Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Claymore » Mon Jan 23, 2017 9:41 pm

Т'ва вече е пълна гавра :evil:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сексистки хроники

Post by Morwen » Mon Jan 23, 2017 10:27 pm

Интересно как, когато жена рейпва 13 годишен, те просто са правили секс, а когато пълнолетна жена изпие една бира и прави секс с мъж тва е рейп.
Осъдена е на десет години, което е повече доста присъди за изнасилване, така че явно нещо в интерпретацията не е точно така.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Mon Jan 23, 2017 10:51 pm

Тука не говорим за изнасилване просто, а за педофилия извършена от УЧИТЕЛ(което според законодателството на САЩ е по-голямо престъпление от чиста педофилия). 10 години с право на помилване е абсолютно нищо. И проблемът е, че във всичките медии се говори за секс между нея и жертвата, а не за изнасилване, даже на някои места той е виновен, а тя е жертвата, защото я е забременил. :shock:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сексистки хроники

Post by Morwen » Mon Jan 23, 2017 10:57 pm

Всъщност и в случаите, когато мъж е правил секс по взаимно съгласие с малолетна обикновено медиите говорят за секс с малолетно лице, а не за изнасилване, така че не виждам разлика. А това че някакви неназовани медии говорели, че тя е жертва не ми се вижда причина да обобщим всичко под един знаменател.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Mon Jan 23, 2017 11:06 pm

Малолетна или непълнолетна? Щото има разлика. И не си спомням да е било наричано секс, когато жертвата е била под 15 никога. 13 годишен не може да даде съгласие по никакъв начин, да може да му се прави секс, но тя като 25 годишна трябва да каже не, щото той все още няма мозъка за тва.

Иначе родителите на въпросния са затвор и те, щото такова безхаберие е недопустимо.

Проблемът не е само в медиите, а и в това, че психолога казва "Тя не е педофил, а има голямо сърце и е била подбудена от любов."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Tue Jan 24, 2017 1:33 am

Не е просто изнасилване - става дума за 9-месечен период на почти всекидневен секс с евентуални елементи на coercion (grooming) от страна на учителката, понеже 13-годишното няма как да даде consent от легална гледна точка.

От друга страна, може би пък изобщо не е изнасилване. Щото и бащата на 13-годишното е намесен - живели са у учителката. Разследването почва, щото директора на училището, в което работи оная е получил анонимен tip от някъде, а не щото детето или баща му са подали сигнал за изнасилване в полицията. Та вероятно става дума за някаква такава идиотска ситуация, в която даскалицата и хлапето наистина (си мислят, че) имат романтични чувства един към друг и сексът не е включвал насилие. Секви хора бродят по тая земя... Затова и има психолози, които разбират повече от тея неща и могат да се произнесат по-авторитетно.

И аз мисля, че 10 години й стигат, в случай че става дума за няква изчанчена форма на Ромео и Жулиета. Не е същото като да го върже в мазето и бие и изнасилва, а на 13 бая народ вече има представа от това що е то секс и гениталиите му са готови за него.

Но е доста яко как в коментарите надолу може да се види на няколко пъти "What a lucky boy! I wish I had a teacher like that when I was a kid."
Това, в случай, че някой си мисли, че няма различна трактовка на сексуалните посегателства, когато жертвата е от мъжки пол.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Re: Сексистки хроники

Post by RAT400 » Tue Jan 24, 2017 5:36 am

Litz wrote:според законодателството на САЩ
може ли по-конкретно? случаят взе, че ме заинтригува.

май присъдата е за това. felony of the first degree. това също съществува, но не се споменава в статията, която си линкнала (или в другите статии по случая, които намерих). plea deal magic I guess? anyway. felonies of the first degree се наказват -- според това -- с 5-99 години. ако имаш обяснение по какво трябва да се води тексаски съдия при произнасянето на присъда, линкни го (или го дай), моля те, щото аз рових около час в нета и нищо не намерих. предполагам, че трябва да може да се оправдае пред някого някак, но не знам нито пред кого, нито как. явно просто решава и това е? (в повечето случаи в тексас -- ако разбирам правилно -- заседателите решават не само дали обвиненият е виновен, а и каква присъда да получи. но пак ми се струва твърде безумно да няма никой, който да може да им каже, че са луди да дадат 99 години на -- примерно! -- тая жена. нещо някъде пропускам. това може би е важно и за примера ти с бирата? 22.021 (а) (1) (A) (i).)

друго нещо, което ме изненада: защо някой с титлата district court judge произнася присъда по щатски закон? anybody? Roland? отне ми към четвърт час да загрея, че не я съдят във федерален съд. това, което ме открехна, беше, че statutory rape като федерално престъпление (цък, с интересната бележка, че заради юрисдикцията на федералните съдилища голям процент от обвинените са индианци) се наказва с максимум 15 години. знаеш ли кои са отегчаващите обстоятелства, които биха довели до повече в този или подобен случай? аз не знам и за времето, което отделих, не успях да науча. но докато гледах неразбиращо федералните им закони, ми се мерна нещо иди-дойди сравнимо, поне ако съм останал с правилното впечателение за количествата насилие и измама в случая: pdf warning, стр. 21, 5 години за три прониквания. (Criminal History IV, (pdf warning) though.) Alexandria Vera печели два пъти по толкова. (Criminal History I?) не съм сигурен колко бих искал да ѝ дадат, но тая математика не ми се струва напълно безумна (морално, имам предвид; ай-анал). трябва да повторя, че единият случай е федерален, другият щатски; но все пак и двата са примери за законодателството на САЩ.

(а, като казах statutory rape и се сетих, че от първия ти пост по темата изглежда, че не се радваш, че в случая не я обвиняват в rape. те не могат! думата rape, доколкото разбирам, не се появява в the texan penal code. it's sexual assault all the way down.)

не само американци дават такива присъди за такива престъпления. във великобритания преди известно време дадоха на един учител, който беше спал с 15-годишна ученичка и я беше закарал във франция, пет години и половина. (що не са го осъдили по нещо, което споменава, че ѝ е учител? господ знае. господ и прокурорът -- евентуално съдията и заседателите -- може би и хората, на които им се рови из прашасали папки някъде си. вестниците, междувременно, не могат параграфите да споменат.)

one final thing: Sec. 3 (h).

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Tue Jan 24, 2017 7:36 am

В днешното издание на рубриката - сатира или не?
https://theestablishment.co/my-feminism ... .l9huyut4t
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сексистки хроники

Post by Morwen » Tue Jan 24, 2017 10:06 am

Litz wrote:Малолетна или непълнолетна? Щото има разлика. И не си спомням да е било наричано секс, когато жертвата е била под 15 никога. 13 годишен не може да даде съгласие по никакъв начин, да може да му се прави секс, но тя като 25 годишна трябва да каже не, щото той все още няма мозъка за тва.

Иначе родителите на въпросния са затвор и те, щото такова безхаберие е недопустимо.

Проблемът не е само в медиите, а и в това, че психолога казва "Тя не е педофил, а има голямо сърце и е била подбудена от любов."
В Щатите и на двете казват minor и няма разлика ако са под age of consent. Причината в повечето случаи при мъжете учители да се говори за рейп е, че доста често то е точно това. Без значение дали е резултат от някакъв сексизъм или нагласи на обществото, резултатът е такъв, че жените доста по-рядко извършват агресивни сексуални престъпления. Ето ти статия в която става дума за учител, който имал 5-годишна връзка с 14-годишна своя ученичка. При това е с 30 години по-голям, не с десет.
http://www.nbcwashington.com/news/local ... 33131.html Никъде не се говори за изнасилване, проверих с файнд опцията, наистина. Нито такова нещо се споменава в първите пет от останалите статии, които намерих за него. Хайде вече да спрем да обобщаваме.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Thu Jan 26, 2017 1:21 pm

take a shot every time you cringe :panic:

https://www.youtube.com/watch?v=GSf6nij-SdA

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Sun Jan 29, 2017 3:11 am

Начи, тоя семестър имам курс по Diversity. Случва се в 8 сутринта, вероятно защото инструкторите искат да сме достатъчно заспали и пасивни, че да не се сбием с другарчето, дето изцепва неща от сорта на "My religious background is Catholicism, the religion of equality, and I don't understand why we're still hung up on topics like privilege instead of just living happily our lives."

Тоя курс като цяло е измислен, за да ни информира, че разни групи от хора са по-привилегировани от други групи от хора, с което не ми казва нищо ново. Но литературата, която ни карат да четем за него е писана от академици в съответната област и следователно ни показва академичната гледна точка по съответните теми. Това за мен е много полезно, щото аз засега съм чувала основно гледната точка на криворазбралите и безкрайно разнопосочни и истерични маси, та и аз съм доста криворазбрала някои неща. Примерно, в сряда темата ни беше Oppression и там ми стана ясно, че говорим за различните -изми (расизъм, сексизъм, хетеросексизъм, етц.) САМО когато имаме дискриминация от страна на привилегированата група, към маргинализираната група. Т.е., когато жена откаже да наеме мъж на работа, щото е мъж или чернокож пребие бял, това не са сексизъм и расизъм, а дискриминация, защото, статистически и институционално, властта продължава да е в ръцете на привилегированата група. Това са академичните дефиниции по темата, което означава, че неща като reverse sexism или racism НЕ СЪЩЕСТВУВАТ и няма да съществуват, докато институционалната власт не се обърне в полза на маргинализираната група. Чувала съм и преди тая трактовка, но не от източници, на които имам доверие, та сега вече ще го имам предвид като обяснявам на някого в Интернет колко много не е прав. Въпреки че имам известни резерви към това какво се има предвид под privilege в случая. Може да ми стане по-ясно като стигнем до урока, дето е конкретно за Privilege.

Та това тълкуване на проблема звучи малко гадно и бая народ се почувства засегнат, включително и аз, ама щом такива са дефинициите на специалистите в областта, начи това е положението и ние ще трябва да си съобразяваме лексиката, както аз очаквам населението да се съобразява с лексиката на точните науки.

Имаме учебник, от който четем основните неща, но от време на време ни дават и по някоя статия. Понеже на Скайп Алексис изяви интерес към тая литература, реших да взема да пусна линкове тук за всички заинтересовани. Ако не можете да изтеглите съответните статии, пишете ми ПМ и ще ви ги пратя. Учебника го няма в интернет, трябваше да си го купя, та няма как да ви го пратя, ама ако имате въпроси, мога да потърся отговори из него.

Статиите, които съм прочела до момента организирани по теми:

Тема "Teaching for Social Justice":
Teaching for social justice: Translating an anti oppression approach into practice. By Deirdre Kelly, 2012
Rural Schooling in Mobile Modernity:
Returning to the Places I’ve Been. By Michael Corbett, 2009


Тема "Sexual Orientation and Gender Identity":
Queer Youth and the Culture Wars: From Classroom to Courtroom in Australia, Canada and the United States. By ELIZABETH J. MEYER and DAVID STADER, 2009
From sexuality (gender) to gender (sexuality): the aims of anti-homophobia education. By Liz Airton, 2009

Тема "Christian Privilege":
Christian privilege: Breaking a sacred taboo. By Lewis Z. Schlosser, 2003

Теми, които сме чели (до момента) от учебника:
Critical thinking and critical theory
Socialization
Prejudice and discrimination
Oppression and power

Както виждате, статиите са бая стари и много неща са се променили оттогава, но предполагам все още отразяват аспекти от тъжната реалност, с която все още се разправяме. Ще добавям още, като стигна до там.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun Jan 29, 2017 3:51 am

Разгледах ги статиите и са ми твърде щатскоцентристки на мен. Плюс, че доста от специалистите в областта спорят на тема расизъм и как точно да се дефинира.

Има го момента, че в голяма част от случаите, когато се пише бял, се има предид бял-англо-саксонски-протестант, които са онези с многото привилегии. Пр

Как така не са ви мъчили с БЪТЛЪР? :shock: :shock: :shock:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Sun Jan 29, 2017 4:09 am

Ами да, щатскоцентристки са, оттам може би и усещането, че под бял, разбират WASP. Но все пак, като говорим за инстутуционални предимства за белите, те покриват всички бели в страната, дори тея като мен, дето са отрасли някъде си, където малцинствените проблеми са по-различни. Малко е странно как в Канада непрекъснато ползваме примери от САЩ. Вероятно е щото Канада е по-добре по тея параграфи от САЩ, а и академичната общност на Канада във всички дисциплини е доста по-малка от тая на САЩ. Та просто наистина, повече се пише за САЩ. И все пак, като говорим за -измите, те са си в контекста на обществото, което ги разисква. Тези часове се провеждат в Северна Америка и следователно обсъждат проблемите в Северна Америка.

Но го имахме и тоя разговор в класа - аз лично повдигнах въпроса, издразнена след поредното обяснение за това, как историята, която е повлияла на обществото в тая част на света е ЕВРОПЕЙСКАТА история. И аз ги поправих, че всъщност имат предвид западна Европа и то най-вече колониалните сили. Щото източна Европа е неква друга вселена. Забавно е колко малко хора тук си дават сметка, че Европа е много по-нехомогенна от САЩ или Канада и че не може да пренасят разбиранията си за света 1:1. Като цяло, доста интересни казуси, а и групата ми е бая дайвърс (нормално за Канада), та се чуват всякакви мнения.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun Jan 29, 2017 4:37 am

Е то и ие сега имаме един курс относно Европа като идея и ми беше супер странно като стигнахме до текста на Мария Тодорова относно балканизма и този на Лари Улф как НИКОЙ, ама никой от курса ми освен мен в курс с предимно европейци не знаеше какво точно спада под Балканите. Когато ни питаха за забележителности в Източна Европа всички говореха за "Война, битки и разрушение." и че не се сещат за нищо красиво.

Тия дето не са европейци казаха до един "Аз си мислех, че в Европа всички са привилигировани и не знаех, че на Балканите хората са били жертви" "Мислех, че там е същото като в Западна Европа"- от американци и азиатци.

Една испанка (яко тъпо парче) говореше с много ориенталистки език относно балканите и супер яката ми доцентка (бяла от ЮАР) я пита "И ти се чувстваш по-близка с някой от Норвегия и Дания, от колкото Гърция и Хърватия" и оная каза да.

Много странно се почувствах.

Единственото, което ме притеснява на щатскоцентристките примери е, че при тях винаги го има тоя лек тон "ТОВА Е ТАКА ТУК И Е ОБЩОВАЛИДНО." Примерно това с християнството е странен аргумент дори само в Западна Европа. Защото това да си католик във Великобритания рядко вещае нещо хубаво.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Sun Jan 29, 2017 5:06 am

Тук пък асоциират Източна Европа с Русия и са донякъде прави, но не знаят почти нищо за България в частност. Но вежливо питат и понякога даже проявяват искрен интерес. Имам подготвен списък с клиширани УАУ-факти да ги смайвам: кирилицата, най-старото златно съкровище, три български царства, кукери, мартеници, по време на втората световна не сме си дали евреите, ен на брой различни типове планини, Балканът (в частност), Дунава, Черно море, бяло сирене, ракия, бацилус булгарикус, кисело мляко, Стефка Костадинова, розовото масло, една от космическите сили, български хора и традиционни песни, Валя Балканска, народни носии, типове керамика, и прочее, и прочее.

Често ме питат за комунизма, мислят че сме били част от СССР. ВСЕКИ ШИБАН ПЪТ КАТО СИ КАЖА ИМЕТО, ТРЯБВА ДА ОБЯСНЯВАМ ЩО СЕ ПИШЕ ТАКА И, ЧЕ НЕ, НЕ СЪМ ПРОПУСНАЛА C-ТО НА CHRISTINA-ТА. Обмислям да си сменя официално името на Christina Dimitrova, щото оня ден осъзнах, че иначе учениците ми ще ми викат Мисис ЗекОва до края на дните ми. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 14 guests