Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Thu Mar 25, 2021 6:51 pm

Litz wrote:
Thu Mar 25, 2021 5:25 pm
Дори най-тренираната и стегната жена е по-кекава от рандъм льоло с бирено коремче. Така е.
Това не е толкова вярно. И преди съм споменавал, че съм срещал жени, които могат да ме направят на нищо - а аз съм къде 185 санта/90+ кила с доста сила в ръцете известно количество години тренировки зад гърба.
А го има и другото - рандъм льольото дори сам не осъзнава колко е кьопав, докато не му се наложи да го осъзнае, защото, примерно, е попаднал сред хора, които тренират редовно - и това също го знам от опит, както също съм споменавал - бил съм този рандъм льольо, нетренирал от близо десетилетие, който като поднови тренировките, не можеше да изкара дори загрявката, без да му иде да си повърне червата.

Като цяло - подобни схващания ме дразнят. Докато форумите на ИМДб все още съществуваха, за всеки екшън филм с жена главен герой се намираше поне един малоумник, който да почне с "Аз мога да ги набия всичките, понеже могъщата ми мъжествена биология повелява така, не съм тренирал нищо никога, обаче такива като Ронда Раузи и Джина Карано нямат шанс срещу могъщ воин като мен, затова да не ми се правят на екшън герои". Доста досадно.
Last edited by tigermaster on Thu Mar 25, 2021 7:37 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Mar 25, 2021 7:21 pm

Начи жените хем можем да сме по-силни, от всеки мъж, който иска да ни нападне, хем в същото време не сме достатъчно силни да вършим мъжката работа.

Как става тая работа не знам.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Thu Mar 25, 2021 7:26 pm

Лиц, тва го твърдят само тупани, да не кажем баш така никой не се изрязява, никога нещата не са или тва, или иначе, без да има каквото и да било по средата. Да не говорим, че скорошни изследвания доказаха, че върви наобатно. Където доминират жени мъжете са диксриминирани, докато в т.нар. мъжки полета няма такова нещо. Въобще тва със 70 цента на долар е такава гавра с всичко, най-вече с онеправданите и стряскащо опростяване на сложен проблем, който няма да се реши, ако постоянно се замерят хора с лозунги и то такива, които правят едната група да изглежда като злодей, а другата като невменяема жертва.

пп. викам отдавна да сме минали нивото на развитие, където физическата сила е определяща

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Killua » Thu Mar 25, 2021 7:48 pm

Абе изказването на Лиц за льольо срещу най-силната жена е крайно, но не е ли вярно, че физически жените като цяло са доста по-назад от мъжете, все пак? Това не е било оборено наскоро и аз да съм пропуснала, нали? :Д
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Mar 25, 2021 8:00 pm

@трубадур не знам дали сме го минали нивото на развитие, за тва с физическата сила, но тва е единственият параграф по който се сещам, че можем да оборим твърдението на Джо Байдън, което така тригърва някои хора.

Ако не е физическият показател, а всичко е на база интелект, коя точно работа не може да се извършва от жена, а може да се извършва от мъж? Лекар? Адвокат? Пекар? Готвач? Звуков инженер? Продавач в супермаркет?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Thu Mar 25, 2021 8:22 pm

Е, че аз какво казвам? Единствената работа, която жена не може (по-точно не бива) е да влиза в боен спорт срещу мъж. Даже казах, че е точно обратното за мъжете и дискриминацията, за която се говори е в именно доминирани от жени професии.

А на байдън е типично популистко изказване, което е само за червени точки без реално да води след себе си някаква резултати освен мемета.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Moridin » Thu Mar 25, 2021 9:07 pm

трубадур wrote:
Thu Mar 25, 2021 7:26 pm
пп. викам отдавна да сме минали нивото на развитие, където физическата сила е определяща
по нищо личи да сме го минали бтв
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 26, 2021 1:16 am

Абе жените са силни, бе!

Image


Аз па съм съгласен с Байдън - която и да е рандъм женица сигурно би вършила неговата работа по-добре от него. Най-малкото не би започнала мандата си с бомбардировки (докато публично нарича Путин убиец). Освен ако не е Килъри, де, тя сигурно би била по-кръвожадна. Но всяка друга жена.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Fri Mar 26, 2021 5:31 pm

Оф, тая последната страница е такъв "Best Of", че просто не знам как не ни е всички срам да сме our own stereotype...

Дроните, баце. Щото горките невинни Ирански guerilla групи в Сирия, нали...


Честно тоя път Лиц най-добре го каза:
Litz wrote:
Thu Mar 25, 2021 5:25 pm
Що се правите на Бен Шапиро не мога да разбера.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Xellos » Fri Mar 26, 2021 6:55 pm

Мене ми е интересно тъй като тоя е на края на статистическия лайф мейл експектанси за щатите, дали няма да гледаме Камала как ще довършва мандата и като какво мазало ще е. :roll:

Иначе и аз не бих се отварял на Джина Карано, тая буa у топките, питайте Колоса. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Mon Mar 29, 2021 12:45 pm

Линдзи Елис беше обявена за мега гига расистка заради ето този туит :ninja:
IMG_20210329_114441.jpg
IMG_20210329_114441.jpg (127.16 KiB) Viewed 950 times

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Mon Mar 29, 2021 1:07 pm

Голяма грешка е направила, всеки разумен човек избягва всякакви дискусии на тема YA литература на Twitter, има твърде много зомбирани woke активисти, които само чакат и най-малкия шанс да кансълват всеки, изразил и минимално отклонение от партийната линия по темата. Сред тях са и доста от известните писатели в жанра. Въобще положението е зле.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Mon Mar 29, 2021 1:10 pm

Пичовете от screen junkies буквално казаха същото, но при тях нямаше проблем.

Тъпото е, че каза че ще спре да прави видеа за известно време, а е един от най-нюансираните критици.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Mon Mar 29, 2021 1:27 pm

Litz wrote:
Mon Mar 29, 2021 1:10 pm
Пичовете от screen junkies буквално казаха същото, но при тях нямаше проблем.

Тъпото е, че каза че ще спре да прави видеа за известно време, а е един от най-нюансираните критици.
You go after the softer targets first.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Mon Mar 29, 2021 1:28 pm

Жалко, че ще спре временно да прави клипове трябваше да им каже на малоумниците на Twitter да си гледат работата и да не спира работата си.

А избирателният outrage и липсата на консистентни стандарти са си най-нормалното нещо за активистите в социалните медии, затова въобще не се учудвам, че други са казали същото е не е станало нищо.
Last edited by Demandred on Mon Mar 29, 2021 2:22 pm, edited 1 time in total.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests