Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Lyanna Stark » Tue Dec 11, 2018 9:51 pm

Съжалявам, но този път съм на страната на Роланд. Видях какво е говорил тоя Харт и ми се изправиха косите.

“Yo if my son comes home & try’s 2 play with my daughters doll house I’m going 2 break it over his head & say n my voice ‘stop that’s gay’.”
One of my biggest fears is my son growing up and being gay. That’s a fear. Keep in mind, I’m not homophobic, I have nothing against gay people, be happy. Do what you want to do. But me, being a heterosexual male, if I can prevent my son from being gay, I will. Now with that being said, I don’t know if I handled my son’s first gay moment correctly. Every kid has a gay moment but when it happens, you’ve got to nip it in the bud!

Сега, в момента, в Америка през 21-ви век, ЛГБТ деца и младежи са пребивани, малтретирани и изпращани в conversion camps от родители, които си мислят, че могат да ги накарат да спрат да бъдат ЛГБТ. Самата идея, която лежи в основата на изказванията на Харт, е опасна и нанася реални вреди, в реалния свят, на реални хора. Да не говорим за това колко casually тоя кретен обяснява, че би набил сина си, за да го накара да спре да бъде гей.

Но Харт е направил тези коментари преди почти десетилетие и уж вече не мисли така. Уж се бил извинил за думите си през 2015 и затова не искал да се извинява пак. Ако наистина беше така, бих го приела веднага - всички сме говорили глупости, всички сме имали погрешни идеи за някои малцинства. Аз съм говорила по-лоши неща за определени етнически малцинства например. Но какво всъщност е казал Кевин Харт през 2015?

“It’s about my fear. I’m thinking about what I did as a dad, did I do something wrong, and if I did, what was it? Not that I’m not gonna love my son or think about him any differently. The funny thing within that joke is it’s me getting mad at my son because of my own insecurities — I panicked. It has nothing to do with him, it’s about me. That’s the difference between bringing a joke across that’s well thought-out and saying something just to ruffle feathers.” Even so, he adds, “I wouldn’t tell that joke today, because when I said it, the times weren’t as sensitive as they are now. I think we love to make big deals out of things that aren’t necessarily big deals, because we can. These things become public spectacles. So why set yourself up for failure?
-- Rolling Stone

Значи Харт не би казал тази шега днес, защото... времената били по-чувствителни и нямало да се приеме добре!

Не защото е осъзнал, че онова, което е казал, е грешно. Не защото е осъзнал, че подобни изказвания допринасят за продължаващото съществуване на една среда, в която ЛГБТ хората се страхуват за живота си. Не защото е осъзнал, че не можеш да попречиш на някого да бъде гей. Не защото е осъзнал, че има нещо лошо в това да удряш дете, задето си играе с куклите на сестра си.

Не, той не би повторил тази шега, защото някой може да я вземе за "голяма работа" и да навреди на личния му имидж.

Този човек изобщо не си е променил мнението, изобщо не съжалява за думите си и изобщо не разбира защо в тях има нещо погрешно.

Той има десетки туитове, в които използва хомофобски обиди. И за разлика от Джеймс Гън, който очевидно просто се е правел на много edgy с идиотските си шеги за педофилия, Кевин Харт изглежда наистина мисли нещата, които говори. Действията му в реалния живот - случая със сина му, за който разказва - ясно го показват. Отказът му да се извини също е показателен. Това, което е казал на Ролинг Стоун през 2015 г. не е извинение, а израз на чисто прагматичното му решение да се самоцензурира, когато е започнал да става известен:

As BuzzFeed’s Adam B. Vary pointed out in a tweet, “he seems to have basically stopped tweeting those words after 2011 — i.e. the year his first stand-up movie became a hit.”
-- Washington Post

Виждам, че сега най-накрая е дал истинско извинение, което е чудесно. Ако го беше направил когато Академията го е помолила, вместо да се прави на интересен, нямаше да имам нищо против да остане водещ на Оскарите. Остава само да се надяваме наистина да съжалява, макар че поведението му до този момент ме кара леко да се съмнявам в искреността му.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Wed Dec 12, 2018 1:53 am

Roland wrote:
Tue Dec 11, 2018 9:33 pm
Litz wrote:
Tue Dec 11, 2018 2:08 am
Бате втф?
Сори, просто ме удари много силно дежа вю. Тайгъра първият му инстинкт е да изрови някой пост отпреди хиляда години, обикновено в хилариъс провал да докаже някакво лицемерие. Това да вади МОИ хомофобски цитати е некво ново ниво на context blindness, но аз друго не очаквам от него. Междувременно ти намираш начин да обясниш как либералите са лоши, а Амелия се кара на всички, които коментират "недостатъчно важни проблеми". Всичките сме по калъп...
Благодаря за личната обида. Ще знам за следващия път, ако реша да ти коментирам коментарите. Не че нещо, обаче нямам спомен изобщо да съм си позволявал подобни коментари по твой адрес за всичките почти тринайсет години, откакто съм потребител на форума, при все че достатъчно често съм бил несъгласен с теб, особено в последното половин десетилетие. (Ако съм си ги позволявал, съжалявам. Съвсем сериозно.) И ако не искаш хората да те виждат като агресор, не бъди агресор. (Примерно, може да си спестяваш личните обиди, особено пък при положение, че си администратор на форума.) Държиш се като SJW версия на Бен Шапиро, егати, и то от години. Какво очакваш да постигнеш така?

Лиана, видях му ги туитовете, и да, неприятни са - даже във времената, когато бях див хомофоб, не съм си позволявал такива коментари дори на живо, пък какво остава да ги пльосна в публичното пространство, обаче са просто думи... от преди седем години. Седем години са много време. (Като контекст - преди седем години @Amikae беше клонящ вдясно див хомофоб. Сега е открито подкрепящ еднополовите връзки веган.) Четири години също са много време и, честно казано, изобщо не виждам причина през 2015 на някого да му се търси сметка за глупости, които е изписал през 2011. Пък и от Академията няма как да не са знаели за тия туитове на Харт, като са го ангажирали да им води церемонията, на която можело да има номиниран филм за conversion therapy. (Въпросния ако го номинират за нещо, ще се радвам, понеже моето име стоеше в края на българските прожекции, но, макар и приятен филм, си третира темите със сериозността на епизод на "Доктор Хаус". Не съм сигурен, че бих го номинирал за каквато и да било награда, честно.) Няма какво да се правят на изненадани, че и да очакват или искат Харт да се извинява или квототам. Да не го бяха ангажирали. Със сигурност е имало на линия някой устат негър, който да не се е излагал така.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Dec 12, 2018 2:09 am

1. Съжалявам, че го считаш това за лична обида (и аз сериозно). Нямах за цел да те обиждам, но това ти е модел на поведение от много отдавна - когато някой (аз) каже нещо, ти тръгваш да ровиш за стари коментари, в които казват обратното. Тъпо е, защото все пак се знаем сравнително лично от много отдавна и това до нищо конструктивно не води. Но пак - нямах за цел лична обида, съжалявам, ако така излезе.

2. Което е и основата на проблема. Шибаното поведение няма срок на годност и ако някой не ти е личен познат, и особено когато са известна личност с платформа, няма филм като “твърде много време е минало”, когато хомофобията си е сила в съответната държава до ден днешен. И ако наистина си израснал спрямо предишните си предразсъдъци, Е ТОЛКОВА НЕВЕРОЯТНО ЛЕСНО да се извиниш за тях. На мен поне ми е лесно. Ако считам, че някой не ме е разбрал, ще се опитам да обясня, или да се защитя, но акп е черно на бяло грешка/предразсъдък, защо да не очакват хората да им се извиня?

А харт не щя. Което води до очевидния извод, че до ден днешен не смята, че е поведението му е било проблем.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Dec 12, 2018 2:15 am

Още по темата тук (скип, докато се смени хедъра, щото те минават през няколко теми):

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Wed Dec 12, 2018 10:31 am

Пичуе, имам въпрос. А какъв е проблемът просто човек да си вярва на глупостите, да ги ръси без да му дреме, да вярва в тях и да си носи последствията? Ако даденият индивид не вярва, че постъпва грешно тия извинения са само кух ПР. Това насилствено превъзпитание, породено от плач в социалните мрежи, работи само срещу обикновени хорица и Джеймс Гън, щото голямата корпорация им бие шута. Мулти милионерите се осъзнават като им се бръкне в джоба. Чак тогава наистина пичът може да си преразгледа вижданията относно групите, които атакува. Дотогава на Харт ще му е през дедовия. Още повече, че се води комик, а като такъв вярва, че няма шега, която да е твърде зла. За съжаление няма мозъка на, например, Джими Кар (измекяр, който се опита да окрива данъци между другото, с други думи няма невинни) който да може да се обоснове и ся най-вероятно ще страда.

И последно, това нещо в човешката раса няма да спре да ме изумява, ама защо на хората им дреме какво говорят знаменитосите :ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Wed Dec 12, 2018 11:05 am

Това което се случва са си нормални Struggle Sessions от времето на Мао в Китай. Не е нещо нечувано и невиждано преди.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Wed Dec 12, 2018 4:35 pm

Roland wrote:
Wed Dec 12, 2018 2:09 am
1. Съжалявам, че го считаш това за лична обида (и аз сериозно). Нямах за цел да те обиждам, но това ти е модел на поведение от много отдавна - когато някой (аз) каже нещо, ти тръгваш да ровиш за стари коментари, в които казват обратното. Тъпо е, защото все пак се знаем сравнително лично от много отдавна и това до нищо конструктивно не води. Но пак - нямах за цел лична обида, съжалявам, ако така излезе.
Около три пъти за десет години = модел на поведение.
ОК.
И как точно да приемам подмятания като това, ако не като обида:
Това да вади МОИ хомофобски цитати е некво ново ниво на context blindness, но аз друго не очаквам от него.
Не е да си ме засегнал, всъщност, обаче се ядосах, че си губих времето да отговарям на човек, който просто ще ме отсвири с еквивалент на "Тайгъра е тъп и не разбира", без дори да се обърне директно към мен. Не съм целял да те показвам като лицемер, в случай, че не е станало ясно.

И това, че си готов да се извиняваш за минали приказки, е прекрасно, но едно извинение, идващо, защото някой е изровил миналите ти приказки и ги е раздухал из медиите, поставяйки кариерата ти в опасност, не е извинение.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Thu Dec 13, 2018 12:43 am

Litz wrote:
Tue Dec 11, 2018 1:40 am
случаят с Кевин Харт е доказателството, че белите гейове, нямате търпение да скочите срещу черна публична личност, без да виждаш проблемите в собствените си любимци.
Лиц, не намесвай расата в случая. Щото ако я намесиш, ще трябва да се води разговор за завишените нива на хомофобия и токсична маскулинност в черните общности, а това май на никой не му се прави и всички колективно избягват да го коментират.

Иииииииииииии специално за феновете - тези дни Скарлет Йохансон хоства специален скрийнинг на Блек Пентър и разговор със звездите на филма :lol: :heart:
Айде хетвайте я, каква наглост!
http://www.justjared.com/2018/12/09/sca ... on-in-nyc/

Image
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Thu Dec 13, 2018 10:26 am

Не е ли заета със снимките на байопика на Рей Чарлз?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Dec 13, 2018 2:46 pm

Roland wrote:
Tue Dec 11, 2018 9:33 pm
Litz wrote:
Tue Dec 11, 2018 2:08 am
Бате втф?
Сори, просто ме удари много силно дежа вю. Тайгъра първият му инстинкт е да изрови някой пост отпреди хиляда години, обикновено в хилариъс провал да докаже някакво лицемерие. Това да вади МОИ хомофобски цитати е некво ново ниво на context blindness, но аз друго не очаквам от него. Междувременно ти намираш начин да обясниш как либералите са лоши, а Амелия се кара на всички, които коментират "недостатъчно важни проблеми". Всичките сме по калъп...
Човек, не знам кво да ти кажа, освен че зад тоя цитат за лошите либерали и MAGA the Musical, съм боц@нала едно /s, което и ти, и @Dr. Horrible или игнорирате доста брутално, или си мислите, че значи Сатана/ Съветски Съюз/Секс/свирка???? или въобще не знаете кво значи. Да ви кажа, /s значи сарказъм, нали и е ОМГ очевидно, че нищо от това, което е написано преди тая наклонена черта с есче не го мисля, егати. Просто тогава точно следях войната на The Vixen и Крис Крокър с Манила, и реших да се изгавря.

Ето ви да прочетете малко за sarcasm switch и да не ме обвинявате в простотии
https://www.urbandictionary.com/define.php?term=%2Fs

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Dec 13, 2018 3:02 pm

Иначе нали, хора възмутени от ужасния Кевин Харт, тоя път без сарказъм, колкото и да е ужасно нали, смятам, че ако трябва да говорим за хомофобия, по-добре да говорим, за доста по-важна случка, като например вандализма върху билборд с гей двойка и коментарите под статията. Ма т'ва са бг гейове, та кво ни ебе, нали? Хомофобията на Кевин Харт е по-важна от това, че хора ги убиват, просто щото се случва в държава, която мразя.

https://www.webcafe.bg/newscafe/obshtes ... vandalizam

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Thu Dec 13, 2018 4:04 pm

Аааа, извинявай. Наистина не съм знаел какво е това s в "Ходи да гледаш MAGA the Musical/s", мислех, че намеква за повече от един мюзикъл. Не съм го срещал като код, не го познавам и не съм схванал посланието, което си искала да напишеш. Важното е, че се разбрахме сега.

Иначе случващото се във Варна наистина е ужасно, аз също следя ситуацията.

Според мен един от проблемите на родните ЛГБТ организации е, че радушно приемат финансиране от чужбина. Кога от Америка за България, кога от разни институции от ЕС, кога от друго място. Това няма как да не настрои средния българин негативно. Една борба за промяна в дадена страна трябва да идва тъкмо от жителите на тази страна и да се води с техни средства. В противен случай тази борба за човешки права става просто бизнес и империализъм. Ето, и в статията, дадена от теб, пише "Кампанията с билбордите е част от проект, съфинансиран от Европейската комисия." Някак цялостно звучи посланието, че тези "нови ценности", както ги наричат, идват от Европа, от САЩ, от не знам си къде, а не, че са родени от нуждата на ЛГБТ хората тук, в България. И идеята "от чужбина ни го налагат" е много голяма бариера пред мисленето на много хора, това ги спира да се задълбочат и да направят по-прецизна оценка на ситуацията. Как ли би се развила ситуацията в САЩ, ако всичките исторически движения за правата на гей хората, още от Стоунуолски бунтове, бяха известни с чуждестранното си финансиране, особено пък ако това финансиране идва от страна/организация, която много американци възприемат като враждебно настроена и желаеща да се възползва от тях? Нямаше ли това да забави целият процес с десетки години, да не кажа стотици? Нямаше ли да има много по-силни съпротиви от тези, които е имало (и които не сами по себе си не са били малки и все още съществуват и там)?
Не съществува разбирането, че гей правата са остра нужда на гей хората тук, в България, а не абстрактна концепция, която се финансира от Запад.... И май на повече родни ЛГБТ организации също им е чуждо това разбиране.

Естествено, това е само един от факторите. Тук на Балканите нещата винаги са страшно объркани. Тук все още нямаме развита представа за това какво означава ляво и дясно в политическия спектър, затова болшинството хора просто приемат, че "ляво" значи "комунизъм и Русия", а "дясно" значи "ЕС и САЩ". И когато опре до гей права, нито една партия от нашия политически спектър не иска да се намесва, защото "левите" не искат да загубят феновете на комунизма и Русия, а пък радетелите за западна демокрация и западни ценности не искат да изгубят "десните" избиратели. И затова темата си остава необсъждана. Но то да беше само тази тема...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Thu Dec 13, 2018 5:50 pm

Сериозно ли дефинираш кофа боя върху неодушевен предмет като "ужасно"? Защо не реагира така за паметникс на съветската армия.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Thu Dec 13, 2018 5:53 pm

Подозирам, най-малкото защото паметникът на съветската армия не пострада перманентно от боядисванията.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Thu Dec 13, 2018 6:23 pm

Казах "Случващото се във Варна е ужасно" и визирах не просто кофата боя, а масовата истерия и цялото разнообразие от яростни реакции срещу постера. Визирах колективно озлобяване, подписките, агресивния език и, да, заливането с боя и разкъсването на постера. Мислех, че се разбира, че имам предвид цялата палитра от реакции, а не само боята, но явно съм бъркал. :lol:
А за вандалствата на паметника на Съветската армия никога не съм изказвал възхвала, впрочем. И при първото и най-известно оцапване през 2011-та писах статуси във ФБ как ме дразнят такива хулигантства и ширещата се из интернет адмирация за тях!
Пък и паметника от 4 години си стои спокойно, затова и писах в темата коментар на нещо по-актуалничко, което Лиц не без основание предложи да обсъдим.

Бленувам за деня, когато ще напиша във форума дълъг пост и няма да получа отговор, цитиращ само една конкретна дума от въвеждащите изречения...
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 82 guests