Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Fri Nov 13, 2020 11:34 am

Litz wrote:
Fri Nov 13, 2020 11:06 am
Не могат ли просто да върнат sexiest man alive - Колин Фарел просто? Той е толкова по-як. Плюс че той има като човек противоположния арк на Джони Деп. Чист е, и вече няма драми около него. Доколкото помня и феновете му се кефиха повече.
truth

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Sat Nov 14, 2020 1:54 pm

ХАХАХА!
https://www.independent.co.uk/arts-ente ... 5.html?amp
Amber Heard condemns ‘paid campaign’ to remove her from Aquaman sequel
:yay:

Искам да я убият в началото на филма и Момоа и Долф Лундгрен да тръгнат заедно да отмъщават, като същевременно развият някакъв броманс по пътя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Thu Dec 17, 2020 1:31 pm

А междувременно излезе първият епизод на "Сблъсъкът". Как са му натролили ревютата заради Амбър Хърд:
https://www.imdb.com/title/tt1831804/re ... _=tt_ov_rt
Така и трябва :)
Не може да вземеш всеизвестна, самопризната насилница, която я има на запис как се подиграва на жертвата си, за важна роля и да очакваш нещо различно.
Междувременно, Джони Деп май ще играе Гомес Адамс в адаптация на "Семейство Адамс" на Тим Бъртън, а Робърт Дауни го иска за злодей в "Шерлок Холмс 3". Ха!
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Thu Dec 17, 2020 7:41 pm

tigermaster wrote:
Thu Dec 17, 2020 1:31 pm
А междувременно излезе първият епизод на "Сблъсъкът". Как са му натролили ревютата заради Амбър Хърд:
https://www.imdb.com/title/tt1831804/re ... _=tt_ov_rt
Така и трябва :)
Не може да вземеш всеизвестна, самопризната насилница, която я има на запис как се подиграва на жертвата си, за важна роля и да очакваш нещо различно.
Междувременно, Джони Деп май ще играе Гомес Адамс в адаптация на "Семейство Адамс" на Тим Бъртън, а Робърт Дауни го иска за злодей в "Шерлок Холмс 3". Ха!
Тоя линк ме заведе до адаптация от 1994 с Гари Синийз убачи. Мисля да се тества, даже Кинг е сценарист, не че е гарант за нещо де, ама пак :yay: . Тва новото иначе дори не знаех, че се разработва, еле че па тая била в него, язък, останалото от каста мяза да е бетон.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Thu Dec 17, 2020 11:08 pm

В първи епизод изобщо я нямаше :(
Но то и други от главните ги нямаше. Знам, че трети епизод е за нея. Но дано се появи поне за малко във втори! Седмица за седмица излизат.
Тя играе любимата ми героиня в книгата. Много е подходяща като цяло, но в сериала не са ѝ боядисали косата, а косата на Надин трябва да е тъмна, това е важно за сюжета. Така че има гаф :D

Иначе на Джони тя не му е единственият проблем в момента. Миналата седмица излезе една много катасторфална статия в Холивуд рипортър за неговото поведение. Как след като се сближава много с някакъв зъл адвокат на милионери, с който се запознават покрай някой арабски принц, почва яко да съди, скъсва си отношенията с хора и партньори, с които е работил десетилетия наред, и в Холивуд не гледат с добри очи това. Месечните му разходи за алкохол са минимум петцифрени суми, ако не бяха и шестцифрени. Като спира временно снимките на Карибски пирати след като пръста му е отразян в пияно състояние (по думите му - от хвърлена от Амбър Хърд счупена бутилка, която полетяла към него с такава сила, че му отразяла върха на пръста) Дисни трябва да плаща огромни разходи за всеки ден, в който снимките са на пауза... Всичките дела между двамата са заведени от него, той изважда на показ всичките грозни страни от брака им и не иска да спре, макар това да съсипва кариерата му. При сегашното дело в САЩ една от бившите му е казала, че той в пияно състояния я е замерял с бутилка по време на връзката им. Други, като бившата му съпруга Ванеса Паради, го защитават много, но статията интерпретира това като провокирано от доста солидната сума, която тя е получала при развода, говори се за плащане и на другите му бивши да си мълчат.
Без да коментирам има ли истина в тези неща - идеята ми е, че проблемите го заливат от доста места вече. И всичко, защото настояваше отново и отново и отново да завежда дела срещу бившата си жена, вместо да поработи върху пристрастяването си и сериозно да се излекува.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Fri Dec 18, 2020 12:13 am

Какви пари да е получила Ванеса Паради след развод с Джони Деп, като двамата никога не са били женени?
https://www.imdb.com/name/nm0000136/bio ... _ov_bio_sm
Два брака - с Лори Деп, с която се е развел още преди раждането на Амбър Хърд, и със самата Амбър Хърд.
Освен ако не говориш за издръжка за децата му, нали, обаче това е съвсем различно.

А и Деп може да е всякакъв, само дето това в случая няма никакво значение. Обикновено не одобрявам ревю бомбинга, обаче в случая CBS напълно си го заслужават, съжалявам. Това, да го кажа отново, да наемеш за важна роля самопризнат насилник, за когото има запис как се подиграва на жертвата си, е просто безумие, особено предвид сегашната ситуация, в която кариери си заминават за много по-малко, и още по-особено когато въпросният самопризнат насилник е повел негативна кампания срещу жертвата си, защото въпросната жертва е отказала на насилника огромна съпружеска издръжка след развода им. Почти все едно на Бил Козби да дадат важна роля...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 18, 2020 1:39 am

Да, прав си, раздяла, не развод. Ето този параграф цитирах по памет от статията:
https://www.hollywoodreporter.com/featu ... -implosion
But Depp has his backers. Former partner Vanessa Paradis, the mother of his two children, Lily-Rose and Jack, defended him in the U.K. trial, as did former fiancee Winona Ryder. (Depp previously made a multimillion-dollar split settlement with Paradis.) But in a deposition in the Virginia case, ex-girlfriend Ellen Barkin said that Depp threw a wine bottle in her direction. Other explosive suits were settled quietly, including one filed by two former bodyguards, who claimed they were subjected to unsafe conditions and duties like dusting drug residue off Depp's face in public.
Не познавам ситуацията в детайли, но split settlement не звучи като издръжка за децата.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Fri Dec 18, 2020 12:24 pm

Две неща.
Първо, изключително грозно е изобщо да се правят намеци, че Ванеса Паради говори в подкрепа на бащата на децата си само защото той й е платил, особено пък когато срещу него в конфликта е златотърсачка, която създаде целия скандал, след като той отказа да й плаща по петдесет хиляди долара на месец издръжка.

Второ, дори да не беше така, продължавам да не разбирам защо изобщо намесваш личността на Джони Деп, при положение че той не участва в "Сблъсъкът". Пак го казвам, той може да е всякакъв. Това не отменя нито постъпките на Амбър Хърд, нито глупостта на CBS да я наемат и да не я разкарат, след като стана ясно каква е. От повече от десет месеца насам като се спомене този случай, идваш да плюеш по Деп, защото... И аз не знам, толкова ли ти е харесала Мера, че да защитаваш насилницата, която я играе, и да плюеш жертвата й месеци наред?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Xellos » Fri Dec 18, 2020 2:21 pm

Това воайорство към известните актьори от страна на простолюдието винаги ме е изумявало. Не че не ми е ясен култа към героя, ма все пак малко реализъм да има щом не е за роля, а за личен живот помежу им като се раздават един на друг, ся едноличния тормоз е бая друго, ма като си вадиш изводи от другия край на света от жълти новини и си завършил Право в кръчмата и форумите не очаквай да те вземат насериозно. Ако с всички скандали и семейни драми и проблеми с дрога и алкохол на известните актьори стане традиция банването им по токсичен семеен въпрос от популярни роли, немаше да има 99% от холивудските, и не само, филми. :roll:
:ninja:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 18, 2020 8:08 pm

Мисля, че Амбър Хърд е явно доста гадничък човек. Мисля също така, че не е особено различна от болшинството актьори в Холивуд, че да бъде отделяна така и да бъде бомбандиран сериал с еднозвездни ревюта, защото Амбър Хърд щяла да се появи в по-късни епизоди. :/
И нека не сравняваме Джони Деп с реалните жертви на домашно насилие. Има мъже жертви на домашно насилие и техните истории са сложни и в голяма част от случаите не могат да напуснат насилничката по различни причини - дали от неудобство да си признаят, че са бити вкъщи, дали поради финансова невъзможност - няма къде да живеят, дали от криворазбрано усещане за родителство - за да имат децата им баща. Айде да не ги сравняваме с милиардера наркоман Джони Деп, заживял в един момент с млада сексапилна психарка, по-млада от него с 23 години. Той има бодигардове, които са винаги наколо, има всички възможности да се изнесе и да излезе, няма деца от нея, има власт и влияние и любовта на феновете. Всичките им скандали стават в резултат на употреба на алкохол и наркотици от негова (и най-вероятно и нейна) страна, няма нито един случай, в който той да е бил трезвен. И освен това няма записи как го набада, бие, ръга с нож, нанася телесни щети. Има аудио записи, в които казва неща от рода на "Не те фраснах, а те шляпнах" и "Айде опитай вярно да кажеш, че жена те бие, да видим ще ти повярва ли някой?". Да, много е гадно, наистина. Ама едно е на обикновен мъж да търпи физическото насилие на партньорката си, друго е милиардер да се дрогира/напива с младата си мацка и после да се бият и чукат. И двамата са гадни хора, не бих ги искал в живота си, но това е личния им живот. Не са първите холивудски звезди, които се дрогират и напиват.

И тя не е започнала нищо в съдебно отношение - разводът беше приключен и финализиран. Ама Джони продължи да пие и да се събира с недоброжелатели и вместо да се вземе в ръце и да положи усилия да си оправи живота, реши да бъде зъл и отмъстителен. Ядоса се, че психарката, която с която се изтрепваха, стана известна и постигна някакъв частичен успех в Холивуд и реши да я съди, след като развода беше приключен. И тя многократно казва, че иска да спре с делата, с обсъждането на личния им живот пред всички, обаче той е захапал и не се отказва, колкото и да вреди това на собствената му кариера и имидж. Той почва нови и нови дела. И това също си е негово право и нямаше да го нападам, ако виждах в интернет поне някаква балансираност. Но такива зврески истерии покрай Амбър Хърд, бойкоти, петиции и т.н., все едно тя е наистина най-злия човек на света, а не стандартна холивудска опортюнистка, ме дразнят. Никой не е длъжен да ѝ гледа лицето - нека хората не ходят на филмите с нея, нека не гледат сериалите, в които участва, нека я оставят да фалира - тяхно право, може би тя си го е заслужила. Но петиции, хаштагове - всичко това е показност, това е илюстрация на едно отчаяно общество на бунтовници без кауза, които просто търсят как да демонстрират моралното си превъзходство и решават да защитят кроткия Джони, невинната бита жертва.

Впрочем, сериала е допълнително бойкотиран по още една причина. Един от главните герои, който е глух, го играе актьор, който не е глух. Пак не се появява в първи епизод, но просто да си знаем, че публичен бойкот трябва.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Sat Dec 19, 2020 12:20 am

Dr. Horrible wrote:
Fri Dec 18, 2020 8:08 pm
И нека не сравняваме Джони Деп с реалните жертви на домашно насилие.
Ух, хайде не гейткийпвай домашното насилие само... И стига си насочвал разговора към прегрешенията на Джони Деп. В случая какъв е Джони Деп няма значение.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Jan 21, 2021 3:52 pm

Абе какъв е филмът с Арми Хамър? Tl/Dr? Разбрах за няква house of elfie? Канибализъм, рязане на пръсти, некав рейп бдсм, пък жена му вярвала на обвиненията! Въпросната house of elfie има доста леджит доказателства, а и Арми Хамър винаги ми е бил противен

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Dark Cloud » Thu Jan 21, 2021 8:40 pm

Litz wrote:
Thu Jan 21, 2021 3:52 pm
Абе какъв е филмът с Арми Хамър? Tl/Dr? Разбрах за няква house of elfie? Канибализъм, рязане на пръсти, некав рейп бдсм, пък жена му вярвала на обвиненията! Въпросната house of elfie има доста леджит доказателства, а и Арми Хамър винаги ми е бил противен
Накратко - човека се надървя от идеята да изяде някой, или specifically въпросната Елфи която разпространява чатовете си с него. От това което видях се виждат само неговите съобщения, които са супер крийпи, обаче ми беше малко странно изрязването на нейните отговори и дали тя го предразполага да продължава със съобщения от рода на "искам да ти видя мозъка и органите". Смисъл, пича определено има проблем, ама начина по който пише изглежда се едно между неговите съобщения тя от време на време му казва "omg same, that's so hot" или нещо от тоя род. Изобщо, f-ed up story. Напомня на немския канибал с обявата "търся човек, който иска да бъде изяден".

Ако ти се слуша един по-комичен прочит на случката, Tom Segura и Christina P го обсъждаха в подкаста им -->

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Thu Jan 21, 2021 9:17 pm

Да, общо взето наистина всичко се върти около частични скрийншотове от чатове, в които той казва "Искам да разрежа тялото ти на парчета, да пирувам с теб и после да те зашия" или "Представям си как кръвта ти се лее по гърба ти, докато те чукам." Доста гнусничко като цяло, ама той отрича, че са истински :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Jan 22, 2021 12:01 am

Мерси. В тоя случай вярвам на жертвите, щото тея неща са твърде fucked up да ги измислиш, просто за да очерниш някого.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests