Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Sat Feb 06, 2016 1:32 am

Amelia wrote:И в Канада имаше няколко планирани, но май засега нищо от тях няма да се получи. Някъв женски бокс клуб беше заплашиш, че ще иде на едно от тях, за да му обяснят, нали, как изнасилването тряя се легализира на частна почва. Те тва обяснение бих искала да го видя. :lol:

Иначе не знам колко е силна рейп културата в САЩ. Някви статистики? Сравнявания с други развити и неразвити страни?

Не знам Канада доколко може да се сравнява със САЩ по тея параграфи, но на мен примерно тук ми е ПЪТИ по-спокойно отколкото в България. За 8 години само веднъж ми се случи някъв (пиян нейтив) да ме заговори на улицата и да ми обясни колко съм хубава. Като го натирих да си ходи, се фръцна обидено и каза, че аз губя, щото той щял наистина да ме обича. Не ми посегна по какъвто и да е начин. Сравнете това с ежегодните опипвания в рейсовете на Софето, подсвирвания и подвиквания от страна на съмнителни лица по улицата и директните покани за секс на рандъм автобусна спирка в рандъм време от денонощието. Или оня олигофрен, дето ме гони в Париж.

Проблемът ми с т.нар. рейп култура в университетите в САЩ е, че някои лица в момента си позволяват огромни волности с понятието рейп и това неминуемо води до дискредитиране на предполагаемите жертви. И окончателно и безвъзвратно ебава майката на сяква невербална комуникация в т.нар. човешки мейтинг ритуали. Тряяло жената да изрази "enthusiastic consent". Чудесно. Са остава да се разберат кво се класифицира като enthusiastic consent и кога въпросния важи. Щото ако жената е пила - не важал, нали.

То тва вече взе да избива на подписване на малки предсексуални договорчета. Вече излязоха наяве няколко случая, в която жена обвинява мъж, че я бил изнасилил след секса, който и двамата са имали в състоянието си на алкохолен ступор. В единия от случаите имаше и СМСи, които доказваха, че мацката е била съвсем навита на начинанието. Но не помнела и следователно - изнасилена била. Ми тъф лък, да си запомнила пък. Тоя дето те е ебал и той е бил поркан, ама не се е сетил да подаде жалба пръв.

В Cracked пък четох някъв материал, писан от младеж, който без да иска е извършил сексуално насилие. От описанието на въпросното насилие ми се прииска да се гръмна. Начи излизат с неква девойка, прясно дипломирана от поредното католическо училище. Ходят на бар, денсят, пляскат се един друг по задника, на връщане към дома на девойката минават през секс шоп и се хихикат кат 12-годишни, стигат до дома на девойката, седят с часове и гледат някви ДВДта, оная му лежи на гръдния кош... По някое си време младежът почва да й пуска ръце, не чува никакъв протест, продължава и по някое време установява, че девойката спи. Или ненам кво точно беше станало, но в крайна сметка до сексуален акт не се стига, а тоя се вдига и си тръгва към къщи. Няколко дни по-късно вече почват да му правят проблемите в даскало, щото оная сезирала властите. Много й било страшно оня като я заопипвал. Толкова страшно, че се препарирала и не могла да каже не. Ми тъф лък, да си могла, ма. И кат не можеш - стой си при мама в къщи докато станеш на 60 и белким узрееш за комуникация с другия пол. Начи вече и НЕ не може да се очаква от жената - твърде много усилие изисква, свръх силите й е един вид. Земи тоя empowerment. Мъжът тряя да й чете мислите, не може така. Та оня не се оплакваше в писанието си, през цялото време беше супер разкаян, че така лошо е навредил. Той не знаел, че това дето прави е толкова лошо. Ми и аз при така създалите се обстоятелства вече не знам.

Отделно, няква статия в Ролинг Стоун за уж ебаси зверското изнасилване беше опровергана на сякви нива, след като най-накрая се направи проверка на писаното в нея. Та ситуацията е - не знаеш на кво да вярваш вече.

Та в светлината на всичко това, мисля че разни организации яко преекспонират т.нар. рейп кълчър на САЩ. Ще ги посъветвам да наминат към Бг, да видят малко реален молестeйшън в реално време.
Ми не, всъщност тоя тип идиотски ексцесии са предизвикани именно от съзнанието, че изнасилванията в САЩ са неправомерно често явление (виновна е основно спортната култура бтв), в комбинация със сексуалната репресия на религиозна основа, която е част от цялото общество, вкл. атеистите.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Sat Feb 06, 2016 2:08 am

Не виждам смисъл в това. По-скоро е обратната връзка - в момента се тръби наляво и надясно, че ако си жена, подпийнала си и си преспала с някого, то следва, че си изнасилена. И то си се налага в културата. Особено кампус културата, която попива тоя тип активистки изхвърляния като сюнгер. Модерно стана някак да се считаш за жертва на сексуален тормоз. И ето ти ексцесии.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sat Feb 06, 2016 12:55 pm

+1000000000000

за поста на Амелия.

Аз мисля, че има разлика в това някой да се натиска на една жена и тя още в началото да му каже не и той да си я изчука, което е изнасилване и това и двамата да са супер пияни, да правят секс и после момичето да се води изнасилено? Щото ако и двамата са пияни по Щатска логика за мен това е взаимно изнасилване :lol:

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Onslaught » Sun Feb 07, 2016 8:13 am

"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Вашта леля » Sun Feb 07, 2016 1:34 pm

Това е по-скоро за темата за лудницата.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun Feb 07, 2016 2:08 pm

Това дето го е постнал Onslaught е истинска рейп култура, а не "Ми аз спах с Мат и бях пияна, ма като се събудих видях, че Мат не е толкова красив, колкото си мислех, ЛЕЛЕЛЛЕЛЕЛЕ рейпната съм, ше умра"

Изчислих, че по американската дефиниция за изнасилване "Пил си алкохол, значи си изнасилен", аз съм била изнасилена четири пъти, като едновременно с това съм изнасилвала. Всичките ми приятелки и приятели също даже повече. Познавам хора, които ако не са пияни не правят секс, това значи ли че всеки ден ги изнасилват?

И пак питам, защо дори двамата колежани да са пияни, пак момичето се води изнасилено? Аз не мога да го разбера и това е..

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Sun Feb 07, 2016 4:17 pm

Доколкото знам, законовата дефиниция в САЩ е, че е изнасилване само ако употребата на алкохол е довела до това лицето да е "incapacitated", т.е. толкова да е пиян(a), че преценката му(й) да e много сериозно под въпрос и затова се счита, че не може да даде consent. Тоест ако някоя е пила 2 уискита за настроение преди да прави секс, това по никакъв начин не може да се счита за изнасилване. Проблемът обаче е, че разграничаването между "intoxicated" и "incapacitated" в немалко случаи е трудно поради мъглявите законови дефиниции, да не говорим за правилата на някои университети, които са доста безумни в това отношение.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Sun Feb 07, 2016 7:26 pm

Не знам, мен ми е супер странно общото настроение в тая тема, така че по-добре да си трая.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun Feb 07, 2016 7:49 pm

Demandred, точно за тая разлика говоря. Обаче ако имаш двама "incapacitated" младежи как решават кой кого е изнасилил? Щото ако всеки път жената е жертвата, значи приемаме супер сексистката идея, че сексът е нещо, което мъжете правят на жените, че само пияните мъже имат ейджънси, а жените не. Само мъжете имат способността да преценяват, а ние жените като пийнем и вече ни пиши бегали. Това ако не имплицира, че мъжете са superior, не знам какво прави.

А напоследък дискурсът се води около това, че дори да си "intoxicated", пак е рейп, което е дебилно, мисля. Щото случаи с пияни девойки, които искат да правят секс, иницират го, свирки правят и после викат "Той ме изнасили" бол.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сексистки хроники

Post by Alexis » Sun Feb 07, 2016 9:20 pm

Roland wrote:Не знам, мен ми е супер странно общото настроение в тая тема, така че по-добре да си трая.
Това е изказване тип пасивно-агресивно - аз съм на друго мнение, но няма да ви го кажа.

Не ти хареса моето мнение по-горе, защото е обективно и разглежда нещата от практическа, вместо емоционална гл. точка. Признавам, че използвах женски род, макар нещата да са валидни без значение от физиологичния или психолигическия пол на жертвата. Не ти хресва, че няколко жени намериха факта, че жените са едва ли не приравнени на неспособни на интелигетна, практична мисъл патки, обиден. Какво искаш, да обявим, че всеки, който някога прваи секс трябва преди това да мине през мед. кабинет за алкохолен тест и психиатрична експертиза за доказване на способност за даване на съгласие и последно през адвоката за писмено деклариране на съгласие за секс и едва след това към акта? Защото май САЩ са се засилили към това.

Ние тук мислим като европейци с култура и интелект (надявам се), а не като американци, които явно считат че отговорността за техните собствени действия трябва да се крехвърлят върху обществото или другите. И аз смятам, че това вреди на първо място на всички истински жертви, кото биват гледани като поредната пияна колежанка, дето спала с Том, ама ходи с Джон и за да не изглежда като к*рва, се обявява за изнасилена. А някоя Мери, която е била реално насилена е изправена пред сума скептици виждащи предимно популярните колежански истории и мислещи, че и Мери е такава. Това е обратното на полезно. И не мисля че една личност (независимо от пола) има нужда да се натрясква до безпаметност. Тия хора не са ли научени, че има мярка, и ако не си я знаеш и смучеш като смок до припадък в присъствието на съмнителна компания, имаш рисково поведение. Ако аз отида да се бутам между разни про-оръжия идиоти и да им се перя и да им говоря че ми е гот да съм мишена, тяхна вина ли е ако ме уцелят? Редакция: по-точно би било сравнението, че тичам между мишените, докато хората се упражняват да срелят по тях.И нещо повече, аз ще бъде обявена за неадекватна и че съм си го търсия. И да, това е частично нещо което американците истерично слагат по общата шапка "victim blaming", но рисковото поведение е частично собствена вина.

Здравните застраховки примерно са различни и дост по-високи, ако практикуваш рискови спортове, защото сам се поставяш на риск. Застрахователят дори може да не ти покрие разходите. Това е демокрация и капитализъм. Понякога е същото и за други неща, дори, когато те са по-социално скандални и неприятни.

@Litz, съгласна в тази ситуация. Защо само жената е автоматично изнасилена? Къде е равенството на половете? Защо няма равенство в това отношение? Това си е дискриминация по полов признак.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Sun Feb 07, 2016 9:43 pm

Не знам, Симеоне, какво ти е странно.

На мен ми е странно да се твърди, че има култура на изнасилването в страна, в която жените явно се сблъскват толкова рядко с чикибойци в парка и опипвачи в рейса, че когато техен познат (с когото доброволно са излезли да запиват заедно и на чийто гръден кош са лежали повече от час) им пусне ръце, това ги травмира до степен да насъскат университетските власти по него.

Култура на изнасилването има в страни, в които жената я убиват с камъни, щото е изнасилена. Или в които жената трябва да е придружена от мъж, докато е навън, щото иначе било опасно (цитирам една индийска колежка). Дори това в България не мога да нарека култура на изнасилването въпреки че е доста по-зле от това, което се случва в развития западен свят. Щото дори в България изнасилването се води престъпление и се преследва от закона (поне на теория). Просто не си играем с термина "изнасилване", така че да вкараме и неприличните погледи от страна на мъж към жена в него.

Да, на запад (и навсякъде всъщност) има сексистка култура, според която мъжът може открито и нахално да изрази, че е сексуално привлечен от някоя жена. Обратното също е възможно и не е като да не съм го виждала, но е доста по-рядко. Неприятно е доста, когато е нежелано. Понякога може да е наистина страшно. Но хайде все пак в опитите си да ограничим тоя тип глупости да не въвеждаме нови. Честно, като жена преживяла достатъчно нежелан сексуален тормоз от разни непознати в рейса се дразня безкрайно като ми кажат, че еди коя си била изнасилена, щото date-a й, с когото допреди малко са си пили пиенето заедно и са грайндвали на дансинга, я препипал без да я пита изрично преди това. Или еди коя си била изнасилена, щото се напила като свиня, станало й кеф на момента, опрашила се с някъв и на сутринта я обзело разкаянието. Зе драма. Ако това е изнасилване какво тогава е това да си на 13, да се прибираш вечерта от Алианс с трамвая, да усетиш странен допир в областта на задника и като се обърнеш да видиш беловласо чиче, което си държи голата патка в ръката. Изнасилване на квадрат? На куб? Култура на изнасилването шеста степен?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun Feb 07, 2016 10:32 pm

Alexis wrote:
@Litz, съгласна в тази ситуация. Защо само жената е автоматично изнасилена? Къде е равенството на половете? Защо няма равенство в това отношение? Това си е дискриминация по полов признак.
е това е реална ситуация: http://www.businessinsider.com/occident ... 014-9?IR=T


Roland, ти какво мислиш по темата с Mattress Girl, като ти е странно настроението ни по въпроса.

Според мен, моя отговорност е да запазя своята безопасност, integrity и тн, не на хората около мен, тяхна отговорност е, да не ме нараняват, изнасилват и тн. По повод споменатото от Амелия за чекиджиите, като жена видяла повече патки в тролея/на улицата, отколкото в уюта на спалнята, отказвам да повярвам, че в Йейл пример има рейп култура и жените там са онеправдани жертви. И тия американски колежани ква им е тая мания да се напиват до безпаметност егати? Тва в НАТФИЗ не го правят, а те там мешат кво ли не.

И пак казвам цялата тая риторика довежда нас жените до някакви деца, които не са способни сами да мислят и действат, та мъжете, видиш ли трябва да го правят вместо нас, нищо че може да са и те супер пияни.

Друг въпрос защо ако имаме култура на изнасилване, единствените рипортнати случаи са между хетеро двойки?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Mon Feb 08, 2016 1:08 am

Не, странно ми е, че всеобщото мнение е "уф, тия пикли кво се превъзнасят", при положение, че масово по баровете се използват рохипнол и другите там версии, и цялата спортна култура е "аз съм шампион и заслужавам".

Не е пасивно-агресивно, моето мнение не е тайна. И честно казано отношението тук ми бие на сексизъм, щото е крачка и половина от "she's asking for it".
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Mon Feb 08, 2016 1:15 am

Масово според кого? Как го измериха и решиха, че е масово? Някакви данни, на които да се обляга това твърдение има ли? Или и то е няква феминистка легенда, толкоз вярна, колкото оная за wage gender gap-a?

Цялата спортна култура? В една от най-затлъстелите нации на планетата? В която джоковете са една шепица хора (процентно) и колкото и да са неприятни не следва да се разглеждат като стандарт за мъжкия пол? Щото за да бъде нещо наречено "култура на изнасилването", не би ли следвало болшинството мъже да взимат участие в него? И болшинството жени да страдат от него?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Mon Feb 08, 2016 1:30 am

Сериозно ли трябва да се уточнява, че иде реч за специфична възрастова група? Иде реч за 16-30 групата, не за целокупното американско човечество.

Ето разни линкове:

http://time.com/40110/rape-culture-is-real/

http://www.rccmsc.org/resources/get-the-facts.aspx

http://college.usatoday.com/2015/11/16/rape-culture/

http://www.sott.net/article/295114-Rape ... he-victims

http://thinkprogress.org/health/2015/01 ... sex-study/

http://www.cnbc.com/2015/09/22/college- ... -fire.html


И не знам за кви митове говориш...

http://www.pewresearch.org/fact-tank/20 ... r-pay-gap/
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 87 guests