Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Сексистки хроники

Post by Ordo Malleus » Tue Apr 02, 2019 9:27 am

Пулев ми е силно антипатичен - и като боксьор, и като човек - ама конкретната ситуация е малко "ту партс". В смисъл, абсолютно трябваше да го накарат да се покае публично - "мило другарче, много съжалявам и никога повече няма да правя така" + много солена глоба, че да му държи топло.

За съжаление, колкото и да ми е неприятен нашичкия, отсрещната страна също смърди, та не се трае, и тия неща със спирането на състезателни лицензи и прочие идват доста непропорционално.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Ambartanen » Tue Apr 02, 2019 10:28 am

Коя е отсрещната страна?

Иначе изведнъж се пръкнаха две обвинения срещу Байдън в... не съм съвсем сигурен какво точно. Две жени казват, че ги е накарал да се чувстват дискомфортно и им е навлязал в личното пространство, но не е имало нищо сексуално в държанието му. Те не са му казали нищо по въпроса. Това, някак си, може би започва да набира пара като #metoo скандал за неприемливото държание на Байдън и вече се спекулира дали няма да провали кандидатурата му.

Честно, вече ми е много трудно да преценя какво е overzelous outrage, какво е reverse psychology атака срещу SJWs от десни троли и какво е преувеличаващи журналисти опитващи се да изпреварят ситуацията. В тази ситуация май има поне по малко и от трите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Tue Apr 02, 2019 5:53 pm

Ambartanen wrote:
Tue Apr 02, 2019 10:28 am
Коя е отсрещната страна?

Иначе изведнъж се пръкнаха две обвинения срещу Байдън в... не съм съвсем сигурен какво точно. Две жени казват, че ги е накарал да се чувстват дискомфортно и им е навлязал в личното пространство, но не е имало нищо сексуално в държанието му. Те не са му казали нищо по въпроса. Това, някак си, може би започва да набира пара като #metoo скандал за неприемливото държание на Байдън и вече се спекулира дали няма да провали кандидатурата му.

Честно, вече ми е много трудно да преценя какво е overzelous outrage, какво е reverse psychology атака срещу SJWs от десни троли и какво е преувеличаващи журналисти опитващи се да изпреварят ситуацията. В тази ситуация май има поне по малко и от трите.
Това е доста нюансирана критика срещу него бтв и няма да му провали шансовете, ако се извини по правилния начин. Това е повод да демонстрира еволюция със смяната на поколенията. Той винаги е бил много тактилен и не е лесно да осъзнаеш, че това, което си смятал за твоя сила, е правило хора да им е некомфортно, а пауър динамиката им е пречела да смятат, че е ок да си кажат. Байдън има възможността да демонстрира, че не е назад с материала. Да видим ще я използва ли.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Tue Apr 02, 2019 9:45 pm

Мне. Досега извиненията не са помогнали на никой. Винаги има крейзита които искат още. Единствената правилна стратегия е на игнор.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Tue Apr 02, 2019 9:59 pm

The Dragon wrote:
Tue Apr 02, 2019 9:45 pm
Мне. Досега извиненията не са помогнали на никой. Винаги има крейзита които искат още. Единствената правилна стратегия е на игнор.
Това е пълна глупост, игнорът води до това други хора да рамкират наратива. Това никому не помага. Байдън не е Ал Франкен, дори обвинителите му не са срещу него. Мълчанието само може да му навреди.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Ambartanen » Wed Apr 03, 2019 12:09 am

Е, кво мълчание, човекът се е извинил още в неделя преди скандала да започне да набира пара. Предполагам ще кажеш, че не го е направил по правилния начин или нещо в тоя ред на мисли, ама за мен не е очевидно дали такъв изобщо съществува.

Това, че обвинителите не са срещу него някакъв тънък майтап ли е? Това не мисля, че би могло да бъде по-очевидна политическа атака, просто не е ясно кой я е поръчал.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Apr 03, 2019 3:32 am

Ambartanen wrote:
Wed Apr 03, 2019 12:09 am
Е, кво мълчание, човекът се е извинил още в неделя преди скандала да започне да набира пара. Предполагам ще кажеш, че не го е направил по правилния начин или нещо в тоя ред на мисли, ама за мен не е очевидно дали такъв изобщо съществува.

Това, че обвинителите не са срещу него някакъв тънък майтап ли е? Това не мисля, че би могло да бъде по-очевидна политическа атака, просто не е ясно кой я е поръчал.
"Не са срещу него" в смисъл, че самата жена си каза "това не е сексуален тормоз, просто беше некомфортно и patronizing и имах усещането, че не мога да му се възпротивя." А "извинението" му беше "не мисля, че съм правил нещо неправилно и ако някой е несъгласен, ще му чуя позицията внимателно, но е хубаво, че жените имат смелостта да се изказват", което е БАЯ tone deaf, но не ужасяващо. Пичът е от друго поколение, проблемът е, че тия избори имат И поколенчески елемент и Байдън трябва да демонстрира, че може да еволюира.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Wed Apr 03, 2019 3:58 am

Аз честно не знам понякога какво точно искат уиминфолк като отношение от мъжете и нужно ли е тоя тип незначителни простъпки да стигат до вестниците чак. В живота си съм открила, че най-добре се работи с хора от всякакъв пол като им кажеш мигновено като направят нещо, което намираш за недопустимо или неприятно. Така на момента могат да се коригират нещата и всеки си продължава с живота, без да се правят ебаси глупавите скандали из интернет. Отделно, откакто живея в Канада съм видяла хора от почти всяка държава на планетата и някои неща наистина са си културна история. Кубинците например са доста по-окей с влизането в личното пространство и обичат да те прегръщат за здрасти. Или да сложат ръка на рамото ти и т.н. Аз не обичам да ме прегръщат или пипат, така че имах няколко случая на дребна скомина с някои от колегите, докато не ми стана ясно, че няма абсолютно нищо негативно в цялата тая работа, няма никво реално страдание от това и просто си говорим за някъв там поведенчески quirk. Канадците пък те гледат в очите и ти се усмихват. В болшинството случаи не влагат абсолютно нищо в тоя жест, но на мен като асоциален киселяк от България ми се включваха сякви аларми в главата, особено ако случката се случеше в градския транспорт, щото секшуъл харасмента беше нещо съвсем нормално в градския в Софето и аз си влача разни психически травми от там. Трябваха ми години докато свикна на това поведение и спре да ми е дискомфортно. Сега и аз се усмихвам на некви непознати по улицата като ни се срещне погледа и това честно казано ми харесва повече от темерутливостта на българите. То и канадците пипат и прегръщат, нихната верица, ама го правят като те опознаят малко по-добре, така че повечето неприятни недоразумения биват избягнати. Друго, което правят е да почнат да си приказват с теб - случва се особено често по опашки и спирки и ми е от най-досадните неща тука, щото после трябва да си приказваш с тях и в рейса. Дееба. За тази цел нося слушалки и си гледам в телефона все едно нищо друго не съществува. А ги има и странните единични екземпляри като предишния ми шеф, който беше нейде по спектъра и тотално нямаше как да очакваш обичайно поведение от него. Ми трябва си и малко търпение за тея неща. Повечето са напълно толерируеми.

Много ми се ще иначе политическия дебат и изискванията ни към политиците да се върнат към някви по-значителни икономически и социални проблеми.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Apr 03, 2019 7:36 am

1. Не ти светя, но ме съмнява в твоята професия често да си в толкова диспропорционална ситуация като новоизбран щатен политик, целуван без позволение от вицепрезидента на САЩ. Познавайки те, това може би не би те спряло да се оплачеш, но не мисля, че е извънземно повечето хора да ги спре.

2. Културите по света са различни, факт, но тази на САЩ почива на доста интензивен сексизъм. Знам, че в твоите очи американските прогресивс изтрещяват, но не мисля, че този процес е толкова маловажен, колкото го изкарваш, предвид че пречи на 55% от населението на страната да допринасят за развитието й по пълноценен и равноправен начин. Лесно е да кажеш да не се фъчкат хората за глупости, но сама знаеш колко са назад жените като права и уважение тук... Това вреди на всички, включително в големите и важни проблеми.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Wed Apr 03, 2019 9:23 am

Да, знам положението на жените по света и точно като жена в традиционно мъжко поприще ти казвам, че тоя тип мрънкане за глупости по-скоро ни пречи. Сдобили сме бая права и свободи през годините - оттук насетне остава да се докажем в изградения от мъжете свят, за което си трябват топки. Оцеляването не е лесно за никого, включително на мъжете. От опит знам, че малко агресия на работното място помага да се спрат основните дразнители. Някой ти менсплейва? Прекъсваш го и му взимаш думата колкото се може по-безцеремонно. Следващия път ще знае и няма да ти менсплейнва. Познай дали някой смее да e patronizing с мен на работа. Някой ти казва тъп виц за жени - казваш му в прав текст, че това е ебаси тъпия виц. Не ти харесва някой да ти е в личното пространство? Обясняваш му, че си искаш пърсънъл спейса. Положението няма да се оправи с интернет шейминг и сензитивити трейнинг на работа, докато междувременно обществото продължава да ни третира като ритарди, които са твърде слаби и малоумни да се противопоставят на някви абсолютно безопасни минимални досади, дето наистина може с две думи да ги прекъснеш. В момента, до голяма степен, топката е в нашия двор и не съм особено възхитена от това, което правим с нея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сексистки хроники

Post by Alexis » Wed Apr 03, 2019 9:59 am

Толкова съм с Амелия за това. И аз съм в професия, която макар и в по-малка степен е третирана като мъжка и в която в БГ често ме приемат за мед сестра. Аз се отивам в нета или в медиите да рева, че съм супер неоценена и не знам какво още. Отстоявам си правата без да се опитвам да изглеждам като тросната/наранена/деликатна/нацупена патка (и първата гласна може да се чете и като "у"). Ако една личност не може да отстоява правата, които счита че са ѝ исконни и ѝ се полагат, много вероятно да не е дорасла за тях. И това не е по полов признак, нито по какъвто и да било друг признак на разделение. Това е за всяко лице.

В момента имам чувството че #metoo и модерният изкривен феминизъм нараняват жените, които доказват, че могат не с рамо зад тях, а работа, акъл и достойнство. По-лошо, за мен сериозно се наранява и въприятието за жените, които наистина с жертви на някаква форма на опресия или дори престъпление. Ако някоя шматка, дето не може да направи стъпка назад, когато накой ѝ е в личното пространство или да си каже, като ѝ е притеснено от дадени действия, дори те да не са откровено посегателство, се държи като "ощипана госпожица" и обяснява как се била почувствала по не знам си какъв начин, то тя започва да показва на хората със здрав разум, че нещо в жените, които се оплакват не е наред и следващия път реално посегатество ще бъде третирано като писък на "ощипана госпожица", защото писъците ще са ежедневие, което ще е ала "лъжливото овчарче".

Някой не може да разбере какво в ежедневното му поведение - ти сам каза, че Байдън е тактилен - не е ОК за някого, ако този втори някой не си отвори проклетата уста и не комуникира като разумно лице. Затова имаме слово. Ако политик не може да си комуникира мислите, определено не бих искала да ме представлява. Ако не може да отстоява себе си, как да очаквам, че ще отстоява по-слабите и лишети от глас или методи за комуникация. Като цяло тия жени дето наизпълзяха сега, когато могат да спечелят медийно внимание, ми падат в очите много повече от Байдън (който аз изначално не мисля че бил бил подходящ президент в настоящата политическа кочина)
и ме карат да ме е срам от женското съсловие и неговото малодушие.

Определено съм с Амелия и за "топката е в нашия двор и не съм особено възхитена от това, което правим с нея".
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Ambartanen » Wed Apr 03, 2019 10:14 am

Roland wrote:
Wed Apr 03, 2019 3:32 am
"Не са срещу него" в смисъл, че самата жена си каза "това не е сексуален тормоз, просто беше некомфортно и patronizing и имах усещането, че не мога да му се възпротивя."
Освен това казва директно, че заради тази му постъпка не бива да се кандидатира за президент. Цялата идея на статия й е, че тази история трябва да е толкова сериозен проблем, че да го превърне от най-популярния демократически кандидат в някой недостоен да бъде президент.
Roland wrote:
Wed Apr 03, 2019 3:32 am
А "извинението" му беше "не мисля, че съм правил нещо неправилно и ако някой е несъгласен, ще му чуя позицията внимателно, но е хубаво, че жените имат смелостта да се изказват", което е БАЯ tone deaf, но не ужасяващо. Пичът е от друго поколение, проблемът е, че тия избори имат И поколенчески елемент и Байдън трябва да демонстрира, че може да еволюира.
И точно заради този тип мислене, тази смешна атака има шанс да му прецака кандидатурата. Искаш да твърдиш, че си разумен и ще приемеш извинение, но като веднага предложи извинение не ти е достатъчно и изведнъж не е нужно извинение а еволюция.

Освен това айде да не изкарваме държанието му като нещо очевидно неправилно. Накарал е някой да се чувства леко дискомфортно без да иска и този човек не му е казал за това. Плъзнаха да интервюират всякви хора дали подобни сцени с Байдън са им били дискомфортни и засега почти всички казват, че не, не са им били т.е. повечето хора наистина не намират нищо нередно, когато той се държи така с тях.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Apr 03, 2019 5:53 pm

Не знам какво искаш да ти кажа. Извинението му беше тип “Сори, че ТИ имаш проблем”, което винаги е кофти политика, независимо от проблема.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Wed Apr 03, 2019 6:22 pm

Ко друго да каже, то ситуацията при него е бахти нелепицата. Пичът си се е държал като с всяка друга личност. Това като оная дето врещу срещу Нийл де грас задето е близо до нея, докато са се снимали заедно, след като тя е искала снимка с него... и колко се бил впечатлил от татуировката й (на космос).

пп как извън всека скорошна излагация, чичо киану показва как го правят про-тата
Spoiler: show
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Apr 03, 2019 6:44 pm

Не знам що всички се правите на интересни в момента. Да, естествено, че разни индивиди ще раздухат проблема до епични висини, щото на много хора не им се иска Байдън да влиза в надпреварата. Но кога за последно някой ви се извини със "съжалявам, че ТИ имаш проблем с поведението ми" и това не ви издразни? Това не е някоя от тия "moving the goalposts further and further away" ситуации, извинението, което се търси, е доста просто: "съжалявам, че съм причинил дискомфорт, съзнавам, че в наши дни нравите са се променили и че предишното ми поведение не винаги е било приемано по начина, по който съм го имал предвид. I will do better." Чисто, просто, и си покрива базите. Оттам нататък наистина само bad faith actors биха имали проблем с него и те спокойно могат да бъдат игнорирани.

Но Байдън има доста по-сериозния проблем с Анита Хил примерно. Изобщо, той е всеобщ любимец защото осем години беше на декоративна позиция и защото е чаровен и свестен. Но ако ще влизаш в президентска надпревара с един куп зверски квалифицирани индивиди, трябва да си готов да ти извадят кирливите ризи.

Но така и така има сериозен шанс той да не се кандидатира изобщо. Видно е, че иска да участва само ако победата му е гарантирана, а при настоящата палитра от кандидати това просто няма как да се случи. И колко дълго може да отлага човек да влезе в надпреварата, преди да изпусне последния влак?
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests