Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Wed Sep 25, 2019 3:46 pm

Бе доста често опираш до лични примери където си малко лоренцо ламас :lol:

Как да е, то това с лодката е като на леонардо дикаприо пътуването със самолет от фъндрейзър до фъндрейзъ, където да промотира по-чист свят. Всичко е поза и простотия. От друга страна именно пичага на 18 години даде първата добра, в момента тествана, идея за почистване на океана от пластмаса. Ся, циникът в мен вижда как начинанието се изроди в дива корпоративност, но в крайна сметка, ако методът работи всички печелим. Тая малката същото, колкото и кухо да звучи, а бидейки на тая възраст няма как друго да е, ако достатъчно бучкаш в един проблем барем може да се реши. Освен тва е на 16, пред световни лидери и им търси сметка. Без опит да говориш пред публика, какъвто тя няма годините да има, много ясно, че ще трепери и ще изглежда неадекватно. Тва да се смята за кофти игра, а не за нормално тийн поведение, още повече докато тегли майните на бая влиятелни хора, говори за липса на емпатия повече у зрителя и невъзможност да се постави на нейно място.

От друга страна ся в момента, от монтблан е напът да се откърти ебаси ледника. Просто нема време един вид. Или ще решаваме всите правим нещо, или следваме някой, който да ни води. Сума учени, популярни личности и квото там падне бива игнорирано. Ако едно дете се окаже, че е било нужното да ни разръчка, така да е. Бтв, въобще обсъждането на популярността й и как нямала работа да прави квото прави, повече изглежда като завист, че има платформа от милиони хора и то за отрицателно време. А тва, както интернет ни показва доста често, рядко се случва, дори да имаш богати родители. И ако имат успех такива деца е по-често в ентъртейнмента, не в политическите дискусии.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Wed Sep 25, 2019 3:58 pm

трубадур wrote:
Wed Sep 25, 2019 3:46 pm
Бе доста често опираш до лични примери където си малко лоренцо ламас :lol:
Така ми казваха в училище. Съвсем сериозно, бтв. Или Дънкан Маклауд, като се сещах да се обръсна. :D
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 26, 2019 10:39 pm

Пффф, и на мен ми писнаха вече безкрайните постове срещу тая Грета.
В смисъл - да, разбирам, има си доза лицемерие в цялата ѝ тирада и т.н. Но е факт, че от три дни на стената си виждам пет-десет големи уж разумни мъже които ПРЕЗ ЧАС пускат най-различни постове срещу Грета, които са от тъпи миймчета до много сериозни и дълбогомислени статии в 5 000 думи защо фанатичността на Грета е ГРЕШНА. В смисъл - ок, разбрахме, но е малко жалко няколко дни поред да обясняваш как разбираш и осъзнаваш по-добре нещата от малко момиченце... И лошото е, че покрай тях феноменът се разрастна и сега стената ми стана тук-там някой пост за Грета и огромно количество чаршафи срещу Грета и ми омръзна. В крайна сметка момиченцето прави нещо с живота си, няма нужда мъже на по 30-40 да изпадат в истерии, щото техните животи са в застой.

Американските коментари в Yahoo са ми много по-забавни, просто щото американците се побъркват по-весело, някак всичко е по като шоу при тях :lol: Не мисля, че всички нападки са сексистки, макар да има и такива, просто защото голям процент от коментарите са "Това е женския Дейвид Хог" и там се изписват цветущи хейтове, едно към едно с тези към Дейвид, тоест и към мъж се отправят. И защитниците на Грета някак по-весело се палят, много ми станаха смешни едни коментари за Меркел... Щото това бабе като се зъби на Тръмп е "великата Ангела Меркел, лидерката на свободния свят", а като обяснява как не е харесала речта на Грета става "корумпирана машина на капитализма"... Ех :D

Ама да. Време е вече хейтът по Грета да умре. Кой каквото научил и разбрал - разбрал. Ама е смешно три дни да се пишат подробни анализи колко е опасен феноменът Грета...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Wed Oct 02, 2019 1:07 am

"Алберта е американски тумор, прораснал в Канада" pt. 68267847219:
https://www.umontreal.ca/climat/engl/?f ... VCVTahDy8w
Кликнете на втората опция за Display Model Output, да видите колко хора в съответния регион считат, че глобалното затопляне е антропогенно.

Това е тъжната реалност на провинцията, в която живея, в която дори Зелената партия е про-ойл и реално алтернативи няма. Мога само да се надявам, че на федерално ниво в следващите години ще си избираме правителства, които са по-склонни да вземат някакви мерки срещу анихилирането на екосистемата ни, макар че и либералите ни не предлагат кой знае колко смели решения. А Зелените няма да се додрапат до реална власт докато не се смени мажоритарната изборна система с пропорционална.

В Монреал на клаймът стачката излязоха 500 хил. души и имаше големи тълпи и в Торонто и Бритиш Колумбия, така че това ми дава няква надежда, че политиците ни може и да са забелязали кво иска населението. Да видим кво ще си натресем на изборите на 21ви октомври. Албърта е предрешена - изцяло консервативна с може би един единствен нисковероятен NDP избор в Едмънтън. В настоящата система, гласът ни с Александър няма значение, но ще идем да гласуваме, за да се види че в тая лайняна Америка лайт има над 30% население, дето не иска консерви на власт и чийто глас остава нечут при мажоритарни избори.

Пускам това в тази тема, а не в някоя друга, щото големите демонстрации в Канада нямаше да се случат без това, което Грета започна. Умерени мнения учените пускат от 3 десетилетия вече, но никой не им обръща внимание. Това децата да си заебат училището и да излязат на улиците, обаче създава много по-силен и осторожен месидж, който не може да бъде пренебрегнат. Предполагам циклоните 5-та категория и пожарите навсякъде също помагат, но Грета напълно си заслужава наградите и Нобел номинацията дори само заради броя тригърнати чички из нета. Да видим чичките как ще реагират сега на Джейсън Момоа, който също отиде да пита онея в UN how dare they, само дето не се ограничи само с това, а директно си каза, че humanity is a disease. Чудя се дали ще му броят колко пъти и с кво е прекосявал океана, кво и как яде и кво не му е наред с лицевите мимики и психиката. И дали ще го сравняват с африканските дечица, както правят с Грета.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Wed Oct 02, 2019 1:37 am

Амелиа, това е много тъжно за Албърта, ама а дано изберат някакви по-адекватни хора.

Бтв Джейсън Момоа има повече грехове от Грета, щото децата му не са ваксинирани, а жена му е ненормална антиваксърка :mrgreen:

Не знам аз имам някакви познати, дето стените им до ден днешен са пълни с Грета, през час братче, тва хора с гаджета/ съпрузи/ работа и тн, дори жени по дяволите. Как това с промяната в климата било конспирция, в която младежта искала сама да се пороби. нимоа повече.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Wed Oct 02, 2019 9:55 am

Най-култовото, е че всичката бедна сган, която проповядва, че климатът ни не се сговнява и пр. си остава бедна и единствените пълнещи си джобовете са много, ама много малък процент от населението. Мен тая липсва на перспектива в нормалните, работещи хорица не спира да ме изненадва. Като цяло сме такова просто племе, язък ни за прогреса и всичкото.

пп. мислех, че язе имам кретенски приятели, ама освен тъжни хорица и тук-таме някое изригване на произволни индивиди, никой нема време да се занимава да плюе по деца и да нищи чак такива конспирации.

А тва за албърта е немислимо направо :ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Killua » Wed Oct 02, 2019 11:23 am

трубадур wrote:
Wed Oct 02, 2019 9:55 am
пп. мислех, че язе имам кретенски приятели, ама освен тъжни хорица и тук-таме някое изригване на произволни индивиди, никой нема време да се занимава да плюе по деца и да нищи чак такива конспирации.
Ти имаш ли фейсбук? Ако имаш и си с поне едно 300-400 приятели там, не ми се вярва да е нямало изстъпления.
Моят фийд беше абсолютно залят от постове за Грета и коментарите бяха най-разнопосочни. От клетото детство на Грета и защо не ходи на училище, през подигравки и безумни мемчета, през сравнения с "говорите за Грета, що не говорихте за ХХХ", през силна подкрепа, през тотално отричане и т.н., и т.н. Всичко имаше :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Wed Oct 02, 2019 11:38 am

Бе нямаше, само един пост помня и той беше против плюещите най-много и то в същия ден дето разбрах за момата от тука. Не за друго, просто моят енгейджмент с фб-то не е голям, разбирай никъв, освен технически, и може зарад тва да е. Щото алгоритъмът знае, че не обръщам внимание какво плямпат хората там и директно спира потокът им от глупости да ми се показва. Как се вика, ако не са мачки знае да не ме занимава :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Oct 25, 2019 4:20 pm

Вчера се случи нещо страшно, което ме накара да осъзная привилегията си като бяла жена. Прибираме се с една колежка от работа вечерта. Тя е чернокожа. Пътят към метрото с в парти центъра на Берлин и си вървим. Некав чернокож я хваща и почва да я дърпа и обарва. Тя почна да му крещи и се отдръпна от него и го избута. Тоя почна да я кълне и заплашва. Аз бях много стъписана, но го погледнах лошо и тоя си тръгна. Той същия и мен ме е тормозил, ама при мен само ме преследваше и ми се молеше за номера и аз му викнах, че не значи не и да бяга. Ако ме беше грабнал сигурно щях да си умра на място.

Страшно си е.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Fri Oct 25, 2019 9:15 pm

@Litz Ебем ти и привилегията. А замисляла ли си за привилегията на чернокожия да не бъде втечнен от бой. Както примерно би му се случило в Китай.

Амнести Интернешънъл решиха да ударят едно рамо на Тръмп ...

Trans rights are women’s rights.
Queer rights are women’s rights.
Disability rights are women’s rights.
Abortion rights are women’s rights.
Migrant rights are women’s rights.

And women’s rights are human rights.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Killua » Sat Oct 26, 2019 8:24 am

Attachments
74582309_1011549342525617_5318260331061968896_n.png.jpg
74582309_1011549342525617_5318260331061968896_n.png.jpg (62.24 KiB) Viewed 3076 times
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Sat Oct 26, 2019 11:49 am

Тва е от индийска медия, кво друго може да се очаква от тях. Наистина европейци трябва да посетят държави като китай и индия, лолзът там е на килограми... по възможно най-тъжният начин. А за останалите издания, показва просто докъде може да се срине журналистиката, дотолкова да не могат да следят раздаването на нобеловите награди в реално време, и да докладват, а вместо това очакват да им изскочи нещо из фийда, без да им дреме от качеството на източника.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Killua » Sat Oct 26, 2019 12:53 pm

трубадур wrote:
Sat Oct 26, 2019 11:49 am
Тва е от индийска медия, кво друго може да се очаква от тях. Наистина европейци трябва да посетят държави като китай и индия, лолзът там е на килограми... по възможно най-тъжният начин. А за останалите издания, показва просто докъде може да се срине журналистиката, дотолкова да не могат да следят раздаването на нобеловите награди в реално време, и да докладват, а вместо това очакват да им изскочи нещо из фийда, без да им дреме от качеството на източника.
Виж източника обаче, който съм посочила. Там са цитирали разните медии, които са го споделили по сходен начин, вкл. в The economic times и business insider например. Ти си го коментирал де, но според мен изобщо не е ок така да се отразява от големи медии, без значение откъде е тръгнала първо новината.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Sat Oct 26, 2019 7:23 pm

Да де, не е толкова сексизъм (от тия, дето не са си направили труда да отворят сайта на нобел), колкото до мързел да си вършат работата. А самата новина вече тръгва от държава, дека жените като цяло не гърмят от равенство. Но е баси мама му реално, нито един журналя от финасови издания да не следи нобела за тяхната ниша, а се води по носа на произволен линк, пръкнал се от нейде затвърждава колко малко новинарски медии, които си заслужават са останали.

От друга страна това е с давност вече над седмица, и заглавията в тия медии са си всите имена и е добре представено, та истината е нейде там.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Mon Oct 28, 2019 1:56 pm

Феминизмът най-после постигна крайната си цел в САЩ - вече и жени членове на Конгреса подават оставка заради връзки с подчинени. Да живее равноправието! :P

С леката подробност, че на повечето мъже сгафили по този начин им се разминава, особено ако са от една партия започваща с Р, и май съпругът на въпросната депутатка (конгресуоманка?) пуснал компромата за нея, ама карай. Весело е как много същите хора, които постоянно реват срещу партията, започваща с Р сега пеят друга песен "А ние що не правим като тях" в такива случаи, но това е по-подходящо за темата за Северна Америка.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 85 guests