Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Sat Aug 21, 2021 5:10 pm

Само странична вметка, че на транс жените също не им е позволено да даряват кръв, ако си спомням правилно, та поне там мрънкането не е без причина.

Иначе на мен ми е забранено, така че моята универсална 0+ кръв си стои вътре :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Marfa » Sat Aug 21, 2021 6:20 pm

Ми идиоти, сър. ИДИОТИ. Геномно секвенирани идиоти.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Marfa » Sat Aug 21, 2021 6:22 pm

Поне кат си додиш, тук можеш да дадеш кръв, че никой не те пита с кого си лягаш. Сериозно ти казвам, виж там за хора с нужди и дари. Човек се чувства невероятно добре. Самата аз съм ужасно нещастна, че не ми дават заради автоимунните ми гадости, при все, че съм с хемоглобин 150.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sat Aug 21, 2021 6:28 pm

Принципно въпросите на немски са експлицитно ца гей и би мъже. Транс жените не са експлицитно споменати във въпросника в Германия. Което може да се счита и като erasure де, не знам. Но лесбийките категорично не са дискриминирани.

Пък и не знам дали е възможно да даряваш кръв ако си на хормонална терапия, щото това влияе на хемоглобин и тн, плюс нали ако са си правили feminzation surgery и някви други процедури трябва да се изчаква. Та даряването не би било дейф за самите тях, не толко за рецепиента.

Бг специално е доста по-прогресивна в това отношение и няма забрана.


Смисъл ся, колкото и цинично да звучи, гей и би мъжете са значително по-голяма група, и не взимат хормони и тн, та могат спокойно да даряват.

Не разбирам защо въпроса за сексуалната ориентация важи още, при положение че си има въпрос за рисково поведение така или иначе.

@Marfa много кофти. Тъжното е, че ти и @Roland , искате, но не можете, а има адски много хора, които могат да дарят, но се лигавят с "ИмАм СтРаХ оТ иГли, уа уа" "Оф не ми се занимава" или "не искам".

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Sat Aug 21, 2021 8:34 pm

Тва звучи като германска простотия, която трябва просто да се преразгледа, като английската например дивотия, дека дори в закона е вписано, че жена не може да е изнасилвачка например. Некви дебилщини. Например в малта дори не става и въпрос кой с кво спи и ала-бала. Задават ти тия въпроси, ама не са диълбрейкър. И даже в изискванията единственото транс споменато е като говорят за transmission и transfusion.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sat Aug 21, 2021 9:40 pm

Не е само в Германия. В много страни има забрана за гей/би мъже. В Гърция не може. Или примерно не трябва да си спал с въж 4 месеца, година или 5. На мен не ми е ясно как гей моногамен мъж, който е от 5 години с един партньор е по-опасен от хетеро мъж дето оре в тиндър ежеседмично. Но кво ли знам аз.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Sun Aug 22, 2021 4:03 am

Litz wrote:
Sat Aug 21, 2021 2:51 pm
Аз за тва ако @Moridin ми позволи офтопика, апелирам за кръводаряване. Щото е адски стресово в момент, в който близък е в болница отгоре на всичките стрес и мъка, да търси 1,2, 5 или 20 бележки. Но при достатъчно доброволни кръводарители, това може да се избегне. Та идете, да дарите кръв, хапнете нещо с желязо и витамин ц, бая течности и тн. Иглата не е страшна макар и да е бая голяма. Не коства кой знае колко, та ви апелирам да идете и да кажете на приятели и близки и те да идат.
Редовно дарявам кръв когато е за познат или познат на познат, никога на случаен принцип.

@Roland 0- е универсална. 0+ е адски често срещана и няма никаква липса от нея. А и все пак си в Чикаго. Не е сигурно докога ще е вътре.

Иначе това се прави заради начина по който се тества кръвта - взима се капка от всяка банка и примерно на някакъв пул от 100 или 200 се обработват и така. И когато имаш рискови популации просто е по лесно да ги отстраниш отколкото да си навличаш допълнително разходи.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Killua » Sun Aug 22, 2021 4:19 pm

The Dragon wrote:
Sun Aug 22, 2021 4:03 am

0- е универсална. 0+ е адски често срещана и няма никаква липса от нея. А и все пак си в Чикаго. Не е сигурно докога ще е вътре.
И аз съм 0+ и цял живот съм мислела, че е универсален кръводарител. Ти да видиш...

Два пъти само съм тествала да кръводаря, единия път за близък, и двата пъти ме връщат. Единия път заради ниско кръвно, ако не ме лъже паметта (което е кофти, щото ми е перманентно ниско и оттогава не съм тествала всъщност), а другия - като бях в Япония и тествах да даря, питаха откъде съм и като казах България и кога съм родена - не ми дадоха заради луда крава? България беше в някакъв си списък там и не можело...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Sun Aug 22, 2021 4:59 pm

The Dragon wrote:
Sun Aug 22, 2021 4:03 am
А и все пак си в Чикаго. Не е сигурно докога ще е вътре.
Внимавай с прекомерното имитиране на right-wing radio talk show host, че последно време почнаха да измират от Ковид :twisted:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun Aug 22, 2021 5:27 pm

Бе има си нужда и от 0 +. В Берлин примерно точно тя е най-малко. Аз по-другата седмица ше ходя, щото дося имам график да дарявам плазма.

@Killua ниското кръвно е кофти нещо. Аз принципно съм с ниско кръвно, но имам и социалната тревожност, та даже ми се вдига много преди даряване и трябва да се успокоявам. Но иначе ако би се престрашила да идеш пак, препоръчвам солен айран или кафе и да си яла.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Sep 30, 2021 3:07 pm

Ох ся Рияна, чернокожа жена от Барбадос, която направи революция в гримовете с това че пусна хиляди нюанси и козметика за всички на що годе достъпни цени, която пусна добре изглеждащо бельо на народни цени дори за по-пълни жени и ги включва навсякъде е обвинена в. Cultural appropriation, щото Емрата била с плитки :ninja:

https://www.theguardian.com/fashion/202 ... -in-braids



Всичките активистки са безработни тетки, дето нищо не са направили. Кефи ме как за тези лелчета, това е много по-голям проблем от многомилионните къщи на блм активистката, която ако Фред Хамптън беше жив щеше да наплюе.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Thu Sep 30, 2021 3:15 pm

She says braids originated in Africa around 3,500 years ago.
LMAO.

Много ми е интересно какви се предполага да са "доказателствата" за това.

От всичките малоумия на cultural appropriation активистите, това, че само черните могат да носят плитки и са ги измислили, е сред най-големите.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Thu Sep 30, 2021 3:40 pm

I love the Fenty show but I think we need a trigger warning for seeing this many white women in braids.”
Добре, обаче някой помислил ли е за азиатците? Ако си сложиш прическа като на самурай или пък odango предлагам направо доживотен затвор, няма да си играем с предупреждения. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Thu Sep 30, 2021 4:14 pm

leave riri alone :free:

бтв, последната нация, дето ще крещи расизън е япония, та баш с техните причоски човек може да си прави квото падне :mrgreen:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сексистки хроники

Post by Ghibli » Thu Sep 30, 2021 4:30 pm

А може ли черните, поправка - Черните, които носят... де да знам, примерно панталони, веднага да се съблекат и да ни се извинят?
Last edited by Ghibli on Thu Sep 30, 2021 4:47 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] and 22 guests