблем?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Thu Feb 11, 2021 3:06 pm

Litz wrote:
Thu Feb 11, 2021 2:50 pm
Аз не разбирам къде е проблемът в тва частна компания да уволни някого, който не ги кефи и когото са предупреждавали преди тва.
А, няма проблем. Къде е проблемът аз да не одобрявам това им решение? Няколко пъти казах, че те си решават. Просто намирам решението им за малоумно поради куп причини.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Shamajotsi » Thu Feb 11, 2021 5:21 pm

Moridin wrote:
Thu Feb 11, 2021 2:26 pm
Roland wrote:
Tue Feb 09, 2021 5:45 pm
Не знам, факт е, че невинността трябва да е норма, но защо не е норма за хората, обвиняващи насилниците? Да, те трябва някакси да докажат недоказуемото (в повечето случаи), но защо изхождаме от някаква презумпция, че те имат користни цели? Не трябва ли НИЕ да сме способни да докажем тези цели първо?
Ами то Е норма за хората, обвиняващи насилниците. Съд осъдил ли ги е за клевета? Не. The exact same courtesy has been extended to them, което е дадено и на предполагаемите насилници - невинност до доказване на противното.
Мисля че идеята е, че ако не смяташ единия за виновен до доказване на противното, то обвинителя е клеветник до доказване на противното. Моля, Роланд да ме поправи ако не съм го разбрал добре.

В случай че съм, тази фалшива дихотомия, че или трябва да накажем насилник, или трябва да накажем клеветник, е причина номер 134996435 за това защо mob justice не е justice.

Иначе dog whistles си съществуват. Ако видиш скинар с татуирано числото 1488, бъди сигурен, че не чества годината, в която Анна Бретанска е станала кралица на Бретан. Уви, като с всяка друга яка концепция, и тази бива misuse-вана и abuse-вана до луната и отвъд и видиш ли, тъй като гномите в Гринготс са с големи носове и боравят с пари, то Роулинг е анти-семит...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Thu Feb 11, 2021 5:48 pm

Matrim wrote:
Thu Feb 11, 2021 2:32 pm
Ех, да можеше това с Карано да е прецедент и всеки, който автоматично сравнява всяка дребна несправедливост с Холокоста и всеки политик, който не го кефи с Хитлер, да го кансълваха... За престъпна тъпота, не заради политическите им виждания, защото тоя род изказвания валят и отляво, и отдясно.
Мисля, че можеш да си гледаш работата по тоя въпрос. Оная е сбъркан расистки трансфоб, а междувременно католически училища уволняват гей учители и изхвърлят 8-годишни деца защото държали ръце с дете от същия пол. Тези неща СЕ случват нон-стоп отдясно, просто им се обръща по-малко внимание, защото десните организации са неприятни и скучни и съответно не са ни фокус.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Thu Feb 11, 2021 5:50 pm

Мисля, че може да се запишеш на курс по reading comprehension преди да скачаш по навик.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Vash » Thu Feb 11, 2021 7:36 pm

Roland wrote:
Thu Feb 11, 2021 5:48 pm
Matrim wrote:
Thu Feb 11, 2021 2:32 pm
Ех, да можеше това с Карано да е прецедент и всеки, който автоматично сравнява всяка дребна несправедливост с Холокоста и всеки политик, който не го кефи с Хитлер, да го кансълваха... За престъпна тъпота, не заради политическите им виждания, защото тоя род изказвания валят и отляво, и отдясно.
Мисля, че можеш да си гледаш работата по тоя въпрос. Оная е сбъркан расистки трансфоб, а междувременно католически училища уволняват гей учители и изхвърлят 8-годишни деца защото държали ръце с дете от същия пол. Тези неща СЕ случват нон-стоп отдясно, просто им се обръща по-малко внимание, защото десните организации са неприятни и скучни и съответно не са ни фокус.
Пропусна да кажеш, че е сексист, хомофоб, антисемит и не знам какво още, ако ще вадим тежката артилерия срещу някакви безобидни шегички по тутър, не виждам защо трябва да сме скромни.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Feb 11, 2021 8:33 pm

Не знам до колко е без обидна шегичка при положение, че таймингът е точно след като Педро Паскал си ги сложи в подкрепа и солидарност на сестра си с цел да се изгаври с него/сестра му.

А и не е като да е било без предупреждение. Дисни са искали да я разказват и Фавро се застъпил за нея, но и е казал да се спре и тя продължава.

Пак казвам Крис Прат е доста десен, но знае кво да не/се туитва и човекът още не е уволнен.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сексистки хроники

Post by coldie » Thu Feb 11, 2021 9:34 pm

Нинам що не признавате, че за някои неща, било то професия или поприще или друго мъжете имат предимство пред жените и обратното, както и такива в които са равностойни. Целия образован свят от време оно знае, примерно че мъжете са по-мързеливи, а жените по-оцеляващи. Примерно. Това всичко не го генерализирам, но (за мен) за левия и десния дял е вярно. С много изключения.
Аз примерно съм десняк, но със смартфона оперирам на 95% с лявата ръка.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Fri Feb 12, 2021 12:31 am

Да се уволни актриса поради такава причина е чисто и просто смехотворно, естествено.

Големият ѝ грях през ноември беше, че си сложила "би/буу/бууп" или нещо такова в описанието на профила вместо "тя/нея/неин". Наистина не знам как хората биха могли да се ориентират кои местоимения да ползват за Джина Карано, ако не е изрично написано в туитър профила. И писала, че подкрепя Тръмп и се съмнява как се броят бюлетините. Та, след този огромен гаф, Дисни се отказали да я обявят като звездата в един от стоте предстоящи Star Wars сериали, които обявиха през декември. Карано е знаела, че трябва да го обяват, така че би трябвало да си е давала сметка накъде вървят нещата. И е можела да избере с какъв туит или инстаграм пост да приключи нещата. И избра да напише това:
“Jews were beaten in the streets, not by Nazi soldiers but by their neighbors…even by children. Because history is edited, most people today don’t realize that to get to the point where Nazi soldiers could easily round up thousands of Jews, the government first made their own neighbors hate them simply for being Jews. How is that any different from hating someone for their political views?”
Съжалявам, но за мен трябва да си напълно невменяем, за да видиш такова стандартно жалващо се мрънкане и да кажеш "НЕ, ТОВА ВЕЧЕ Е НЕДОПУСТИМО, ГРАНИЦАТА Е ПРЕМИНАТА, ТОЗИ ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ В НАШИЯ ЕКИП!". :lol:

Преди години уволниха Джеймс Гън, задето преди още повече години пускал тъпи туитове "Разбирам защо Флаш има толкова много гей фенове - ако и на мен щеше да ми влиза мъж отзад, и аз бих предпочел да е по-набързичко." Тъпо е и е много старо, но се вижда как тази шега е основана на хомофобия. Лятото уволниха един актьор от Флаш за стар туит отпреди години с текст "Толкова съм бесен днес, добре че нямам жена, че сигурно щях да я набия!". Отново - безвкусна стара шега, направена много преди актьора да поеме ролята, но пак в някаква степен може някой да изтъкне понижаването на чувствителността към болката на жертвите на домашно насилие. А за горецитирания пост на Карано се казва, че бил анти-семитски, защото да си сравниш мъката с тази на евреите било неуважение..... То и аз имах миналата година в училището един осмокласник, на който директорката му беше конфискувала цигарите, и той после ми се жалваше в кабинета "Какво е тука това постоянно следене дали се пуши, аз се чувствам като евреин в Германия!" Понесохме това изказване без да го изключим.

Отклоних се. Та мисълта ми беше, че летвата постоянно пада. Обиждаме се от все по-малко и по-малко. Все по-идиотски и откровено тъпички изказвания се приемат за сериозни и проблемни и недопустими в демократично общество. И ето, както казва Лиц, хитрите актьори с десни виждания ще станат като Крис Прат, който не поства нищо политическо. Няма да си изразяват вижданията, няма да афишират нищо в социалните мрежи, туитър ще е пълен с рейнбол емоджита и местоимения и всичко ще върви чудесно... Но на изборите пак изненадващо ще се окаже, че огромен процент от хората са гласували за Партията на злото. И ще възкликнат в ужас либералите "Ама как, значи съседитите и роднини ни са расисти, хомофоби, сексисти, антисемити, рейп апологети, ужас, с какви чудовища сме живели!!!". И тоя шок ще се случва точно защото диалогът е бил изначално забранен и всеки, който не пее общата песен (наричан с най-любимата ми убида tone-deaf) е кенсълван и набутван в периферията и не се води диалог с него, няма опит за намиране на общ компромис, изобщо не му се дава право да говори, освен в определени медии. Впрочем, точно това ще стане и с Карано. Ще я гепи някоя консервативна медия и ще стане популярен глас в дясно. Щото диалогът е невъзможен, ако противникът не си е сложил правилните местоимения в туитър.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Fri Feb 12, 2021 1:02 am

Съжалявам, но за мен трябва да си напълно невменяем, за да видиш такова стандартно жалващо се мрънкане и да кажеш "НЕ, ТОВА ВЕЧЕ Е НЕДОПУСТИМО, ГРАНИЦАТА Е ПРЕМИНАТА, ТОЗИ ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ В НАШИЯ ЕКИП!".
Аз явно съм невменяем тогава, защото за мен да се сравняваш с жертвите на холокоста, защото някакви там мрънкали в туитър по твой адрес хич не е стандартно, а пълен идиотизъм. Това, че много народ взе да го прави и после лицемерно да реве когато хората от другата страна на барикадата го правят е друг въпрос. Но не мисля, че е стандартно, да се надяваме, че няма и да стане, защото вече думи като фашист, нацист и комунист съвсем взеха да губят смисъла си.

Освен това има една огромна разлика между това да мразиш някого заради политическите му виждания и заради етническата му принадлежност. Никой не е избрал да се роди евреин, американец или българин, а в САЩ поне всеки избира свободно (между две тотално корумпирани партии, но това е друга тема) за кого да гласува. И като медиите 24/7 не спират да демонизират Другата партия (тм), нормално е и много хора да се чувстват все едно са на прага на гражданска война, но не мисля, че това е факт.

Та така - не мисля, че постът е анти-семитски, но показва грамадна липса на такт и голямо желание за класиране напред в Oppression Olympics, никак не ме изненадва, че работодател, който вече не знам колко пъти бил предупреждавал Карано да не си играе с огъня в социалните мрежи сега решава да я уволни. А това, че приравняването на всеки гласувал някога за републиканците с паплачта, която щурмува Капитолия вече е отделен въпрос, тук съм съгласен, че опитите за заглушаване на всеки вдясно вероятно няма да доведат до нищо особено добро.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Onslaught » Fri Feb 12, 2021 10:52 am

Matrim wrote:
Fri Feb 12, 2021 1:02 am
Освен това има една огромна разлика между това да мразиш някого заради политическите му виждания и заради етническата му принадлежност. Никой не е избрал да се роди евреин, американец или българин, а в САЩ поне всеки избира свободно за кого да гласува.
А ако толкова много чернокожи не правеха свободния избор да правят извънбрачни деца, да използват наркотици и да извършват престъпления всичките им проблеми щяха да се решат.
Може би дори Роланд ще направи свободния избор да гласува за републиканците на следващите избори, не е като да е изграждал политечките си възгледи през целия си съзнателен живот и те да са повлияни от характера му, от социалната среда в която е живял и куп други фактори.
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сексистки хроники

Post by Ghibli » Fri Feb 12, 2021 11:38 am

Аз пък като прочетох публикацията на Джина Карано, не видях да се сравнява с жертвите на Холокоста. Видях призив да се спре с разпалването на омраза към ближния. И какво, не е ли права? Заради тази същата омраза тя сега е уволнена. Изказванията "ама тя си го търсеше" и "била е предупредена" са съвсем ок в парадигмата на омразата и цензурата, да.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Feb 12, 2021 12:03 pm

Дисни е компания с ясни изисквания към служителите си и много очевиден бранд, които не обичат да поемат рискове никога. Ако Карано беше туитнала тва докато още беше боркиня, на никого нямаше да му пука, когато си с Дисни трябва да следваш техните правила.

И сори, ама има разлика между тва средно статистическия работник да си туитва некви простотии пред 20тината си последователи и мултимилионерка, лице на компанията да прави същото. Ноември месец, Карано постваше Кюанон нещa и антимаск.

Аз имам теорията, че Карано нарочно ги е писала тия неща, за да я уволнят и да може да ходи при Джо Роугън и Фокс енд Френдс и да реве "Ето кенсълнаха ме за едното нищо", а защо не и да има политически цели. :ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Yan » Fri Feb 12, 2021 12:16 pm

Няма какво да се лъжем, Джина Карано не е баш the sharpest tool in the shed и да ползваш горното сравнение (колкото и добронамерено (или не) да е било) е доста глупава постъпка когато работиш в Холивуд... Ясно е какво се опитва да каже, но хайде малко да спрем да ползваме нацитата/комунистите/извънземните за поредния boogeyman през 21-ви век. Дето е писал и Мат по-горе, тотално лишаваме от съдържание едни доста важни понятия.
Баси, тва трябваше да е епоха на просвещение и възход за човечеството. Вместо това имаме зараждането на втори маккартизъм и средновековни практики.
Много по-лесно се живее като просто приемем еднаквото право на хората да са тъпи и от ляво, и от дясно и по средата. И много по-хубаво би било усилията да са към подобряване на образованието, вместо към агресивното налагане на възгледи. Щото разделението и сеенето на омраза и от едните и от другите до нищо добро не е довело. Намсиколко хиляди години писана човешка история го доказват... Ексцесиите в Капитолията и те го доказват.
Хората СА тъпи. За да го променим, трябва образование, ама от ония просвещенски тип дето те кара да мислиш и ти обяснява научно нещата. Трябва и отговорност от медиите и цялото общество. Вместо това десни демонизират леви и обратното...
Човечеството яко разочарова...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest