Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Thu Oct 12, 2017 6:44 pm

Полански не е осъден. Избягва преди да бъде, защото не е сигурен дали съдията ще удържи на думата си да му даде 48 дни затвор за аналното изнасилване на 13 годишното момиче, което е упоил.

Изнасилванията са трудни за доказване. Освен ако няма и някой труп в историята му надали ще му се случи нещо. А и нали се сещаш че най вероятно някои негови познати висши демократи също са се възползвали от старлетките. Така че ще има и сериозен политически чадър. Има и безкрайно много пари.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Lyanna Stark » Sat Oct 14, 2017 6:54 am

За NDA-тата е обяснено ето тук от адвокат. Накратко: ако има извършено престъпление, дори да е покрито от NDA, можеш да съобщиш за него в полицията, но не и на пресата. Това, което на мен не ми беше ясно, беше какво точно се случва ако го нарушиш това нещо. Това, което схванах от няколко различни източника, беше че ако има определено в самия договор наказание, най-вероятно ще трябва да си го понесеш, защото съзнателно си го подписал; ако няма, другата страна по договора ще те съди за различни видове обезщетения. Има впрочем и случаи, в които съдът просто обявява цялото споразумение за невалидно, но не можеш да разчиташ на това.

Ако зависи от мен, бих забранила изцяло прилагането на NDA клаузи за обвинения в престъпни деяния от какъвто и да било тип. По същия начин бих забранила и forced arbitration клаузите, ама за жалост още не съм световен диктатор.

Впрочем, Уайнстийн вече го разследват полицията на Ню Йорк и ФБР, последните по нареждане на DoJ, вероятно дошло от Тръмп. С малко късмет, желанието на Тръмп да преебе демократите по всеки възможен начин може и да доведе до някое обвинение.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Mon Oct 16, 2017 12:08 pm

И Ларс фон Трир харасвал хората. Не че ме изненадва.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Mon Oct 16, 2017 12:50 pm

Лиц дай поне веднъж един линк да ге


User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Tue Oct 24, 2017 9:30 pm

Оплаквания от 200 жени срещу Тобак, до неделя се говореше за 38

https://www.theguardian.com/film/2017/o ... s-la-times

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Wed Oct 25, 2017 5:11 am

От где, искам да знам, тея нерези намират толкоз време и либидо за тоя тип изпълнения? :vomit:

Значи, всичко хубаво с тези разкрития сега, но с толкова задна дата едва ли може да се направи нещо повече от черна ПР кампания срещу тея. Но се надявам, сега като средата е станала достатъчно подготвена за да може жените да си търсят правата, следващият път като някакъв самозабравил се нерез посегне на някоя, тя да го обвини в реално време, за да може и съдебната система да се задейства адекватно. Затворец си тряя за някои от тея. И химическа кастрация.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Wed Oct 25, 2017 1:16 pm

Едно нещо което силно вбесява в тази шитсторм напоследък е че всеки журналист използва harassasment, assault и unwanted advances, abuse все едно са едно и също и взаимнозаменяемо. Къде от неграмотност къде от някаква agenda.

Вчера иначе левият Mashable обясни как Елизбет Уорън била жертва на harassment, а случката обясняваше как бяга от някакъв неин бивш шеф около бюро - fuck you, that is a fucking assault. Всчико се fold-ва е едно ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сексистки хроники

Post by coldie » Thu Oct 26, 2017 8:24 pm

трубадур wrote:
Tue Oct 24, 2017 9:30 pm
Оплаквания от 200 жени срещу Тобак, до неделя се говореше за 38

https://www.theguardian.com/film/2017/o ... s-la-times
Бивш физиотерапевт и дипломиран лекар, който дълги години е бил част от националният женски тим на САЩ по спортна гимнастика е обвинен в сексуално насилие над 140 момичета, някои от тях олимпийски медалистки. Същевременно актьорът Кори Фелдман е започнал кампания за набиране на средства за направата на автобиографичен филм, в които да разкаже за съществуващ в Холивуд "педофилски кръг" в който е вкаран, още докато е бил на 9 години.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun Oct 29, 2017 5:12 pm

Между другото, като човек, който в момента страда от unwanted advances в работата от човек на висшестоящ пост, разбирам колко е трудно да го разкриеш. Странното е, че ми се е случвало и преди с хора под или на същото ниво като мен и не ми е било проблем да се оплача на секундата, но в момента не знам какво да правя.

Една колежка вече се е оплаквала от него и докато той не се държи зле с нея, оня ден ми обяснява "Тая кучка, се е оплаквала от мен и от поведението ми. Мразя я. Курва грозна" и знам, че оплача ли се това ще се случи и с мен. Той не го прави само с мен де, ами и с много други момичета, въпреки че е на 53???? Тъпото е, че съм му казвала, че трябва да спре, че е супер creepy, и че въпроси от типа “Кога ще ме учиш как да правя орален секс на жени", са абсолютно табу, но той не спира.

Колегите ми мъже искат да го докладват от мое име, но на мен тва ми е жалко в същото време ме е страх, щото съм наясно, че той няма да бъде уволнен.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Sun Oct 29, 2017 7:00 pm

:vomit:
Лиц, просто не знам какво да те посъветвам... Имате ли HR отдел?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun Oct 29, 2017 7:31 pm

Имаме. Просто се чудя при кого да отида и дали да е лично или чрез имейл.


Но да освен всичко друго тоя е обсебен от сексуалността ми като коментара с оралния секс, въпроси от типа на коя жена от офиса бих чукала, как да прави секс с транссексуална жена и некви такива, плюс детайли от сексуалния си живот как, с кого и кога правил еди кво си. Което е супер гнусно, когато ти го разказват хора по-стари от баща ти и майка ти...

Ужасяващото, е че аз винаги седя около приятелите си мъже, но той ги дебне когато са в почивка или когато преслушват нещо на слушалки.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сексистки хроники

Post by Alexis » Sun Oct 29, 2017 7:53 pm

Може да звучи тъпо, но замисляла ли си се да го запишеш и да предоставиш на HR или където там можеш да се оплачеш реални доказателства. И да намекнеш, че може да се появят в нета.Не знам, аз когато имах подобен проблем се оплаках и успях да се измъкна, макар дребният дебелак да не се раздели с поста си, но поне нямаше достъп до мен.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Sun Oct 29, 2017 8:01 pm

Питах мъжа ми (менджър в корпорация) как се процедира при тея случаи, щото на него му се налага от време на време да разрешава подобни проблеми с разни служители. Той каза, че ако вече си говорила с тоя и си му казала, че поведението му ти е неприятно и не искаш да се държи по тоя начин с теб, а той продължава да си прави същите изродщини, трябва да се свържеш с HR. Как ще се свържеш - дали и-мейл, телефон или лично - няма значение. Избери каквото ти е удобно на теб. Но трябва да подадеш сигнал, защото това е недопустимо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Сексистки хроники

Post by termit » Mon Oct 30, 2017 9:38 am

Лиц, ти нали беше в Германско?
По мои наблюдения специално там е почти сигурно, че при оплакване от твоя страна съответния пръч ще го отнесе, особено ако си в по-голяма фирма. Не говоря наизуст, при нас имаше един такъв случай (дори в много по-лека форма от това което ти описваш, един доста голям шеф от германска страна - колежките се оплакаха, съответният явно е получил сериозен пляс през ръцете, сега дори избягва да идва към българско)
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 37 guests