Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Fri Jan 09, 2015 7:01 pm

Morwen wrote:Въпросът е какво включваш в насилие - защото има разлика между ядосан шамар и комоцио. Ако в една извадка от сто мъже и жени 20 жени са удряли шамар на мъжа си, докато само 15 от мъжете са го правили, но в два от случаите се е стигнало до болница, за мен това не прави насилието срещу мъже в по-големи мащаби.
T.e. гледаш само крайния резултат и тотално игнорираш причините довели до него, което е просто глупаво.
В 70% от слувайте мъжете не отговарят на агресията при положение, че могат да смачкат нападателките си, а жените не отвръщат в 29% като само могат да си влошат ситуацията като го направят.


There is NO "reason" to hit a woman
Epidemic of gold digging whores
Last edited by Onslaught on Fri Jan 09, 2015 7:20 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 09, 2015 7:12 pm

Ghibli wrote:Не знам за какво въобще разговаряте по темата за феминизма с Амикаето, който още навремето разправяше, че всички жени са кучки. Гледам все същото същество си е.

@Амикае: да ти кажа, не само Морвен от известно време те гледа странно и върти пръст до чело (метафорично казано).
Стабилен shaming, много ме омаловажи, наистина... :roll:

Да обобщим, до тук съм радикален антифеминист и женомразец, right? :wink:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jan 09, 2015 7:48 pm

Не бих ти препоръчал да слагаш в устите на хората думи, които не са казвали.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 09, 2015 8:05 pm

АМИКАЕ, АЕ СТИГА РИВА!

По темата за лодките - аз ще туря най-напред децата в тях, а после мъжете, щото могат да гребат. :lol:

Баси, а дискусията отпреди две страници всъщност беше интересна. RIP. ;_;

ПП. По някви причини се присетих за една случка отпреди много години, когато бях все още една юношка бледна. Така и така темата си пое по стандартния за тея теми път, та няма кво толкова да се разисква повече, нека поне ви разкажа анекдот от богатия ми на анекдоти живот.

Та начи, става дума за една нова година у най-добрата ми приятелка. Бяхме решили да си я празнуваме в много тесен кръг - тя, аз и гаджето й. Шяхме да си сготвим и да си я изкараме тихо и без стандартните ексцесии, като изморени от живота хора. Гаджето й обаче довлече без да я пита обичайната си тайфва кочове (нямало къде да идат него вечер) и нещата отекоха. Не готвихме, ядохме някви полуфабрикати, пихме алкохол и въобще, празнувахме като неуморени от живота хора. Та в полунощ кочовете излязоха на балкона, за да покрещят "Честита Нова Година". От съседния блок някви аналогични кочове им отговорили "Да ви еба майката". Нашите почнали да хвърлят портокали по тях. Онея почнали да хвърлят бутилки по нашите.

През тва време аз и приятелката ми си седим в едната стая и си говорим, в жалки опити да обърнем вечерта в такава за уморени от живота хора, без да знаем, че навън се заформя война. Разбираме за войната, когато един от кочовете, пребледнял и на път към гардероба, ни информира, че кочовете от съседния блок идват да ни бият. Минута по-късно започват яки ритници по входната врата. Аз, приятелката ми и гаджето й седим пред нея, кършим ръце и се чудим кво да правим. Кочовете от нашия блок са по гардеробите, а кочовете от съседния блок изглеждат големи, страшни и многобройни през шпионката. В крайна сметка приятелката ми се паникьосва, че ще й избият вратата и я открехва леко, за да започне мирни преговори. През цепката влита юмрук, който й разбива носа. Аз и гаджето успяваме някак да затворим вратата, притискайки няква ръка в процеса и викаме полиция. На онея пред вратата им писва и си тръгват. Идва полицията и установяваме с потрес, че летящите от съседния блок бутилки са разбили прозорец в апартамента, прозорец в апартамента на долния етаж, а кочовете от съседния блок, на път към нас са разбили и остъклената врата на входа, за да я отворят. Та от всичката тая патаклама равносметката беше един разбит нос (женски), няколко разбити прозореца (които тая с разбития нос трябваше да плаща) и редица кочове в гардеробите.

Та да си кажа - не очаквам от никого да поема куршуми за мен, а приятелката ми и тя не очаква. Построили сме вече личната си еманципация на гърба на кочовете в гардероба и сега искаме само хората да си поемат отговорността за постъпките, без значение от пола. :lol:

ППП. Току що ми скимна да питам Сашко дали ще ме закрие с тяло, ако някой излезе насреща ни с пушка. Офлянква се да даде отговор. Цитирам: "What the fuck is this bullshit?", "В кой форум четеш това?", "I refuse to fall in this trap.". Да се притеснявам ли?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 09, 2015 9:13 pm

Като ви чета и се чудя как само аз не съм имал такива стандартни ситуации :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 09, 2015 10:15 pm

То те тея теми рано или късно стигат до личните нападки и най-често, да не кажа винаги, се започва от възмутените баш форумци на форума. Тъй че н'дей ми рива ти!

Та глей ся как ми изглеждат нещата. Според вас мъжете ни тря да мрънкат много щот нищо им няма, и трябва да shut the fuck-ъпват по-често в такива теми, щото не са прави. Жертви на домашното насилие са само жени, щот така. Феминистките са хора на реда и справедливостта, борещи се за равенство в ужасяващия патриархален западен свят. Особено тежка е борбата им в градове, като Лондон и Сан Франсиско, където феминизъмъ е най-потиснат. Когато жените се напиват по купони и ги иебат, като животни, после имат правото да риват "RAPE", щото патриархата е виновен, и щото fuck men. Жените са свободни да бъдат себе си и да разхождат дебелите си гъзове из центъра на Ню Йорк в тесни клинчета и гадните мъже нямат право да ги поглеждат, дори в очите, щото т'ва е опресия и сексизъм, подсвиркванията и комплиментите трябва да се криминализират!

Ким Кардашиян чисто гола - you go gurl, професор кацнал сонда на комета движеща се с над 100 000 км/ч - apologize you objectifying sexist pig! Няма много жени инженери - мъжете ги отблъскват, няма много мъже стилисти - туй да не е за мъже. По нефтените платформи работят предимно мъже - туй мъжка работа, в Intel работят преобладаващо мъже - инвестират 300 милиона за набирането на повече жени. Ти я ядосаш - удря те, тя те ядоса - удря те. Вдигате скандал, разбиваш къщата - полицията те прибира, тя разбива къщата - полицията те прибира. Съпругът нещо вече не те кефи - развод + половината от всичко, което има + децата + издръжка за децата! Съпругата нещо вече не те кефи - развод - половината от всичко, което имаш - децата - издръжка за децата!

Бахти патриархата! Kappa :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 09, 2015 10:28 pm

Амикае, ти тая тема изобщо чете ли я преди да се врежеш в нея с гениалните си размисли?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Jan 09, 2015 10:36 pm

Аз не разбирам как жените като цяло в един и същи момент са нежни и крехки цветя, които не могат да наранят никого и силни толкова, колкото всеки мъж. Някак си не върви.

Това, че жените не могат да нанесат някакви сериозни травми на мъжете не вярно, клипчето на Амелия го показа това.

Омразата към мъжете не е равностойна на феминизъм обаче. Това, че някоя жена не е разбрала понятието и решава, че омразата към мъжете ще й е защитен механизъм, щото се очаква от нея да си бръсне краката/подмишниците, не означава че всички идеи на феминизма съкват и че в западния свят няма сексизъм. А въпросната може да си ги бръсне или не, никой нищо няма да й направи.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 09, 2015 10:41 pm

Амелиа, нивото ми на сериозност към темата е правопропорционално на нивото на останалите участващи. Както ти казах, тук темите протичат шаблонно. Когато аз пиша по темата, другите не пишат по темата, а анализират какво не ми е наред, че гледам така на нещата, а да, и си правят facepalm-ове. Уверявам те, че пасивно агресивното поведение на някои от пишещите тук ми е доста противно, просто не виждам смисъл от лични нападки.

Litz, никъде не съм твърдял, че сексизъм няма. Точно обратното. Просто смятам, че секситките проблеми на жените в западния свят се преекспонират до някакви абсурди.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 09, 2015 11:04 pm

Амикае, замислял ли си се, че това може ВСЕ ПАК да се дължи на нещата, което пишеш? Или според теб имаме някакъв специален анти-Амикае форумен заговор? Не че нещо, ама това звучи като онова феминисткото истеричното, таковата.

В темата се набляга на мъжките права, обсъждаме колко е зле съвременния феминизъм и изобщо, държим се много по-мило към мъжкия пол отколкото се случва в тея теми по принцип. За мен тая тема беше не просто свеж полъх в (анти)сексистката война, а и научих нови неща от нея и поставих други неща, които знам в различна перспектива. Тук сме критикували дори широко-разпространени и приети идеи на феминизма за дискриминацията на жените в Афганистан и Китай.

Ти идваш на средата на темата да споделиш изключително адекватното мнение, че някви 20-годишни момчета са загубили живота си, за да спасят приятелките си и от благодарност сега приятелките ги буха някой друг - може ли такова безобразие, ето до какво доведе тоя феминизъм, неговата верица. След ответната реакция на скандализирани хора И ОТ ДВАТА ПОЛА, щото това от което ревеш няма връзка с пола по принцип, а е просто малоумно от човешка гледна точка, почваш да се жалваш колко са зле феминистките и колко горки са горките мъже. И колко ти персонално си онеправдан, щото хората имат навика да се скандализират от това, което пишеш. Ако нямаш нещо смислено за казване, а ще се държиш като феминистка с обратен знак, най-добре не казвай нищо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jan 09, 2015 11:15 pm

Amikae wrote:Сега феминистката реторика диктува да ми кажеш, че звуча като истински MRA, макар че вижданията ми въобще не съвпадат с тия мишоци. :lol:
Как по-точно не съвпадат? Всичко до момента, което си изписал в темата, е 1:1 със стандартните техни възгледи.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 09, 2015 11:28 pm

Междувременно, от зоната на здрача на антифеминизма:

http://www.salon.com/2015/01/06/phyllis ... o_college/

:ghostche: :ghostche: :ghostche:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 09, 2015 11:52 pm

Demandred wrote:
Amikae wrote:Сега феминистката реторика диктува да ми кажеш, че звуча като истински MRA, макар че вижданията ми въобще не съвпадат с тия мишоци. :lol:
Как по-точно не съвпадат? Всичко до момента, което си изписал в темата, е 1:1 със стандартните техни възгледи.
Please. Изобщо виждал ли си какво представлява MRA къмюнитито? Тези хора не са анти-феминисти, те са anti female. Аз от друга страна си харесвам жените такива, каквито са и приказката, както и компанията винаги повече ми върви с жени, отколкото с мъже. Дори не бих се класифицирал, като анти-феминист, защото съм против конкретен слой на феминизма, а не към движението като цяло. Подкрепям принципите на феминизма, както и LGBT къмюнитито. Просто от това, на което съм станал свидетел, някои от най-гласовитите индивиди в тези кръгове, са доста кофти хора, които правят кофти неща за да извличат лична изгода и се възползват от позицията, която имат да диктуват новите социални трендове. Когато един човек има 10-20-30-40 или повече хиляди followera в Twitter, той разполага с огромна медийна платформа, чрез която може да манипулира огромна маса от хора, да пуска грешна информация, да насочва внимание, помощ, омраза. Тези хора са опасни и способни на много поразии, както всеки, който е следял GamerGate отвъд гугъл сърч и wikipedia, вече е разбрал.


Амелио, присъствам в темата от първата страница. Just go away. И стига линква такава психопатия. :mnia:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jan 10, 2015 12:07 am

Това от линка на Амелия в момента ми звучи като някакъв дестилиран абсурд. Може би трябва да го прочета на малко по-трезва глава, ама...

Амикае, прощавай, обаче се държиш точно като ония метъли, които все се оплакват, че всичко живо около тях слуша чалга, вместо да се замислят, че проблемът може да е в средата, която са си избрали. В твоя свят може би много хора подкрепят Ким Кардашиян, в моя обаче никой не я харесва. В моя свят когато човек погледне профила на въпросната персона в IMDb, вижда, че никое от шоутата й не е додрапало до оценка над 3.5/10 - т.е. че е масово мразена.

В моя свят Мат Тейлър ще бъде запомнен освен като гениален учен, и като тежък удар срещу кудкудякащия псевдофеминизъм - най-малкото защото скандалът с ризата му отприщи вълна от статии със заглавия като "Когато феминизмът стане отровен".

В моя свят когато човек даде живота си, за да спаси някого, когото обича, заслужава уважение, а не осъдително-подигравателен тон - особено пък ако последното ще идва от някой, който нито го познава, нито е бил в близка ситуация.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jan 10, 2015 12:48 am

Ей как позна, че съм метъл? :lol:

Шегите на страна, нашият свят си е наш, но като отговорни човеци трябва да имаме своята обществена позиция. В моят свят никой не му дреме за Ким Кардашиян и със сигурност никой не е чувал за Мат Тейлър. На всеки човек в различна степен го вълнува ставащото по света. На някой не им пука изобщо, други гледат какво става от време на време, трети, като мен, следят конкретни неща, които смятат за важни. В този ред на мисли ние коментираме неща, които смятаме за проблемни. Ако на никой не му пукаше, човечеството щеше да е много по-назад и феминисти сигурно нямаше да съществуват. Но на хората им пука и трябва да им пука.

На мен може да ме кефи да виждам голо женско тяло, но не ме кефи когато медиите спинват нещото, като нещо достойно за подражание.

По същият начин мога да оценя смелата саможертва на някой, но да не бъда съгласен с нея. Няма приказка, която може да ме убеди, че тези пичове са постъпили правилно за себе си, нищо че са успели да спасят живот. Или по-скоро ме натъжава мисълта, че на 26 години можеш да си толкова убеден в чувствата си, че да поставиш живота си на линия. Аз също съм на 26 и ако живота ме е научил едно нещо, то е че решенията плод на някаква силна емоция, най-често са грешни и носят след себе си последствия. Вярвам, че когато човек поставя здравето на друг пред своето, е редно да има добри причини за това, и не виждам любовта в тази и форма, като такава причина. Сестра, майка, съпруга, да, приятелка, с която след година може да нямате нищо общо, не. Тук разбира се генерализирам мощно, но в повечето случаи на тези години все някак успяваме да се вкараме във филма на вечна и неразделна любов, а тя рядко е такава. Ся в случая може и трите двойки да са били абсолютните soul mates, но статистически е твърде малко вероятно. Което чисто прагматично погледнато означава, че три момчета, в резултат на силните си чувства и отчасти на обществото, което от малки ги е учило на това, умират, за да може три момичета да живеят. Естествено по-лесно е да погледнем романтично на нещата и да аплодираме постъпката им, но аз не съм чак толкова романтичен.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], RRSunknown and 21 guests