Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Thu May 26, 2022 11:11 am

Аз си следя процеса, определено е сериалът на годината, ако не и на десетилетието. Освен голямата история има толкова много малки и просто експертите от страна на деп как насраха тия на амбър, въобще топ левел съдебна драма.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сексистки хроники

Post by Ghibli » Fri May 27, 2022 9:52 am

Да, в случая животът е по-интересен от който и да е сериал.
Аз покрай това се образовах и за различните видове разпити - какво е direct, cross, redirect, защо се водят по различен начин, разни процедурни хватки. Имам чувството, че ако загледам сега някой сериал със съдебна драма, ще мога да поправям сценаристите :)
Иначе основният ми мотив да гледам беше да си съставя впечатление за историята на Амбър Хърд, разказана от първо лице. Опитах се да отхвърля предварителните представи и да видя дали ще й повярвам, въз основа на всичко разказано и показано в съда. Не се получи.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Killua » Fri May 27, 2022 10:52 am

Влизам тук да проверя има ли изобщо някой, който да е на страната на Амбър Хърд. Освен Ню Йорк Таймс и разни други такива, де, които просто ме убиват с тая защитна кампания, дето водят...
Ето днешния им коментар по темата.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5281959998
Само забележете дори какви снимки са избрали да сложат на Амбър и Джони :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сексистки хроники

Post by Ghibli » Fri May 27, 2022 12:58 pm

Хаха, smear cmpaign, все едно са в алтернативната реалност на Амбър, в която Джони е настроил света срещу нея. Хората просто си съставиха мнение. На този етап вече е трудно да се представи Амбър като съвсем невинна на фона на записа как казва "не те ударих с юмрук, а само така, нищо ти няма" (свободен превод), но я има позицията "и двамата са удряли другия". Затова ми е особено интересно да разбера какво мисли Доктора.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Fri May 27, 2022 1:48 pm

За тази позиция, втората, едно доказателство не успяха да извадят, донякъде може да се говори за контрол от страна на деп и ревност, за което има само косвени доказателства, и един фрапиращ имейл (там, дето крещеше на агентите си за някакъв друг филм, където амбър си показала задника) но не и до крайността, в която амбър и ко искат да ги представят. Обаче доказателствата срещу нея и цялата й агитка са :shock: Това върви като пародия, от цялата й плява само 1... ЕДИН се представи добре и тежеше на място. И не изненадващо, се отнасяше до показания, за които малцина в залата въобще могат да си завъртят мозъка, че да разберат. Като обсъждаха снимките. И двете страни извадиха реално кадърни хора.

Останалото е някаква дива огледална реалност, където Амбър обвинява Деп за неща, за които тя е виновна, всичките й специалисти са карикатури, тресени от грандомания, а тези на деп действат по учебник и без да показват его, за адвокатите й вече е казано достатъчно, свидетелите й до един (освен сестра й) не дойдоха в залата, но се заплитат в абсолютна каша, тъй като няма как да следват нишката на поредната лъжа, докато от страна на деп последователността е ясна.

И най-якото е как кака амбър лъже на секундата и просто хвърля всичко под автобуса, само за да не е тя виновна в каквато и да било ситуация, вклително и собствените й адвокати. Това дело е хипнотизиращо. И не спира да доставя. Сега наваксвам с вчерашните показания и страната на деп върти на шиш амбър.

А тва за защитниците й е очаквано - в сащ са болни на тема идеология и няма значение колко реалността е различна, веднъж като са влезли в редиците на която и да е крайна секта, мислите им са еднакви, речника също, като ботове са направо. Явно показано в линка към ню йорк таймс.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Fri May 27, 2022 2:04 pm

Да бе, Амбър Хърд - или някой от нейните, не помня вече - споменава пред съда, че Джони Деп е блъснал Кейт Мос по стълбите. Кейт Мос застава пред същия съд и казва, че нищо такова никога не се е случвало, обаче Джони Деп е подел smear кампанията. Много ясно.
Ъх.
Бтв:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Fri May 27, 2022 2:46 pm

Наваксвах с вчерашните излияния, хамбър беше криндж до безобразия, всеки лъже на тая скамейка и са готови да идат в затвора заради деп, явно момата не осъзнава какво означава да лъжеш в съда и какви са последствията, ако докажат, че плямпаш квот ти падне, което е разбираемо за нея и глупавите й приятели, досега в света им последствията са за други хора и днес чакаме затварящите речи :spite:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri May 27, 2022 3:13 pm

Мен ме изкефи как адвокатите на Амбър викаха как Амбър, ако не била драмата с Джонито, щяла да има кариерата на Зендая. :ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Fri May 27, 2022 3:28 pm

Killua wrote:
Fri May 27, 2022 10:52 am
Влизам тук да проверя има ли изобщо някой, който да е на страната на Амбър Хърд. Освен Ню Йорк Таймс и разни други такива, де, които просто ме убиват с тая защитна кампания, дето водят...
Има, как ще няма. Примерно има редит съб (подозирам, че далеч не е един, но този намерих веднага) пълен с теми, следящи процеса, които са почти само подкрепа за Хърд - https://www.reddit.com/r/Deuxmoi/commen ... egathread/

Аз не преставам да се учудвам какво толкова ви е интересен тоя цирк, но всеки луд с номера си. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Fri May 27, 2022 4:12 pm

Викаш високопрофилни маймуни се замерят с лайна, докато дават на широката публика безпрецедентен поглед върху как съдебната система работи и как в Холивуд се взимат решения на най-високото ниво е някак си непонятно как може да генерира интерес. От оджей не е имало такова нещо. И само да си казал че съдебна драма ти е харесала заради реализма си в другите теми :spite:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сексистки хроники

Post by Ghibli » Sat May 28, 2022 11:30 am

Ами съпътстващите драми? Видеото как DUI Guy се опитва да влезе в съда последния ден беше истински трилър!
Spoiler: show
Оказва се, че никой не му пази място на опашката, става скандал с някои от чакащите, че се опитва да ги пререди, той решава да предложи пари за място, за 500 долара няма продавачи, цената постепенно се качва до 1000... 2000... 3000... 4000!, най-после някаква жена си продава мястото, на входа обаче му казват "ти не, следващият, никакви спорове, ако искаш говори на стената" и не го пускат да влезе. (Изключително несправедливо ми се стори това.)

Да, в момента така го чувствам:
hdBrJ.jpg
hdBrJ.jpg (112.4 KiB) Viewed 1738 times
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Wed Jun 01, 2022 11:03 pm

https://deadline.com/2022/06/johnny-dep ... 235035936/
Johnny Depp Wins Defamation Trial Against Amber Heard; Jury Verdict Comes After Three Days Of Deliberation By Jury
Надали някой е очаквал друго, предвид как протече делото.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Thu Jun 02, 2022 12:43 am

Като гледам отзивите си е изненада за доста хора, следящи отблизо процеса, най-вече защото американските стандарти за доказване на defamation на публични лица са изключително високи.

Сега се забавлявам с реакциите на разни (псевдо) феминистки и woke сайтове и журналисти, потресени от тази новина.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Thu Jun 02, 2022 12:51 am

Да, то и от коментарите под статията, дето я линкнах:
Yup he got off just like OJ Simpson
Ъх...
Дай линкове, да се посмеем.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Thu Jun 02, 2022 1:14 am

Уок изблиците има да ги доят следващите месеци до пръсване, та и без линкове те ще те намерят :spite:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests