Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: Сексистки хроники

Post by LightOne » Wed Feb 10, 2021 10:27 pm

Не знам, факт е, че невинността трябва да е норма, но защо не е норма за хората, обвиняващи насилниците? Да, те трябва някакси да докажат недоказуемото (в повечето случаи), но защо изхождаме от някаква презумпция, че те имат користни цели? Не трябва ли НИЕ да сме способни да докажем тези цели първо?
Изглежда, че няма проблем вече втори ден да се пикае върху над 2000-годишна борба от страна на човечеството да се превърне принципът за невиновност във фундамент на всяка демократична цивилизация и никога под никакво условие да бъде заобикалян.
Недоказуемостта на даден вид престъпление не следва да води след себе си до премахване на принципа за невиновност, защото не принципът е проблемът за недоказването на престъплението.
Ей така за чисто и просто морално сравнение - няма нацист, няма фашист, няма расист и няма хомофоб, който да му мине през ума да пикае върху принципа за невиновност в една правова държава. Няма тиранин и диктатор, който за секунда да си помисли, че трябва изначално да се премахне този фундамент от правовата система за какъвто и да е случай. Като нека се прави разлика между погазване/суспендиране на закона и съответните постъпки за премахване на фундаментален принцип на правовата държава, нали.
(Оставям на Вас заключението след като гореизброените група хора не смеят да затриват принципа за невиновност, къде ли в стълбицата да поставим хората, които са готови да го направят и доколко същите могат да продължават да претендират да са моралния стожер в обществото.)
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Thu Feb 11, 2021 6:56 am

Moridin wrote:
Wed Feb 10, 2021 9:59 pm
Ъъъъ.... всичко това с Корделия го четох още предния път Марто като пуска линкове, нищо ново се не види тук. И определено не може да се говори за никакво погребение.. Не бих защитавал описаното, особено що се отнася до отношение към бременни. Но и scarred for life, хайде сега. Както някой беше отговорил под туийта, "всички тия звезди с наранените чувства напоследък трябва да поработят известно време в някоя фабрика"... Та, перспектива. А при Рей Фишър дори още не е ясно какво, що и дали изобщо.
"Понеже децата в Африка гладуват, никой друг няма истински проблеми". Просветен бе!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Moridin » Thu Feb 11, 2021 8:18 am

Бейсикали йес, трябва да се припомня от време на време. Че иначе стигаме обратно до моб линча и да махаме презумпцията за невинност не заради убийства, глад и масов терор, а заради обиди на снимачната площадка. Въпросът си го има в правото от хилядолетия де - пропорционално наказание за пропорционално престъпление. И аз не го приемам съвсем... например твърдо смятам, че хвърлянето на пластмасова чашка на земята заслужава да ти отрежат ръката МИГНОВЕНО, но интелектуално все пак трябва да предполагаме, че има смисъл в това дето обидите не са едно и също с изнасилването. Не защото психологическите травми не са истински травми, а защото все пак трябва да има някаква система от репери. Бтв @Dr. Horrible, който иначе е пръв да напомни, че Обама мята дронове и демократите са същите дегенерати кат републиканците, сега и той е на мнение, че уволнение и обиди са от тоя калибър.

That said, описаното продължава да бъде грозна история и жалко че Уидън не е толкова як, колкото трябваше да бъде :neutral:
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Thu Feb 11, 2021 9:18 am

Сега пък защо ме нападаш мене в тоя спор? :lol:

Защото казах "На Джос му е изпята песента, циментирано му е погребението." и това е прозвучало като "Щом е груб, значи да го кенсълват веднага!", така ли? Ок, явно не съм се изразил правилно, приемам забележката, ще обясня.
Просто исках да отбележа, че той преди месеци още си имаше проблеми в службата, а сега вече няма шанс да ги замете под килима. Аз винаги съм твърдял, че уволнението трябва да е пряко свързано с поведението на работното място и трудовата етика. Когато преди няколко години жена му написа сърцераздирателен пост как години наред я лъгал, изневерявал ѝ с всякакви актриси и статистки, с които работел, манипулирал и т.н., някои хора скочиха срещу него и казваха, че трябва да се кенсълне. Аз и тогава го защитавах, казах, че това са неща от личния живот и че освен ако не е изнасилвал и тормозел жените на работното място, това не трябва да има отношение към работата му.

Сега излязоха супер много актьори да споделят опита си, преди месеци Спайк имаше изказване как Джос почти го блъснал в стената да му крещи колко е зле и как ще го унищожи, вчера Сара Мишел Гелар и други две актриси писаха подкрепя за Кордилия и загатнаха, че са виждали грозни гледки. Аз не подкрепям това тълпата да определя кой е достоен да работи и кой не - но в случая си имаше разследване на Уорнър, Кордилия е била част от това разследване, в резултат от разследването шефовете му го освободиха, като му дадоха възможността да запази имиджа си и да каже, че просто е претоварен от работа. Така че всичко си е направено by the books. Не е като случая с Джина Карано, примерно, която woke феновете всеки ден искат да уволнят, понеже пуснала туит, който не харесват. И вчера пак я слагаха в един кюп с Уидън.

Иначе ясно, че шефовете често са неприятни хора, че злоупотребяват с властта си и по много по-гадни начини, че се отнасят грубо с подчинените си и с обслужващия персонал и т.н. Съгласен съм, че е хубаво да имаме перспектива. Особеното в случая е, че докато хората масово не смятат управниците/собствениците на фабрики за добри хора, а за тлъсти печелбари, които издевателстват над служителите си, то Джос беше виждан като велик хуманитарист, достойна за уважение личност, получавал най-различни награди за великите си достижения. И сега се вижда, че тея награди са толкова заслужени, както на Обама Нобеловата награда за мир :lol:

Не знам как точно да го обясня. Личен процес е. Щото това е човек, който преди години толкова съм уважавал и съм имал за такъв достоен пример. И защо? Защото в сериалите му има някакви готини реплики за вътрешната сила на човек и за това как трябва да се борим. И аз съм го имал за пример, за вдъхновение. А реално той в живота си е бил задник, обиждал и мачкал е. Сериалите си остават хубави, репликите си остават въздействащи и силни, но това ми е едно напомняне от вселената да не изпадам в преклонение пред разни личности, защото е доста вероятно те изобщо да не заслужават преклонението ми. И гледам падението му с насмешка, усмихвам се на това колко тъпичък и заблуден съм бил и на колко грешни олтари съм се кланял. Чувствам се като порастнал човек, който си спомня как като дете е вярвал в Дядо Коледа и бурно е защитавал съществуването му. А това е било илюзия.

Иначе съм съгласен с теб - определено в света има много по-сериозни проблеми и масово хората работят в нечовешки условия и е хубаво усилията за човешки права да започнат оттам, не от "той беше супер груб на снимачната площадка преди 20 години".
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Moridin » Thu Feb 11, 2021 9:28 am

Съласен за всичко :wink:
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Thu Feb 11, 2021 12:15 pm

Да, а междувременно Дисни уволниха Джина Карано. Малоумници.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Feb 11, 2021 1:17 pm

tigermaster wrote:
Thu Feb 11, 2021 12:15 pm
Да, а междувременно Дисни уволниха Джина Карано. Малоумници.
Ако знаеш дори малко за историята на Дисни, тия неща са се случвали винаги, щото Дисни поддържа определен имидж. Особено след Айснър, Айгър играе много по-сигурно. Още туитовете на Карано СА свързани с работата ѝ, защото тя е един вид лице на компанията и тия туитове рефлектират върху тях.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Thu Feb 11, 2021 1:22 pm

Тяхна си работа, в крайна сметка. Най-много да спра да им гледам сериала сега. Джина Карано беше основната причина да си губя времето с него така или иначе.

Иначе, да им се не знае и на имиджа, и на всичкото, дето преди няколко дена излязоха новини, че преговарят с Амбър Хърд за роля в същия франчайз. Явно малоумните туитове са им по-малък проблем от самопризнатото домашно насилие. Евала.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Vash » Thu Feb 11, 2021 1:43 pm

Ако не искат да имат антисемитски имидж (каквато Карано не е, колкото и да й е малоумен туита) може да си сменят името от Дисни :mrgreen:

@tigermaster Както с е вижда и в темата на никой не му пука, когато жертвите на насилие са мъже, когато в guardian писаха за делото може би в двадесет статии да са споменавали веднъж, че и той е жертва.
Last edited by Vash on Thu Feb 11, 2021 1:46 pm, edited 1 time in total.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Feb 11, 2021 1:45 pm

Ъмм ситуацията е следната Дисни искат да уволнят Гинчето, Фавро ходи да им се моли да не го правят, как ще говори с нея и тн. Фавро говори с нея, казва ѝ "Гинче, поспри се малко с тия туитове бе жена, планират ти спиноф за тебе само, заложили сме много пари, недей се излага. Последно предупреждение" и тя вместо да го послуша обяснява как транс хората са подчовеци, как тва да си антимаскър днес е същото като да си евреин в нацистка Германия.

Да не говорим, че Педро Паскал има сестра, която е транс и се е опитвал любезно да обясни на Гинчето за транс хората, ма тя не слуша. Са не знам за вас, но тва да работя с някого, който смята сестра ми за подчовек не ми се струва много приятно.

Не разбирам що намесваме ме Хърд тук. Ся и Крис Прат е крайно десен боклук, но пичът знае как да играе играта и никой не го е уволнил него. А и Джина Карано не е няква велика актриса, нали.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Vash » Thu Feb 11, 2021 1:48 pm

Litz wrote:
Thu Feb 11, 2021 1:45 pm
как транс хората са подчовеци
Само да отбележа, че в случая става въпрос за туит, където се шегува, че нейните pronouns са beep boop или някаква подобна глупост. Явно транс хората са надчовеци, защото трябва да бъдат защитавани и от леки бъзици.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Thu Feb 11, 2021 2:05 pm

Litz wrote:
Thu Feb 11, 2021 1:45 pm
А и Джина Карано не е няква велика актриса, нали.
Тя не е някаква велика актриса, обаче за тази конкретна роля друга подходяща буквално няма в цял Холивуд. Все едно да се опиташ да смениш Скалата или Джейсън Момоа. Няма как просто. Сериалът и без това приключи добре във втория си сезон. Мога и да не гледам по-натам. Ще видим.

Както и да е, решението си е тяхно. Да се оправят. А Амбър Хърд я намесих, защото е цяло малоумие една и съща компания заради имидж да уволни човек заради няколко малоумни туита и същевременно да предлага работа на много по-известен самопризнат насилник, който пред цял свят се подигра на жертвата си.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Moridin » Thu Feb 11, 2021 2:24 pm

Vash wrote:
Thu Feb 11, 2021 1:48 pm
Litz wrote:
Thu Feb 11, 2021 1:45 pm
как транс хората са подчовеци
Само да отбележа, че в случая става въпрос за туит, където се шегува, че нейните pronouns са beep boop или някаква подобна глупост. Явно транс хората са надчовеци, защото трябва да бъдат защитавани и от леки бъзици.
не съм чел туита, но ей точно тоя тип абсолютно свободно тълкуване кое какво значи (в случая предполагаемо Литц, нз дали е така, но въпросът е принципен) е основното дразнещо нещо в културните войни. особено като се намеси любимият на левичарите израз "dog whistling", нещата стават СЪВСЕМ разтегливи. един вид аз или Дж. К. Роулинг, можем да кажем, че обичаме африканските слонове в зоопарка, но отляво ЗНАЯТ, че това значи, че трансхората са подчовеци. И така нататък. Впрочем за да сме логически изрядни - напълно възможно Карано да е трансфоб. Което не значи, че трябва конкретни думи МОМЕНТАЛНО да се насищат с десет тона исторически контекст и човек да бъде уволняван заради това. Щото е малко "ти що си без шапка".
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Moridin » Thu Feb 11, 2021 2:26 pm

Roland wrote:
Tue Feb 09, 2021 5:45 pm
Не знам, факт е, че невинността трябва да е норма, но защо не е норма за хората, обвиняващи насилниците? Да, те трябва някакси да докажат недоказуемото (в повечето случаи), но защо изхождаме от някаква презумпция, че те имат користни цели? Не трябва ли НИЕ да сме способни да докажем тези цели първо?
Ами то Е норма за хората, обвиняващи насилниците. Съд осъдил ли ги е за клевета? Не. The exact same courtesy has been extended to them, което е дадено и на предполагаемите насилници - невинност до доказване на противното.
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Thu Feb 11, 2021 2:32 pm

Ех, да можеше това с Карано да е прецедент и всеки, който автоматично сравнява всяка дребна несправедливост с Холокоста и всеки политик, който не го кефи с Хитлер, да го кансълваха... За престъпна тъпота, не заради политическите им виждания, защото тоя род изказвания валят и отляво, и отдясно.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests