Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Sun Jun 09, 2019 5:37 pm

Пичът е пълен боклук и никой не го смята за борец за правда. Но защо разговорът изобщо обръща внимание на личността му? Тя е напълно без значение за расизма на жената (@Yan, нейния туитър провери ли?) и тотално отделен разговор.

А това дали му го е казала в “лицето”, или е мислела, че е зад гърба му, също е без знамение. Пак казвам, типът американец, който въобще използва думата “nigger” (да не се бърка с “nigga”, която е версията помежду чернокожи, и разликата в контекста е огромна), не само я е използвал доректно срещу чернокож човек, но и ежедневно проявява микро и макро расизъм в живота си. Това не е нормална обида, а прозорец към много силен и исторически подкован светоглед без аналог в езика.

Можем смело да водим ОТДЕЛЕН разговор за това пичът дали е гъз, защото, нали, two things can be true, но да се използва характерът му като оправдание да бъде третиран като 3/5 човек, твърде много ми вони на “he was no angel” защитата, когато расистки ченгета или neighborhood watch дебили разстрелват от упор невъоръжени чернокожи момчета, и после белите им дружки търсят под вола теле да изкарат жертвите зловещи рецидивисти, които “са си го просили”...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Sat Jun 15, 2019 12:35 am

Добре, някой ще ме светне ли защо САЩ и Великобритания хем се пишат за най-големите борци срещу расизма, хем на толкова много официални документи там има куп графи за раса и етническа принадлежност, често в контексти, където не би трябвало това да има каквото и да е значение? Сега превеждам някакъв съвсем кратък документ за ваксинация на бебе от Великобритания , където има 20 (двадесет) графи за "Ethnic Monitoring", включително и "Turkish Cypriot" (явно много различни от останалите кипърци или турци) и "Orthodox Jewish". Сега, колкото и да са досадни ортодоксалните евреи, все си мисля, че са членове на същия етнос като другите евреи, нали. :lol: В САЩ да не почнат да слагат нова графа "Fundamentalist Christian (a.k.a. Dumbass)"? :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сексистки хроники

Post by Martix » Sat Jun 15, 2019 1:01 am

Няма как да се борят срещу расизма, ако не признават официално съществуването на раси. Плюс тва раси съществуват, та не виждам защо биха спрели да ги мониторват, или квото там правят с тези бебета. Нали после искате статистика колко от кои къде имало. :!:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Sat Jun 15, 2019 1:31 am

Е, аз не казвам да отричат, че съществуват раси, разбира се, просто си мисля, че ги тикат там, където не им е много мястото. Какво им пречи да запишат етническата принадлежност на детето при раждането му и след това да си водят статистиките по нея, а не всеки път да се попълва? Все още не сме на етап, в който тази принадлежност се мени през месец-два, нали? :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sat Jun 15, 2019 11:24 am

Добре. Аз винаги стам била за gender neutral тоалетни, ама някакси ми се ще да не виждам мъже пикаещи в шибаната мивка, нали. Щото тва не е нормално.

Контекстът е тоалетна в университет. И не не беше писоар. И имаше свободни кабинки. Дафък?

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сексистки хроники

Post by Killua » Sat Jun 15, 2019 1:43 pm

Litz wrote:
Sat Jun 15, 2019 11:24 am
Добре. Аз винаги стам била за gender neutral тоалетни, ама някакси ми се ще да не виждам мъже пикаещи в шибаната мивка, нали. Щото тва не е нормално.

Контекстът е тоалетна в университет. И не не беше писоар. И имаше свободни кабинки. Дафък?
Ужас...
Също ако в общите тоалетни мъжете си затварят вратите на кабинките докато пикаят - that would be great.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Sat Jun 15, 2019 2:05 pm

Killua wrote:
Sat Jun 15, 2019 1:43 pm
Litz wrote:
Sat Jun 15, 2019 11:24 am
Добре. Аз винаги стам била за gender neutral тоалетни, ама някакси ми се ще да не виждам мъже пикаещи в шибаната мивка, нали. Щото тва не е нормално.

Контекстът е тоалетна в университет. И не не беше писоар. И имаше свободни кабинки. Дафък?
Ужас...
Също ако в общите тоалетни мъжете си затварят вратите на кабинките докато пикаят - that would be great.
сичко ни земете направо

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sat Jun 15, 2019 2:21 pm

Пикаенето в мивка не е нормално.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сексистки хроники

Post by coldie » Sat Jun 15, 2019 4:26 pm

Litz wrote:
Sat Jun 15, 2019 11:24 am
Добре. Аз винаги стам била за gender neutral тоалетни, ама някакси ми се ще да не виждам мъже пикаещи в шибаната мивка, нали. Щото тва не е нормално.

Контекстът е тоалетна в университет. И не не беше писоар. И имаше свободни кабинки. Дафък?
Мъ то някак си и на мъжете няма да им е много приятно да гледат жени пикаещи на пода.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Sat Jun 15, 2019 5:52 pm

coldie wrote:
Sat Jun 15, 2019 4:26 pm
Litz wrote:
Sat Jun 15, 2019 11:24 am
Добре. Аз винаги стам била за gender neutral тоалетни, ама някакси ми се ще да не виждам мъже пикаещи в шибаната мивка, нали. Щото тва не е нормално.

Контекстът е тоалетна в университет. И не не беше писоар. И имаше свободни кабинки. Дафък?
Мъ то някак си и на мъжете няма да им е много приятно да гледат жени пикаещи на пода.
@coldie не знам къде си виждал такива. Ние само по тавана пикаем.

@трубадур :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сексистки хроники

Post by coldie » Sat Jun 15, 2019 8:00 pm

Amelia wrote:
Sat Jun 15, 2019 5:52 pm
coldie wrote:
Sat Jun 15, 2019 4:26 pm
Litz wrote:
Sat Jun 15, 2019 11:24 am
Добре. Аз винаги стам била за gender neutral тоалетни, ама някакси ми се ще да не виждам мъже пикаещи в шибаната мивка, нали. Щото тва не е нормално.

Контекстът е тоалетна в университет. И не не беше писоар. И имаше свободни кабинки. Дафък?
Мъ то някак си и на мъжете няма да им е много приятно да гледат жени пикаещи на пода.
@coldie не знам къде си виждал такива. Ние само по тавана пикаем.

@трубадур :lol:
И по-лоши неща съм виждал. Например да ми повръщат на обувките, докато ги държа да не се строполят...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Xellos » Sat Jun 15, 2019 9:23 pm

Ех, изконното бойно поле между половете е около фаянса :D
Винаги ме подсеща като се заговори за тая гениална книжка :)

https://chitanka.info/text/7021-zashto- ... nite-ne-mo



Абе няма нищо по-неприятно от това някой да е пушил преди тебе в кенефа...

Аз съм твърдо за разделни тоалетни като мъж, щото жените ходят на групи, отнема им повече време и винаги правят задръстване. Всяко спиране на дълъг път с рейс е доказателство за това. :mrgreen:

Има се предвид облекчаването в обществена мивка или по-приницип :р ?
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сексистки хроники

Post by coldie » Sat Jun 15, 2019 10:09 pm

Аз не виждам никаква война между половете. Всеки си има потребности. Както на една дама не и е готино да гледа пиян мучачо пикаеш в мивката, така и на един мъж не му е приятно да гледа пияни ... дами. На жените алкохола по принцип не им понася.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun Jun 16, 2019 2:08 pm

Говорим за трезвен мъж-в тоалетна на университет, нали.

И бтв въпреки че вече не пия от два месеца и половина, ще кажа , че репликите за пияните жени са супер неадекватни. Пияните мъже винаги са били по-грозна, противна, нахална И гнусна гледка от пияните жени.

Дори най-грозната гледка на пияна жена не се доближава до mid tier пиян мъж, който си мисли , че света му принадлежи.

Принципно от гледната точка на трезвеник искам да кажа, че повечето пияни хора са доста неприятни.

Но квито бакии правят пияните мъже , пияните жени дори не са близко.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Sun Jun 16, 2019 6:06 pm

Мъж се събужда сутринта със страшен махмурлук. Гадно му е, главата го боли, а жена му го гледа изпитателно и пита:
- Абе, ти какви глупости говореше на сън? За някаква тоалетна от чисто злато....
Мъжът се напряга, мъчи се да си спомни къде е пил предната нощ и изведнъж се сеща:
- Ами да, ма! У Пешо кенефът е от чисто злато!
На жената й става интересно, облича се набързо и на бегом се понася към Пешови. Звъни на вратата. Отваря жената на Пешо.
- Ох, извинете за безпокойството, ама мъжът ми разправя, че тоалетната ви била от чисто злато?
Пешовица не казва нищо, а се обръща и крясва:
- Пешооо, Пешо... Ела бързо, да видиш жената на оня тъпанар, дето ти се е изпикал вчера в саксофона....
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 17 guests