Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Tue Nov 03, 2020 9:31 am

Съдията по делото Деп срущу Сън отсъди в полза на издателя, тоест искът на Деп се отхвърля.
И това всъщност не е изненадващо решение. Доколкото разбирам при такива дела във Великобритания, тоест когато някой съди медия за лъжа, е необходимо започналият делото да ДОКАЖЕ лъжата, тоест издателят е невинен до доказване на противното. И спрямо всички доказателства и изслушани свидетели, съдията е решил, че Деп не е успял да го докаже.
Прочетох някои откъси от обяснението на съдията и се вижда, че е разглеждал подробно всички доказателства точно както се изисква от него - с презумпцията, че издателят е невинен. Коментира как Деп показва снимка, че е имал изгаряне от цигара на лицето - по думите му причинено от Амбър Хърд. Обаче той е бил в болницата същата вечер за отразяния си пръст и няма никакви медицински документи за това изгаряне, а лекарите не искат да свидетелстват. Дори да е имало такова изгаряне, е възможно да е станало по случайност (в резултат на употребените наркотици същата вечер) или да е причинено от самия Деп умишлено (той я е заплашвал със самонарянаване). И така нататък, просто пример давам. Съдията е прегледал е показанията на полицаите за някакъв пореден инцидент и коментира, че тези показания са взети над два месеца след инцидента, нямат бележки, направени в самата вечер, освен това казват, че са прекарали на мястото между 30 и 60 минути, по техни спомени, а камерите на входа показват, че има точно 15 минути между тръгването и пристигането - тоест спомените им може да са неточни. Реално съдията наистина е разгледал много обстойно всичко, помислил е и е видял, че всичко може да се пречупи през призмата за невинност на Сън. И е взел това решение.

Разбира се, Guardian веднага тръгват с гръмките заглавия и се изхвърлят:
(от вчера) How Amber Heard stood alone against a Hollywood superstar
https://www.theguardian.com/film/2020/n ... ohnny-depp
(от днес) The fall of Johnny Depp: how the world's most beautiful movie star turned very ugly
https://www.theguardian.com/film/2020/n ... -very-ugly

Сега си продължава делото на Джони срещу самата Амбър, което се води вече в САЩ.

Аз съм си казвал мнението - в тази токсична връзка е имало насилие и от двете страни. Но не искам да ми рикастват Мера в "Аквамен", така че съм доволен :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Tue Nov 03, 2020 10:02 am

Dr. Horrible wrote:
Tue Nov 03, 2020 9:31 am
Аз съм си казвал мнението - в тази токсична връзка е имало насилие и от двете страни. Но не искам да ми рикастват Мера в "Аквамен", така че съм доволен :D
Image

наистина не знам как успя да напишеш горната част на мнението и накрая да приключиш така

пп. дори да не беше амбър актрисата, марчето беше такава никаквица в тоя филм, че спокойно можеше да мине да е изиграна от волейболна топка с червена перука и даже щеше да е подобрение, плюс че и отваря възможност за Том Ханкс камео нейде надоле по пътя

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Tue Nov 03, 2020 6:31 pm

Доста коментатори изтъкват, че най-голямата грешка на Деп (освен това, че изобщо се е забъркал с Амбър Хърд) е това, че е заведе дело срещу Sun и настоя да се докаже колко е невинен в съда. Това беше по начало невъзможно. На Sun им трябва да намерят дори един случай, в който е възможно да е ударил жена си, за да оправдаят определението wife-beater. Джони Деп, предвид това, че в продължение на дойста време е злоупотребявал с алкохол, наркотици и гъби и реално няма спомени за някои от събитията, не може да докаже, че е бил винаги абсолютно чист и изряден. Освен това Амбър Хърд е мастър манипулаторка - нещо, което трябва да му е било ясно на този етап. И в крайна сметка съдията свидетелства, че в 12 от разгледаните 14 ситуации наистина е вероятно да е бил агресивен, включително физически.

На Джони Деп не му беше нужно да почва това дело. Не му трябваше този съд - той в онзи момент вече печелеше хората. Голяма част от публиката му съчувстваше, продуцентите му от Уорнър и колегите му от "Фантастичните животни" застанаха зад него, изобщо тръгна на хубаво животът му. Той в крайна сметка е актьор, при това добър и уважаван, и може да спечели публика точно с играта си. И след филма по Агата Кристи наистина много хора отново го приеха в сърцата си. Всичко щеше да мине. Дори милионите, които даде на Амбър Хърд при споразумението за развода, в крайна сметка не отидоха при нея - тя дари всичко за благотворителност. Може би това не е бил първоначалния ѝ план, може да го е направила просто за да гради имидж, все пак е мастър манипулаторка, но в крайна сметка Амбър не се порадва на тази пари. Можеше всичко да приключи. Вместо това Деп направи много лош избор, постъпи отмъстително. "She's begging for total global humiliation. She's gonna get it." - ето този негов СМС цитира съдията към края на решението си, дълго 129 страници. Обаче Деп подложи и двамата на тотално унижение, и целия свят три седмици подред слушаше за всякакви случаи на пиянства, скандали и лайна в чаршафите.

Сега, на мен ми е жал за него. Щото с тая змия наистина е изтърпял много гадости човека. Но пък след развода и първоначалните дела наистина имаха общ стейтмънт и той се подписа под него. Деп можеше да намерия някоя по-съчувстваща му медия и да бъде по-искрен, да обясни "много греши имаше, и аз не бях невинен, но също така бях жертва на тормоз и дори физическо насилие". Можеше да се радва, че той продължава да е търсен актьор, а Хърд няма нито една сериозна драматична роля и я взимат за мацка в блокбъстъри. Ама той не понесе и тя да има успехи. Не прие своите грешки, отказа да се научи от тях. Трябваше да се изчисти напълно, после да си подбере няколко интересни филма и всичко щеше да е шест. Той реши да се забие в дела и простотии. Сега някои анализатори казват, че кариерата му вече е напълно обречена - аз не го вярвам. Има много фенове, които го подкрепят, може да се съвземе. Но е в по-лошо положение, отколкото преди делото.

А Мера си беше страхотна! Аз си я обичам много.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Tue Nov 03, 2020 9:11 pm

Мера и на мен ми харесваше горе-долу, обаче буквално всяка горе-долу красива холивудска актриса на подходящата възраст може да я изиграе не по-зле от Амбър Хърд. А вероятно и по-добре, ако вземат някоя, която може да играе екшън. Така и не разбрах защо приемаш, че евентуалното й рекастване ще е някакво бедствие, при положение че много по-ключови герои в любимия ти франчайз бяха рекастнати или направо разкарани и не си недоволствал - Уор Машин и Хълк, примерно.

А Амбър Хърд не е някаква мастър манипулаторка, а тъпа пача, която успя да изцоца кинти и кариера от опиянчено и предрусало чиче в криза на средната възраст. Ако беше такава майсторка в манипулирането, нямаше толкова тъпанарски да допусне доказателства за извършеното от нея насилие спрямо бившия й съпруг да изтекат в нета. Нямаше да се снима на купон за рожден ден със здраво лице и всичко, за да деноминира собствените си обвинения.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Tue Nov 03, 2020 9:33 pm

Еееее, Уор и Хълк не са ми били чак толкова симпатични в техните роли, колкото ми беше Мера. Пък и тогава бях по-млад, обсесията ми не беше развила тея титанични нива :lol: А и двамата актьори бяха избрали да напуснат по собствено желание (частично) - Уор машин беше поискал много пари, за да се върне, Нортън също беше поискал повече creative control. И двете неща са централни - все пак служител и работодател трябва да се разберат за заплащането и за правата на служителя, ако не се разберат - няма трудов договор :D Ако Амбър Хърд откаже да се върне, щото иска повече пари, отколкото са склонни да ѝ дадат, или повече контрол над арката на Мера - прав ѝ път :lol: Но просто би било тъпо да я махнат заради неща от личния ѝ живот, нямащи нищо общо с труда и трудовата етика. Никой от колегите ѝ не се е оплакал, че с нея се работи трудно, тя не е имала никакви проблеме с екипа на "Аквамен", не е като Кевин Спейси и Браян Сингър, които наистина имат лошо поведение на снимачната площадка. Съди се със съпруга си дали я е бил или не я бил - все тая, важното е да си работи добре. Дразня се от уволнения за неща извън работа. Дразнех се, като уволниха Джеймс Гън за стари Туитове. Дразнех се, като уволниха Хартли Сойър от Flash за стари туитове. И за Джос Уидън се дразнех, като обявиха, че правил ужасни сериали, защото изневерявал на жена си. (Знам, че точно сега за Джос излизат обвинения точно за трудовата етика на снимачната площадка, но говоря за минал момент преди две-три години). Сега, ако някой е извършил сериозно и доказано престъпление - побой, сексуално насилие и бла-бла - няма да искам да го гледам, но той така или иначе трябва да е в затвора и няма да има право да се снима.

Иначееее, реално основното ми притеснение дори не е че ще я рикастнат, а че ще сложат направо друга героиня (имаше слухове за Долфин), а аз си искам точно Мера и по възможност си я искам точно Амбър, щото е яка!

И за мен е МНОГО добра манипулаторка, защото ѝ следях отблизо поведението по време на процеса - как се изказва, как се облича, как говори, в каква роля се слага. Запазила е много съобщения, страници от дневници, неизпратени имейли в "чернови", касови бележки. И факт е, че предвид всичките уж железни доказателства против нея - записи снимки и т.н., успя да убеди съдията, че нейните показания са достоверни, че може да ѝ се има доверие и думите ѝ да се приемат за чиста монета. Така че поне британския съд е успяла да изманипулира. Което не е малко :!: И поне пред един човек - съдията - се е представила като по-добра актриса от Джони Деп и той ѝ е повярвал повече, отколкото на него.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Fri Nov 06, 2020 6:36 pm

И в крайна сметка Уорнър Брос са казали на Деп да напусне Fantastic Beasts :shock: :shock: :shock:
https://www.instagram.com/p/CHQXHimJvAC/

Наистина много шокиращо, всички от екипа го подкрепяха. Но покрай присъдата явно нещата са се променили.

На тоя франчайз нещо не му върви, само скандали тея месеци :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Fri Nov 06, 2020 8:09 pm

Добре, че аквамен не е също на ворнър, оти кво ли щяхме да правиме тогива..............................................................................................
Spoiler: show
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Fri Nov 06, 2020 10:15 pm

Не могат да я уволнят. Просто не могат. Защото след това дело тя е сертифицирана от съда жертва на домашно насилие. Съдията наистина доста силно я защитава в решението, дори аз се изненадах, оказва се, че я изкарва по-чиста от сълза. И ако я уволнят, това означа, поне на хартия, че наказват както извършителя на насилието, така и жертвата. Това ще е PR кошмар, а Амбър... няма да го приеме леко като Деб, а ще се развихри в медии, които ѝ симпатизират. И ще станат пак огромни скандали.
Но това, което могат да направят, е да ѝ намалят ролята - да я направят като Роуз в новия Стар Уорс. Според някои слухове още го обмислят. Но доникъде не са стигнали, защото... имат адски много проблеми :lol: Деб е признат за насилник, но в решение, което феновете масово не подкрепят, и е уволнен. Обаче Езра Милър, който не е признат за насилник от съда, ама имаше съвсем реално клипче как психарски напада момиче, не е уволнен. А Уорнър използват Езра както във Фантастичните животни, така и в предстоящия Флаш. И да оставят него, насилника, за Флаш, главна роля, докато междувременно съкратят до минимум ролята на Амбър, която все пак е призната от съда за жертва, може да прозвучи кофти. И така с Флаш филма са в криза, освен това с целия франчайз Фантастични животни са в криза, защото остават без Деп, но пък там е останал пробления Милър, а ги има и ПР проблемите с Роулинг, срещу която някои агитки вече са доста настроени, но няма как Уорнър да се измъкнат от името ѝ. И освен това Рей Фишър в момента подава през ден жалби за отношението на Уидън и Джеф Джоунс при заснемането на Лигата, хората много му се кефят, вдига се яко пара, така че това е друг кошмар, с който трябва да се оправят.
И, ОСВЕН ВСИЧКО ТОВА, Уорнър понесоха много хейт за изгонването на Зак Снайдър, а сега най-после му дадоха да си заснеме филма - СВОЯТА визия, пълна свобода. И текат големи ришуути с много актьори, включително Амбър Хърд. И ако сега, след толкова борби за видията му, пак му кажат "Абе я отрежи сцените с нея, че тук има ПР проблем" той може след време пак да се размрънка, че са му се месили и това да е НОВ ПР проблем.

Изобщо, закъсали са го яко :lol: :lol: :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Sun Nov 08, 2020 7:13 pm

О НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!! Как сега ще оправдая пропускането на следващия Fantastic Beasts филм, ако Джони Деп не е в него?!

А, сетих се. С нежеланието си да давам пари на Роулинг и защото предният филм беше катастрофа. :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Sun Nov 08, 2020 7:34 pm

Dr. Horrible wrote:
Fri Nov 06, 2020 10:15 pm
Не могат да я уволнят. Просто не могат. Защото след това дело тя е сертифицирана от съда жертва на домашно насилие.
Сертифицирана от съд в друга държава по дело, в което тя не е страна. Демек изобщо не е сертифицирана. Сега, разбира се, беше пълна тъпотия американецът Джони Деп да завежда дело срещу английския вестник "Шок" в Англия, обаче да се оправя. При все всичко, което съм написал по този случай в момента, точно за тази загуба не мога да му съчувствам много.

А адекватната постъпка на "Уорнър" според мен щеше да е да разкара и двамата. В момента покрай короната блокбастъровото кино хич не е в цветущо здраве. "Тенет", дето в нормална година щеше да си избие разходите за дни, виси от почти три месеца по кината и още е на минус. Другите големи филми, които трябваше да излязат тая година, почти всичките бяха отложени или прехвърлени към стрийминг услуги и все още не знаем докога точно ще е така. На този фон не знам студията изобщо могат ли да си позволят токсични актьори - а и Деп, и Амбър Хърд са такива. Той поне има някакъв стар пауър, де. Тя го няма и никога не го е имала.

А Зак Снайдер не се ли беше дръпнал сам от онзи филм след семейна трагедия?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Wed Nov 11, 2020 8:33 pm

За Снайдър - упоритите слухове по темата са, че Уорнър са си били решили да го махат, но просто са се чудели как да го извъртят. И личната му трагедия е била "удобен" момент за тях - да кажат, че напуска, за да си скърби със семейството. Самият Снайдър никога не е отричал тези слухове и дори многократно е настоявал, че има визия за филма, която иска да довърши и сподели.

НО, ПО-ВАЖНИЯТ ВЪПРОС!
Оказва се, че Джони Деп ще си получи ПЪЛНИЯ хонорар за Fantastic Beasts 3, макар да е заснел само една сцена :D Така че няма да го прецакат. Ще си получи около 10 милиона, точно колкото да си покрие съдебните разходи по делото във Великобритания.

И сега трябва да търсят нов актьор, да правят кастинги, проби, нови костюми и реквизит, да платят на новия актьор отделен хонорар...
Ужас, ако така разсипнически продължават, ще ми разорят Роулинг! :rollrofl: Щото тя е и продуцент!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Ambartanen » Thu Nov 12, 2020 5:44 pm

Аз да питам, тук драмата не е ли, че всички мразеха как Деп представя героя си във филмите и съответно го разкарват по-скоро заради желанието на публиката да не го гледат повече? В този контекст момента може би е по-удобно извинение отколкото истинската причина.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Moridin » Thu Nov 12, 2020 7:48 pm

Определено беше мега тъп каст за Гринделвалд или по-скоро тъпо го изигра :mrgreen:
Иначе дет Марто вика прави и криви очевидно няма тука.
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Xellos » Thu Nov 12, 2020 8:25 pm

То тия филми се крепят главно на изигралият "Датчанката" Еди Редмейн :heart: . Ся не е като феновете да имат високи стандарти за тоя ХП свят по принцип. :mrgreen: А Джони с неговите особени маниеризми и говор далеч не става за всяка роля, освен при Бъртън.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Nov 13, 2020 11:06 am

Не могат ли просто да върнат sexiest man alive - Колин Фарел просто? Той е толкова по-як. Плюс че той има като човек противоположния арк на Джони Деп. Чист е, и вече няма драми около него. Доколкото помня и феновете му се кефиха повече.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests