Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Mon Jun 03, 2019 8:10 pm

Не знам. В България обясняват как сериала е либерална пропаганда. Из западния свят как тва е расизъм. И се чудя на когнитивния дисонанс. Смисъл точно па в Чернобил да сложат цветнокож щеше тотално да убие идеята на сериала, щот всичко що е живо щеше да се фокусира върху това, ане върху стойностите на сериала.

Да направят сериал за Фукушима и всичко ще е наред :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Mon Jun 03, 2019 8:20 pm

Matrim wrote:
Mon Jun 03, 2019 5:28 pm
Вчера пък четох оплаквания от малоумници, оплакващи се от обратното - защо Адам и Ева били чернокожи в "Добри поличби", а Антихристът бил бял. Няма угодия. :lol:
Аз специално за това съм донейде учуден, че няма повече недоволствания от политически коректния кастинг, както при свръхестествените създания неща като пол и раса май изобщо не са гледани - Велзевул азиатка, Бог - Франсис Макдормънд, половината от архангелите - жени и цветнокожи. Мен ме кефи това, бтв, пък и пасва на сериала, обаче ми е малко странно архангел Михаил да е чиновничка...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Mon Jun 03, 2019 10:34 pm

Не съм гледал Поличбите, та не знам как точно са представени, но предвид, че ангелите се очаква истинският им облик да е непосилен за смъртните да го видят, винаги ме е кефела идеята да са некви тотални ждрольовци в човешка форма.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Tue Jun 04, 2019 9:58 am

Ето малко уроци по емпатия и състрадание:

Жена звъни на рецепцията на хотела, обясняват ѝ там за стаята ѝ, че е готова, тя казва, че ще дойде след десет минути, разправят се нещо с чернокожия рецепционист по телефона. Разговорът приключва, но преди да е изключила връзката, тя казва fucking nigger, а рецепционистът още не е затворил и го чува. Звъни на управителя на хотела, уговарят се с него как да действат. Когато жената идва да се настани, рецепционистът ѝ казва "Вие ми казахте fucking nigger, не може да се регистрирате в нашия хотел." Жената казва "Извинете ме, бях ядосана, майка ми почина днес, цялото ми семейство е в хотела, наистина съжалявам." Той се усмихва надменно и отговора "В този политически климат не можем да търпим това. Съжалявам, вече не зависи от мен." тя няколко пъти моли за извинение, обяснява се, казва, че иска да е при семейството си, онзи ѝ казва да иде в съседния хотел. Тя обяснява, че наистина е имала ужасен ден, било е шумно, когато е говорела, ядосала са е, не е трябвало, да го казва - "Ами на мен ми беше гадно чуя "фикънг нигър", вече не зависи от мен." Идва дъщеря ѝ, казва "Баба ми тъкмо почна", отговорът - "Съжалявам, не зависи от мен."
Рецепционистът горд си качва клипче как я отрязва - https://twitter.com/craignofridayy/stat ... 9287738369
Коментарите - масов възторг, аплодисменти, гифчета с надпис white tears, възхвали, на рецепциониста. И по-долу някакъв транс-активист обяснява как този рецепционист е ужасен и показва скрийн.шотове на други постове на рецепциониста, където той обяснява, че транс хората не си знаят пола, че той като гей смята, че транс хората трябва да се изключат от LGB общността и не иска да има нищо общо с тях.

Емпатия, състрадание, човечност, разбиране, прошка.... ама не.
Това е наистина крайна форма на егоизъм, на налагане над другите, на "моята болка е по-важна от твоята". И то масово. Отвратително е. Мен лично както и да ме нарече непознат човек по телефона, ако после дойде и ми каже "Съжалявам, майка ми почина днес, не знам на кой свят съм, пуснете ме да съм със семейството си." всичко ще простя. И не че аз съм необичайно добър и прощаващ, просто за мен това е нормалната реакция. Изпсувала по телефона и казала расова обида - ок, грешно е, но все човек трябва да е по-широкоскроен, да преглътне себе си. И хайде, рецепционистът е решил да се заяде - ок, но защо всички в коментарите са така нагли? Нито един коментар, нито един, не показва убеждение тип "нека проявим разбиране към ситуацията на другия човек", всички са "защо другите не разбират моята ситуация!". Включително на транс-активистът, който пък мрънка, че бил обиден той/неговите хора, иначе няма проблем същият рецепционист да се държи безчувствено към жена, загубила майка си същия/предния ден.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Tue Jun 04, 2019 1:16 pm

#thathappened

Но ДОРИ и да е така НЯМАШ абсолютно никакво право да обиждаш на такъв принцип, ако ще цялото ти семейство да е умряло. Да той може и да е бил изрод спрямо транс хората, но това не ти дава карт бланш да го обаждаш така. Аз ненавиждам Кейтлин Дженър, смятам че хаби кислород, но тя е жена и няма да си позволя трансфобски адрес по неин адрес.

В случая сори, но смъртта на близък не оправдава расизъм/ксенофобия/трансфобия и тн. Защото ако му беше казала "useless piece of shit", можеш е да се оправдае с траура си. Ма сори какво трагично събитие не ни прави моментни хомофоби и расисти и за да го е казала, тя наистина го мисли.


И още нещо аре въпреки там личните си проблеми да не си ги изкарваме на сървис персонала, щото те не са виновни и не са длъжни да се съобразяват с нас.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Tue Jun 04, 2019 3:59 pm

Квфи ме, че се очаква да симпатизираме на расистката, щото имала лични проблеми...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Xellos » Tue Jun 04, 2019 5:39 pm

Ми да си избереш 1000% само една страна на която да симпатизираш в точно такъв казус е малко тъпо и ограничено. Човек е човек щото може да изпусне нервите. Са ако рандъм псувня от някой, който не е одобрена част от животат ти те праща в мега рейдж мод значи си оставаш жалък комплексар и така до следващият път... Смърта на близък + извинение ми тежи повече от рандъм обидчив [..........].

Тя емпатията ако проработи по-масово някой ден ще е шанса да оцелеем като вид.

Ха, плаката дето стърчеше като лайно на върха на купчина с пясък срещу прайда от ВМРО са го поскатали нейде в новинарските сайтове.

https://dnes.dir.bg/politika/vmro-sresh ... propaganda

Върнете дъгата на децата, мискини такива! :facepalm:
:ninja:

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сексистки хроники

Post by tiffany aching » Tue Jun 04, 2019 5:59 pm

Xellos wrote:
Tue Jun 04, 2019 5:39 pm
Са ако рандъм псувня от някой, който не е одобрена част от животат ти те праща в мега рейдж мод значи си оставаш жалък комплексар и така до следващият път... Смърта на близък + извинение ми тежи повече от рандъм обидчив [..........].
Горе-долу и аз това си мислех - дали обида би ме изкарала от равновесие (много трудно, само майка ми успява и то не всеки път :mrgreen: ) или доста по-неприятното и безвръзвратно събитие - загуба/смърт на близък човек. Няма място за сравнение, егати. В подобни моменти човек малко или много не е на себе си. Но пък ако рецепциониста дълго време е търпял расистки подмятания, нищо чудно, че и на него са му избили чивиите. Хем не оправдавам и двете страни, хем ги разбирам за реакциите, но поне една от тях се е извинила. И дано жената обидила човека, наистина си е взела поука.
Xellos wrote:
Tue Jun 04, 2019 5:39 pm
Тя емпатията ако проработи по-масово някой ден ще е шанса да оцелеем като вид.
Мда...
Last edited by tiffany aching on Tue Jun 04, 2019 6:18 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Tue Jun 04, 2019 6:16 pm

Доста ми е странно. Пак казвам, човек не става расист само при загубата на близък. Тая жена е расистка и не виждам защо трябва да се провява емпатия и защо маргинализираните групи трябва винаги да прощават.

Веднъж един клиент американец ми каза "Ще те изнасиля и убия, малка чужда кучко" и поведението му било в следствие на развод с жена си и загуба на правата за попечителство. После заплашваше и самоубийство. Е ква емпатия, кво състрадание в случая пичове? Мен не ме интересува, дали денят му е хубав, или цялото му семейство е измряло, не можеш да се държиш със сървис персонала където и да е по такъв начин. Съжалявам. Но когато добавим расисткия/хомофобски и трансфобски фактор, въобще не очаквам никаква прошка.

Аз съм ставала свидетел, на нещо подобно. Един от новите ни служители, който няма доловим акцент, беше вдигнал телефона с "Hello My name is Mohamed. How can I help you" и клиента отвръща с "Fuck you, you fucking terrorist". Знаете ли как се почуства това момче след това? Да ти говорят по тоя начин само заради името ти. Та сигурно и на тоя клиент майка му/кучето му/златната му рибка е умряла, та тва прави постъпката му окей явно.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сексистки хроники

Post by tiffany aching » Tue Jun 04, 2019 6:30 pm

Litz wrote:
Tue Jun 04, 2019 6:16 pm
Доста ми е странно. Пак казвам, човек не става расист само при загубата на близък. Тая жена е расистка и не виждам защо трябва да се провява емпатия и защо маргинализираните групи трябва винаги да прощават.
Проявила е расистко и обидно отношение, а дали по принцип е такава, аз лично не зная...
Litz wrote:
Tue Jun 04, 2019 6:16 pm
Веднъж един клиент американец ми каза "Ще те изнасиля и убия, малка чужда кучко" и поведението му било в следствие на развод с жена си и загуба на правата за попечителство. После заплашваше и самоубийство. Е ква емпатия, кво състрадание в случая пичове? Мен не ме интересува, дали денят му е хубав, или цялото му семейство е измряло, не можеш да се държиш със сървис персонала където и да е по такъв начин. Съжалявам. Но когато добавим расисткия/хомофобски и трансфобски фактор, въобще не очаквам никаква прошка.
Разбира се, че този клиент няма право на подобно отношение. Тук съм категорична. От друга страна всички сме хора и никой от нас не е безгрешен. И мен са ме обиждали и то неведнъж, по всякакви начини. Обаче откакто ме нарекоха "платен соросоид", малко или много ми е трудно да се учудя. :) Случаят, който описваш е доста екстремен и няма рецепти. Понягога емпатията помага, понякога ответния удар, понякога човек просто да бъде "над нещата" и/или игнорира дразнителя...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Tue Jun 04, 2019 6:34 pm

Ако някой не е расист, той НИКОГА, няма да си позволи да говори по този начин, дори в екстремни състояния.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Tue Jun 04, 2019 7:13 pm

Расизмът не е нормална проява на скръб, нерви, или фрустрация. Расизмът също така не е настроение, а предразсъдък. Човек или го има, или го няма. Боли ме фарът за личните ти проблеми, колкото и големи да са, ако личният ти предразсъдък е, че съм по-малко човек от теб.

Въобще, ебаси тъпия спор. Все едно тия гротескни античовешки позиции са нещо, за което можем да се срещнем по средата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сексистки хроники

Post by tiffany aching » Tue Jun 04, 2019 7:24 pm

Обаче и въпросният рецепционист е редно да си вземе поука - ето че не му е приятна проявата на предразсъдъци, този път като неин адресат. Мда... мирозданието си знае работата. :)
Хм... никой човек в същността си, в ядрото си, в душата си (ако щете), в най-истинската и красива част от себе си не е расист, черен, бял... и т.н. произволен етикет. Друг е въпросът че под най-различни влияния/обстоятелства и свои избори, хората понякога забравяме това, а не бива.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Tue Jun 04, 2019 7:49 pm

Това да си черен или бял, е природа. Това да си расист, е избор.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сексистки хроники

Post by tiffany aching » Tue Jun 04, 2019 7:56 pm

"Природа" е нашето естество, което не се изчерпва до вторични полови белези, сексуалност, социално положение и т.н. Т.е. човешкият дух е природа, а не каквато и да било порода. :) Всичко останало е избор.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests